Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 64 370
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 88
За тел. на Чорбова, още на 1вия преглед като й казах, че тя ще ми следи бременността, тя ми написа имейла и тел си, аз предимно мейли й пиша, тя отговаря до 30 мин макс през айфона си.

За секцио при Кълвачева, кумата ми роди секцио при нея, сега пак при нея се следи с 2рата бременност - много е добра също, аз ходех при нея за профилактични прегледи, ама чакането ме убиваше и за това си избрах Чорбова като забременях. Просто Кълвачева се занимава и с др. неща, прави много лапароскопии, лекува проблемно забременяване и пред кабинета е лудница, а Чорбова е шеф на родилното и май само следи бременни и изражда, а и доста си облекчава работата, примерно сега ходя на тонове в родилното, Кълвачева ги записва сама и това много бави процеса пред кабинета, влизат по 2, една а тонове, една за преглед.. иначе съм с 2 ръце за Кълвачева като специалист, а е и страшно мила.

# 721
  • София
  • Мнения: 64
Аня, докторката е Кълвачева. Наистина е много мила, но аз все пак искам да знам, че ако ми се случи нещо /както и стана преди време/ няма да се налага тепърва да търся друг лекар.
Иначе телефонът си ми го даде още лятото, при първият си преглед при нея, преди да забременея. От както съм бременна всеки път ми напомня да и звъня, ако има нещо, ама все тая.
Мишленце, платила съм целият пакет за ЖК.

# 722
  • Мнения: 8
Soho doll, и при мен се получи нещо подобно - хем от доста години ходя на прегледи при нея. Не отговаря на тел.и аз трябваше с друг лекар да се консултирам...а чакането пред кабинета е наистина ужасно...

# 723
  • Мнения: 1 334
За мен е важно един лекар да отговаря на обажданията на своите пациенти.Поне да върне обаждането, ако няма възможност в даден момент да вдигнат.

# 724
  • София
  • Мнения: 64
Не знам надявам се да не ми се налага да я търся по спешност отново. И все пак ми се иска да имам малко сигурност, избрала съм нея, да си дам парите там, да стоя с часове за 15 мин. преглед, в който всеки път се оказва, че все едно ме вижда за пръв път, но поне накрая да имаме някаква комуникация.

# 725
  • Мнения: 14
soho doll, исках да кажа че можеш да се следиш и при друг лекар в тази болница. Не съм си плащала пакет и не съм много запозната, но не мисля, че има значение при кой лекар ходиш. Ти си плащаш услугата която при всички струва еднакво пари спрямо ценоразписа на болницата. Аз съм чувала страхотни отзиви за Кълвачева, но може би нещата се променят с времето. Аз лично бих се поинтересувала защо не ми вдига и дали това ще се повтаря за бъдеще! В крайна сметка всяка бременна жена търси сигурност. А когато си плаща за това, определено не заслужава подобно отношение!

# 726
  • Мнения: 1 134
аз съм си разказвала историята преди, но пак да кажа; родих естествено при Кълвачева (до последно ме увещаваше за секцио, но аз не се дадох); нито веднъж не си вдигна телефона и се принудих от притеснения да и се съглася на уговорен ден да ми предизвика раждането; мина перфектно, страхотен професионалист е, но не ми хареса всичко което се случи преди това; за второто раждане избрах Богословова Peace Heart Eyes Heart Eyes извод- Кълвачева е страшно натоварена с много дейности и за това се налага да претупва малко, за да се справя; и не мога да разбера защо тогава трябва толкова да и товарят графика ( за пари повече, то е ясно, но...)

# 727
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
Ако и моят лекар не си вдигаше телефона, веднага го сменям. И аз мислех дали да не се следя при Кълвачева, но точно това за настояване за секцио и натовареността й ме отказаха.

# 728
  • Мнения: 1 334
Момичета, и аз чувам, че Кълвачева настоявала за секцио.Какви причини изтъква все пак?

# 729
  • Мнения: 2 515
Вероятно точно защото е много натоварена, планираното раждане, т.е. секцио би й било доста по-удобно от нормално раждане, за което могат да й се обадят по-всяко време. Поне на мен така ми изглежда отстрани, иначе аз нямам преки наблюдения.

# 730
  • Мнения: 1 134
Вероятно точно защото е много натоварена, планираното раждане, т.е. секцио би й било доста по-удобно от нормално раждане, за което могат да й се обадят по-всяко време. Поне на мен така ми изглежда отстрани, иначе аз нямам преки наблюдения.
точно казано! и всъщност това е причината и други лекари да предпочитат секциото- по-удобно им е, и хайдееее увита ви е пъпната връв и такива разни ...

# 731
  • София
  • Мнения: 7 645
Между другото и аз си мислих, че като отида в частна болница ще ме навиват за секцио.
д-р Славкова не искаше да говорим за раждането докато не наближи момента. До последно чакахме моята муцуна да вземе да се обърне с главата надолу, но не се случи! Оказа се, че д-р Славкова ама въобще не ми даде и да си кажа какво предпочитам, за нея беше ясно - ако се обърне раждам нормално, а ако не - секцио... Дори един път ме изгледа и ми каза - "Ти какво, да не би да искаш секцио независимо дали се обърне? Няма да стане!"....
- тогава много ми се вдигна в очите!
Е в крайна сметка, не стига че не се обърна, ами и реши в неделя да се ражда Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 533
И на моята приятелка Кълвачева и предизвика раждането без да има основателна причина за това, само за да стане по-бързо.
Аз съм раждала при Цанов и го обожавам този човек, до последно отказваше секцио - не обичал да се меси в съдбата на бебетата, казваше  Laughing
Имах дата за планирано секцио по медицински причини (имам два пъти чупена опашна кост, зарастнала накриво), но бебето се появи на бял свят посъвсем естествен начин 10 дни преди секциото - като пристигнах в болницата вече беше тръгнал да излиза и беше твърде късно за секцио. Тогава Цанов супер се зарадва (при все че от секциото щеше да вземе повече пари, ама някои доктори не са комерс като някои други)

# 733
  • София
  • Мнения: 64
И аз го харесвам Цанов. Преди години  ходих на профилактични при него, после нещо ги разредих, и когато реших да отида отново, се оказа че той вече не работи там.
Мислих си го варианта да отида при друг наблюдаващ и да сменя Кълвачева. Гледам, пред другите кабинети бременните дори са с предимство и няма такива опашки. Обаче като знам, че така или иначе за дните на раждането ми ще я видя, възможно е дори и да присъства като втори лекар и се притеснявам. То не че ще ме помни, аз всеки път си разказвам историята от - до, ама знам ли. Иначе, пак казвам мила е, не ме претупва и обяснява кое какво е/поне така си мисля, защото ми е първа бременност/, но определено имам забележки. Относно предпочитанията и секцио, го отдавам до голяма степен на материалната облага. Присъствах да разговор с нейна колежка, за някаква отказана и лапароскопия, в полза на друг доктор и искрено се учудих от заканите и за преместване в Софиямед. Предполагам, че със секциото е по същият начин.

# 734
  • Мнения: 0
Момичета, аз не съм си предплатила пакета, но ми се иска да вярвам, че не затова не ми е дала телефона си. Дала ми е мейла си, за да й изпращам резултатите и винаги отговаря още същия ден. Много съм доволна! Soho doll, може би следващия път през регистратурата си запиши час за друг лекар и виж разликата.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт