Защо не става второто бебе?!

  • 6 344
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте всички вие, настоящи и бъдещи майчици!Аз съм мама Любче и имам момиченце-кокиченце на 6 годинки,което много иска да стане  вече...кака Simple Smile Поразрових се из сайта,но не видях нищо по темата ,която ме вълнува(може и да има,ама като съм загубена...Embarassed) С бъдещата(Дай, Боже!!!) кака Дари,забременях за две седмици,когато бях 28-годишна.Не беше планувана бременност.Сега съм на 34,целия юли работихме с тати по въпроса,но.....нищо....едно огромно ни-що!Закъснява ми повече от обикновеното(аз съм си и с нередовна менструация),ходих на видеозон,лекарката  каза,че има натрупване на клетки в матката,но било много по-вероятно да са заради предстоящ мензис,отколкото заради бебе.Даде ми жената  снимчицата от видеозона-ама като не и разбирам newsm78.Пише "ендометриум 11.9 мм".От последната менструация минаха 50 (петдесет #Crazy дни...абсолютен прецедент за мен)Та,въпросите ми са :1. Дали след като веднъж съм забременяла в рамките на две седмици,а сега не успях за цял месец,това е нормално? Thinkingи 2.Има ли сред вас майчета с такива огроооомни интервали между циклите?

Последна редакция: пт, 20 авг 2010, 19:39 от Любче-Бубче

# 1
  • Мнения: 2 457
А тест за бременост направила ли си? 50 дни интервал...много ми се струва това. А за другото изобщо не бива да се притесняваш - че първият път си забременяла за две седмици  Confused, а сега не можеш толкова бързо. На твоите години, ако след 6 до12 месеца не стане бебето, мисля че тогавва би трябвало да търсиш причини.

Последна редакция: пт, 20 авг 2010, 13:40 от $hantalche

# 2
  • Мнения: 9 460
Един месец опити изобщо не е много време.
За да имаш такива огромни интервали между циклите,имаш и проблем.Правила ли си хормонални изследвания?Посещавала ли си ендокринолог?
50 дневен интервал е доста време и е редно да се вземеш в ръце и да потърсиш нужните специалисти!
Ето подфорум,в който може да комуникираш с другите момичета : http://www.bg-mamma.com/index.php?board=23.0

# 3
  • София
  • Мнения: 1 535
Цял месец е много малко време - в края на краищата това си е само 1 цикъл. Много малко са случаите, в които бебето става от първия път за съжаление.
За голямото закъснение се посъветвай и с друг лекар. Не разбрах правила ли си тест за бременност?

# 4
  • София
  • Мнения: 52
$hantalche   :Благодаря за отговора ти! Да,разбира се,правих тест,ама  EFN  Sad Но след като казваш,че до максимум година на моята възраст би било нормално да се чака...ще чакам....какво да се прави?!...А изменения в хормоналния баланс няма!Страх ме е само да не се вторача сега във себе си и да започна да броя дните и месеците и да  живея само с тази мисъл,защото направо ще лудна. ooooh!

# 5
  • Мнения: 9 460
$hantalche   :Благодаря за отговора ти! Да,разбира се,правих тест,ама  EFN  Sad Но след като казваш,че до максимум година на моята възраст би било нормално да се чака...ще чакам....какво да се прави?!...А изменения в хормоналния баланс няма!Страх ме е само да не се вторача сега във себе си и да започна да броя дните и месеците и да  живея само с тази мисъл,защото направо ще лудна. ooooh!

Бебето не трябва да ти става фикс идея!Колкото повече го мислиш,толкова повече НЕ става.

# 6
  • софия
  • Мнения: 1 305
И наистина 1 месец не е много време за да се безпокоиш. Аз първия път забременях на първия месец втория път на втория месец опити, сега се надявам  Praynig да стане пак така бързо Simple SmileЩом си правила тест значи трябва да потърсиш причина за толкова голямо закъснение. Аз съм с нередовен цикъл 40-45 дни.

# 7
  • София
  • Мнения: 52
Кристал,знам де,ама като се сетя ,че съм на толкова години и направо свят ми се вие...Оххх,май ме е обзел мъничко страх  ooooh!,но ще гледам да кротна,защото иначе лошо...Човешката психиката е толкова могъща,че ... знаеш...
И наистина 1 месец не е много време за да се безпокоиш. Аз първия път забременях на първия месец втория път на втория месец опити, сега се надявам  Praynig да стане пак така бързо Simple SmileЩом си правила тест значи трябва да потърсиш причина за толкова голямо закъснение. Аз съм с нередовен цикъл 40-45 дни.

Да де,то и моят толкова-цяла година движеше 36-39 ,а точно сега Rage Желая ти от цялото си сърце да се похвалиш с бебенце!Дано,дано! Praynig

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 305
Стига си се притеснявала какво ти е на годините, влез в Искам бебе да видиш момичетата колко време чакат  Praynig и на колко са години и пак не са се отчаяли Hug

# 9
  • Мнения: 7 122
Бебе се прави в едни точно определени 2-3 дни - овулация му се казва. Ако тях сте ги изтървали, може да сте си се трудили най-упорито през останалото време.  Wink
Нередовен цикъл е признак на нещо нередно за организма. Можеш да погледнеш закачените теми в подфорум "Искам бебе" като за първо време.
Ако имаш гинеколог, който ползваш редовно - консултирай се с него относно фертилните ти дни. Да види имаш ли овулация, кога ти е овулацията. Междувременно вие с мъжът до теб си поддържайте формата.  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 52
Бебе се прави в едни точно определени 2-3 дни - овулация му се казва. Ако тях сте ги изтървали, може да сте си се трудили най-упорито през останалото време.  Wink
Нередовен цикъл е признак на нещо нередно за организма. Можеш да погледнеш закачените теми в подфорум "Искам бебе" като за първо време.
Ако имаш гинеколог, който ползваш редовно - консултирай се с него относно фертилните ти дни. Да види имаш ли овулация, кога ти е овулацията. Междувременно вие с мъжът до теб си поддържайте формата.  Wink
Рони,благодаря за информацията,въпреки,че съм изключително наясно що е то овулация и колко време продължава тя  smile3525 Това,което нито аз ,нито някой лекар може да ми каже е кога,кога е тя при нередовен цикъл .Освен ,разбира се при нон-стоп следене,на което не ми се ще да се подлагам,просто защото няма да понеса психическото натоварване. А междувременно,както казваш, 1dating luvbed 1dating luvbed,пък...каквото сабя покаже...Дано! Praynig

# 11
  • Мнения: 2 457
Има тестова за овулация, но наистина е излишно да се затормозяваш с такива изчисления и т.н. Просто миналият месец не сте уцелили, но това изобщо не трябва да те тревожи Simple Smile. Правете си любов, то ще си дойде бебчето, ще видиш Hug

# 12
  • софия
  • Мнения: 1 305
При нередовен цикъл е много трудно да се хване овулация аз съм забременяла при овулация една седмица преди цикъл. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 52
Цял месец е много малко време - в края на краищата това си е само 1 цикъл. Много малко са случаите, в които бебето става от първия път за съжаление.
За голямото закъснение се посъветвай и с друг лекар. Не разбрах правила ли си тест за бременност?
Няма хормонален проблем,според изследванията.Тестът пък е безобразно отрицателен.Май ще падне чакане. yesДа са ти живи и здрави адашчето ми и Криси!  remybussi

# 14
  • Мнения: 6 274
Хе хе, ти как го каза, все едно не се е получило с години.
Спокойно, това, че първия път е станало бързо, не значи, че и втория ще е така, а в същото време може да няма проблем и всичко да си е нормално.
Ако това ще те успокои, аз не можех да забременея в продължение на година и половина. ooooh!
Ходихме по лекари, правихме изследвания - нищо ни нямаше.
И когато почти се бях отказала, се оказах бременна.  Grinning
Успех и не си го превръщай във фикс идея.
 Wink

Общи условия

Активация на акаунт