Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 72-ра тема

  • 117 598
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867

Пепика, чудна първа страница на темата!  bouquet Как сега човек да не запретне ръкави с такъв помощник в кухнята! Wink Joy

Сладко от динени корички.

# 16
  • Мнения: 3 861
Записвам се да ви следя за вдъхновение, нещо в тези жеги съм зациклила жестоко. Нямам идея какво да готвя, все едно за първи път влизам в кухнята  Sick...
Лошото е, че и децата са на салати и филийки.
В опит да се спася записах малкото на частна детска кухня, но 1 седмица буламачи и плюване я спрях!

И сега съм пак в джаза  Crazy.
Разчитам на вас за вдъхновение

# 17
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Пепика, поздравления за новата тема, ама този дето е запретнал ръкави на първата страница... Joy

# 18
  • Мнения: X
Пепика, поздравления за новата тема, ама този дето е запретнал ръкави на първата страница... Joy
Айде,айде,аз първа си го заплюх...    Mr. Green

Лабрекс,как правиш сладкото?

# 19
  • Мнения: 22 867

Лабрекс,как правиш сладкото?


краси.мира, с три дена отпуска! Grinning Смеем се вкъщи, защото три пъти се вари по 20-30 мин през 8 часа, а преди това се киснат нарязаните корички във вода и сода 4-6 часа. Но мисля, че си струва, поне на мен ми харесва. Peace

По рецепта: на кг нарязани корички (и обелени) 1.200 захар, вода 3-3,5чаши, един лимон, ванилия, кардамон по желание.
Нарязаните корички се надупчват с виличка (аз не го правя) и се накисват във вода и сода - на литър вода 1 ч.л. сода за 4-6 часа. Аз  ги сложих в 2 л. вода с 2 л. сода. След това се измиват хубаво и за един-два пъти се оставят в чиста вода по за 30 мин. От водата и половината захар се вари сироп, слагат се коричките, като заври сместа, се оставя на слаб огън да ври 20 мин. След 8 часа, е, може и повечко, пак на огъня, добавя се и другата захар и още 20-30 мин варене. Пак пауза от около 8 часа, пак варене, трябва да са с хрупкава коричка, а вътре меки и полупрозрачни. Ако ти се струва малко течната част, може малко вряла водичка да долееш. Малко преди да се свали от огъня, се слага настърганата лим.кора, най-добре в марличка, за да остане само аромата. Може и кора от портокал да се сложи, зависи от вкуса. Сока от лимон се изстисква и се сипва в сладкото, ванилията се добавя, сваля се от огъня, изстива и се насипва в бурканчета. В рецептата не пише за стерилизации и т.н. Но като гледам, дълго няма да се застои. Grinning

# 20
  • Мнения: X
Благодаря ,Лабрекс.    bouquet
Сода бикарбонат ли имаш предвид?
И защо се вари така ,на етапи?А не наведнъж?

# 21
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Идаааа, без снимка ида, щото не съм готвила, ама да не взема да изпусна господина, че ще се пръсна от яд Crazy.

Пепика, де ги намираш таквиз юнаци, дето в кухнята се врат - те и моите тримата все там киснат, ама да надничат под капаците на тенджерите и да ми се пречкат в краката Crossing Arms...

# 22
  • Мнения: 22 867
Благодаря ,Лабрекс.    bouquet
Сода бикарбонат ли имаш предвид?
И защо се вари така ,на етапи?А не наведнъж?


Сода бикарбонат, да. Не знам защо, такава е рецептата, така го правих, а друга не съм и търсила. При това с 800 гр корички варих, толкова се събраха, просто една от дините се оказа по-дебелокора и аз си намерих работа! Grinning

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ти хубаво си намери работа, Лабрекс, ама и на нас намери - отивам да беля динените кори Laughing.

# 24
  • Мнения: 1 117
хахахах, и аз без манджа, ама ето, да ви разхладя малко, че голяма жега се създаде с таз пекарна, едни коктейлчета ще сервирам  Joy

# 25
  • Мнения: 22 867
Ти хубаво си намери работа, Лабрекс, ама и на нас намери - отивам да беля динените кори Laughing.

mari_eta , като видях ей тез снимки и залепнах за монитора! hahaha Освен това тапети лепя и тавани мажа в момента, та си намерих разнообразие. Бели кори и вари, те мъжете ти ще го оправят за нула време, няма да ти е кахър как да го съхраняваш!  bouquet

# 26
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Да се запиша и аз в темата,без снимка!Много жегаво,готвя,ама нищо интересно. Hug Grinning

Ти хубаво си намери работа, Лабрекс, ама и на нас намери - отивам да беля динените кори Laughing.

mari_eta , като видях ей тез снимки и залепнах за монитора! hahaha Освен това тапети лепя и тавани мажа в момента, та си намерих разнообразие. Бели кори и вари, те мъжете ти ще го оправят за нула време, няма да ти е кахър как да го съхраняваш!  bouquet

  Източникът.

    Нашето вече го приключихме  Mr. Green,аз взех,че отцедих всички корички на цукати и хоп едничко,хоп още едно бонбонче и ....няма ги Twisted Evil.Сиропа,като мед е, замина като топинг на сладоледите.Пак ще се прави! Peace

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 15:47 от lina kaz

# 27
  • Мнения: 1 283
Аааах, много горещи страсти събуди тоз момък у вашите тъй скромни мисли и чувствителния ви нюх  бързо усети красотата, пиршество за сетивата.
Правих чийзкейк и торта, но немога да си намеря кабела за фотото. Държах си го в кухнята, реших да променя мястото, че там не е най-подходящо, въпреки фотосесиите на кулинарията и сега не го откривам ooooh! Ей така е винаги  Crossing Arms 

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ПЕПИКА честит рожден ден на сина ти.Жив ,здрав и щастлив да е!

НАЗДРАВЕ!!!



Моя дедко и той днес е рожденник Peace Да са ни живи и здрави. Hug Hug
Темата е трепач както винаги  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 22 867

lina kaz , знам го аз тоя източник, но нямах време да го потърся, записала съм и двата линка, първо попаднах на онзи. Хубави неща има момчето! Peace

Lois, направо си свих зеленото коктейлче!  bouquet

ЗИЧЕ, да ти е жив и здрав "дедкото" и добре да си го чуваш!  bouquet

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 16:22 от labrex

Общи условия

Активация на акаунт