Интервално хранене - тема №3

  • 32 048
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 62
Издържах и вторите 36 часа. 64.1 кг., ми показа кантара преди закуската. Колко е минуса не се наемам да кажа, предвид варирането на кантара в диапазона 66-64 последните дни, колкото толкова. Вчера бях на кафета  2 /от както не пуша ми стигат Wink/ без захар, сметани и т.н. добавки, чисто черно еспресо. 1 чай /зелен с лимон , ама не го изпих щото ми стана гаден.../при него имаше малка лъжичка мед /на дъното/, чаша 200 мl. доматен фреш, пак толкова айран. Вода.
Днес записвах и мерки: Т -75 см., Х - 103 см./уф/, об.Б -59 см, ГО-97. Има доста за махане, така, че мисля да продължа 36/2. Все в един момент ще утвърдя някакво приемливо тегло, това люшкане с 2 кг, за дни направо е нереално. Записах мерките и тук /да не се загубят, че "неволно" хвърлям лисчетата Embarassed Embarassed на които ги пиша, хем шрифовано.
Днес започнат с почти праскова /половината не ми хареса и я хвърлих/ кус-кус със сирене и запръжка/ Heart Eyes/, по късно ще правя кюфтета с новата кайма Стара планина, да видим, дали ще като едно време.
Мисля в тия прозоречни 36 часа /до неделя вечер/ да направя разделното от вчера /Ели го писа- EatStopEat/ тоест след закуска вечеря, утре обяд, в неделя закуска и вечеря, пак 36.
Ще стане, трябва да стане.
Още не минали критичните 6 месеца от спирането на цигарите, така, че и малко да сваля пак е добре. Важното е, че не пуша, не ми се пуши.

Успех на всички!  Харесвайте се,  обичайте се, защото това води до хармония, а хармонията е важна, защото ни помага да сме в тон с природата и да живеем по- добре. Grinning





Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 12:36 от Izida 123

# 46
  • Мнения: 82
Здравейте!
Съгласна съм с Асса и mamamishi.Аз също като започнах режима свалих ударно и трайно 1.5,после нещата започнаха да варират
нагоре-надолу.След почивка от десетина дни сега отново свалям и като че ли нещата започват да забавят ход.
Ето днес имам само 100гр. минус.Режима ,според мен, е по-скоро за поддържане,а ако трябва да се сваля ще е най-удачно да се правят малки
паузи.
Ще ми се да сваля още 2кг.(аз все така казвам Mr. Green) за да мога да не се притеснявам от задръжките,които правя,а те
понякога стигат до 2кг Rolling EyesДругото ,което ме вълнува,кога м...ка му стара ще ми отслабнат бедрата #Cussing out

# 47
  • Варна
  • Мнения: 67
Здравейте!
Мацките от детоксикацията ме запалиха по интервалното хранене, та реших и аз да се пробвам. Ориентирала съм се към 2х36 и определено отначало ще имам нужда от подкрепа. Blush
Спазвала съм лунната диета, т.е. държа на глад - поне на 24 часов такъв.  Mr. Green
Целта ми... 5-7 кг. ме устройват, дано има резултат.

И още нещо, има ли вече отслабнали с повече от 1-2 кг. (не вариращи, а трайни), спазващи 2х36? (съжалявам, ако е вече коментирано)

Започвам от събота вечерта! Успех на всички   bouquet

# 48
  • Мнения: 82
Izida 123,ще следя нещата при теб,че следваща точка, след отслабването,са ми цигарите Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 836
Izida 123,ще следя нещата при теб,че следваща точка, след отслабването,са ми цигарите Mr. Green
И при мен така

# 50
  • Мнения: 62
Направо ги спирай, не го мисли. Аз спях да пуша от... мързел, просто един ден реших да не си купувам цигари, беше ми студено ли горещо ли и аз не знам, но реших да се пробвам за пореден /стотен/ път. Мотивацията ми беше силна. Тъкмо бяха вдигнали  цените за пореден път, в къщи вземахме от време на време безбандеролови, днес има утре не, игра на нерви. Един, два пъти /че и повече/ се случи да пушим такива гадни фишеци, че направо се мразехме от вонята Sick Много пъти съм казвала /има време/ че дядото дето ни продава евтинийките /3-4 лв./е за черпане, ако не бяха гадните му пробутки /за проба, щото нашите ги няма едва ли щяхме да спрем /и двамата/ толкова резултатно. Първите няколко дни бяха гадни, имаше няколко пристъпа, но в мига в който се сетех за вонята на фишеците без бандерол ми минаваше. В първата седмица започнах да качвам сериозно, тогава реших да спортувам- времето се оказа мой приятел, тичах вечер, понякога и сутрин, понякога и сутрин и вечер по няколко километра в парка. След това не просто не ми се пушеше, направо ми се гадеше от миризмата на цигари. Някъде около месец продължи тичането, после бяхме на море /разходки сутрин преди изгрева, плуване/. Качените килограми минимум 3 са факт, ще ги сваля. За цигари не искам да чувам. Дразни ме гадната миризма, лошия дъх, зависимостта. Три месеца не съм запила цигара, струва ми се глупаво, че пуших толкова много години.
Няма по-лесно нещо от това да спреш цигарите.
Замени ги със спорт, помага много.

# 51
  • Мнения: 1 836
Изида,всичко това е много вярно,и аз така мисля.Аз не пуших точно 1 година,миналата, и пак ги почнах,нямам думи това как да го нарека #Cussing out,голяма глупост е,ама се поизнервих на работа и други неща...други оправдания де.При мен стана така,че пропуших и започнах да спортувам ooooh!

# 52
  • Мнения: 82
Ще ви издам една тайна.
Пет месеца не пуших ,но се предадох сама заради тия килограми.
Какво ли не правих-спорт,глад,слабителни,каквото се сетите...
Похарчих повече пари за да не пуша отколкото ако пушех.
Килцата обаче се трупаха.Така малко по малко се отчаях и в един момент си намерих причина и пак запалих.
Мразя да съм дебела.Винаги е било така и е по-силно от мен....
От две години чета всичко което е писано за храненето,с надеждата да се науча и да разбера как ,аджеба,да ги
спра без да кача?
Надеждата ми е в този режим.

# 53
  • Мнения: 7 914
...
Звездичке, няма прегрешиния тук с вид храна, а само при часовете може, но не е толкова фатално това. Хапвай еклерчета на спокойствие и изобщо каквото ти се прияде. Аз също ям начесто през 5те часа.
....

Тайно се надявам,ч е лягам много късно, чак към 3-4, та пак има достатъчно време да ми се" слегне" храната.


mamamishi
 аз не ям месо, че и мъжа научих.

Прегрешения им казвам аз на сладкото, че преди дда забременея не съм яла година и нещо. И сладкото никога не ми е било проблем, ама  сега с тези хормони, ако не хапна сладко - пишете ме ритнала топа.

Вчера се похвалих, че  не съм гладна, ама днес ме подгони гладът. Но ще устискам, че за довечера съм намислила една калорийна бомба( лазаня), а мъжът ми... днес домъкна торта -  че , на видите ли, съм била режимна.( Понеже вчера в 18.55 отказах да ям, докато не стана 19:00  Mr. Green )

# 54
  • Мнения: 191
Здравейте, момичета Hug...

Темата с/без цигарите ми е болна и на мен Embarassed. Сега пуша смесено - до вечерта, ако изобщо се сетя за цигара, дръпвам от електронната, вечер (след 18ч.) ми се припушва и паля, макс. до 8 цигари за цялата вечер (аз не си лягам преди 24:00ч. почти никога). В сравнение с това, което пушех преди, напредъка е голям и съм доволна...НО, тези 4кг. дето ги качих по време на Фаст-5 режим, след като първоначално спрях цигарите и минах на електронна, сега си мисля, че може би са били от объркания ми метаболизъм, а не от липсата на обикновени цигари newsm78...
Не знам какво е, що е, но засега и моите приоритети са такива - първо килата, всичките и после, евентуално ще махна и малкото цигари, които пуша. Стремежа ще е да не увеличавам бройката цигари дневно...много лесно се махат 5-8 цигари дневно, трудното е да махнеш кутия и нагоре...Такива ми ти работи Whistling...

pileshko , добре си дошла!  bouquet
Щом правиш детокс и/или лунната диета, нищо ново няма да ти се случи с 2х36 Peace - това си е, все едно, една нормална лунна фаза, от тези, които почват в 01:00ч. през нощта примерно...тогава нали се сещаш как става - вечеряш, лягаш си, през нощта фазата започва, но не завършва през следващия ден, а през следващата нощ - тогава щеш, не щеш, закусваш чак на сутринта на третия ден. Дано ме разбра Peace...
Няма страшно в 2х36 и работи чудесно, НО само ако организма ти не е привикнал с глада до степен да задейства защитните си механизми, както стана с мен! Ако прецениш, че в последно време си гладувала доста по повод детокс и/или лунна диета, то тогава ти препоръчвам не 2х36, а Фаст-5...или поне въртене на двата режима през известно време. Целта е, организма никога да не привиква към глад, защото ако това стане, целия процес на отслабване спира за неопределено време, да не говорим, че рестарта може да се окаже неочаквано труден ooooh!.
Дано не те стряскам за начало с толкова обяснения, но ми се иска да предпазя колкото може повече момичета от моята грешка Peace Hug. Успех ти желая, за подкрепа - всички сме на линия! Peace

bizaRRe, разбирам те напълно! И моите приоритети са същите, вероятно и аз бих постъпила като теб... Peace
Мишинце, щом веднъж си могла да не пушиш цяла година, значи пак ще ги спреш...не се измъчвай сега! Hug
Izida 123 , а на теб шапка ти свалям! Винаги съм се възхищавала на хора, които имат сили и желание за спорт - да тичат, да плуват Crazy...евала! Аз не мога...за мен спорта е бил винаги наказание и в момента е така Tired.
Ассе, интересни наблюдения и мисли! Peace Радвам се, че одобряваш начина, който съм избрала за справяне със заспал/спрял метаболизъм ooooh!. Мотивите ми бяха - твоите думи, че си започнала да отслабваш, когато си започнала да закусваш и ей тази статия, която някой наскоро пусна тук - http://lubomirivanov.com/2114. Дано успея...засега само зора е голям - ставам под час, защото ям под час, постоянно мисля какво да е следващото хранене, ям малки количества, но въпреки това непрекъснато ми е тежко на стомаха ooooh!...въобще - правете, каквото правите, но ЯЖТЕ момичета, за да не се докарате до тук!
А как само ми липсва чувството на лекота и енергията от фастинга Rolling Eyes...мрън

Чудя се дали и аз да споделям какво ям newsm78...то не е толкова много, че да не може да се вмести в прозореца...
ОК, айде да кажа за днес - три тънки филийки, запечени с кашкавал, три залъка тиквички на фурна, едно рохко яйце, предвиждат се или 40-тина грама сурови бадеми, или 100-тина грама кисело мляко следобеда, а за вечеря - печен джолан със сос от манатарки и салата, която още не е ясно каква ще е...Вода, поне 2л. - и нея увеличих ooooh!...въобще сега правя всичко наопаки на това, което обичайно правим тук, та чак се чудя да пиша и по тия въпроси или не newsm78...
Ама пък ако помогне на някой ще си струва, че съм описала проблема...не знам, вие кажете - за мен не е проблем, както да споделям за храненето си, така и да не споделям Wink.

Хубав, петъчен следобед на всички! Hug

# 55
  • Мнения: 1 836
Ели,споделяй,полезно е за всички мисля.Изобщо мисля,че е добре всички да казват какво,не постоянно и ежедневно,ама поне от време на време.Така и много неща,свързани с интервалното се изясняват,други пък се откриват по метода проба-грешка...Мен не ме бива много,но примерно изключително ми е интересен начина на хранене на Асса,обясненията й,изводите които прави...всичко.И не само на мен,и други са казвали същото тук.Уайти също ми е интересна и в смисъл полезна с храненето си,абе изобщо споделяйте какво,защо и как момичета,полезно е Peace

# 56
  • Варна
  • Мнения: 67
Ели, благодаря!   bouquet
Идеята ми е да не се вторачвам в кантара, а в мерките и дрехите....нека да съм 100 кила ама да се харесвам, нали това е важно  Hug Та, смятам 1 месец да правя 2х36, за да дам шанс на тялото си. След 1 месец ще направя равносметка и тогава ще видим дали да продължа или да сменя схемата.

Освен това, смятам да започна с едни леки домашни тренировки. Имам изтеглени няколко клипчета с упражнения за корем и пилатес за корем и крака (ужасните проблемни зони за повечето от нас ) - сега като се поразхлади мисля да се хващам и с тях.

# 57
  • Мнения: 191
Ех , ако нещата винаги ставаха  така , както ги  искахме  ......Уж щях  да  отварям с нектаринки   , пък после  миш-маш   ,  ама  ей  на - баничка с кайма  + нектаринки.  Не се очертава  прибиране след работа  пък ми беше бая гладничко  , абе  напоследък  изведнъж взе да ми прималява   от глад   към 15,00 часа   . Уайти ,  и аз явно  изместих прозореца.

# 58
# 59
  • Мнения: 191

грешка  от бързане , не се затормозявай да  гадаеш

Общи условия

Активация на акаунт