Юнче папка, спинка и наддава, гука и усмивчици раздава! - Тема 3

  • 25 803
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 2 036
нищо, че може да ти се струва, че се държиш като луда. Това ще ти се отплати.
Точно така се чувствам.  Joy

Nataliii, и на речните има май вариант, но е сложна работа. Трябва да пътуваме до Германия със самолет, там разни влакове и с малко дете изобщо не ми се и мисли. Така че надеждата ми е един ден да слезе, че то не е живот така.

# 736
  • Мнения: 19
Здаравейте и аз да се включа в обсъжданите теми!
За акането-нашата кукла ака на 2-3 дена,но не се тревожа коремчето и е меко,тя е в настроение и мисля че всичко е ок,макар че като ви чета и на мен ми се иска да ака всеки ден,но това е положението! Peace
За смукането-тя си случи целия юмрук или смучи по 2-3 приста едновременно  Crazy
А за говоренето на бебето няма спор че е от изключително значение за правилното му развитие! Peace
Айде ние излизаме за следобедно кафе! Wink

# 737
  • Мнения: 293
нищо, че може да ти се струва, че се държиш като луда. Това ще ти се отплати.
Точно така се чувствам.  Joy

Nataliii, и на речните има май вариант, но е сложна работа. Трябва да пътуваме до Германия със самолет, там разни влакове и с малко дете изобщо не ми се и мисли. Така че надеждата ми е един ден да слезе, че то не е живот така.


Даже много сложна 2 самолета в едната посока,влакове,автобуси и аз не се наемам с деца вьобще камо ли с малко бебе:(

# 738
  • Мнения: 40
Кой беше писал за червеничко в памперса, моля да сподели какво беше, може и на лични. Преди малко Никола имаше кърваво-червена точица в акото.

# 739
  • Мнения: 832
Аз, maretu, но нашето беше при пишането. Много бледо розово/червеникаво, петънце.

Я споделете, плийс. Като извеждате малките на разходки давате ли вит.Д? Аз по принцип в дните, в които сме навън на слънце не давам, но когато се случи да не излезем и си останем вкъщи, тогава давам. Просто искам да сверя как правите вие....

# 740
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ние си направихме чудесна разходка от 12,30 ч. до сега!  Flutter Времето е разкош! Дано се задържи по-дълго така! С Наталка пак се разминахме, но ще ги срещнем все някой ден за повече мъниците:)))
марету, писах ЛС.  Peace
дион, аз така или иначе не съм особено редовна в даването и се успокоява, че си го набавя с разходките. Мисля,ч е постъпваш правилно.  Peace Все ще ти казвам да ми пишеш на ЛС къде по-точно жиевеете, че свекитата живеят в същата вилна зона.  Peace
За говоренето - аз не млъквам и той много се кефи. Определено мисля, че трябва да им се говори много. Като луда се чувствам понякога и аз.  Crazy А за музиката 0 пускам му детски, не ги отразява много, обича аз да му пея. Аз обаче съм ги позабравила...та си измислям. Mr. Green Пея и ужасно фалшиво, дано не му овредя възприятията на детето, защото определено му е приятно и интересно да ме слуша.  Crazy

Дали някой е подготвил нова тема? Да не ни сложат катинарчето?  Rolling Eyes  Hug

# 741
  • Мнения: 1 147
Доста теми сте обсъждали, та сега ще видя какво съм запомнила, за да се включа Wink

Говоренето - ами аз не млъквам, така бях и с големия ми син, сега той ми го връща Mr. Green и не си затваря устата. Но и аз смятам, че е много важно да им се говори колкото се може повече и то НЕ на бебешки, а като на голям човек. Но човек няма как да не се изкуши да имитира бебетата, когато гукат или говорят по бебешки, толкова са сладки Heart Eyes

Наакани памперси - на ден по 2-3 има някъде.

Палецът - не го е открил още, смуче си юмръкът или по-скоро го облизва

Биогайа - аз я давах сутрин 5 капки преди хранене, но понякога като съм забравила и след ядене съм я давала. Сега не давам вече

Вигантол - не съм супер редовна в даването засега, но мисля като започне гадното време без слънце да съм по-редовна.

Хранене - през деня няма никакъв режим, яде на час-два ... понякога спи по 4 часа ... последната седмица обаче е много кисел нещо и през деня почти не спи, дремва по 10-15-20 минути и това е ... През нощта засега спи, като се събужда за 2 хранения по различно време, но това не ми пречи, тъй като той яде и заспива след това.

# 742
  • Мнения: 33
Кой беше писал за червеничко в памперса, моля да сподели какво беше, може и на лични. Преди малко Никола имаше кърваво-червена точица в акото.

Здрасти,
Митето имаше два пъти кървави жилки в акото. Не мога да ти опиша какъв ужас изживях. Педиатърът ми обясни подробно възможните причини: алергия към белтъка на кравето мляко, друга алергия към храна, силни колики. При нас се оказа последното. Сега давам Биогая и Еспумизан Ел, а от време на време и малко чай от копър и общо взето внимавам какво ям. Стискам палци просто да сте изцапали памперса при смяна. 

# 743
  • Мнения: 67
Натали, в компанията на мъжа ми правят 50% намаление за семействата на работещите в нея. Хубавото е, че както и при вашия ни настаняват в пасажерска кабина и се възползваме от всички екстри на пасажерите, лошото е, че се плаща макар и на половин цена  Rolling Eyes И аз като Пепси се надявам някой ден да слезе, че верно хич не си е живот това, особено след като се появи бебка...
дион, аз давам витамин Д уж всеки ден, но доста честичко и го забравям.  Embarassed По принцип новата ни педиатърка каза, че през лятото дори не е нужно да се дава.
за кръвта в акото имахме, когато Рая беше с разстройство. Доки ми каза, че е от напъване  Peace
Био Гая давам всеки ден по 5 капки + Бифидус по 1/3-та капсула
За говоренето: ами да, говоря, пея, стихотворения рецитирам, каквото ми дойде на акъла само тишина да има  Laughing
Храненето: все още имаме нощни хранения. Като ви чета, че повечето бебоци си правят големи паузи вече, взех да губя надежда, че тази екстра сън ще ми се случи отново. При нас няма празно - и денем и нощем си търси цицата през 3, максимум 3 1/2 часа.  Tired

# 744
  • Мнения: 781
Здравейте момичета  Simple Smile
Да се включа и аз по обсъжданите въпроси  Laughing
За витамин Д - личната ми каза един път в седмицата , ортопеда каза лятото да не давам, гастрото каза всеки ден  Joy И аз сега давам когато се сетя......долу-горе през 15-20  дни .
За акането - Никола ака по 2-3 пъти на ден
Нощно хранене си имаме- даже понякога 2 пъти се буди, че и 3 , защото заспива рано - към 19:30-20:00

Аз да питам нещо - вашите бебоци надигат ли се ? Никола постоянно се надига, все едно ще се изправи и ще седне. А ако му подам ръце, се хваща за пръстите ми , набира се и се надига . Не е ли рано още за това ?

# 745
  • Мнения: 277
Николови и ние правим опити да се надигаме ,даже ми се струва някак странно.По принцип знам,че трябва да се надига лекичко чак след 5 месеца за момичета и малко по късно за момчета.Нашата педи не ни е изписала био гая,но така като ви чета почти всички давате и аз ще зачпочна на своя глава ,че акаме на 3 дена и все трябва да и помагам ,скъсвам се от притеснения иначе си е спокойна коремът ни е мекичък. Peace

# 746
  • Мнения: 1 554
 wavey

да не ме забравихте? чета ви редовно,но няма какво да споделям Grinning

# 747
  • Мнения: 33
Натали,
Храненето: все още имаме нощни хранения. Като ви чета, че повечето бебоци си правят големи паузи вече, взех да губя надежда, че тази екстра сън ще ми се случи отново. При нас няма празно - и денем и нощем си търси цицата през 3, максимум 3 1/2 часа.  Tired

И ние се храним нощем. Общо взето започна да си изгражда някакъв режим през деня, но нощем и сутрин яде когато му скимне. Нощем не ми е трудно ставането, но сутрин  ooooh!

# 748
  • Мнения: 0
Пуснах нова тема, че тази стигна 50 стр. и ще я заключат. Нищо не съм променяла, моля ако някой знае как и има възможност - да го направи!  Hug
НОВА ТЕМА:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=523353.msg16223336#msg16223336

Сега като пусках темата се сетих за valq_ ... Някой знае ли къде се загуби това мамче?  Rolling Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт