Къщурката на бебчо отесява, а ОКТОМВРИ с пълна сила наближава

  • 20 694
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 546
hailie - из Интернет магазините възглавничката на Бертони е около 20 лв със силиконова вата. Има някаква Луна със пълнеж от спелта за 60 и нагоре лева. АЗ бях решила, че ще ги дам тия 60 лв /но с доставката до Божурище сигурно 70 лв ще излезе/, но прочетох, че "Мирише приятно на сено". А аз хич не обичам миризмата на окосена трева и сено. И се отказах от нея. А тази на Бертони се притеснявам да не спарва.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 395
Еййй,Стелисима, с тези килими и мокети, ми напомни, че пердетатав спалните трябва да минат едно пране  Hug

Изпреварих те точно днес! smile3534 Joy Абе май всички ни е хванала вече треската да "свиваме гнездото"? hahaha

Гащи и аз си обух веднага, щом ме преместиха горе в стаята. Не ми беше хрумнало да се разхождам по лигнин Crazy

# 677
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Тъкмо това щях да кажа, че на мен и обикновенна възглавничка от тези дето си ги слагаме по дивана за окраса, ми вършеше  работа. Зора е първите два месеца, като се задържа бебчето повече на гърдата. Като започна да се храни по- бързо, не съм ползвала нищо  Peace

Плюса тук е, че всичко ти дават в болницата. Ще си взема само подложките за кърма, четка и паста за зъби шампоан и душгел, както и джапанки, четка за коса, ластик и балсам за устни, че много изсъхват, зарядно за телефона. Бутилка вода с дозатор, че голяма жажда настава първата седмица две като се кърми, както и дрешките за изписването. Другото ми се урежда от болницата. Столчето за кола, мисля д аго оставя при приятелите, при които ще е Йована евентуално, та да ми го донесат когато ни изписват, че без него няма д аме пуснат да изляза от болницата. Тук даже ти разрешават да си изпишеш бебчето с болничните дрешки ако си неподготвен, като няколко дни след изписването ни викат за да им вземат от петичките кръв, незнам за какво, та тогава, можеш да върнеш нещата  Peace
Аз все още обмислям дали да не взема Йована с мен в болницата тези два дена, ноо се колебая още. Ще откачи там  Thinking

# 678
  • Мнения: X
Ами на мен в Окръжна болница не ми разрешиха да обуя бельо.  Rolling Eyes Пък и аз, честно казано, нямаше да се справя с това.

А пък за крампите на прасците - понякога нощем се протягам и правя шпиц, почти без да се усетя. При което така силно ми се схващат краката, че не мога да ги изпъна обратно, сядам в леглото и с ръце си нагласям позицията на ходилото в контрашпиц, и тогава чак ми минава.  ooooh!

Последна редакция: нд, 22 авг 2010, 23:11 от Анонимен

# 679
  • Мнения: 433
Ноел, тук ще ти напиша че нещо не мога да пиша ЛС  Rolling Eyes значи, аз още като ме приеха в МД (изтекли води и болки, не зная на колко минути, но изтекат ли водите- бегай към болницата) и веднага попитах може ли да поискам епидурална - отговорът беше - може. И аз като латерна през 10 мин. питах идва ли анестезиологът - приеха ме в 7:30 (много гаден час, тогава им се застъпват смените). Та не разбрах дали д-рАлексиева ме пое веднага или имаше една друга, Цветкова май се казваше. Та тази другата започна да ме убеждава как съм щяла да родя много бързо без упойка и нямало смисъл - не зная, може би е била права, никога няма да разбера. Но аз бях толкова изтощена  от контракции на 2 мин, нямах време дори да си почина м/у тях. Сложиха ми бленуваната упойка в 12:30 и след 2 часа родих - 3 напъна и айде   Party 20 мин след като ми я сложиха не усещах болка, но усещах контракции - стягане и как бебето напъва надолу. Накараха ме да стоя само изправена - което е много гадно, защото стоиш права, вързана със с-ма окситоцин, а срещу теб лежат милите майчета за задържане и стават свидетели на викове, бъркане за разкритие и т.н.  Мисля, че д-р Алексиева нямаше нищо против упойката, обясняваше ми спокойно какво се случва, с колко см разкритие съм (тя лично го проверяваше и 1-2 пъти акушерката). Ааааа, забравих - след като ти сложат епидурална ти слагат и катетър, с който те изпишкват чат-пат - понеже губиш чувствителност от кръста надолу - мехурът ти не трябва да се пълни безкрайно. Но не се плашете нито от клизма, нито от катетър, минават и заминават не боли от тях Blush
Само че аз все пак ще раждам при който е на смяна  в МД - обсъдих с мъжа ми идеята, но нямаме толкова пари за избор на екип. Моля се да случа на свестни и разбрани хора. Едно ми стана ясно тогава:
ако търдиш  лошо отношение, най-вероятно е да го намериш.
Викането изнервя и лекарите, а и те оставя без сили (мое мнение).
МГ, мила така  е като раждаш. Не се стресирай, ако пък ти е дошло в повече - наистина поискай си секцио, въпреки че и при него боли не по-малко. А за ръцете бъди спокойна, моите също изтръпват докато спя, но ще ти мине като родиш. По-гадно е това с крампите на прасците, ръцете поне по-лесно си ги изпъваш. Четох някъде, че липсата на калий също водела до схващане. Набавял се с ядене на повечко банани. Така че - да хрупаме банани.

пак се олях.

# 680
  • Мнения: 8 523
А това с бананите ще го прабвам Peace ,не са ми любими ,но щом ще са полезни

# 681
  • Мнения: 55
Като ви слушам как сте се разчистили ме хваща срам Embarassed мен мнооого ме мързи, ама сега като се е поразхладило ще взема да си изчистя прозорците и да си изпера щорите, килимчетата са ми прибрани от месец и чакат таткото да ги изпере на вилата ама и той се ослушва. Иначе дрешките на бебка са изпрани, остава да се изгладят и чакам есенните колекции да й купя малко връхни . То сега и каката ще стягам за ясла, баткото за училище, за двамата сладури, които ще кръщаваме тази седмица ми остана да купя кръстчета, та голям харчалък Crazy
Зарат много хубави испански одеалца има в Бебчо и не са скъпи 36 лв
Димяни браво н а малките сладурки, колко големи са станали, май скоро ще се гушкате Hug
Тук в Майчин дом -Вн  като родиш ти слагат памперс Shocked в първият момент ми беше странно, но се оказа много удобно, че иначе голяма цапаница, а после с обикновени гащи и много дебели превръзки.
И последно до скоро не знаех какво са киселини, а сега направо ме побъркват, много гадно нещо, днес хапнах много малко( че иначе се оливам, то голям апетит, голямо чудо) и досега всичко беше ОК и си викам е това било решението - да ама не, сега пак имам Sick
Лека нощ Hug

# 682
  • Мнения: 1 269
Има някаква Луна със пълнеж от спелта за 60 и нагоре лева. АЗ бях решила, че ще ги дам тия 60 лв /но с доставката до Божурище сигурно 70 лв ще излезе/, но прочетох, че "Мирише приятно на сено". А аз хич не обичам миризмата на окосена трева и сено. И се отказах от нея.
аз я порьчах и ми излезе повече от 70 лв. от благоевград сьм  Grinning иначе няма никакьв мирис.

MG18, явно си попаднала на такава родилка  Wink аз раждах 12 часа- престоят ми в предродилна, раждането и 2- та часа след раждането, не сьм чула нито една родилка да вика. всичко се забравя  Hug

Последна редакция: нд, 22 авг 2010, 23:47 от silvi@

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 181
Днес малко ви изпуснах, бяхме извън града за една вечер, и като гледам кооолко сте изписали .

Вече и вестителка си имаме  Wink Димяни, като наближи и моето време ще ти взема тел. Ние с Пашик поддържаме връзка, ама може да се окажем в една и съща ситуация  Laughing , тя нали ще е секцио. Видях, че бебораните са добре   Heart Eyes/ това ми е първата работа да видя как са /.

Бобченка, забелязах, че си сложила др снимка на Йована, голяма е сладурана, пу - пу.


# 684
  • София
  • Мнения: 5 721
Нани  Hug

# 685
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ооо и аз докато чаках 40 минути в родилното тук, когато прокървих, да ме прегледа лекар, толкова викове чух, да ти се изправи косата. Реват  страшно тези мити жени. Но чух и бебнцата после да плачат, поне три се родиха докато чаках, голяма емоция е. Аз не си спомням, че имамбели петна от раждането, но мъжо каза, че не съм викала изобщо, знам ли  newsm78
Иначе няма да им забравя на мъжо и майка ми физиономиите. Като отидох в болницат аи минаха процедури по клизми, преобличане и душ и тн, та ни поведоха тримата към родилната ми зала. Тъкмо преди да влезем, такъв крясък се чу, че те двамата като ококориха едни очи, като пребледняха, чак ми се стори, че и крачка назад направиха.  Laughing Ох, тогаване ми беше смешно, но сега като се сетя  Laughing

Нани, мерси, едва чакам да си я нацункам, тя ми е слънчицето на живота ...

# 686
  • Мнения: 1 269
бобче, това с крачката назад е разсмя  hahaha
йована е голяма кипра  Hug

добре, че не сьм чула письци, че като ми е било за прьв пьт, щях доста да се изплаша. страшничко е да не знаеш за какво иде реч , а само чуваш письци  Confused аз не сьм викала, бях много стриктна. при мен цялата раждане рьководеше лекаря, не акушерката, а аз само го гледах в очите и чаках да каже какво да правя  Peace и аз родих с епидурална, но катетьр имах само на гьрба за още упойка, друг не са ми слагали.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 395
Didanka, напълно подкрепям решението ти Peace Ако има проблем или хората на смяна са с очевидно лошо отношение златните думички че ще им дадете нещо на ръка ще променят всичко. А това "нещо" не е като за избор на екип въобще. И аз бих направила така сега ако можех, но ме е страх от "секцио по спешност", много повече рискове крие от планираното Rolling Eyes

Качих снимки на дребния от Варна Grinning http://oktomvri2010.snimka.bg/maternity/bebzz.476992.20237363

# 688
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Бебз,голям сладурко  Hug

# 689
  • Мнения: 65
Добро утро милички  Mr. Green Аз тази нощ не можах да заспя и накрая реших да стана  ooooh! Tired

Няма да пускам кафета и закуски,че е още много рано. Hug

Аз също съм си купила на Канпол за еднократна употреба гащи,струват ми се добри.Взех и едни силиконови зърна и абсорбиращи подплънки,сега ми остана да си взема кремче за зърната и някакъв удобен сутиен.Аз това лято да ви кажа си походих без сутиен прилично  Mr. Green Просто ме хващаха лудите от него,а и като тръгваше една вода от мен и където бяха долните ръбчета се изприщвах цялата.И моята болница подсигурява всичко,което е голямо удобство,няма да разнасям чанти нагоре-надолу,но пък и съответно,затова е и по-скъпо.Карам мъжа ми да влезне с мен на секциото без да гледа самата операция,той не иска  Mr. Green каза ми,че съм тотално откачила от хормоните вече!

Аз възглавнички няма да купувам за жалост.Идват ми в повечко тези разходи,все пак не съм имала доходи от началото на годината(само ме водиха присъствие на работа) ,а и синът ми тръгва на градина от септември и за него са си големи разходите Simple Smile Шапка свалям на родителите с ученици и бебета,навремето бях 3ти клас като се роди сестра ми ,майка ми милата изнемогваше,а гледам има майчета с по 3 дечица,да си ви живи и здрави  Hug  bouquetШапка свалям на многодетните майки......

За раждането,аз не се притеснявам от самото раждане,а от това дали ще рабера  Mr. Green отидох да раждам Коко с 8 см разкритие,почти без да усещам контракции,всичко стана за има няма и 2 часа и ако нямах 1 тон предпоставки за секцио,моя лекар каза,че съм щяла да родя супер лесно,ама уви.....не се получи.Тогава тапата ми беше примесена с кръвчица,но водите не ми изтекоха  newsm78 та затова се чудех какво е Simple Smile Сега в сряда съм на лекар да видим какво е положението с плацентата,шийката и да чуем тонове на бебето.

Бебз,Бобче ,много са ви сладки дечицата да са ви живи и здрави.Бебз на теб ти се възхищавам на тази възраст,колко си борбена и с 2 дечица , ти си чудесен пример за мен,как младите момичета да станат хора  Hug  bouquet

Тони,дай да метнем някое кафенце тези дни,ако си свободна,много искам да те видя  Hug  bouquet

Охххх,отивам да видя дали ще успея да полегна още малко,макар че се съмнявам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт