Son bahar - Любов назаем - Тема 29

  • 18 197
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 381
Еда направо се изложи. Улицата като полигон - тя се навря в "момичето" на Ръза hahaha hahaha hahaha. Много е смотана. Галип си пати от това, че е възпитан и любезен и внимателен дори и с непознати жени. Аз видях за вас не знам, че Галип точно сега се запозна с Еда. Но неееееееееее той е толкова близък с тази жена, дори и очите ми не можаха да ме убедят че е така......
Друго обаче искам да споделя и ако някой има желание можем да дискутираме. Колебанието на Галип - не само сега още в първи сезон, когато Сабиха си отиде той понечва да й се обади, сега по същия начин постъпи - понечва да й се обади, но се отказва. Винаги нещо го спира. Не иска да се натрапва или се страхува да не бъде отблъснат и счита че разговорите трябва да бъдат очи в очи.

Мамче,мисля тези колебания вероятно искат ни покажат че Галип не е престанал на обича Сабиха,той иска да й се обади,иска да я чуе,но вероятно се притеснява от нейната реакция.
И в този ред на мисли да споделя за днешната серия.
Много ме впечатли разговора между "червените рокли".
И грам съжаление не видях у Сабиха за изречените думи.За нея едва ли не нищо,кето да предизвика тази реакция на Галип, не е казала.
Била изнервена!!!!
Добре,ама човека каза "вече няма кой да ти съсипва живота".
След това по нейните думи при асансьора той не се обаждал няколко дни.
Тя пак не е реагирала през това време.

На асансьора Галип й каза,че заминава и ще го няма няколко месеца,тя отново само смънка нещо,че била наговорила такива неща,била изнервена,но не се извини,не каза ,че съжалява.
Едва 3 дни след това отиде да го търси у тях и Зюлфие й каза че е заминал.
Ами, Събке,колко да те чака човека????
То мина една седмица.
Да, човешко е да реагираш емоционално,да кажеш думи в състояние на афект,но след като ясно са ти показали какви са последствията от това,в случая-раздяла- трябва да мислиш и да действаш бързо.Защото когато си наранил другия първата крачка трябва да е твоя.
А тя Събка пак търси под вола теле-тя не е виновна за нищо,той Галип е виновен,че заминал,че искал друг живот и други такива тинтири-минтири.
Е, как тая жена не се научи да мисли и да реагира адекватно на ситуациите.
Ами така е като винаги се мисли за права.
Не го разбирам този неин мазохизъм.Как пък не прецени що за мъж е Галип.Хем я сърби,хем я боли.
 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Бонбонче, Мамче, извинявайте, скъпички, малко със закъснение ще взема отношение.......! newsm78 newsm78 newsm78  Маман,......колебанието на Галип, според теб е отдавна...и той и друг път, изявявал желание да й звъни, като са скарани, но не посмява, нещо го спира............винаги! Това, така е...права си, съгласна, но този път е различно, Мамче...........от, предните пъти! Сега, той отсъстваше, беше си тръгнал, вследствие обвинението, че е провалил живота й, не се е обаждал, през това време, върнал се...........също, не се е обадил! Направиха, видяхме какво ...на рожденния ден, детето беше буквално, средство, за да се наложат един, друг..........кой, да направи компромис със съвестта си, на този етап, никой от двамата! Минаха, часове.....ситуацията друга........Сабиха решава, да го види............прекрасна възможност, Ръза предоставя.........но видя, друго...........като попарена, беше от гледката! И започват, наново мъките, за нея........и в мъката си, тя пак обвинява, без да подозира, че не е права, както в повечето, от случаите!
Галип, не може да си намери място, откакто се е завърнал......не смее, да й се обади.........особено сега, като се е завърнал, защото избора беше негов, той реши...................да се оттегли, да замине! Мисли,че няма право.......не знае как,  да го направи ! След, случката при вземането на Керем, недоразомението с Еда, той усети, че Сабиха, разбра погрешно .....това, което видя, сигурен беше, реши посягайки да обясни, но се отказа.............може би, не събра смелост, поради причините, по-горе! А за разговор, Мамче,... "очи в очи", на този етап, даже и не смееше да си пожелае.........това мисля, за това! Надявам се, разбираш и си съгласна, различно е, този път!
Бонбонче, мила сега за твоите подчертани пасажи.....Сабиха до асансьора, настигайки го, буквално му изкрещя...."какви са, тези работи..........че ще заминаваш, и какво си мислиш, че правиш.............къде беше, няколко дни, че не се обаждаш"..........значи, тя след обвинението и кога той си тръгна, тогава уж пред Руксар, сподели че си е отишъл, усети,че е прекалила, може би.........и страдаше! Минали са няколко дни, обаче и тя е променена, виж как му говори..........Значи, тя впоследствие, решила че той е заслужил у преците й............и успокоявайки се, решава че и на него ще му мине............както, винаги е ставало! Да, но, не.....този път, Галип беше обиденият............ролите бяха разменени! Той се почувства, наистина излишен, огорчен, усилията му.........бяха отишли напразно, толкова време.........и реши, да не настоява, повече! Сабиха, не очакваше обаче, такава реакция..........тя, беше буквално, удивена от заявлението му, че се оттегля и наистина заминава!Почувства се, предадена, но не се запита, защо! Когато след, няколко дена, Галип продължава да мълчи, тя решава ...................отговорила си вече, защо той е пожелалал това............получава, отговора от който най-много се е страхувала, а именно, че е закъсняла, вече................!!!И следва да кажем, че тя всъщност е решила, да направи крачката тогава, но просто е закъсняла, малко..............съвсем, малко, само два- три дни, както казваш ти, Бонбонче! Не е реагирала по-рано, мила, защото не е допускала,че Галип.....наистина, ще направи това, което каза...............тя не разбираше, че беше го наранила, нямаше престава, той защо реши да се махне, и никога или поне много дълго време нямаше да си отговори на това, и това е  грешката й.............тя не разбра, състоянието на Галип, той се беше изморил, от любовта си, страхуваше се, да не я нарани.....и предпочете да нарани себе си, вместо нея............тя никога не разбра, това! По-лесно й беше да си помисли, той е избягал, че сега установява, че още тогава е решил да започва нов живот, без тях  и  куп още само нейни такива по-лесни извинения....и по-удобни, разбира се..........това е много повърхностно, не ви ли се струва..............а човека, за когото си ги мисли, изживяваше най-голямата криза в живота си...........тя нямаше и ни най-малка престава, а всичко беше, нейно дело...............неосъзнато, нейно дело, но пак си остава, нейно.............нали, вие как мислите! Извинявам се, получи се дълго! Сори! Благодаря, за вашите съждения, които породиха, моите! Хубав ден, и на двете ви!
Hug Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 20 авг 2010, 12:35 от kraleva66

# 46
  • Мнения: 10 816


Отивам на работа  #Cussing out ,ЛЕК И СПОКОЕН СЛЕДОБЕД НА ВСИЧКИ !!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 47
# 48
# 49
# 50
  • Мнения: 36 761
Здравейте момичета. Приятен обяд на всички.
Кралице, прочетах твоите размисли по въпроса за колебанията на Галип. Мислила съм да го поставям за обсъждане още по времето на първи сезон. Сега вече когато виждам, че нещата се повтарят и във втори сезон - реших да да го поставя за дискусия. Аз също съм си мислила, още преди да бъде излъчена серията, че има разлика в това колебание преди и сега. И какво засили тези мои мисли - когато Керем каза на конната база "кон" той освен че се зарадва каза на детето - да се обадим на майка ти тя сигурно не знае че говориш /перифразирам/ но за миг се замисли и си каза сам на себе си - няма да й се обадим. И колебанието в серията от снощи съвсем ме наведе на тези размисли. Да права си че има разлика от колебанията му в първи сезон и сега. В първи сезон, той според мен искаше тя сама да стигне до извода, че трябва да са заедно и да изчакат заедно радостния момент - раждането на бебето. Тук обаче наистина нещата са различни. Самият Галип е различен. Обидата не е изказана и тя е вътре в него. Той не намира сили да я преодолее - тя стои заключена в него наравно с любовто му. И след като Зафер го предразположи да изкаже болката си - тогава той ще извади тази обида от сърцето си и едва тогава любовта му ще заеме освободеното от обидата място и той ще направи първата крачка.
Дълго стана, моля за извинение, но поне дано да е ясно какво исках да кажа.

# 51
# 52
# 53
  • Мнения: 36 761
За втората част на коментара ти искам да кажа само това, че ние жените си мислим, че мъжете така наречения силен пол могат да поемат всичко, защото са мъже. Но не винаги се получава. Зависи от моментното състояние на духа на този мъж. Галип в момента изживяваше същата болка и също страдаше като Сабиха. Той е състрадателен човек имайки предвид изживяното в детството му. Той изобщо не е повърхностен - доказателство за това са и ангажираността му към Мемо, към Фарук дори и към Зейно - той вниква в проблемите и се опитва да помогне. А тук става въпрос още повече за неговия син /макар, че той не дели децата/, който е съвсем малък и беззащитен. Това, че си седеше на дивана съвсем не означава, че той не страда за това което се случи с детето и без някой да го обвинява, той сам чувства вина за случилото се, защото извършителката на това деяние беше човек от неговото обкръжение. И както при Сабиха в началото на трагедията със съпруга й се прибави още една трагедия, когато тя разбра за изневярата му и видя че той дори има и син, така сега на трагедията която преживява Галип за страданието на детето се прибави още една трагедия - обвинението на Сабиха и то забележи непоносимост от Сабиха към бащата на детето - да не използваме думата която беше в превода, а да приемем, че тя му казва "не те понасям повече" и обвинението ,че той е съсипал живота й и стова се получи наслагване на трагедийте както в началото при Сабиха. Но тогава в началото когато Сабиха страдаше Галип беше плътно до нея. Сега обаче той е сам. Бившата жена рани детето му, настоящата му любов го обвинява за всички смъртни грехове които могат да й се случат. И той това последното не можа да го преживее и взе това решение да замине, което според мен е най-правилното при създалите се обстоятелства.

# 54
  • Мнения: 36 761
Оооооооо Белл къде го снима толкова красив. Чак троен го виждам hahaha hahaha hahaha
Страхотни колажи - там в спалнята, когато вече си изясниха нещата преди отвличането. Супер е  smile3501 smile3501 smile3501

# 55
  • Мнения: 3 504


ТИХ И СПОКОЕН БРЯГ...ОТНОВО И ЗАВИНАГИ ЗАЕДНО...ЩАСТЛИВИ И ВЛЮБЕНИ ГАЛИП И САБИХА !!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Светле, много са готини, не мога да ги копна всичките тук, за това пускам този, много е готин, напомня ми за морето, а аз наистина там си мислих много за филма.

Изядохте я тази Събка, много бъбрите...  какво искате от жената, да не й е лесно, права е, че заради лудата Нурсел детето й е на този хал, а и отношенията им също се опват заради нея и др. простотии наоколо.
Нали Галип искаше дете, ето вече го има, но бяга бързо, лесно му е, той изчезва, а Сабиха гледа детето и за благодарност разби и рождения ден от инат и гордост, да го вземеш от ръцете на майка му точно в този ден, то това дете хубаво не видя от самото раждане - преждевременно и от такава низ от негативни проблеми.
Колко я обичаше, какво й обещаваше като й предложи в началото.... не е същия, звяр, груб... А той защо не й се обади, че си е дошъл, и двамата мислят един за друг, но кой е по-обидения, по-наранения, майката - Сабиха или таткото Галип - който все го играее на тел. 112 за другите жени и накрая се чупи в далечна чужбина... САБИХА МУ КАЗА - СТРАХ МЕ Е ДА НЕ ТЕ ЗАГУБЯ, ЗАЩОТО МНОГО ТЕ ОБИЧАМ, ТЯ ЗАЩОТО ОБИЧА И ИМА ТОЗИ СТРАХ, ЗА ТОВА ТЪРСИ "ПОД ВОЛА ТЕЛЕ" Тя пак не е реагирала през това време.
На асансьора Галип й каза,че заминава и ще го няма няколко месеца,тя отново само смънка нещо,че била наговорила такива неща,била изнервена,но не се извини,не каза ,че съжалява.Едва 3 дни след това отиде да го търси у тях и Зюлфие й каза че е заминал.
Ами, Събке,колко да те чака човека????
То мина една седмица.
Да, човешко е да реагираш емоционално,да кажеш думи в състояние на афект,но след като ясно са ти показали какви са последствията от това,в случая-раздяла- трябва да мислиш и да действаш бързо.Защото когато си наранил другия първата крачка трябва да е твоя.
А тя Събка пак търси под вола теле-тя не е виновна за нищо


Сабиха това имаше предвид, че ако заради нейните думи заминава, тя ги е казала под емоция, че не трябва това да е повода за заминаването му.

Огледайте се, колежки и разсъждавайте трезво!

# 56
  • Мнения: 4 381
Здравейте момичета. Приятен обяд на всички.
Кралице, прочетах твоите размисли по въпроса за колебанията на Галип. Мислила съм да го поставям за обсъждане още по времето на първи сезон. Сега вече когато виждам, че нещата се повтарят и във втори сезон - реших да да го поставя за дискусия. Аз също съм си мислила, още преди да бъде излъчена серията, че има разлика в това колебание преди и сега. И какво засили тези мои мисли - когато Керем каза на конната база "кон" той освен че се зарадва каза на детето - да се обадим на майка ти тя сигурно не знае че говориш /перифразирам/ но за миг се замисли и си каза сам на себе си - няма да й се обадим. И колебанието в серията от снощи съвсем ме наведе на тези размисли. Да права си че има разлика от колебанията му в първи сезон и сега. В първи сезон, той според мен искаше тя сама да стигне до извода, че трябва да са заедно и да изчакат заедно радостния момент - раждането на бебето. Тук обаче наистина нещата са различни. Самият Галип е различен. Обидата не е изказана и тя е вътре в него. Той не намира сили да я преодолее - тя стои заключена в него наравно с любовто му. И след като Зафер го предразположи да изкаже болката си - тогава той ще извади тази обида от сърцето си и едва тогава любовта му ще заеме освободеното от обидата място и той ще направи първата крачка.
Дълго стана, моля за извинение, но поне дано да е ясно какво исках да кажа.
Hug  Мамче, благодаря ти, правилни са разсъжденията ти, но ще добавя и аз нещо......малко по-различно е моето.......! Галип е различен, Сабиха също! Всичко е различно, онези предишни неща, изглеждат.............толкова, далечни и в сравнение със сегашните, не влияят толкова,.... на сегашната ситуация, така го усещам, аз! Галип е, според мен...осъзнал, буквално всичко..........любовта му е там, Мамче......тя е наранена, но това е проблема, че не е ходила, никъде..........той не е могъл, да направи нищо по този въпрос, тя ...........не е искала, да си отива! Голям проблем! Той, тръгна, ходи и се върна.....просто я разходи, така ще се изразя! Сега е още по-зле, близо е до Сабиха, а всъщност е много по-далече, откъдето се завърна! Самотен, много самотен и отчаян, го виждам, аз! Различно, отчаян! Единствено, Керем е радостта на дните му, бизнеса има проблеми, емоционални проблеми, опитва се да се разсее, но не се получава, все гледа да се скрие ....и да мисли, мисли......спомня, да си спомня, да измисли нещо, но..........случайностите, виждаш и те са, негов враг! Добре, че ще дойде Зафер, да изкара нещата от него и да сподели, защото и това също му е проблем, той няма никой, около себе си...........отдавна не е било така, той се чувства едва ли не като.............корабокрушенец, на брега на любовта си........отчайващо! Идва, от време навреме по някоя спасителна вълна, но той не успява да я улови, тя се оказва неподходяща, за спасение! Сабиха, пак е обидена, гневна.........избора му, за нея е че, той си гради........ другия живот.........затова, не им се обажда, не подозира нищо, има право....тя не знае, за неговите страдания, решения, които е взел и го измъчват.......! Не знае и за любовта му, че е там, при него, по-силна даже, отпреди!Не знаеше, когато той замина, не знае и сега.... Как да разбере, тя си мисли, че той не се интересува от тях............само Керем, е важен и толкова! Но, страда, значи обича........още! Няма да направи, нищо! Защото не знае, че трябва! Не че, като е знаела е предприемала нещо, но този път наистина незнае, че трябва.......!!! Оправдана е, специално засега, е оправдана! Събитията по нататък, променят тази й позиция..........но, ще се разбере! Нейните прословути заключения, които си прави........ще продължат и тотално ще си противоречат, но, нашата хубавица.......няма да забележи, дори.......ревността я заслепява, пък и скоро вниманието на Галип, ще усложни положението и ще я притесни, съвсем..........ще сгреши, притеснена е и ще прави грешките, отпреди! Вече е късно и да искаме от нея да се довери, неможе! Сега, съвсем е невъзможно! Галип, ще се побърка.....търсейки изход, за двамата! Но, спирам......нататък е ясно!!!Довечера, престои серийката, къде тя ще покаже това, за което говоря! До после, Мамче! Hug Hug Hug

# 57
  • Мнения: 868
Rossoneri ти пък какво искаш от Галип?
Той да не е пионка и да се съобразява с настроенията на Сабиха, постоянно? Naughty Naughty Naughty
Мразя те Обичам те и после заминал, ама много късно замина даже!
Само не мога да се сетя, кой събираше багажите и се изнасяше? newsm78 newsm78 newsm78
Сега да постои малко сама, че да и дойде акъла!
Wink Wink Wink

# 58
  • Мнения: 36 761
Да уточня. В пост 50 и 53 съм написала личното си мнение, като не ангажирам никого с него. За този пост важи същото. Аз мисля че мъжете и жените са човешки същества и двата пола са от плът, кръв, нерви , чувства и друго за каквото се сетите. Мъжете ме уважават като човешко същество и аз отговарям със същото. Мисля че така трябва да бъде в реалния живот. Когато коментираме сериала ние го правим това с чувството че коментираме неща случващи се в действителност, защото в противен случай не трябва да коментираме лирическите герои, а сценаристи, режисьори, пънчета, храстчета и т.н. Следователно аз разсъждавам така както бих разсъждавала в рлеалния живот. Или ако в реалния живот се случи това което се случва на екрана, аз бих разсъждавала по начина по който коментирам тук. Не съм обидена на мъжкото съсловие, не съм мъжемразка и считам, че мъжете имат същите чувства към деца, родители и близки както и жените. Не отнемам правото на мъжете да страдат, да изпитват болка да обичат и т.н. чувства присъщи и на жените. Извинявам се за  spam2 spam2 spam2

# 59
  • София
  • Мнения: 829
Ей,разкостихте я тая Сабиха,направо я оглозгахте до кокал hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha Оставете я да диша малко.Според мен и двамата носят вина за случващото се между тях,ама нали са много горделиви страдат самостоятелно smile3521 smile3521 smile3521 smile3521 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт