Как избрахте име на детето?

  • 16 982
  • 152
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 171
Големият взе името на дядо си, защото го харесвам, а и да спазим традицията. А за малкия избрахме кратко име, за да няма галини производни.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
И двете ни момичета не са кръстени на роднини- аз бях твърдо против тази традиция и не са взели дори и първата буква. Държах да имат децата имен ден и да са напълно неутрални и за двете страни.

# 32
  • Мнения: 170
Аз имам хубаво име.Смятам че името е много важно.Пробужда интерес, ако го използваш правилно отваря и врати.Името е човека.Избрах също така хубаво и интересно име и на дъщеря си.Вярно не е българско но е красиво.Държа всички да се обръщат към нея с пълното и име за да не се губи някъде из някое галено-побългарено.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 554
Името избрах аз. Съпругът ми нямаше нищо против. Синът ни не е кръстен на никого от родата - кръстен е на цар Калоян и на Котоошу  hahaha

# 34
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Аз избрах името след доста спорове с родители и вече бившия ми съпруг,като последният обаче беше предупреден предварително Naughty Спрях се на него,защото ми харесва как звучи-Ивайло.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 657
Синът ми - на свекъра, дъщеря ми - на мама. Имената не са същите, носят идеята и дават добра препратка към името, но са категорично различни, при сина ми - с цел осъвременяване, а при дъщеря ми - с цел постигане на любимото ми женско име  Mr. Green . Не съм привърженик на буквалните повторения, и без това всяко прилича по характер на "съименника" си предостатъчно.

# 36
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Още от малка харесвах името Джулия,така че като се роди дъщеря ми не се и замислих за друго име.

# 37
  • София
  • Мнения: 981
За голямата- като разбрах,че ще е момиче,реших че ще я кръстя на майка ми.Живеехме заедно и знаех,че много ще се зарадва.
А малката се роди на 01.01. - дойде си с името.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Калоян не е кръстен на никой, видях го името в именник,
докато бях бременна, идея нямах, че ще е момче, харесах
го.Така и не търсих женско име.
Агафия, го решихме, след един сън на мъжа ми... Другите
двама са кръстени на дядовците си.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Взех първата буквичка -М от двамата дядовци .

# 40
  • Мнения: 14 654
Избрах имена, които да ми харесват. Големият е кръстен на баща ми, винаги съм си представяла, че ако имам син, ще носи същото име. То ми е любимо. Малкото не е кръстено на никого, просто избрах име, което да му подхожда.
Мъжът ми смята, че майката е тази, която трябва да избере имена на децата и ми каза да ги нарека както ми харесва на мен, но и без това се оказа, че харесва всяко име, което ми хрумнеше.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 272
Синът ми не е кръстен на никого. С мъжа ми искахме да изберем име, което да е българско, да е кратко, да се изписва лесно и на латиница и да има в него буквата "р", защото звучи по-мъжко, а освен това лесно да се измисли и галено име. Така стигнахме до името Борис - на галено - Боби  Grinning

# 42
  • София
  • Мнения: 5 079
Още отпреди да имам дете имах няколко имена - фаворити, които ми звучаха по - специално и прекрасно от всички други.
Когато узнахме пола, и двата пъти, имената си дойдоха. Grinning
Синът ми е кръстен на дядо си Велико, казва се Велизар. Heart Eyes Така щеше да се казва и без да беше кръстен на някого, просто нещата се напаснаха идеално. Обожавам името му, много мъжествено и красиво ми звучи.
Дъщеря ми не е кръстена на никого, носи най - нежното име, с което винаги съм мечтала да кръстя момичето си (ако имам) - Елина. Heart Eyes

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Преди да се роди майка ми е имало спор между двете й баби на коя да я кръстят - Пенка или Мартина. И понеже по-големият й брат е бил кръстен на Пенкиния мъж, е било "редно" да е Мартина. Но за да се избегнат кавгите и сръдните накрая я кръстили на съседското дете - Румяна Mr. Green. Аз много обичам и уважавам мама, но името й не ми харесва особено. Затова реших да върна традицията и да кръстя дъщеря си Мартина. Това име е било старо в рода ни - още по турско време една баба Мартина е спасила цяло село от турците bowuu. Освен това дядо ми, който ме отгледа се казваше Марко, а бабата, която е отгледала съпруга ми - Мария. Имахме доста спорове докато убедя таткото, че това е ИМЕТО, но накрая склони и сега все повече му харесва Heart Eyes А като добавим, че се роди във вторник - денят на Марс, мисля, че може да се каже и че сама си го е избрала.

# 44
  • Мнения: 96
Аз имам хубаво име.Смятам че името е много важно.Пробужда интерес, ако го използваш правилно отваря и врати.Името е човека.Избрах също така хубаво и интересно име и на дъщеря си.Вярно не е българско но е красиво.Държа всички да се обръщат към нея с пълното и име за да не се губи някъде из някое галено-побългарено.
Е какво е аджеба името на детето?

Общи условия

Активация на акаунт