Черен списък на храни и хранителни продукти - 4

  • 126 527
  • 763
  •   1
Отговори
# 540
  • Sofia
  • Мнения: 26 648
Сега отворих кофичка с кисело мляко Равногор от млекарницата в Лагера,минал е точно 1 месец от трайността,а нито е вкиснато,нито мухлясало...уж било от истинско мляко,както ме залъгваха...няма да им купувам нищо вече,и те минават в черния списък  Twisted Evil

# 541
  • Мнения: X
Кашкавал "Мегле".
Че е от мляко, от мляко е, но е ни риба, ни рак. Не пише дали е тип Витоша или Балкан, има вкус на топено сирене - мек и разкашкан. Преди да го опитам го панирах - стана на пихтия. Не купувайте.

# 542
  • Мнения: 4 841
За мен истинският кашкавал се разтича като се пече и не отделя 50% масло. Обичам разтопен кашкавал и това си ми е теста за качество (освен вкуса разбира се). Кашкавал вземам на Сирма приста, но рядко се добирам до него. Паниран става страхотен. Последно бях купила на Била от кашкавала Клевър  Sick няма да повторя.

# 543
  • Мнения: 0
За Клевър - марките на Била е много относително, имам чувството че всеки път са различни. Кашкавал съм взимала от тях и беше добър, онзи ден пак взех и беше страхотен, сега съм запасила, че не знам следващата пратка дали ще става.  Взимам и бушена замразена капия от тях, хубави са чушките, но  винаги са различни, един път са по месести, друг път дребни, но червени и вкусни.
Само че последния път бяха ужасни, изрязвани, с дупки, зелени, жълти, много зле. А на опаковката пише - червена бушена капия, само дето имаше една единствена червеникава чушка. Ядосах се.

# 544
  • Мнения: 29
Кетчуп "Витал"
Купих си голяма туба от 1кг и си изсипах доволно количество в макароните.Лелее,изгоря ми устата и всичко отиде в коша.Никъде на етикета не пише,че е пикантен,а беше страшно лют!  #Cussing out Как може да дадеш 3лв и да го хвърлиш в коша,само защото никой не си е направил труда да опомене за пикантноста!

# 545
  • Мнения: 4 841
Странно за Витала  newsm78 В кафето на работа винаги зареждат такъв кетчуп и аз го харесвам по принцип. За парите си е супер. До сега не се е случвал пикантен (освен когато доставчика обърка и по погрешка купил такъв). Явно си късметлийка  Peace

# 546
  • Мнения: 29
И аз се учудвам,тук в едно заведение зареждат такъв и много го харесвам.100 пъти четох етикета и не мога да повярвам,че тоно на човек който не обича люто се падна такъв  Laughing

# 547
  • Мнения: 0
Ние вкъщи напоследък все не попадаме на добър кашкавал. Колежка ми препоръча кашкавала на Тертер? Не съм купувала, но чувам добри отзиви. Цената е по висока, но може би има защо. Мисля да го пробваме тези седмица. Ще докладвам резултата...

# 548
  • София
  • Мнения: 5 212
За мен истинският кашкавал се разтича като се пече и не отделя 50% масло.

Необходимо условие е да се разтича, но предполагам, че не е достатъчно Simple Smile
ВЕднъж един производител ми обясняваше, че нарочно слагат вътре растителни пълнители, щото иначе ако е само от мляко, много се разтича.

По въпроса с кетчупа - там технолозите са си свършили работата Simple Smile

# 549
  • София
  • Мнения: 455
  Препоръчвам Тертер с две ръце.

# 550
  • Мнения: 58
Според мен основният проблем на много от храните е, че качеството не е постоянно - един път е хубаво, на следващия не става за ядене. Особено сериозен е проблемът при сирената и кашкавалите -непрекъснато сменям марките, защото тъкмо нещо харесам и вземат, че го развалят. Последната издънка беше Булгарея - бях очарована, купих 2 пъти и на третия сиренето беше на каша в опаковката. Аз бях до там.
Нормално е една марка да отговаря ценово на нивото на качеството си - у нас обаче такова нещо почти няма.

Иначе мненията на някои дами, че всичко е фалшиво и пълно с Е-та, са твърде крайни. Да речем прясното мляко - ако суровината е чиста, ако е затворена в септична опаковка, е нормално срокът на годност да е дълъг. Едно време хигиената е била на много по-ниско ниво, за това нещата са се разваляли по-бързо. Дори и в момента масово мандрите имат проблем със суровината - много често млякото идва от малки собственици на 2-3 крави и пристига в пункта бъкано с микроорганизми - такова мляко каквото и да го правиш, е с една идея "втасало".
 
А това че кашкавала е от нишестета - е, който го постигне, ще стане милионер. Моля, не се изказвайте чак толкова неподготвени. Има наистина начини да се понижи себестойността, но досега от нишесте кашкавал не е станал. Лоши суровини, почти никакво време на зреене, наличие на някои добавки  - да, за това съм напълно съгласна.
 

# 551
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Едно време хигиената е била на много по-ниско ниво, за това нещата са се разваляли по-бързо. , почти никакво време на зреене, наличие на някои добавки  - да, за това съм напълно съгласна.

Може и да си съгласна,но аз не съм.Майка ми работи дълги години като лаборант в млекозавод и мога да те уверя,че хигиената едно време е била на изключително ниво,както и суровината,с която работиха.Нещо си в грешка.Проверките от ХЕИ и т.п. беше истинска/не като сега да ти звънат и да ти кажат,че ще дойдат на проверка еди кога си,и шефа да напълни торбите/,персонала пускаше изследвания на всеки 3 месеца/сега здравните книжки се правят за 25 лв./
Зреенето на кашкавала е било спазвано много стриктно,както и производството на сирене,сладолед,сметана,розаво масло/както и сега то си е само за износ/.
Днес за жалост от технологията,производството и качеството на млякото и неговите производни не е останало нищо.

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 12:22 от 3xi

# 552
  • Мнения: 58
Едно време млякото масово чакаше пред сладкарниците и магазините да го приберат сутрин, за хладилна техника в днешните мащаби и затворени производствени линии пък въобще не можеше да става въпрос. Да не говорим за лабораториите и скоростта на хигиенните тестове. Влизала съм и  стара, и в нова мандра - разликата е от небето до земята. Като започнеш от това, че днес дори не разрешават да се  слагат плочки по пода и стените, за да не се задържат микроорганизми във фугите и т.н. Не искам да споря, но просто не мога да се съглася, че днес всичко е по-лошо от едно време.
Добавката на адитиви не е примиумица на производителите, а на потребителите. Всички искат да е удобно, безопасно, с дълъг срок, вкусно, с по-малко калории, ЕВТИНО, и какво ли не - е, това не се постига просто ей така.
 

# 553
  • Мнения: 68
Вчера купих яйца от близкия супермаркет, но вместо червн печат с цифрички имаха ето такъв кръгъл с буква L.

Според вас защо нямат червен печат с цифрички? Възможно ли е някоя от лелките, работещи в магазина да си продава домашните яйца или какво?
Редакция: снимката нещо не се показва.  newsm78 Баси  #2gunfire

# 554
  • София
  • Мнения: 13 275
Вчера купих яйца от близкия супермаркет, но вместо червн печат с цифрички имаха ето такъв кръгъл с буква L.

Според вас защо нямат червен печат с цифрички? Възможно ли е някоя от лелките, работещи в магазина да си продава домашните яйца или какво?
Редакция: снимката нещо не се показва.  newsm78 Баси  #2gunfire

Не съм сигурна, но май скандалът със спряната партида полски (?) яйца беше точно заради липса на червени печати. Може все пак да са се промъкнали някои.  newsm78  Лелята от село трудно ще сложи и печат L. Тогава няколко пъти повториха, че на яйцата нищо им няма и да не се притесняваме ако вече сме си купили.

Общи условия

Активация на акаунт