Интервално хранене - тема №3

  • 32 072
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 191
Зравейте, момичета Hug

Izida 123 , добре дошла и успех, както с 2х36, така и с Фаст-5, ако решиш да минеш на него. Говорили сме доста, че свалянето с Фаст-5 не започва съвсем веднага...седмица-10тина дни поне са нужни за адаптация. Peace Пиша го, да го имаш предвид и да не се разочароваш ако не усетиш веднага резултати Peace.
Ассе, бях сигурна, че ще се изчисти "морския" ти плюс. При теб режима работи като по учебник Peace...пу-пу, все така да си! Hug
котанче, вчера си яла на практика само въглехидрати, може и затова да не ти се получават нещата в малката стаичка newsm78. И аз мисля, че не е добре идея да пиеш чай, още по-малко слабителни Naughty....моя съвет е да пробваш следното - ако един ден си се хранила предимно с въгехидрати (тестено, плодове и др.), на другия ден да хапнеш повечко месце, мляко и зеленчуци...мисля, че ще имаш желания резултат. Peace
bizaRRe , статията е наистина много интересна! Peace А това, което Авицена е синтезирал ми напомни веднага за друг вариант интервално хранене, който не сме коментирали тук - EatStopEat.
Накратко той се състои в следното - един ден се храниш нормално, т.е. - закуска, обяд и вечеря, на следващия ден не закусваш и не обядваш, а направо вечеряш, после пак, закуска, обяд, вечеря и т.н.
Аз съм го пробвала и това...малко е затормозяващо, но би могло да е поезно, особено ако настоящия режим зацикли. Не съм го правила достатъчно дълго, за да имам резултат, така че нищо конкретно не мога да кажа. Ако някой реши да го пробва, ще го видим дали работи..., но пък, както се оказа - всички сме различни, та и това може при една да работи, при друга от нас - не. newsm78

И последно ...по-добре съм Heart Eyes...ситуацията се нормализира с всеки изминал час и все по-добре ще става нататък. На кантар не смея да се кача, продължавам да се тормозя (буквално!!!) с петкратно хранене (3 основни и две междинни) ooooh!. Оказа се, че направо не мога да ям достатъчно..., представете си какви компенсаторни механизми съм си задействала, след кат 20-те килограма са непокътнати върху мен, пък аз на практика не съм в състояние да погълна повече от две варени яйца с една филийка хляб на едно хранене! ooooh!...баси!!!
До 20-ти септември ще се храня така - начесто и по малко...следва мерене, включване на упражнения тип Пилатес (нарочно не искам да е тежък фитнес) и евентуално, дай Боже - връщане към Фаст-5 Praynig...

Приятна вечер на всички!  bouquet
BTW, време е Пинки да драсне два реда Thinking Hug...

# 31
  • Мнения: 1 847
Завърнах се,цял ден път ooooh!,сега ще мисля какво да вечерям,ама от умора нищо не ми се яде.Изида,добре дошла и успех.Нощно ядене казваш...минах и през това преди няколко години,разбирам те чудесно.Постепенно ще го елиминираш и ще си влезеш в нормално прозоръчно ядене,не е трудно никак.Не са ти чак толкова много килограмите,ще успееш,първо се успокой и второ повярвай.Мисля,че в интервалното има един основен момент,който е много важен,спокойствието че нямаш ограничения.В това е част от уникалността му според мен,а и доста търпение е нужно,бавничко стават нещата.
Ще си върна контролното теглене в петък,както си беше,че в последно време почнах всеки ден,а ми идва малко манияшко,та така,утре резултати.
Котани,не забравяй упражненията,като мине седмица вече ще е навик,това го научих от Пинкито,ама нея никаква я няма Sad
Ели,радвам се че си по-добре,сега пътя е само нагоре Peace

# 32
  • Мнения: 463
И да дам отчет за прозореца днес: отворих със салата от боб, нахут и домати, после рибка, после руло и това полято с чаша кола; после нищо не съм яла, защото бях в движени за малко и след това преди да затворя: 2 филии топъл ръжено пшеничен хляб с масло и гъбен шницел+ 150 мл кола. Просто се замотях да опека хляб и нямаше как да отворя тестено, а ми се хапваше. Затова пък така затворих.

За утре пак купих царевица и ще я правя по нова технология в микровълновата, че ставала страхотна така. И чипс ми се е приял и сладолед - май измислих менюто за утре..... Thinking

Асса, браво че бързо-бързо махна плюса и то без да се стресираш!  Peace
Аз статията на bizaRRe не мога да я видя  Rolling Eyes
Мамамиши, нормално е като си уморена да не ти се хапва, но хапни повече плодове (нали обичаш) и салата, за да можеш да изкараш спокойно до утре  Peace
Ели, радвам се, че си по-добре!  Peace Правилно си се насочила към петкратно хранене, за да се научиш да се храниш отново. Хапвай любими неща или каквото ти се прияде, така постепенно ще почнеш и да чувстваш глад! Това, че си разбрала проблема и си предприела конкретни действия е 3/4 от пътя, който трябва да изминеш. А и Пилатес звучи добре, Йога също. До теб сме. Само дай знак  Hug

Котанче, и аз имах проблем с 00 за 7-8 дни след като почнах, но после нещата ми се нормализираха - хапвам повече салати/плодове, но най-вече пия вода повечко. След като си забелязала за марулките, значи наблегни на зеленчуковите фибри. Дано и при теб се нормализират нещата! Аз като наблегна на белтъците се "за..чам " и затова винаги наблягам на зеленчуците в добавка...

Изида, именно през нощта се преработва основно храната и затова сутрин сме по-леки от вечер - аз съм имала и повече от 1 кг разлика. Затова и сутрин пишкаме (изхвърляме остатъци от преработената храна), така че аз се меря сутрин. И после преди да отворя прозореца ако съм си у нас  Embarassed.

Абе меря се по 100 пъти на ден, че и мазнини меря често... Луда работа - от както реших да отслабвам вися на кантара hahaha Преди години, като си купих електронен кантар, дето мери всичко и нямах мира... Вярно е, че 100 гр надолу са стимулиращи, но и 100 гр нагоре като отчете е ужасно (при механичния не се забелязват) ама аз искам да си знам Peace И така...

# 33
  • Мнения: 191
Уайти,изкушаваш ме с този домашен хляб  , пък и не само с него. Като ти чета менюто  и на мен ме харесват нещата , които хапваш / с изключение на рибата /.Ако трябва да съм честна , твоето днешно мен  е доста по- калорично от моето  , пък и не само днешното. Как става така , все се чудя.Аз днес отворих с нектарини , после круша  / благодаря на Вети  за идеята /,   , сини сливи  , после доматена салата с две кюфтенца  и  една земелка  , която от седяне мясаше на сухар. И чаша червен вино  .Не че е малко  , не ми се  ядеше повече.

# 34
  • Мнения: 463
Котанке, права си, че бая калории приемам, но си мисля, че след като съм активирала метаболизма в момента е по-добре да си хапвам, защото ако намаля храната, мога да го забавя, че и да почна да трупкам запаси. Абе може би си търся оправдание, за да ям  Embarassed Определено не бих се "нахранила" с твоето меню, освен ако нектарините не са 2-3, крушите поне 2, сините сливи 7-8, земелката бих я пропуснала и заменила с 1.5-2 филии хляб, кюфтетата ок, но салата поне 300 гр., виното също съм пас. Не знам как става и аз.
Тази седмица практикувам ходене - в смисъл на ден изминавам 5-6-7 км пеша и гледам така да горя от калориите. И за утре се очертава да измина поне 7 км - просто не се качвам на транспорт. Не знам дали помага, но все е някакъв плюс към режима newsm78. По отношение на храната - опитвам се да ям само неща, които са ми се прияли, а не просто да се храня, защото е настъпил определен час.
А за домашния хляб - да поясня - след нова година си купих хлебопекарна и от тогава хляб не купувам - правя си какъвто преценя (сега съм на тема: пълнозърнесто ръжено брашно, бяло брашно и ленено семе, в добавка жива мая, зехтин, малко сол и малко захар и вода естествено и не мога да опиша как ухае като се изпече и какъв вкус има мммммммм   chef) и реално количеството хляб, което консумираме у нас рязко намаля, а вкусът е коренно различен. 1 кг хляб го ядем за 3-4 дни, което разпределено във времето и броя хора не ми се струва много  Thinking

# 35
  • Мнения: 1 847
Уайти,да ти кажа ти много ме кефиш,ще ти кажа и защо.Чета те какво ядеш и направо ти се радвам,аз толкова нещо не мога да изям,че и все разнообразни неща,интересни...Аз явно съм без въображение откъм хранене,все едно и също.Освен това мисля,че ходенето ти пеша е много хубаво и то по толкова километри,то си е направо спортуване твоето Laughing,браво.

# 36
  • Мнения: 7 914
И аз да се отчета, че и днес съм режимна. Само дето подхванах много късен часови режим, но... след 2 седмици ще го сменя.

Аз почнах с пълнолунието във вторник/сряда и след 19 часа хапнах щопска салата  с филия хляб и после още 2 филии с крема сирене и домати.

Днес спаначена супа със сирене и мляко и филия с песто и доматка. Ама на няколко порции, че ако се натъпча наведнъж няма да мога да дищшам после. Mr. Green

А и прегреших с 1-2 мини еклерчета. Ама напсоледък за сладко приритвам.

През деня не чувствам никакъв глад. Party Party


# 37
  • Мнения: 191
Добро  утро .
Уайти,нямах предвид ,че приемаш бая калории , а , че се храниш с много вкусни неща   , които  и аз бих хапнала с кеф.Та нали идеята е, да се храним без ограничения   , а да не дебелеем , няма да гладуваш  , хапвай си .То и аз напоследък се храня  еднообразно / както е писала Миши / , защото  не  ми се готви и приготвя само за двама  , топло  е  времето ,  става  и с по- бързи храни  , през лятотото го раздавам по -мързеливо . Ако  има  обаче кой да ми сготви  - няма  да  откажа. Скоро ща- неща  ще трябва да се настроя готварски , заради децата. Запали ме с това домашно хлябче , ще се поинтересувам за пекарна , ние си  обичаме и хапваме  тестеничко .

# 38
  • Мнения: 310
Добро утро!     Nature Sunny

Да споделя менюто си от вчера: порция постно зеле, парче сирене, печени чушки, голяма филия бял хляб. По-късно: салата от зеле, салата от домати , малка чашка алкохолен концентрат , сирене, суха паста и дъълго парче щоколад. Пак се получи безместно хапване , но е без да искам. Предния ден хапвах подобно, но с колбас.
Кантара вчера не ми хареса (500 гр. в плюс в сравнение с предния ден), но МЦ е налице и сигурно е затова.
За сега толкоз от мен.
Пожелавам goodscale  на всички интервални !

# 39
  • Мнения: 463
Добро утро на всички!
Звездичке, няма прегрешиния тук с вид храна, а само при часовете може, но не е толкова фатално това. Хапвай еклерчета на спокойствие и изобщо каквото ти се прияде. Аз също ям начесто през 5те часа.

Само да кажа още 1 свое наблюдение - от както съм почнала на 19/5 щом сваля от кг, то то е трайно - в смисъл няма вариране нагоре-надолу. Ето днес сутинта съм по-малко от вчера и то с толкова, колкото съм свалила. Уф, объркано го обяснявам - тази сутрин стартовото тегло е по-ниско от вчерашното. И до отворянето на прозореца предполагам, че ще продължи да пада (както е всеки ден де). Така, че и това е добре. Не знам как е при вас, но аз съм с тонус и след първоначалната адаптация не си личи, че има период на глад - еднакво енергична съм през целия ден.

Мамамиши, то с това, че заобичах храната си докарах 30те кг отгоре  Embarassed До преди няколко години ядях просто защото трябваше да слагам нещо в устата и беше в малки количества. И след бременноста, когато трябваше да се храня, за да имам кърма (това ми набиваха в главата) почнах да усещам с рецепторите по ясно вкусовете и почнах да ям предимно "вкусни неща". После увеличих количествата (по-скоро ядях докато ми е вкусно) и резултатът беше, че почнах да пълнея.  И така, докато не решиш, че е крайно време да се взема в ръце. Не мисля, че чак съм чревоугодник, но обичам да ми е вкусно това, което хапвам. И по принцип съм си щекотлива (по малко да пробвам от всичко - буквално по няколко хапки си хапвам) и сега с този режим освен, че скъсих времето, през което подвзимквам, но и намалих количествата. Сигурно затова и работи. Не знам магията, но се надявам да не спира.  Peace

Котанке, не съм го приела като критика  Hug А всъщност обичам да готвя - това е единственото нещо, което обичам от домакинските задължения и затова останалите съм ги делегирала на друг  Twisted Evil Понякога и мен ме домързява и правя нещо набързо, но пак е разнообразно и вкусно. Така свикнах вече.

Вети, МЦ е виновно за всичките ни несгоди да знаеш Mr. Green и аз него обвинявам  Peace Иначе това, че не си яла месо едва ли е проблем, нали се хапваш сиренце. У нас също наблягаме на постните неща.

# 40
  • Габрово
  • Мнения: 582
Добро утро!
Да се отчета и да  бягам в болницата.Покачването продължава,стана +0.500  SadУж прозореца е 5 часов,ама много сладко ям - шоколад,бисквитки и други благинки,заради това ще е,нали.Иначе с  друго вече не прекалявам.Ще трябва да си купя някое лекарство за убиване на желанието за сладки храни,нали има такива  newsm78 помагайте!
Чао и усмихнат ден на всички фастички  Hug

# 41
  • Мнения: 310
...
Само да кажа още 1 свое наблюдение - от както съм почнала на 19/5 щом сваля от кг, то то е трайно - в смисъл няма вариране нагоре-надолу. Ето днес сутинта съм по-малко от вчера и то с толкова, колкото съм свалила. Уф, объркано го обяснявам - тази сутрин стартовото тегло е по-ниско от вчерашното. И до отворянето на прозореца предполагам, че ще продължи да пада (както е всеки ден де). Така, че и това е добре. Не знам как е при вас, но аз съм с тонус и след първоначалната адаптация не си личи, че има период на глад - еднакво енергична съм през целия ден.

....
Вети, МЦ е виновно за всичките ни несгоди да знаеш Mr. Green и аз него обвинявам  Peace Иначе това, че не си яла месо едва ли е проблем, нали се хапваш сиренце. У нас също наблягаме на постните неща.
Това с намалянето всеки ден и при мен беше така , но първите 3 седмици. После започна да варира - един ден нагоре после надолу, в зависимост от храната и солта в нея , мисля. Затова започнах да вадя заключения за свалени кг./гр. веднъж седмично, но пак се тегля ежедневно  към 17.00 часа.

А за месото се чудя на себе си защото го обичам и гледам да не сядам на масата без някакво месце, па макар и саламче. знам че колбасите не са на почит като добра храна , но са ми вкусни  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 4 806
Привет  Hug

Открадвам минутки, та да напиша. Значи, понеже вчера се замислих, защо така бавничко
(ами така ми се видя) се отточвам от морето, а и имах затруднение с малката бяла стаич-
ка, та се сетих какво не беше наред - липсваше маслото и мазното. И вчера - като подка-
рах домашно кисело мляко (овче, мазно, по-мазно и от сметана) с масло, кефир ... после
на вечеря няк'ва салата с печени чушки (Диди, печените червени чушки също много по-
магат), готвено патешко, една пилешка пържолка, чаша розе, сини сливи ... да не забра-
вя - парче баница с мед, малко уиски ... и тази сутрин съм ... 54.7! С ядене ставал номера,
особено хубаво става с мазно ядене и всички проблеми с 00 се решават!

Поздравления за добрите режими и успех на всички! И да идва вече Пинки, Парси също
се загуби, имаше и други  Hug 

Е, няма начин и за това ще пиша. Значи попрочетох вчера EatStopEat - останах с впе-
чатление, че е нещо като 2х36, ама 2х24. Мисля си, че е малко. Обаче, ако е във вари-
анта, както го каза Ели - един ден ядеш, втори само вечеря, може и да стане. Ако вър-
ви добре свалянето ми оттук нататък, може да го пробвам във варианта - един ден за-
кусвам и вечерям, а другия - само вечерям. Ели, обаче се замислих - мисля, че добър ва-
риант за размърдване си избрала. По себе си съдя - значи, че излетях на морето от ин-
тервалното - излетях, че качих от тая работа - качих, ама още газ дадох на метаболиз-
ма - ей го, днес съм по-долу и от онова, на което заминах (държа да подчертая, че то-
ва замерване е на новия кантар, който, чини ми се, тегли повече от стария). В този сми-
съл, ако има някакво задържане (на всички го препоръчвам), добре е да се пуснат 1-2-3
"свободни дни" с ядене на "каквото дУша сАка" и после обратно на 19/5.

# 43
  • Мнения: 1 847
Добро петъчно утро,най обичам петъците.Звездичке,ще повторя Уайти,тук думата "прегрешение" е забранена,такова понятие няма при нас просто.Вети,от цикъла е,това е ясно,а аз също обичам безместното ядене,ама у дома,с двамата канибали все меса се ядат.Илиянче,в този период ти се яде сладко,ами яж си,в друг период пък ще ти се яде солено...ама лекарство за убиване на апетит към сладко,недей,това са боклуци разни.Уайти,личи си че обичаш да готвиш,ей на такива жени се възхищавам,как ми се иска и аз да съм такава TiredТова,което е обяснила Асса важи с пълна сила и при мен.На морето 10 дни си дадох почивка и се хранех целодневно с каквото ми се яде и в стабилни количества,ами като така и така сме го платили предварително какво да правя Embarassed LaughingРезултатът беше леко покачване,аз очаквах мноооого по-голямо,а сега като си влязох пак в нормалния прозорец свалям,метаболизма ми се засили сякаш,абе супер си е.Така че,който иска да сваля,мнението ми е няколко дни да хапва здраво,повтарям същото,тя Асса го е обяснила вече Laughing

# 44
  • Мнения: 191
Подкрепям с две ръце Асето  и Миши , че  трябва ячко да се подлага. Голям кеф е да хапваш без да качваш. Винаги след такова  ядене  съм се усвинвала / резултата  беше на лице още по Коледа/ , пък то си  имало чалъм. Толкова  е хубаво  , че  чак не изпитвам нужда   да си  угаждам  с менюто,  а  още по-голям кеф ще е  като започна.  Зимата  ще е  доста  интересно - разнообразно меню / колкото позволява  сезона / , топли вкусотии на килограм , току виж , че преоткрия  омразния за мен сезон  и вземе да ми стане любим.   Хапвайте , момичета  ,не се  ограничавайте откъм любими неща , те за това са любими  , за да  им се кефим.

Общи условия

Активация на акаунт