Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 64 369
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 88
Аз ще раждам при Чорбова, надявам се нормално, ако нещо не се обърка Simple Smile ако пък случайно бебка пак се обърне, ще е секцио, я кажете вдига ли си телефоните нощно време, аз изпитвам ужас, че ще тръгна да раждам и няма да си чуе телефона newsm78

# 706
  • Мнения: 1 334
Чорбова ще е в отпуска от 1 до 6 май.Ако някой е запланувал раждане Laughing

# 707
  • София
  • Мнения: 7 645
Момичета, моето планово секцио беше насрочено за 21.11.2012 (сряда), но неделя сутрин тъкмо като закусих (обилно колкото сега ям за обяд и вечеря  Crazy  Laughing) и реших да седна на дивана да позяпам ТВ, изведнъж нещо в корема ми каза "кррррр" и после под мен "пльооос" - водите ми!
Паникьосах се супер много, дори и багажа не си бях оправила... ММ тръгна да го оправя, а аз тъпата влязох да се къпя хахаха  Laughing  Mr. Green  Mr. Green

След това се сетих да звънна на Славкова! Но тя не ми вдигна... за първи път от 9 месеца тя не ми вдигна! А нито беше през нощта, нито рано сутринта... Тогава аз просто звъннах в болницата, свързаха ме с АГ-то и им казах: "имам планувано секцио за сряда, но ми изтекоха водите, д-р Славкова не ми вдига, но аз идвам и не ме интересува"  Mr. Green  Mr. Green Те ми казаха - "идвайте"!
След 5мин Славкова ми се обади и всичко ми обясни и ме успкои, че бебето няма да се задуши без води, които продължаваха да течат от мен хахаа Simple Smile

Явно те си имат телефони, с които да се свързват с лекари за спешни случаи....

Няма да се тревожите за това! Аз отидох в болницата в 10:30 и чак в 12:30 видях д-р Славкова... Simple Smile

Ако почне раждане отивате, а то лекаря не е нужно да е веднага там, то минават часове в подготвителните процедури, докато дойде момента Simple Smile Няма да ви върнат Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 533
Аделина, как така си чувала раздвижването? Толкова шумно ли протича?  Joy
Септември, живот и здраве, и аз съм за секцио и се зачудих...
Ами незнам явно стените са много тънки, защото чувах всичко в съседната стая - като им идваха гости, като си говореха по телефона, на раздвижването мацките(бяха две в стая) доста "мяукаха", явно ги болеше, а и беше зверска жега, та през повечето време вратите бяха отворени, та се чуваше още повече. 

# 709
  • София
  • Мнения: 4 035
Нямам случай Чорбова да не си е вдигнала телефона. Като ми почнаха контракциите й се обадих, казах й че имам болезнени контракции от 4 през нощта. вече беше 10 сутринта, беше събота и тя ми каза да отида до болницата да проверят какво става. В родилно ме прие д-р Богослововам прегледа ме, установи, че е започнало раждане и от там ме поеха акушерките за клизма и прием. След 15мин Чорбова беше в болницата, аз не съм й звъняла повече, те са си я извикали. Това, което тя ме беше посъветвала - ако тръгне раждане преди 36та седмица отивам в майчин дом директно, ако е след това тръгвам към болницата и после звъня, а дори и да не й звънна, от болницата ще си я извикат. Peace

# 710
  • Мнения: 88
Супер, успокоихте ме, аз онзи ден имах болки някакви през нощта, ама за малко и минаха, та се бах шашардисала, че е рано още.

# 711
  • Мнения: 14
Аз не съм била при Чорбова, но д-р Славкова ми беше казала когато има нещо да и звъня без никакви притеснения без значение по кое време на денонощието е. Тя ще прецени какво и как да се направи. Така че, момичета не се колебайте да задавате въпроси за всичко което ви притеснява на прегледите или по телефона!
Контракцийте ми започнаха рано сутринта към 5,00ч. В 5,30ч се обадих на д-р Славкова, тя ми вдигна и ме прати право в болнцата. Беба беше с двойно увита пъпна връв и тя ме беше предупредила че ще съм всеки ден под наблюдение до като не родя. Към 7,00 бях в болницата ( разбира се и аз се изкъпах за ужас на мъжа ми  Mr. Green ), прегледаха ме, веднага ми включиха апарат за тонове. В 8,00ч д-р Славкова вече беше при мен, прегледа ме и тя. Час по късно и анестезиолога беше на лице.

# 712
  • София
  • Мнения: 64
А кога ви казват, че можете по всяко време да ги търсите, към коя седмица долу - горе? Питам, защото на мен колкото пъти ми е потрябвала докторката, дори, когато тя ми е казала да и се обадя, никога не ми е вдигнала. Честно казано, след последният път леко се разочаровах и съжалих, че предплатих консултациите.

# 713
  • Мнения: 1 334
soho doll, по всяко време на бременността можеш да звъниш на лекаря си.Коя е лакерката, която не си вдига телефона?

# 714
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. Аз пък не съм взела мобилния на д-р Чорбова, а и тя не е предложила да ми го даде. Може би е твърдо рано... Вие от самото начало ли разменяте контакти?

# 715
  • Мнения: 1 334
ushana, аз си го поисках съвсем скоро.Мога да ти го пратя на лично съобщение, ако искаш?

# 716
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз още на първата консултация като си платих пакета и като се записах при д-р Славкова тя ми даде мобилния й и винаги ми е вдигала... Имало е 1-2 пъти в които в момента е преглеждала и ми е затваряла или ми е казвала да се обадя след 15мин... Но това са единични случаи!

Аз гледах да я търся в работното й време, но тъй като съм голяма паника дори и смс съм й писала и тя дори ми е отговаряла на смс... Нямах никакви проблеми!

# 717
  • Мнения: 0
Аня, благодаря ти, но първо ще го поискам от нея. Така ми е неудобно  Embarassed
Дано не се налага да го издирвам по спешност  Joy

# 718
  • Мнения: 14
След 1-2ри преглед, вече не си спомням, д-р Славкова ми даде визитка с телефоните си. Обясни ми че мога да и звъня по всяко време. Случвало се е да не ми вдигне, но след 15 мин. или е връщала обаждане или е вдигала на 2ри опит. Писала съм смс, пращала съм мейл с резултати от изследвания. Не е имало проблем, винаги се е отзовавала. Когато наближи раждането, лично ми се е обаждала да ми изтегли с 1 ден преглед защото и се налага да отиде на конференция и тогава ми беше обяснено ако има нещо да звъня до откат, защото си изключва звука. Приемете че и те са хора, водят раждания, ходят в тоалетната, пък и не винаги си чуваш телефона.  Flutter Както се случва на всеки  Wink
Успех момичета, надявам се да съм помогнала!

ПС! soho doll, коя е лекарката. Какво като си предплатила, можеш да си смениш доктора  Thinking

# 719
  • Мнения: 8
Момичета, а някоя от вас раждала ли е секцио при Кълвачева? И какво мнение имате за нея...Благодаря ви предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт