Как избрахте име на детето?

  • 17 005
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 96
За голямата- като разбрах,че ще е момиче,реших че ще я кръстя на майка ми.Живеехме заедно и знаех,че много ще се зарадва.
А малката се роди на 01.01. - дойде си с името.
О майн Год, Василка ли го кръстихте горкото?

# 46
  • София
  • Мнения: 1 335
Мъжът ми много настояваше да го кръстим на баща му (Светослав), обаче аз не съм фен да се кръщава (да не говорим за дословно) на баби и дядовци. Особено не ми харесва традицията за първото момче да се взима името на дядото по бащина линия. Бащите на майките по-маловажни ли са, че ще чакат следващите попълнения Laughing
Но пък още преди години съм си мислила, че искам в името на детето ми да фигурира светлината по един или друг начин.  Светлин се оказа доста удобно обединяващо желанията и на двама ни Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз избрах името на сина ни Калоян, като не е кръстен на никой от родата.Исках българско име, но честно не очаквах, че ще е толкова популярно Laughing

# 48
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 882
Винаги съм си представяла, че детето ми се казва Теодор или Теодора. Ужасно ми харесва името.
Искаше ми се обаче да не налагам на таткото моето решение и му написах списък с няколко имена. Той задраска тези, които не му харесваха и за щастие остави Теодора и още едно. Тогава му казах и за моето желание и така решихме.

Ако имаме второ дете ще ми бъде много трудно в избора.
Искам да има хубаво галено име и задължително - имен ден. Детето трябва да има повече поводи за празнуване.  Wink

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Взехме първата буква на двамата дядовци.До последно не можех да се спра на име и чак в болницата се сетих за това.

# 50
  • Мнения: 165
Големия носи името на свекър ми, но защото и името ми харесва - Георги. Малкия взе само буквичката от името на моя баща и го кръстихме Александър.

# 51
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 773
Името, което избрахме, го няма в рода. Не одобрявам кръщаването на баби и дядовци, за щастие те са съгласни. Виж прабабите трудно го приеха. Mr. Green
Рових много време в българските именници, исках българско име, с имен ден, да го няма ва родата, да е със силно звучене /определени букви/, кратко, че бащата е Александър и фамилията също е дълга...избрах Борис.
Така наречения ми свекър е карал по азбучен ред - първото дете с А - Александър, второто с Б - Боряна, третото с В - Виктория. Mr. Green

# 52
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Понеже е от смесен брак, искахме да звучи еднакво добре и на двата езика. Да означава по възможност нещо смислено. Да звучи добре заедно с фамилията. И да има готино галено име.


И ние така Peace

И ние така. Ако момиче щеше да е София, на нашата столица и мястото на което се запознах с мъжа ми.
Мъжът ми измисляше "страхотни" имена - човек ще си помисли че мрази детето, то не беше Фред, Чат, и други подобни ужасони  Laughing
Синът ми има две имена всъщност - Стивън (държах на С, на баба ми която ме е отгледала) Честър - на свекър ми.

Иначе много харесвам имена като - Калоян, Асен, Кирил... но някак не си ги представям как в САЩ ще ги изговорят или напишат  Laughing

# 53
  • Мнения: 7 914
Държах името на първия ми син да е кратко и лесно произносимо. Е на втория ще е по-дългичко, може би от българска страна ще им е малко по-трудничко, но... най-важното условие и за двете имена е да нямам никакви асоциации с наши познати.
Иначе с удоволствие бихме ги кръстили Александър, Кристиян и т.н. Peace

# 54
  • Varna
  • Мнения: 63
 Държахме да са хубави български имена .
Първото дете е с буквата на татко ,а второто с буквата на мама.Като при дъщеря ни беше по-лесно защото се роди мес май ,искахме да е с буквата М ,а и "Мая" ми харесва като име.

# 55
  • Мнения: 265
Кумът ни се казва Калин и ни хареса името.... а за малката аз бях направила един дълъг списък с имена...харесахме си впоследствие това име, с мъжа ми харесваме българските имена, а и двамата ще празнуват на цветница...(сина ми си беше кръстил бебето Минка Grinning.... голям смях падаше)

# 56
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
На сина ни,го избрахме лесно.И на двамата с таткото ни харесваше това име.Но за името на дъщеря ни до последно не можахме да се разберем.Аз исках да е кръстена на баща си,а той пък беше против.И няколко дни преди да родя ,аз харесах това име. Peace

# 57
  • Мнения: 7 947
Лесно. Мъжът ми предложи да го кръстим на моята баба, с която живеехме тогава. Името ми хареса всъщност - признавам си, не от сантимент към родата ми.

# 58
  • Мнения: 205
Сънувах го! Бях бременна в шестия месец и нещо ми прошушна,че детето ТРЯБВА да се казва Ева. После дълго време не можах да заспя. За щастие мъжът ми го хареса. На роднините казах името едва когато ме взеха от Родилно. Не знам дали е имало сърдити,че детето не е с буквата на никого,а и не ме интересува...

# 59
  • Мнения: 2 478
Не бях мислила име за момче. Занех как ще се казва момиченцето ни- Мирела. А когато разбрах, че ще е момче, първата мисъл, която ми дойде беше името на баща му. И така остана.

Общи условия

Активация на акаунт