Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 64 379
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 146
Моля, ви който е раждал със секцио във Вита да кажете как минава - колко време след секциото държат в реанимация и изобщо държат ли, кога е раздвижването, кога може да си вземеш бебето - тези неща ме интересуват основно.

# 691
  • София
  • Мнения: 533
Не съм раждала секцио, но със сигурност мога да ти кажа че във Вита реанимация няма. Връщат те в стаята и те раздвижват на следващата сутрин (точно до моята стая имаше две мацки със секцио та се чуваше, раздвижиха ги и после акушерката им помогна да се изкъпят).

# 692
  • София
  • Мнения: 7 645
Моето секцио протече така:
Приеха ме, клизма, системи, операция, върнаха ме в стаята, сутринта ме раздвижиха и веднага като се почувствах готова ми донесоха бебчето Simple Smile
Операцията ми беше по обяд, раздвижиха ме сутринта на др ден!

На мен ми беше много трудно и болезнено, но на втория ден бях в пъти по-добре!
Важното е да стиснеш зъби и да се изправиш, от там нататък всичко става по-лесно, особено като знаеш че бебето ще си е при теб Simple Smile
След седмица няма да усещаш вече нищо Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 7 645
А самата операция минава много бързо! Докато се чудиш хваналите е упойката и вече са те срязали и вадят бебето Simple Smile
После като я извадиха и вс беше наред ме поупоиха и се замаих малко на шиенето Simple Smile
Абе минава бързо, после докато още нищо не те боли заради упойката имаш време на всички да се обадиш, да си говориш с таткото Simple Smile
Много е важно да имаш компания Simple Smile
Като мине упойката почваш да чувстваш и болка, но дават обезболяващи и отшумява до поносими стойности, аз дори поспах Simple Smile

Всичко ще мине толкова бързо, че няма да се усетиш кога си останала без корем и вече гушкаш малкото пихче Simple Smile
Всичко лошо се забравя адски бързо!
Ако ти е първо бебе настоявай да ти помагат с кърменето! На мен ми показаха, но аз имах много въпроси, които ми беше неудобно да ги занимавам хората и кърменето ни беше неуспешно! Бъди настоятелна до последно!

# 694
  • Мнения: 1 146
Мерси, момичета! Бях се настроила за естествено раждане, но имам показатели и за секцио и сега лекарката мисли какво да правим - при д-р Богословова съм. Вярвам в нейната преценка, но чувствам, че тя ще вземе в предвид и моето мнение. Много ни е чакано това бебе, инвитро е - не това е показател за секциото, и ако му се случи нещо от моя мерак да раждам естествено, няма да го преживея после.. Засега не знам кое е по-доброто, предстои пак да коментирам с лекарката.

# 695
  • Мнения: 1 334
Alexiana, риск има както при секцио, така и при естествено раждане.За съжаление.
Направете каквото е най-правилно според лекарката.И нека всичко да мине без проблем Hug

# 696
  • Мнения: 1 146
Благодаря! Безпроблемно раждане и на теб!

# 697
  • София
  • Мнения: 533
аз не бих си позволила да се изказвам или настоявам за определен вид раждане, доверявам се 100% на доктора си. Д-р Богословова е сред най-добрите, според мен се довери на нейното мнение. Естественото раждане не бива никога да е самоцел  Peace

# 698
  • Мнения: 0
Аделина, как така си чувала раздвижването? Толкова шумно ли протича?  Joy
Септември, живот и здраве, и аз съм за секцио и се зачудих...

# 699
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами да ви кажа боли си при раздвижването, на мен дори ми прилоша!
Мами, не се стряскайте от секциото - то в никакъв случай не е страшно, просто едни хора са с по-висок, други с по-нисък праг на болка! Аз имам много нисък праг и моята лекарка Славкова ми каза, че ако съм раждала нормално е щяло да припадна на стола хахаа Simple Smile

И двата вида раждане са болезнени, но дойде ли момента нямате си на идея човек как се стяга и оптимизирва! Аз толкова много се страхувах от това секцио и като ми изтекоха водите 2 дни преди плановото ми секцио просто нямате си на идея как бях готова на всичко само и само да си видя бебето, дори им виках - айде вече няма ли да се качваме в операционната, а те ми се смяха, че предния ден на тоновете съм оплакала света, че ще ме режат хахаха
А раздвижването - силната емоция, че ако се раздвижите ще ви донесат бебето прави човек силен и дори и да боли, стиста зъби и става!

С цел да ви успокоя ще кажа, че познавам много много мами, които са раждали нормално и са се възстановили по-трудно отколкото аз от секциото! Също така познавам и мами, които след кошмарно нормално раждане се заричат следващото да е секцио. Естествено има адски много нормално родили, които нямат никакви проблеми Simple Smile
Аз оревах света, че се налага да родя секцио (седалищно бебе), а то се оказа не толкова страшно и много лесно преодолимо нещо Simple Smile Голяма драма бях в последните седмици от бременността, но ако съм знаела какво е, въобще нямаше толкова да драматизирам Simple Smile

Слушайте лекарите си, нека нормалното раждане да не е фикс идея, защото това може да коства много много страдания! За това са лекарите да си преценят Simple Smile При мен бебка сама си избра начина на раждане и датата, за което съм най-доволна Simple Smile А и аз бая настоявах за пълна упойка, че ме беше страх да съм будна, а някой да ме оперира хахаха сега като си спомня какво съм си мислила, направо си се смея на себе си!

В момента около 4м след операцията, белега почва да избледнява и е все едно одраскано от котка Simple Smile
А и във Вита не режат мускулите, а ги разпъват леко - това реално ако ги срежат боли адски много след операцията! Във Вита правят възможно най-безболезненото и най-доброто, дори използват лазер и т.н.т. Вътрешните слоеве ги лепят, а не ги шият и много други най-модерни неща!

# 700
  • Мнения: 0
Brayda, ако знаеш как ме успокои. И аз като теб отсега /почти 15гс / си "рева", че трябва да съм секцио, а не нормално. И то точно заради възстановяването после и разрезите. Благодаря ти!

# 701
  • София
  • Мнения: 4 035
Brayda, ако знаеш как ме успокои. И аз като теб отсега /почти 15гс / си "рева", че трябва да съм секцио, а не нормално. И то точно заради възстановяването после и разрезите. Благодаря ти!
Секциото във Вите е доста щадящо, детето може и по-рано да ти го дадат, въобще недей да се притесняваш за това. Д-р Богословова е страхотен лекар и ще избере най-доброто, освен това е рано и има много време до термин. Какви са показателите за секцио?

# 702
  • Мнения: 0
bubcheto, аз съм при д-р Чорбова. От самото начало ми каза, че ще съм секцио заради направената ми конизация преди 2 години и заради възрастта ми / 39г/. Затова Brayda мнооого ме успокои! Вече няма да мрънкам!

# 703
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto, аз съм при д-р Чорбова. От самото начало ми каза, че ще съм секцио заради направената ми конизация преди 2 години и заради възрастта ми / 39г/. Затова Brayda мнооого ме успокои! Вече няма да мрънкам!
Извинявай, оплетох се. Аз родих при д-р Чорбова, сестра ми също. Сестра ми роди секцио - много лека ръка има д-р Чорбова, нямаше усложнения, проблеми, белег почти не остана, роди в 7 вечерта, на сутринта стана. Успех и стискам палци Peace
А, и ако докато си бременна не мрънкаш, няма кога да мрънкаш Simple Smile Така че давай смело Hug

# 704
  • Мнения: 0
 Joy Bubcheto, много ме разсмя. Благодаря за хубавите думи! Надявам се началото на септември и аз да се похваля!

Общи условия

Активация на акаунт