Ако нямахте ограничения, колко деца бихте имали?

  • 28 236
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 865
Skrekkeligр,хората сме различни,това че ти не можеш,не означава че друга жена не би могла да се справи.Сега съм с 2 малки деца и все едно няма деца е къщи,големите пък повече помагат,отколкото да ме ядосват.Така че на мен бавачки не ми трябват.Виж една жена 1 път седмично да ми помага с чистенето няма да ми е излишно,но това е защото мразя да чистя,а се налага да го правя всеки ден по няколко пъти и въпреки това не ми тежи толкова,а и време си имам,не съм роб.Така че всеки си знае силите!

Всеки си знае силите и на всеки възможностите са различни, но няма човек който би отгледал безкрайно много деца. Всеки си има граница и тази граница далеч не зависи от само от броя на децата, защото може да имаш едно, което да те унищожава, а може да имаш и 5 послушни и да си мислиш, че си перфектната майка с бекрайна енергия, която може да отгледа 100 такива. И аз се справям с моите, но знам, че ако родя поне още едно такова диво като предните и без помощ най малкото ще полудея.  Ако е кротко може и да оцелея, но човек никога не знае какво ще му се падне и дали изобщо че е едно или няколко накуп.
Това имах предвид ако ме разбра. Защото този постът, който коментирах звучи като: Koлкото и каквито и деца да имам ще се справя.
Това е необмислено и очевидно казано имайки предвид само и единствено собствените ти деца и гледайки от собствената ти камбанария, без да се замислиш, че на тоя свят има и по трудни деца и не си застрахована следващото така да ти разкаже играта, че да ти промени тотално възгледите за гледане на деца и представите ти за собствените ти възможности

Skrekkelig да не спамим много де, ама колко са твоите?
За грижите и гледането мисля, че за мен лично не би представлявало проблем- най- малко психически, а и си имам мъж, който страшно много ми помага за всичко (да ми е жив и здрав)

Няма значение колко са, а каква е цялостната обстановка и децата като такива. Иначе да, и аз разсъждавах като теб. С мъжа ми искахме 10 и си мислехме, че щом имаме финасовата възможност всичко останало ще се нареди. Но това беше преди да сме пробвали да бъдем родители. Сега само мисълта за още едно ме ужасява

------------------------
Използвайте бутона

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 12:46 от Boten Mary

# 721
  • Мнения: 477
Skrekkelig не съм съгласна с теб, което разбира се не означава, че отричам мнението ти.Аз казах как е според мен.Не мисля, че някое дете може "да ми разкаже играта", пък чак и да полудявам....незнам, според мен си е до човек и до нагласа.Или имаш желание и го правиш (разбира се ако имаш финансова възможност) или само си се оплакваш, колко много ти било трудно, как ти разказвали играта и т.н и т.н
Да са ти живи и здрави децата!
  bouquet

# 722
  • Мнения: X
Ох,за пореден път се убеждавам,че майките с кротки деца наистина се мислят за перфектни.
А в действителност идея си нямат какво означава да гледаш трудно дете.
Хора има деца,които не просто ще ти изцедят силите,а направо ще те унищожат.
Моето не спеше до над 2 годишно,по цяла нощ плачеше и го люшках,през деня беше същата работа.Дали ми се събираха по 2-3 часа разпокъсан сън на денонощие.
Отделно беше супер злоядо,всеки залък се буташе в устата с уговорки,молби,разходки.....
Дали е въпрос до нагласа,а?!

# 723
  • Мнения: 477
Хайде пак се започнаха тука едни спореве и истерии!
Моето дете хич не е от кротките и незнам защо това, че имам желание за още деца Ви кара да си мислите , че е кротко.А това за "чувстват се перфектни"- НЯМА ДА КОМЕНТИРАМ!Малката 1-во не искаше да суче, 2-ро проблеми със захранване- колкото си поискаш; 3- за сън да не говорим- нито денем , нито нощем! Каквото и да е било - няма значение- детето си е моето, обичам го безкрайно и бих изгледала още такива като нея без да изпадам в ужас от това!(Супер отвратително ми става като чуя някой да се изказва, че някакво дете би го унищожил)

# 724
  • Мнения: X
Еми,добре,вместо "унищожил" разбирай-"ще ме разболее от недоспиване,от недохранване,от хронична преумора".
Между другото,аз вече писах,че би ми е искало още едно дете,но дотам.
Нереалистично ми се вижда да твърдя,че мога да се грижа пълноценно за 4-5 подобни деца без това да ми коства здравето и психиката.

# 725
  • Мнения: 3 865
Всъщност не само ще те разболее, а може буквално да те унищожи. Дали дете е причина за липсата на сън или 3 дни нон стоп компютърна игра с летален изход няма никакво значeние - от неспане се умира по бързо отколкото от гладуване. Ако с едно дете си спал 3 часа, а с 2 изобщо не спиш защото се редуват да реват... ето ти пример как дете може да те унищожи. Не казвай, че е краен примерът защото по горе ти дадох реален пример за китайче което е умряло в резултат на електронна игра.
И това, че едно дете може да те унищожи няма нищо общо с любовта ти към него. Свъщност точно любовта ти към него ще те унищожи, защото ако не го обичаше нямаше да го дундуркаш, а щеше да го хвърлиш в някоя стая да си реве, да се скриеш да не го чуваш и да си захъркаш доволно.

# 726
  • Мнения: X
Свъщност точно любовта ти към него ще те унищожи, защото ако не го обичаше нямаше да го дундуркаш, а щеше да го хвърлиш в някоя стая да си реве, да се скриеш да не го чуваш и да си захъркаш доволно.
Точно,много точно и ясно си го казала.
Ако не го обичаш,то няма как да те унищожи.
Обичаш детето си безкрайно,даваш всичко от себе си,за да се чувства то добре, а това "всичко" може да ти коства много.

# 727
  • Мнения: 477
 Shocked  Shocked  Shocked
Мисля, че нямам какво да кажа повече по темата!
 ooooh! ooooh! ooooh!

# 728
  • София
  • Мнения: 3 296
Момичета, да не слънчасахте?

# 729
  • Мнения: 377
 #Crazy #Crazy #Crazy
Не мога да повярвам, че тези думи се изписват от пръстите на майки и, че това са техни мисли. Това за мен са абсурди  Crazy
Нека все пак да се придържаме към темата  Peace

# 730
  • Мнения: X
Ехо,какво полудяхте?!
Някой да е казал,че не обича детето си,че съжалява,че го е родил или нещо подобно???
На кое се възмущавате толкова?
Да,има деца,които се отглеждат лесно и такива,които се отглеждат трудно.
Всеки си преценя докъде му стигат силите,според собствените си възможности и нуждите на собственото му дете.
Аз смея да твърдя,че съм жена ,способна да отгледа поне 10 кротки деца,но моето дете не е кротко. Wink

# 731
  • Мнения: 3 865
Кое по точно е абсурд ако може да цитираш и да се обосновеш?
Подозирам че се възмущаваш не от смисъла на написаното, а от собствената си погрешна интерпретация на него, защото аз не виждам нищо абсурдно нито в това, че си обичаме децата и даваме здравето си за тях, нито в това, че всеки има граници на издръжливостта си, нито в това, че сме си казали искрено мнението по дадена тема.

# 732
  • София
  • Мнения: 3 296
Ехо,какво полудяхте?!
Някой да е казал,че не обича детето си,че съжалява,че го е родил или нещо подобно???
На кое се възмущавате толкова?
Да,има деца,които се отглеждат лесно и такива,които се отглеждат трудно.
Всеки си преценя докъде му стигат силите,според собствените си възможности и нуждите на собственото му дете.
Аз смея да твърдя,че съм жена ,способна да отгледа поне 10 кротки деца,но моето дете не е кротко. Wink


Елена Ди, а защо мислиш че следващото ти дете няма да е кротко? Голямото като поотрасне, и то ще се кротне. Сега сигурно още ти е прясно и затова си така категорична. Аз със втория син не съм спала цели 2 години, сега още ми е трудно с него и те разбирам. Искрено ти желая да си промениш мнението някой ден!

# 733
  • Мнения: X
Аз не съм се отказала да имам второ дете.
Напротив.Надявам се в близкото бъдеще да си имаме още едно детенце.
Сигурна съм,че ако имам второ дете ,то ще бъде по-кротко от първото.
Невъзможно е да ми се паднат 2 толкооова трудни деца.
Но виждам,че силите/чисто физически/ ми едва ли ще стигнат за повече от 2 деца,за да ги отгледам и възпитам наистина добре.

# 734
  • Мнения: 3 865

Сигурна съм,че ако имам второ дете ,то ще бъде по-кротко от първото.


сакън, не го казвай нито си го помисляй, че аз си мислех, че по зле не може, ама се оказа, че може. Аз съм си "късметлийка" по начало, други с моя късмет не знам, така че споко. Ама за всеки случй не дърпай дявола за опашката.  Wink
Иначе такива си ги искам и не бих ги сменила за други, по кротки за нищо на света. Peace

Общи условия

Активация на акаунт