Защо не става второто бебе?!

  • 6 352
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 539
И аз да се намеся Mr. Green:
Тестовете за овулация могат да са много полезни в случай като твоя, макар че няма да ти излязат евтино - при редовен цикъл - ок.5 лева месечно, но при те - поне 10. Не, че е задължително да заченеш, ако улучиш овулацията, но поне ще знаеш точно кога предстои,  за да не я пропуснете по случайност.
В аптеките има няколко вида - харесай си, всички са на един и същи принцип, обяснен в упътването. Употребата е като при тестовете за бременност - простичко и лесно.
Вярвам, че ползването им ще облекчи напрежението ти - при мен поне беше така.
Иначе относно ситуацията с бързото зачеване на първото дете - и при мен беше така - още при първата овулация! После ми трябваха няколко месеца (май все не улучвахме датата), за втора бременност, която обаче се оказа извънматочна и след сериозен вътрешен кръвоизлив още в 3-4-та седмица (6-7 дни преди датата за евент. цикъл) се наложи спешна операция.  Sad
Изчакахме 6-7 месеца и пак започнахме опитите.
Е, пак не стана бързо, но... стана!
Чакаме нашето момиченце около Нова година!
Vache, надявам се и при теб да се получи при третата бременност (Три за щастие  Wink )
Любче-Бубче, аз също вярвам, че закъснението ти е от стреса, така че като се отпуснеш и улучите "магическите 12 часа", нещата ще се получат много скоро! Hug
Пожелавам ви го най-искрено!

# 31
  • Мнения: 764
Аз смятам, че тестовете за овулация за полезно нещо. И двата пъти забременях с тяхна помощ. Не мисля, че затормозяват, напротив, аз бях в едно приятно очакване кога ще дойде моментът и това ми доставяше удоволствие.
И аз като теб, първия път забременях от раз и си мислех, че и втория ще е така. То обаче не се получи съсвем така (но пък стана от втория опит)Иначе, както са казали и другите момичета, идеята за бебе не трябва да те обсебва. Все пак 34 г. си е една прекрасна възраст....
Пожелавам ти успех скоро да видиш двете чертички Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 13 236
Добро утро,мами!    food010 Vache ,много ми докривя за мартенското ти преживяване . И много съжалявам! spoko В момента се сещам за една такава сентенция-"Няма преки пътища до местата,до които си заслужава да стигнеш".Но от друга страна-като съм започнала с мъдростите   umnikuu  Embarassed ,да кажа и още една- "Вярвай,че имаш и ще имаш!!!"Така че ще си стискаме палци взаимно!Не може да не може!Нали, момичета?!    bouquet

Така е. Ще стане, ще видиш  Grinning

Az i ti  Hug леко раждане ти пожелавам и едно бебе на 2011 г.  Grinning

Любче, наистина си вземи тестове. Ама не взимай Клиър Овю. Аз сега взех от тях, защото нямаше Канадските Овю. Ужасни са. С много фантазия виждам контролната линия, а за тестовата да не говорим. Просто не ми харесват. Помня и преди втората бременност съм взимала от тях и пак не ги харесах  Wink Сега чак ме е яд, че дадох 10 лв, а не обиколих да потърся канадските.

# 33
  • Мнения: 274
Запис! Peace
С първото дете забременях веднага ,сега опитите за второ детенце продължават вече 5-ти месец  Cry,дано скоро има добри новини от всички мамчета тук! EFP 1stroller stork-boy preggo

# 34
  • Мнения: 919
Всеки ден си задавам този въпрос. Защо , защо , защо? И не успявам да си отговоря. Правила съм си изследвания, имам леко завишено ФСХ, но не смятам, че това е причината. Вече 1 год и 3 месеца чакам да се случи и си казвам - чаках доста, хайде този месец да се случи  Praynig Изморих се и въпреки това всеки месец се натъжавам , когато ми дойде. Оставила съм се на съдбата - ако стане и когато стане  Praynig

# 35
  • Мнения: 554
Радвам се че я има тази тема!Темата -искам второ дете май я закриха?Няма значение-тази тук е супер!И ние правим опити за второ-дойде ни акъла на 33години Laughing но пък само да знаете колко много го искам!!!точно сега на тази възраст!правихме опити някакви -само един месец от които сериозни ама ходихме насам натам лятот-имаше и положителе и отрицателен стрес и нещо не стана но сега таткото като се върне вече през септември ще продължим по-сериозно Heart EyesНа всички сладурани тук пожелавам бебевалежи-ОБИЛНИ Hug

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!
При мен става въпрос за трето детенце,така желано. Simple Smile Praynig
Мислих си,че ще се получи бързо,защото с двете момченца нямах проблем,от първия месец забременях.
Правим опити от октомври 2008,след шест месеца забременях,но за кратко.След това киста ми откри доктора,лекувах я,сви се.Вече си мисля,че просто не му е било времето,защото все се случваше по нещо.Въпреки всичко продължаваме с опитите.

# 37
  • софия
  • Мнения: 1 305
И ние работим за бебе, но не ни е станало фикс идея първия път забременях от раз, сега ще видим дано стане по бързо, че като се познавам каква съм паника ще започна да си слагам диагнози и нещата ще се  влошат. Радва ме това че благодарение на изчетеното тук започнах да си усещам кога съм в овулация  защото съм с нередовен цикъл и е по сложно хващането с тестове, още не съм купувала. В тази връзка да ви питам тестовете за бременност ШУАРЧЕК не бяха ли по евтини последния го купих за 6.50 #Crazy .На мен ми закъснява с 4 дни, но теста е отрицателен и както казах съм с нередовен цикъл, дано пък нещо  се е объркал теста:pray:
Стискам палци на всички ви и се надявам на добри новини Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Тестът шуърчек е с нова касета и по-скъп вече.Все още по някой аптеките се намират и от стария вариант.

# 39
  • софия
  • Мнения: 1 305
Да по различен е по удобен, но ми се струва че стария беше на половин цена може да бъркам  newsm78

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Да по различен е по удобен, но ми се струва че стария беше на половин цена може да бъркам  newsm78
Да,така е!

# 41
  • област Варна
  • Мнения: 270
tzvetihc купувай си Престо - 4-5 лв. е и са два вътре. Ама не ги ползвай за ранна диагностика както пише на кутията. На един два дена закъснение вършат същата работа като Шуърчека.
А към мамите при които се бави бебето и са се изследвали - не забравяйте, че бебе се прави от двама - изследвайте и мъжете си. Защото на много места срещам постове от рода: "Аз се изследвах и всичко ми е наред, ама не мога да забременея."

# 42
  • Германия
  • Мнения: 71
Като преводач имах един случай преди повече от 15 години. Превеждах за един известен дипломат, посланик в страната ни. Беше инцидентно, еднократно и много се гордеех, че са ме избрали за престоя на особата в града ми. Вечерята беше предвидена в едно култово, битово заведение, в което една от атракциите беше възрастна жена от ромското малцинство, гледаща на ръка и боб. За мен жената си беше най-обикновена шарлатанка, но гостите на битовия комплекс се изреждаха един по един на нейната трикрака масичка. Моят подопечен дипломат поиска също сеанс. Когато сподели, че със съпругата му отдавна искат второ дете, но не успяват, баячката каза да преведа: жена му да седи върху парата от една зелка, полята с вряло прясно мляко, два пъти месечно по половин час. Умрях от срам, не знаех какво да смотвам, не помня какво замазах, но се почувствах ужасно - по-голяма глупост не бях чувала през живота си, камо ли да я превеждам на VIP персона. Сетих се за случая поне пет години по-късно, като попаднах на едно апокрифно книжле с рецептита на баба Ванга за различни болежки. Прочетох дословно същата рецепта и онемях - за мен баба Ванга беше неоспорим авторитет, феномен. В крайна сметка реших, че дори такъв гений като нея може да казва врели - некипели и тинтири-минтири. След още няколко години, когато станаха общо 8 години в които се борех да забременея, се присетих за тези ми ти врели-некипели. От срам не съм казвала на никого досега, но взех, че направих седенето върху парата - с ясното съзнание, че си губя времето, но пък, че едва ли ще си навредя от малко топъл въздух. Забременях на следващия месец /за жалост не доизносих/, след като бях решила, че просто няма да имаме деца и се бях примирила с факта. Идея нямам защо решавам да споделя точно сега или пък точно в тази тема, но пръстите ми сами изпечатаха горното. Моля, не ми се смейте.

# 43
  • Мнения: 567
Към авторката на темата - заглавието на темата е малко стряскащо!  Peace Ако ти идва идея - малко го посмекчи.  Peace
Помислих, че пише поредното отчаяно момиче, пробвало с години!
Нямаш място за притеснение и годинките ти са екстра за второ!  Simple Smile
За справка при мен първото стана за 6 м., второто - на втория месец, а третото не се получава вече една година! А годините при мен са 38!  Embarassed
Стискам палци скоро да сбъднеш мечтата си!

Natalie Nikol, едва ли някой би се смял на това! Тук повечето момичета са с проблеми и биха пробвали какво ли не! Разбира се, не изключвам себе си! Надявам се всичко при теб да е наред вече и ти желая успех!  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 17 596
Вземи си тестове за ову и ако при следен цикъл не стане до 1/2 година потърси лекар.
"Цял месец пробваме" малко ми напомня на приказката на акад. Балар за човекът, търсещ ключа си под лампата, понеже там се вижда добре, независимо, че го е изпуснал в тъмното... ти цял месец юли не си овулирала! Това се е случило в най- добрия случай в даден конкретен ден.

Общи условия

Активация на акаунт