Как избрахте име на детето?

  • 17 043
  • 152
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 430
Идея си нямах.Ако беше момиче и двамата си бяхме избрали единодушно името,за момче не съм се замисляла.След,като разбрах,че ще е момче,започнаха едни дилеми и така и не избрахме име до самото раждане Laughing
Ден два преди да се роди реших да го кръстя на мъжа ми,без да знае самият той ,просто изненада.Реших,че заслужава този подарък от моя страна.Детето се роди на хубав християнски празник,но и за миг не съм се поколебала да го кръстя на някой от Светиите.

# 61
  • Мнения: 93
С таткото много харесвахме имена с буквата "К", което удобно съвпадаше с името на свекъра. Калина най-допадна и на двама ни и колкото и други имена да мислехме, все се връщахме на Калина - българско, кратко и нежно. Струва ми се, че напоследък родителите все по-често избират българските имена, което много ме радва  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 6 713
Тези, които кръстихте детето на таткото - как го приеха околните? Не че ме интересува, но ми е интересно Mr. Green. Все ще има подмятания де, то е ясно. Whistling
Ние просто не можем да изберем мъжко име, просто не и не стигаме до съгласие.  Crossing Arms

# 63
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Бях на фризьор, дойде друга клиентка, която имаше час за другия ден, но решила все пак да провери дали може да стане днес . Казах си болката "Нина, кажи ми мъжко име, че не може да изберем". Тя каза няколко, които бяха вече отхвърлени. И тогава другата клиентка започна да изброява "Симеон, Самуил, Пресиан..."  другите не ги помня. Защото се впечатлих от Пресиан. Още от ученичка обичах историята и знаех кой е. Предложих и се съгласихме. Между другото има баба Парашкева по бащина линия и пра баба Петранка по майчина.

# 64
  • Мнения: 8 274
Преди да забременея с големия имах един спонтанен аборт. Тогава, докато още не се знаеше как ще се развият нещата, бях решила, че ако се появи бебе, ще е Виктор - победител. Е, нямаше бебе, но името си остана и не съм имала колебания.
За малкия беше по-сложно. До последно се колебаех между Огнян и Явор. В някакъв именник прочетох, че Огнян има имен ден на 08.09 и понеже бебето трябваше да се роди около тази дата реших, че ако се роди на 8-ми ще е Огнян, а в противен случай, Явор. Малкият сам си избра името. Роди се малко преди полунощ на 08.09.

# 65
  • Мнения: 388
Две години преди да забременея сънувах, че ще имам момиче и че го кръщавам на Иван Рилски. На сутринта споделих със съпруга си и той отсече "Тези неща не се сънуват напразно. Значи, ако някога имаме момиче ще се казва Ивана." През цялата бременност си знаехме, че е Ивана и не оставихме елемент на изненада на никой  Mr. Green . Дори ме питаха " а ако е момче Иван ли ще бъде?", отговорих им, че сънят беше за момиче, момчета не се предвиждат  Laughing

# 66
  • Мнения: 2 478
Тези, които кръстихте детето на таткото - как го приеха околните? Не че ме интересува, но ми е интересно Mr. Green. Все ще има подмятания де, то е ясно. Whistling
arms:

Ами нормално. Какви подмятания? Името на нашият син си е наша работа, ако ще и Вълчо да го кръстим ( както иска мъжът ми за следващото ни дете) Laughing

# 67
  • Мнения: 281
Кръстих голямата си дъщеря на свекъра,защото е много добър човек за разлика от свекървата.Малката я кръстих на баща й,само и само да не е на свекървата,но и имената много си ги харесвам и на двете деца.Незнам защо, но винаги съм вярвала ,че освен  името на този на когото е кръстено детето ,то ще има и сходен характер с  него.Сигурно е някакво тъпо суеверие,но исках децата ми да са кръстени на добри хора,затова малката може би е такова дяволче ,също като баща си. Laughing

# 68
  • Мнения: 616
година преди да забременея сънувах че имам син и го кръщавам Кристиан, реших че ако някога имам момче така ще го кръстя мъжа ми се съгласи, хареса ни самото име, както и съкратения му вариянт, отива си с фамилията му и лесно се произнася и на друг език това ми бяха основните изисквания.

# 69
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Чрез чоп!
Таткото не одобряваше моят списък с имена, на мен не ми допадаха особено тези от неговия. Накрая редуцирахме избора до 2 имена, едно от мен, едно от него и на запивката по случай раждането, кръстника теглил чоп и... изтеглил (така разправят Mr. Green) наговият вариант.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Харесва ми името и има хубаво значение, затова го избрах. Не е кръстен на роднини.

# 71
  • Мнения: 4 187
Имената и на двете деца ги избрах аз ! Първото в средата на бременността, прие се много добре от таткото  Flutter .
Второто, три години преди да забременея, голяма борба водих , добре че започнах от рано да го подготвям  Laughing !

# 72
  • Мнения: 425
Избрахме няколко имена, направихме им нумерологична прогноза, отхвърлихме имената, за които прогнозата не ни пасваше, и от останалите две аз избрах едното.

# 73
  • Мнения: 1 217
Избрахме имената сами, без да се стараем да угаждаме на никого. Драгомир не е лошо, Дойчин също не звучи зле. И в двата случая може да му викате Додо Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 181
Аз също когато избирах името го смятах да си отива нумерологично с останалите две имена, галено съкращения и т.н.
Да, защо да не е сериозно?
Нумерологията, както и астрологията са науки, ако някой не ги разбира, не значи че трябва да ги отхвърля и се присмива.

За името: аз го избрах, с допитване до таткото.
Исках Александър да е кръстен на таткото, но той категорично отказа, да съм си изберяла друго име. И, Вилико, бях се допитала до астролог, за подходяща дата за раждане. Предложената дата съвпадаше с Цветница, затова избирах подходящо мъжко име. Малкият се роди по-рано, но името си остана–Росен. Не е кръстен на конкретен човек, дори не познавам човек с подобно име, не искам да правя асоциации.
При избора държах да не е някое странно, модерно, изчанчено и т.н...........име, исках да има българско звучене.
Да не познавам човек с подобно име.
Да ни харесва с таткото.
Да има имен ден.
Да е подходящо нумерологично на презимето и фамилията.

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 16:13 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт