Майчета 2009! - 2

  • 23 985
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 2 140
Благодаря на включилите се по моя въпрос.  bouquetОт както кухнята ни е в отпуск направо в чудо се видях. Crazy
С частните кухни нямах успех,за това си му готвя на Ицко,но за следобедните закуски,хич не се сещам,какво да му давам.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Смехоранка и ние сме така с тези кухни,сега почиват....и или му давам пюренце или аз готвя,днес яде домати с ориз (всичко дом.производство от градинката на баба Mr. Green)за закуска давам...кус-кус или попара или мляко с бискв. за обяд манджичка и десерт Данонино или плод,за следобедна пл.пюре или каша с бисквити,мини кроасанчета,бисквитки или плод и вечер АМ  Peace
Аз да ви се оплача мЪжо замина в командировка и сега сме сами с Димитърко  Cry ама така ще е няма начин....
Абе да ви питам и вас вече все по-често мама ме подбутва да правим кравайче на Митко,ама аз се ослушвам....чакам уж да проходи съвсем сам и тогава,ама мама ми вика "може да си чака кравая детето...."та не знам дали е редно така ,иначе си ходи сам по маси,столове,секции,обикаля спалнята ама до там  Heart EyesСега да направя кравай да му укрепне кръсчето,а като тръгне стабилно ...тогава питка с предметите  Peace....споделете мнение и вие моля  Hug....
Хайде лека на всички Hug

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 22:11 от delqna

# 32
  • Мнения: 125
...Сега да направя кравай да му укрепне късчето,а като тръгне стабилно ...тогава питка с предметите  Peace....споделете мнение и вие моля  Hug....
Аз досега за кравай...не бях чувала.. Embarassed Но,ако си е обичай по вашия карай и е за "укрепване на кръстчето"-сега му е времето Peace
Иначе за питката-когато си решиш-тогава:)
Аз нашата погача още не съм я правила, все се мотам, все някой от близките родственици е захванал на някъде,но сега съм се зарекла,само сестра ми да се завърне от околосветското и меся питката и каквото "брашно покаже" Joy

# 33
  • Мнения: 43
delqna , аз точно така направих- днес направих на Лили сладка питка и раздадох - при нас го наричат сладка питка - за да укрепне детето и да се отпусне - суеверие , ама пък знам ли ...
Тя си ходи в къщи сама , но от време на време се клатушка и мен ме е страх да не падне сериозно и да се прасне на някой ръб например.
От 2 седмици не се държи никъде и си ходи сама , но навън се страхува и се държим за ръчички, но в количката въобще не иска да стои , а да я бута , направо е някакъв ужас за 2 сек. не стои мирна. В момента хрни кака си с едно шише на куклите борн и е голям кеф, днеска изкъпа куклите в кукленото корито - въобще с кака си се занимава и си играе определено - имитира я - каквото кака направи и тя се опитва същото ... абе у нас е весело . Каката има огромна рана под дясното коляно и даже вчера и махнахме конците и това дребното постоянно иска да и чопли раната  #Crazy
От баща си бяга като дявол от тамян и той днеска реши , че това дете не е от него  Shocked щом така бягало - а тя май просто не обича мъжете на този етап и от дядо си бяга..., но пък вуйчо си обожава - може би защото много си приличаме и като я питаш кой е това , оттоворът е МАМА  hahaha
Иначе много думи осъзнати не казва освен , мама,кака,баба,тати,бубу- кола,буа-буа  - куче , папа- пате, пи-пи - пиленце и друго май имаше ,ама не се сещам.
За яденето - не яде , но да живеят филийките с кашкавал и подобни , че не сме много по манджите. Иначе и дай сок - пие по 1 литър на ден .
Ох ,това е ,че ми се качи вече на главата....

# 34
  • София
  • Мнения: 5 247
Вайзе, Бебз-започнах с гащички по не воля, защото на летището в Мюнхен Божко се ядоса безумно като го преповивах легнал в стаята за бебета-хич не му хареса нещо, май се изплаши и от тогава е невъзможно да му слагам обикновени памперси-тип пелени. Опитах 1-во с френски гащички - Toujours 5 размер. Като ги свърших минахме на немски модел Beauty Baby - 5 размер. С пелените бяхме на 6 номер. И 2 -та модела изглеждат превъзходно, доста прибрано стоят, лесно се обуват и  свалят, не са ми пропускали, малко по-бързо се пълнят, не усещам да държат по-влажно. Цената им излиза по около 40ст. за бройката.

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
Делянка,пълен пас съм за "краваи" ,"питки" и други ритуали BlushСега ще ходим при на Георги баба му и там ще правим "прощапулник" на Мина,която иначе си бяга от месец поне.Питката ще меси прабабата на Мина,защото баба й не може,а майка й няма да си жертва ноктите CrazyТака беше и при Божидара Blush
Мина нищо не говори Peace

Искре,една приятелка манията й е да си лакирва ноктите,ама колкото може по-вече да ги рисува.Нейният син колкото Божи и тя за да мое да се маже на спокойствие му изсипва поне 30-на лака и той да играе.Един ден,обаче дивака малък как го е счупил и Танита се чудила кое по напред да оправи-дете ли,паркет ли,рисуваните си нокти ли да пази-имай едно наум GrinningНяма ли да идвате към Горна скоро?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Да ви се оплача малко и на вас  Sad Преди малко както си спеше , Зарко взе , че повърна  Cry Досега ми е повръщал веднъж , когато за пръв път опита АМ. Явно му дойде множко яденето ли , не знам  Thinking Дано само не е някой вирус , че тук в Симеоновград и болница няма. Само някаква БП с някакви измислени фелдшери.
delqna , и тук при нас се прави такова кравайче за кръстчето на детето , но аз категорично отказах такова нещо. Една моя приятелка живее като теб в Стара Загора и ми разказа , че е правила тази царемония веднага щом се е пуснала да ходи сама нейната дъщеричка. В Пловдив се прави само прощапулник - питка и разни предмети. И аз така направих - месих за пръв път в живота си и за да се застраховам бях поръчала още една питка от баничарницата. Оказа се , че и моят опит в месенето става за ядене  Laughing
Ето малко снимки от село , има го Зарко с новата прическа : http://may2009.snimka.bg/baby/velizar-na-mira.387386.20174483

# 37
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Мире, иска ми парола!

Не ми се пише сега, като ми мине малко главоболието, ще пиша...

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Благодаря ви милички за бързите отг. окуражих се и ще направя на Митко кравай(ще поръчам де)от една хлебарница ,където поръчах и за погачата де   Mr. Green но ще видим кога ще е в сряда може би хем за здраве е хубав този ден  Peace
За лакове за нокти и аз да споделя ....маниячка съм на тази тема имам сигурно 60/70 не съм ги броила  Heart Eyesи аз съм давала на Митко да играе с тях напълня му един несесер и той ги вади и слага вътре,хвърчат наляво-надясно и после пак ги събира......само дето ме е страх да не метне някой  и да счупи витрината на секц. затова рятко играе с  тях  Peace
Абе Сисе,тъй и не сподели какво  и е на Минето с какво се натровихте(ако искаш де  Hug)И ние нищо не говорим,дърдори си негови работи и това е...иначе баба,тати,деди,кака,папа,кончето,кучето.....мама само като види зора иначе не  Naughty
Хайде лек и усмихнат ден от нас   bouquet

# 39
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
За лакове за нокти и аз да споделя ....маниячка съм на тази тема
И аз,и аз!  Hands ThumbsupИ също,като приятелката на Сиска,обичам да се рисувам.Но го правя вечер,като
приспя Ицко,тъй,като съм скръндза и лаковете си не давам. Naughty

Мире,дано да е нещо инцидентно това с повръщането! PraynigА,да и паролата,ако може.

# 40
  • Мнения: 166
Да драсна и аз два-три реда от хорски срам  Blush
То не,че има с какво да се похваля,ама...
Нищо ново под слънцето при нас.Растем и дебелеем.Вчера беше денят за кантара(всички сме на диета),аз съм заковала на 61кг и не мърдам,каката ни отслабнала с 5кг(50кг) ,Криско е вече цели 13кг. а баща му +5(87кг.) Не,че някой го интересува кой колко е наддал или заслабнал,ама... Laughing
Имам си едно мнооого палво дете...не се заиграва с нищо.Кой каквато идея е дал за развлечение е опитана,но неуспешна.Кристиян го интересуват единствено шкафове,врати и подобни.Всичко което може да се отвори и затвори с гръм и трясък.Явно му харесва данданията и да къса на майка си нервите.  Crazy Катери се навсякъде,от няколко дена овладя и техниката "слизане с крака", а не в/у глава. Не говори нищо.Бърбори постоянно негови си измишльотини,обожава да крещи.
Хубаво е ,че яде всичко и не отказва нищо.То си личи и по килцата де  Wink Но си е и високичък-86см.(преди месец).
Ходим по разходки,като се грижим за опазването на околната среда-всички боклуци,фасове ,хартийки и подобни се ядат  Crazy
Не играе с деца,само им взема играчките и се опитва да ги счупи или ако има път с минаващи коли,бяга след тях.Общо взето го вардя да не бъде смачкан. Понякога много ми дотежава...Нямам си баби,дядовци и подобни на разположение за кратка отмяна...Затова,като ви чета ,че ги оставяте дори и за 1ч. завиждам благородно  Simple Smile
Имаме 9 зъба,10-ия е на път  Peace
Мечтая си за почивкаааа  Whistling

# 41
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ей,Маевкей! Flowers BouquetМного се радвам,че се разписа.Пиши по-честичко бе,душко!
Все за два реда мат"риал ще намериш. Mr. Green

Цитат
Понякога много ми дотежава...Нямам си баби,дядовци и подобни на разположение за кратка отмяна...Затова,като ви чета ,че ги оставяте дори и за 1ч. завиждам благородно
Щото и на мен така!И съм започнала да завиждам и благородно,и не чак толкова......................... Embarassed
Съвсем скоро преживях поредното ОГРОМНО разочарование от свекървището и вече някой,като ме пита за бабите,казвам,че са починали и приключвам с въпросите.
Но няма да ви занимавам с моите драми. Naughty

# 42
  • София
  • Мнения: 155
Сис, тя Боряна хубаво ми намекна, че може да стане беля ама май май сама искам да се вкарам в приключение.... За горна все по-рядко ще се сещам /носталгично/, нашите се приселват тук. Сега по празниците ми се ходи някъде на село - диво и красиво, с интересни хора и места за разглеждане, огледала съм се в Златоград а ако някой се сеща за някое интересно местенце ще съм благодарна да сподели....

# 43
  • Мнения: 166
Ей,Маевкей! Flowers BouquetМного се радвам,че се разписа.Пиши по-честичко бе,душко!

Аз съм си тук,ама пиша по-честичко в темата за пазаруване от чужбина..  Blush
Що пара изхарчих  doh Ама и продължавам.. Blush
Но пък чета редовно,нищо не съм изпуснала  Grinning

Забравих да се поФаля,че махнахме бибата  Simple Smile Остана и памперса да разкарам... Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 566
Аз пък съм в чуденка за епилатори  newsm78
Искам да си купя нов, такъв който да ми създава по-малко неприятни усещания като болката например. Има ли такова чудо по Земята или всичко си е до индивидуално усещане. Ако има, който е запознат да ми препоръча и разясни, защо болката е по-малка при него и на какъв принцип работи? Предварително благодаря на отговорилите ми   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт