Интервално хранене - тема №3

  • 32 074
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 806
Май днес котка ми мина път, но пък може и да е за добро. Прекарах известно време при спайдърите и
попаднах на тема за Интервалното. Та, там видях, макар да не ми беше много времето, линкове и да
си говорят за фастене не 19/5, а за (внимание!) 16/8, в които се вмъкват 1, 2 или 3 яденета, в зависи-
мост от целите и желанията! Идеята е просто да се пропуска закуската. Честито на печелившите!
Препоръка - за максимално изчистени храни и толкоз. Нямах време да чета по-подробно, а и нямам
време да пиша, но ми се видя мега-интересно. Което ще рече, че прозорецът може и да е по-широчък.
Обаче вече не съм сигурна, че е добра идея, че го споделих, да няма сега втурване към обилни и не-
премерени яденета, а?  Joy  Щото системата е на билдър и за предимно за билдъри, а ние не сме
(поне засега  Mr. Green ).

# 61
  • Мнения: 463
И аз да дам малко късен отчет: още -100 гр.   Flutter гледам, че постепенно и % мазнини намалявам.... А си хапвам всичко. Днес бях навън при началото на прозореца и затова отворих с 1 Зингер и 1 пепси, но ми дойде много сандвича и изядох само месото и малко от хлебчето, а пепсито само го близнах - не ми хареса и си се напих с вода. Сега хапвам царевичка и съм си сложила в камерата един десерт от високомаслено кисело мляко, кокосови стърготини (четох че били полезни), мед и орехи. След малко ще го изям вместо сладолед. После сигурно ще затворя със шопска салата и плодове. Но не знам със сигурност все още. Оказа се че съм изминала почти 8 км днес  Shocked - даже не съм си го представяла, че ще мога в тази жега, но всъщност ми беше ок. Мисля сега да поспра с ходенето, че прасците ще ми станат като на римски пехотинец. Другата седмица ще съм на коремни преси - тамън ще е свършил МЦ и ще мога да го натоварвам корема. А как ми се плува .... не е истина.... но съм толкова прилепчива на гъби, че не мога да си помисля дори Close  Naughty После ще мина пак на ходене или степера - ще го измисля.

Прочетох внимателно поста на Ели (изключително полезна ми се стори статията) и определено се покрива с нещата, които съм чела и преди и които следвам и аз самата. Ядене му е майката - не безразборно и безконечно, но.... без него не става отслабването и това е.

Котанке - няма нищо лошо в ранния прозорец мила, даже е добре за правилната обработка на веществата по-ранното ядене. Успех!   bouquet

Довършвам отчета: хапнах замразеното мляко с палачинки и нектарини; като преди това си направих салата от 3 вида боб, нахут, домати, маслини и лук и ги смесих с домашно приготвени крутони - вкусотия; кола не успях да пийна - не ми хареса. След малко ще направя чайче с лед; Утре дали ще ме зарадва кантара Wink

Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 19:24 от Withy

# 62
  • Мнения: 191
Едвам смогнах да се побера в прозореца, стана време  да го  затварям. То докато напазаруваме  , докото  сготвя  миш-маша и  вече не ми се  ядеше. Нито сладкиша си  направих , нито царевица си сварих, пък и да бях ги направила  все тая - място за никаква храна нямам. Явно ще  останат за утре .По-ранното отваряне на    прозореца явно  си има добри и лоши страни. При мен се  оказва , че първото ми хранене  е и основно / в повечето случаи /,лошото  е че се нахвърлям в/у каквото ми попадне , без да подбирам. Днес това беше баница с кайма и  нектаринки , а малко по-късно- кифла с мармалад. Направо срамна работа , но си казвам истината . Докато едно време  у нас си  хапвах  нещо готвено  , останало от предната вечер , салатки  , плодове. Трябва да се справя с това ,

# 63
  • Мнения: 310
Здравейте момичета!

Така, днес съм по-лека от вчера , но не и клкото бях онзи ден.
 
За съжаление днес хапнах малко до момента, защото съм под напрежение. Утре сутрин заминаваме на гости в чужбина.
 
Имам да събирам багаж на 3-ма души, в един куфар, за 10 дни и не трябва да превишавам 30 кг общо тегло.  Crazy

Нямаме вода от 2 дни  (снощи я пуснаха за 2 часа) - сменят тръбите в града. Аз имам да пера дрехи които  вече трябваше да са в

куфара.  smile3511

Смятам да се храня не съвсем по Фаст 5. Все пак ще сме на почивка  Grinning

Ще се пробвам да пиша от там - ще има нет и компютър , така че ще ви навестявам.

Сега отивам да мисля кое да сложа и кое да махна от багажа  newsm12

А и трябва да измисля какво още да си хапна тази вечер.

# 64
  • Мнения: 191
Вети, приятно изкарване  и  после да ни  разказваш   цветно .

# 65
  • Габрово
  • Мнения: 582
И от мен приятно прекарване!
А Котанке и аз ям каквото ми попадне пред погледа,нещо тия дни не мога да се справя с желанието си за сладко.Ям като за последно.Много прекалявам,но много нерви хабя и като няма цигари....хапвам сладко.А относно спирането им - на мен ми беше УЖАСНО ТРУДНО и вече година и осем месеца ми се пуши и не ми мирашат на гадно.Около мен пушат всички,аз не запалвам,но КАК МИ СЕ ИСКА....Не мисля да си позволявам да започна пак,но ще си остана пушач по манталитет и винаги ще съчуствам на тези,които ги отказват,защото зная каква мъка е.Така.....стига за цигарите,за режима да кажа-много е добър,но май само за задържане  newsm78
Ще видя до понеделник какви ще са резултатите,че то както съм почнала ще си кача свалените 1.100 и  тогава ще мисля какво да правя.А тук с вас ми е хубаво   bouquet

# 66
  • Мнения: 1 847
Минавам само да кажа резултата от контролното,днес е петък,55.800,това преди да отворя прозореца.Доволна,другия петък пак,през седмицата спирам с тегленията.
Днес стана един тюрлю гювеч ooooh!,какво ли не ядох,краставици,плешки крилца и пържоли,печени чушки с чесън,ориз със зеленчуци,патладжан с майонеза,кюфтета,дежурната половин диня,две парчета руло и не знам колко пържени фъстъци.Това е по спомен,ама може и друго да е имало LaughingГолямо ядене,голямо чудо а Уайти,какво ще кажеш Laughing
Вети приятна почивка,да си изкарате чудесно и после тука да разказваш.Ассе,интересно е това с 16/8,с 1,2,3 хранения,ама нашето си е по-хубаво,по-лесничко и опростено.19 часа не ядеш и като минат се нахвърляш на каквото ти попадне пред очите и така hahaha,на другия ден пак.

# 67
  • Мнения: 191
Да пожелая добро утро  и да си починете добре през уикенда !
Предполагам ,че днес како предишните    почивните дни активността в темичката   ще е по-ниска , но все някой ще се вестне по някое време. И аз ще се навъртам наоколо  ,успоредно с това  ще си върша  и домакинската работа , няма как.

# 68
  • Мнения: 463
Добро утро и от мен! Със сигурност ще надзъртам тук днес, а и чакам с нетърпение да наближи прозореца, за да видя кг Embarassed

Вети, приятно изкарване! И после, както котанка писа, да разказваш цветно в картинки! Това, че си по-малко е супер, дано така да продължава. А фаста след почивката - тамън може да си раздвижила нещата като мамамиши и Асса.

Мамамиши, определено си си хапнала снощи - дано ти е било вкусно. Я гледай какъв чудесен резултат имаш! Браво!   bouquet

Или-ана, това неистово желание за сладко аз го изпитвам точно преди МЦ - демек ПМС ми е отвратителен (като хала съм спрямо храната, нападам предимно сладки неща и изяжда с парцалите всеки, изпречили ми се на пътя  Embarassed). Да не би и при теб това да е причината? Аз реших следващия път да дъвча дъвка, за да не бутам нещо в устата. Ти си преценяваш за режима, но се надявам да е просто период, който ще отмине.

Котанке, и при мен така стоят нещата - основно хапвам при отваряне на прозореца и после довършвам и по-ранното хапване ми е плюс. А като гледам по какво си залитнала - ами че какво - вкусно ли ти е било? Това е по-важното. Аз се забелязвам, че отварям с храна, която бързо ще смеля, а затварям с храна, която би ме държала по-дълго сита. Това определено го правя подсъзнателно (сигурно за да си хапвам без притеснение 2 пъти).

Днес ми се е дояла картофена яхния и сигурно това ще готвя. И палачинки със замразеното мляко и плодове. И аз имам царевичка за зобване. За сега това е в главата ми. До после нещата могат да се променят - ще видим и ще отчитам. Тази сутрин теглото ми е с малко по-малко от вчера сутрешното. После ще отчета и него.

# 69
  • Мнения: 191


 Тази сутрин теглото ми е с малко по-малко от вчера сутрешното. После ще отчета и него.

 smile3501 , това да се чува. А моето в сравнение с вчера сутринта  е   доста нагоре.  Чакам МЦ  до обяд , та да видим.Нещо не ми се  захваща с чистенето , апатично ми е  , не знам какво ми се прави  . Слушам си музика  и се мотам още.

# 70
  • Мнения: 4 806
Привет, интервалки!

Днес ми е работен - почивен ден, та ще имам повече време за тук. Което е хубаво.

Не е само за задържане режима. Става за сваляне, става. Тази сутрин, няма тън-мън,
съм 54.4 /пак на новия кантар/. Е? Докопах пак серията от обичайните ми 200-300гр.
сваляне на ден. Сваля се, и още как. Обаче ключът за бараката е в хубавото (не само
като количество, но и като качество) ядене.
Вчера - отворих с купа ов.КМ + масло (40гр) + какао на прах ... - това нещо в 16 часа
Вечерята: салата домати със зехтин, шницели (2.5 бр.!), парче пита със сирене, пар-
че зелена баница, чаша розе и купичка ов.КМ. ккал не смея и да броя. И се смалявам!
Измежду всичките тия работи, много малко са индустриални - почти всичко е домашно
(мисля, че само брашното е от магазина). Обаче си следя да има: 1. достатъчно про-
теини, 2. достатъчно хубави мазнини (масло + зехтин на салатата), 3. достатъчно
пресни (сурови) зеленчуци, а другото - както дойде.

# 71
  • Габрово
  • Мнения: 582
Здравейте!
 Withy,не е ПМС,аз съм оперирана вече 11 години и карам дъъъъълга критическа.Може и от нея да ми е,то Е от нея,защото преди не опитвах сладко.
А за хапването на качествена храна - така е,но аз живея в чужд дом и не мога да определям какво да се приготвя за ядене.А и не мога да си пазарувам само за мен и да ям само аз,така че...каквото и както дойде.Тук не консумират много сурови зеленчуци.Ядат с всяко ядене варени картофи или ориз и всичко е със сос.Нямат печени,нито панирани ястия/и пържени- те не че са полезни де/Киселото им мляко е ...абе не само,че не е домашно,ами то по прилича на крем.Та какво ми остава-шоколади ,вафли и бонбонки  Joy
Много съм се затъжила за приготвени от мен ястия,ама както аз си ги правя.Вчера съм яла - кисело мляко с овесени трици/от бг/,овесени ядки,стафиди,сусам,ленено семе,слънчогледово семе и канела.После една филия намазана с топено сирене,после салата от домати/нямаше никой и си направих/пих и едно питие и после шоколад и пак шоколад,не зная колко,може  би около 50-60 гр,а и малко сурови бадеми.Днес +0.300 гр.Това
 е.
Днес ще ходя пак до болницата,а после ще изпращам малката си дъщеря ,че ми беше на гости 10 дни,а голямата ще си отива след седмица-и тя работи тук,но си отива,че и започват очните/студентка е втора година/Освен,че почвам да качвам ще ми е и много криво заради децата.Те ми бяха утеха.Оф.Оплаках се от всичко,ама и за режима говорих Confused
Приятен ден и  Hug
 

# 72
  • Мнения: 4 806
Илиана,  Hug 

Ама и аз съм една ... мамамиши, страхотно е при теб. Ти нали замина на почивка над тези кила?
Спортът как върви?

И още нещо - гледате ли си целулита? Щото моят намаля, да не кажа изчезна. Едва вчера го
установих. Поне в горната част на бедрата го няма  н и к а к ъ в! Гладки са. Е, стриите си сто-
ят, ама накъде без тях  Mr. Green

Withy, и при теб си е за голямо браво! И ти си с яките менюта  Hug

Котане, а ти пиеш ли гореща вода сутрин, на гладно? То това нещо също доста помага за мал-
ката стаичка. Аз откак съм на интервалното, го правя. Започнах го от детокса, че там го видях.
От вечерта си пускам каната да ми превари водата, а на сутринта само я запотлям и изпивам,
докато си правя кафето. Едно 200-300 мл изпивам. След първите няколко глътки кафе ...
И другото, което забелязвам, че няма в менюто ти - това е КМ. Само че гледай да е някакво с
доказана бактерия, че иначе няма смисъл. Пък ако имаш и най-малката възможност да е истин-
ско, със селска закваска - не отлагай да си го папкаш.  Hug

# 73
  • Мнения: 191
Илианче ,май няма лесно на този свят , особено като си далеч от любимите хора . Слава богу никого не съм го  изпитвала  , не мога да си представя как ще го преживея  с моята лабилна психика .Ти явно си силна  ,  а това , че  имаш " ЗАЛИТАНИЯ " към сладичкото  е  възможно най-безобиден начин   за справяне със сиуацията . Организмът и психиката  ти може би са  намерили  начин да се справят  - сточно с набавянето му. Само не  изпитвай вина  и угризения , напротив  - явно това  е твоя начин да оцеляваш далеч , сред по-чужди хора  , в   среда ,която ти е по -неестествена .Само си помисли , че можеше  да  е  и по-зле , не че  искам да те  успокоя  ,но  наистина човек трябва да си дава сметка  и да  е благодарен  , че положението в което  е  не  е безнадеждно . Щото  има и такива  хора  - отчаяни и в безизходица . Аз хубаво го докарвам на теория  , ама   изобщо не съм силна психически  и също доста често  участвам в   в  лоши  филми .
Още малко ми  остана с чистенето  и преминавам към другата част - готвенето. Ще приготвя всичко , което имах желание да ям вчера  . Че после даже и ще си го  изям , че  иначе каква ще е ползата от положените  усилия ? МЦ никво го няма  , айде вече  , че  и да си отива .
 Елди  , губиш се  от няколко дни  , Бръмчито също не е минавала  , Пинки  вече не ни обича  явно ,  и други се губят , минете поне за малко да се разтъжим. Миши, следобяд ще "спортувам " , че си ми като  спортна икона .

# 74
  • Мнения: 191
Асе, пия топла водичка през целия ден , че нали съм се оплаквала  от студа в стаята  заради климатика  , та по тази причина пия  - да се стопля .Кво да правя  , постоянно съм настръхнала ,  по някога направо ме втриса .Вярно , че скоро не съм хапвала КМ , бях го забравила , все пред компа кисна като се прибера  , ама скоро  и тва ще се промени  , че ваканцията свършва. Като те чета  , напоследък си задавам въпроса  дали наистина  си реална  ,  или съществуваш само в моето съзнание ? Не ми побира  мозъка това , което  се случва с тялото ти  , нали не се  обиждаш  , много ти се радвам  и ми вдъхва  някаква надеждичка  , че може пък и при мен да се получи като при теб .Трябва да сменя коренно манталитета си  на хранене  , добър учител си само дето  аз - лоша  ученичка .

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 12:03 от котана-глезана

Общи условия

Активация на акаунт