Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 72-ра тема

  • 117 592
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 614
labrex на Пепика сина и е рожденник  Flutter,а моя Е дедкото  Mr. Green  и той днес е рожденик .
Чакай да почерпя да не кажете ,че съм циция Wink Wink


# 31
  • София
  • Мнения: 15 485
   Опитах златните перли, но ги препържих, а и не се залепи много галета по тях!!


  
    И пържени крилца, с друга марината, та брашното не залепна много  Embarassed. Всъщност залепна, но после падна във фритюрника!Днес не ми е ден!



  Пепика, Зиче, честити ви рожденници!Да са ви живи и здрави!
  
  Лоис , грабвам си и двата коктейла, че как съм прегряла пред печката...

# 32
  • Мнения: 22 867
labrex на Пепика сина и е рожденник  Flutter,а моя Е дедкото  Mr. Green  и той днес е рожденик .

ЗИЧЕ, разбрах, ама нали се правя на майстор, пък и компа не ми се остава, та току притичвам, едно мисля, друго пиша - така се получи! Peace

Пепика, най-добри пожелания към твоето момче!  bouquet

# 33
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Готово, корите киснат в хладилника Grinning.
Лабрекс, голяма си подстрекателка - мъжО се учуди що му давам толкоз диня, ама нищо не попита. Знае си урока човекът Mr. Green.

Пепика, Зиче, да са ви живи и здрави рожденниците  bouquet !

# 34
  • Мнения: 319
Темата започва прекрасно просто - Мерси!
От коктейлчетата и за мен ПО ЕДНО моля Mr. Green
Честито на всички празнуващи  Hug  bouquet
- филе пангасиус във фолио на фурна
- салата от розови домати белени, от двора на баба и дядо
- пържени картофи за гарнитура на основното
- основното  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
- ииии още една салатка - печени чушки с чесън, оцет и олио.

# 35
  • Мнения: 428
Момичета потекаха ми слюнките...И от вашите ястия и от .......първата страница thumbsup

На рожденниците днес:  ДА СА ЖИВИ,ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ И ОБИЧАНИ.

# 36
  • Мнения: 1 798
Пепика,благодаря за новата темичка!  bouquet
При нас - Качамак


 Зиче,Пепика,честити ви рожденници!

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 614
labrex  знам миличка че си неуморното ни кулинарче... просто те закачам  Flutter Flutter ,  а тези динени корички утре или други ден ще ги гледам че направо  Crazy Crazy умирам за такива неща  Crazy Страхотно изглежда и ще си направя и аз със сигурност Hug

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 23:10 от ЗИЧЕ

# 38
  • Мнения: 7 420
 Мммммм,delicate,много обичам качамак!Що го правя толкова рядко?  newsm78
 Как бих хапнала от твоя!  Flutter

 Марито,каква богата трапеза!  Hug

Честити рожденници на Зиче и Пепика!    bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 22 867
labrex  знам миличка че си неуморното ни кулинарче... просто не закачам  Flutter Flutter ,.....

ЗИЧЕ, миличка, на майстор тапетаджия и бояджия се правя, за кулинарен такъв хич нямам претенции! Grinning Peace Просто обичам да пробвам разни рецепти. Коричките на мен много ми харесват, а течната част на сладкото е направо фантазия! Heart Eyes А за тройното варене си мисля, че като попадна пак на удобна диня, направо ще пробвам наведнъж да го сваря, да видим какво ще излезе. Peace

delicate, как само изглежда тоя качамак, ммм  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes От доста време се каня да купя царевично брашно, но ще го направя!  bouquet

# 40
  • Мнения: 7 420
delicate,Лабрекс ме подсети.....От брашно ли е правен качамака или от грис?  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 8 541
И аз се записвам без снимки ,защото днес се храним на вън

# 42
  • Мнения: 1 798
Селма,правих го с царевичен грис. Hug
labrex,благодаря  Hug

# 43
  • Мнения: 1 265
за пръв път виждам готово  сладко от диня, изглеждат като желирани парчетата.
Доколкото виждам от руските картинки на корите бели се зелената част, а с каква дебелина трябва да са коричките, за да стане хубаво сладко.

# 44
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, голяма си подстрекателка - мъжО се учуди що му давам толкоз диня, ама нищо не попита.

mari_eta, а мъжО, като го опита, вика:"Ми да отивам за още дини!" Joy


за пръв път виждам готово  сладко от диня, изглеждат като желирани парчетата.
Доколкото виждам от руските картинки на корите бели се зелената част, а с каква дебелина трябва да са коричките, за да стане хубаво сладко.

viola2003, и от тънки става, но по-добре е от дебелокора диня. Хубаво се изчиства розовата част отвътре, бели се зелената кора и се реже на парченца. Намерих рецепта, по която направо се варят коричките на един път, без киснене в сода и вода. Ще я пробвам непременно! Peace

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 19:37 от labrex

Общи условия

Активация на акаунт