Аз ли съм единствената на 16?

  • 13 665
  • 268
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 514
Първото и най-важно е, че имаш подкрепата на мъжа до тебе, на твоето семейство и на неговото Simple Smile Нямаш представа (всъщност може би имаш) колко е важно да имаш подкрепата на близките си.
Искам да ти кажа, че след години дори ще се радваш, че си родила толкова рано. Детенцето ще си има млада майка и е много вероятно да се разбираш по-добре с него отколкото, ако го беше родила по-късно. Е ще ти се наложи да порастнеш малко преждевременно, но радостта ти ще е толкова голяма, че няма да има по-важно от детето.
Освен всичко друго това го казвам за всички майки, които са родили - с появата на детето не свършва живота. Освен, че ще се преоткриеш като майка и ще започне нов етап в живота ти, ти отново ще можеш да си вършиш обичайните дейности. Е да, то винаги ще е на първо място, но това не означава затвор за тебе Simple Smile Абе с общи  усилия, малко повече икономии нещата се подреждат. А таткото да се стяга да работи и това е. Малкото пък като поотрасне и ти ще почнеш работа и ще си наредите живота.
Много успешна бременност ти пожелавам и леко раждане!  Hug

# 61
  • Варна
  • Мнения: 709
Няма проблем с плажчето, но до към 10,30 сутринта и след 16,30 - 17,00 след обед - водата е топла... и да си под чадър. Идеята е да не излагаш кожата на пряка слънчева светлина за да не се пече бебо. Слънцезащитното кремче предпазва твоята кожа от вредни УВ лъчи, което също е задължително, но е по-добре тумбачето да е скрито на сянка.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сутрин рано или след обяд ...след 16 ч. си е супер за плаж, мажи тумбака
и лицето с високи фактори ...плуването бременна е невероятно удоволствие.
Кристал  хич не се връзвай,миналото лято и при мен беше подобна
ситуацията, чак смешна...количка + двама пубери, ...че и бременна, акъл нямам Crazy

# 63
  • Мнения: 9 471
demmy,не е проблем да отидеш на плаж,стига да не се излагаш на пряка слънчева светлина.Намажи се със слънцезащитен крем и покрии коремчето си с нещо.Стой на сянка.
И,все пак не прекалявай.

Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 15:28 от Кристал

# 64
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
demmy, 10 дни изкарах на морето, но под чадъра, разбира се...Не съм се мазала с нищо, а и не успях да изгоря (то едва почернях малко, пък какво остава за изгаряне)...Но ходих сутрин от 10:00 до 13:00ч., следобяд почивах  Hug

# 65
  • Мнения: 1 288
И ние преди дни се върнахме от 14дневна почивка на морето, стоях и под чадър и на слънце по около час и нещо на ден, разхлаждах се във водата, чувствах се супер, мазах се отначало с 40ти а после с 20ти фактор!
Това с втренчените погледи и обръщането след теб и аз го изпитах тази година на плажа Simple Smile приемам го , че се радват хората Hug
Конкретно по темата, желая ти едно здраво и хубаво бебе, щом сте взели това решение със сигурност ще се справите Hug

# 66
  • Мнения: 36
Благодарности на всички майки!И аз да се вместя тук и да се похваля.Вчера бях при АГ-то си.Беше очарована от малкия.Каза че всичко е перфектно и засега се очертава да родя нормално, освен ако не стане прекалено голям.Стискайте палци за естественото раждане Peace Hug

# 67
  • Варна
  • Мнения: 67
Браво! Стискам палци!  Hug

# 68
  • Германия
  • Мнения: 71
хей, demmy, много сила ти пожелавам. Смелостта ти е завидна за възрастта ти, но доколкото прозирам между редовете ти, ти притежаваш вътрешната убеденост за правотата на нещата, които вършиш. Тази вътрешна убеденост и плам са залогът за успех във всяка житейска ситуация, поне според мен. Не се разколебавай! На каквато и възраст да добиеш детето си, трудностите и сладостите са пропорционални. Съзрявай бързо, ако все още имаш съмнения, че не си дозряла до момента и не позволявай да се държат наставнически с теб, само заради годините ти. Аз спокойно мога да ти бъда майка като се отчетат годините ми, но не ти говоря майчински в случая. Бъбря и съветвам по-женски, както бих го сторила с всяка друга приятелка.

За да не нараства плода и да застраши големината му естественото раждане, се движи колкото можеш повече /дъъъълги бавни разходки/ и се храни умерено! Стискам палци!

# 69
  • Мнения: 12
Аз също родих много рано бях на 18 години не съм си и помисляла да махна бебето беше ми трудно в началото но майка ми много ми помагаше
ще се справите пожелавам ти леко раждане и едно хубаво бебче Hug

# 70
  • Мнения: 782
Наистина голяма смелост имаш за решението ти и ти и мъжът ти.Повечето мъже направо казват на приятелките си аборт да правят.Аз също родих на 19.Обещах си,че след като малкият направи годинка ще стана студентака.И ето ме днес ще бъда първа година в студентка.За мен образованието е важно нещо.Сега се радваме с мъжо на малкото ни съкровище.Наистина не всичко е розово.Не знаеш колко безсънни нощи съм имала и продължавам да имам.Нямам време за нищо.Но пък като го погледна и за миг не съжалявам,че съм родила на 19. Hug

# 71
  • Мнения: 3 638
Рядко чета  и пиша тук, но искам да ти кажа, че много ви се радвам с младия татко  Hug Поздравления за куража и зрелостта на 16 години! Не всички са способни на това, което правиш ти. Спомням си едни думи на баба ми в една подобна ситуация на момиче като теб, притиснато от хорското неразбиране и злоба. "Ти не си живот убила, ти си живот дарила!" Горе главата, пожелавям ти едно прекрасно раждане и най-хубавото бебе и много, много любов и разбирателство.  bouquet
Според мен да родиш млада си има и своите предимства - на 35 години (когато аз родих тървите си деца  Blush) твоите вече ще си ги отгледала  Wink Енегрията също е много повече и макар, че майката винаги е най-добрата е много готино да си имаш млада мама  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 72
Подред почвам.Благодаря много на всички ви!
missence Работи.Не е голяма заплатат му,но скоро има алтернатива за държавна работа.
tsankova И аз така смятам да направим,поне да подпишем на първо време.Живеем с майка му от година вече.Уча.Сега ще съм 11 клас.Смятам да се прехвърля самостоятелна паралелка,защото не искам да пропускам нищо.И след 2г. (баща ми е зъболекар) сметам да уча стоматология задочно в Пловдив, но има време до тогава.
Free Will В началото бяха изплашени, нио сега и двамата много ни помагат и са по-спокойни.
pileshko Майка ми никога не би ме оставила и съм и благодарна за всичко, но баща ми вече даже не ми звъни (той винаги е бягал когато бъзникне и най-малкия проблен), но не го упреквам.Дано само ме приеме някой ден.

Това не е възможно  Wink
Иначе, въпреки че аз не бих постъпила като теб, те поздравявам за смелостта и ти желая леко раждане. Ще ти е трудно в началото, докато свикнеш със стотиците нови отговорности покрай бебето , но ще се справиш, още повече щом имаш помощща на майка си и приятеля си. Peace

# 73
  • Мнения: 22
Според мен едно от най-хубавите неща в твоя случай е, че имаш шанс за бебе и съжителство без предрасъдъци. Много хора ще те "съдят" по един или друг начин, но никой не може да живее живота ти вместо теб. Животът понякога те води там, където не очакваш и точно в това е голяма част от чара му. В днешно време повечето чакаме образование, стаж, работата да се развие и тн и тн и тн. И винаги има за какво да чакаме, но понякога всичкото това чакане води само до повече несигурност и предрасъдъци. И това го казва една от "чакащите".

Желая ти всичко най-хубаво, а всичките неща, които си планирала можеш да ги изпълниш. Въпросът е да не даваш на мечтите да се изпарят бързо бързо  Hug

# 74
  • Мнения: 81
Сега виждам темата и, повярвай ми, изключително се радвам за теб! За подкрепата, която получаваш от близките си, и за твоята смелост! Simple Smile Усещам и зрялост в думите и позицията ти Simple Smile Успех, момиче! Стискам ти силно палци - на теб и на бебо! Всичко ще е наред Simple Smile И не му мисли много за бъдещето - дали ще се запазите като семейство с таткото, как ще страда детето - няма такива неща - ти си силно момиче и ще се справиш с всичко, а детето ще е само щастливо от това. За другото - Божа работа.
Само и аз те съветвам - завърши си после образованието - не забравяй за себе си и за борбата си в обществото. Това ще е добре за теб и за малкия!
А за плажа - вчера се върнахме от морето - в 31-ва седмица съм. Ходихме си на плаж, мазах се с 20 фактор (беличка съм), няма проблем! Разбира се, да не се метнеш на слънцето като гущерче Simple Smile Малко на слънце, повечко на сянка. И се къпахме - бебчо беше много щастливо - гушвах една надуваема възглавничка и се отпусках. И тогава усещах как в коремчето ми се плува! Simple Smile Пробвай Wink

Общи условия

Активация на акаунт