Черен списък на храни и хранителни продукти - 4

  • 126 403
  • 763
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 58
То пък за яйцата е един измислен скандал - всичко си им е наред, само дето кокошките са ги снесли на по-тясно.
Принципно яйцата трябва да имат не толкова дата, колкото един код, който показва къде и как са произведени. Кодът е нещо от типа
3BGxxxxx - първата цифра показва как са произведени яйцата - в клетки, подово, органични и т.н.
BG е кодът на страната-производител
а цифрите след това (ххххх) са регистрационния код на фермата-производител.

Има някои изключения, когато се допуска да не се сложи код, но не ги знам в подробност.

А това L прилича да е размера на яйцето.

Поне на опаковката няма ли по-подробна информация?

# 556
  • София
  • Мнения: 13 199
То пък за яйцата е един измислен скандал - всичко си им е наред, само дето кокошките са ги снесли на по-тясно.


Това било измислено от журналистите. Крайнияt срок бил юни и в момента няма никакъв проблем да ядем яйца от "измъчени" кокошки. Думите са на министъра, които чух по телевизията. На онези е липсвал печат. Буквата и аз мисля, че означава размер.

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 19:11 от Тaня67

# 557
  • Мнения: 5 087
Здравейте!

Сигурно сте писали, но и аз да добавя нещо към черния списък. Става въпрос за боба на Крина. Едър, салатен боб, от 500гр., но с живи бобулечки вътре  Sick

# 558
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Кафяв ориз на Крина - пакетът беше пълен с малки камъчета.
Няколко пъти купувам, но такова нещо не ми се беше случвало.

# 559
  • Мнения: 4 841
Аз съм невероятно доволна от продуктите на Крина и до сега не ми се е случвало да имам проблем с буболечки в тях. Да не би да са съхранявани неподходящо в магазина или във вас.
Аз на скоро имах набези от молци в нас и изхвърлих всичките си запази от боб, леща, ориз, брашно и т.н. и дори и Маги малки тайни. Всичко бяха нагризали гаднините.
Единствено на Крина в момента боба по - едрият не ме кефи, понеже по - трудно увира. Говоря за нормалния боб, а не салатения. А веднъж ми се случи да купя черен салатен и вътре зърната явно са били от два вида боб или две различни партиди може би  newsm78 понеже половината боб се свари, а другата половина хрупаше още.

# 560
  • Мнения: 5 087
Купих го от Кауфланд в петък, днес го готвих, като вчера го накиснах във вода  Rolling Eyes Не знам, нямам много опит с готвенето, но не намирам това за нормално. А от петък до събота вечерта го държах в шкаф.

# 561
  • София
  • Мнения: 13 199
Не е точно за черния списък, защото хлябът беше много вкусен и пак бих си купила, но според вас трябва ли да се казва така, ако се съди по съдържанието?



Това е "Царевичен хляб" без царевица от Била.  Wink

# 562
  • Мнения: 715
Видно нарушение ... Дано е пропуск в съдържанието на етикета.
На вкус усещаш ли царевица?

# 563
  • Мнения: 4
Според мен само БДС-тата засега държат фронта. Хлаб,мляко,салами сиренето особено са си супер.

# 564
  • София
  • Мнения: 13 199
Видно нарушение ... Дано е пропуск в съдържанието на етикета.
На вкус усещаш ли царевица?

Точно този със снимания етикет жълтееше. Не мога да определя дали имаше вкус на царевица, защото имаше доста семки и подправки. Днес взехме пак такъв хляб от друга Била. Етикетът е същия. Този път дори не беше жълт, а кафенееше/сивееше от ръжта. Мисля, че нямаше нищо царевицата. Не знам защо го наричат царевичен. Всяко едно измислено име би било подходящо. А хлябът наистина ми хареса. И на приятелите, с които бяхме днес им хареса.

Според мен само БДС-тата засега държат фронта. Хлаб,мляко,салами сиренето особено са си супер.

Наскоро бях купила кисело мляко Верея по БДС. Ами изобщо не ни хареса. Беше като някаква пихтия, която на всичкото отгоре се точеше от лъжицата.

# 565
  • Мнения: 4 841
Кисело мляко вземам вече само Пършевица 4,5%. Не е по БДС, но е страхотно. Овчето им мляко мисля е по БДС и взех веднъж за детето. Уж на вкус добре, но след като си изпи млякото малкия така гадно ми вонеше на овца, че ми се  Sick

# 566
  • Мнения: 29
Спагети"Златна Добруджа" опаковка 400гр-а всъщност 309гр  Twisted Evil
По принцип винаги купувам Стела,но тези ги купи майка ми

# 567
  • Мнения: 2 755
Аз пък купих от Кауфланд "Млечна питка", която не съдържа мляко Sad

# 568
  • Мнения: 539
Овче и Козе мляко на Бор Чвор-изхвърлихме ги,овчето имаше лек аромат на овче,но вкус ужасен,а козето-от една лъжичка ми се повдигаше. Предложих и на мъжът ми ( нещо да не би аз да не съм в ред), но и на него му се гадеше. Може пък нещо нашия вкус да не е нормален,но досега не ми се беше случвало. Единствено от някаква боза с три подсладителя-не запомних марката,но гадния вкус-да. Оттогава боза с подсладители не купуваме.
Не знам на Верея кисело мляко с добавени лактобацили дали наистина е читаво мляко,но от известно време само него взимаме и в нашия супер свършва много бързо. Поне няма добавка на сухо мляко.

# 569
  • Мнения: 4 841
Преди да "открия" киселото мляко на Пършевица вземах само и единствено на Верея. Сега ако няма едно от двете млека вземам на баба ти млякото, понеже него го има на всякъде. Обаче пусто му мляко - гадно ми е.

Общи условия

Активация на акаунт