Автоимунен тиреоидит на Хашимото (15)

  • 63 395
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 775
Намерих в някаква лаборатория-Калий 3,5-5,6  mmol/l
Сигурно са различни в различните лаборатории.

# 706
  • Мнения: 113
Благодаря!
Вчера направих проверка на хормоните, лоши са пак fT4 10,3, TSH 12,89, MAT 236,5  Sad

# 707
  • Мнения: 1 080
Да е жива и здрава режденничката на патерици!
 И да не показвате такива хубави торти, че ще искам парче.  Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 6 302
m-i, ти как си, овладяхте ли положението?

мама Галка, ходи ли при доктора и какво казва той за тези резултати?

# 709
  • Мнения: 144
Момичета, започнах пак да вдига кръвното. ТСХ уж ми е в норма, ама на горната граница. Ендокриноложката казава, че това кръвно не е от жлезата и ме праща на кардиолог. Знам какво ще стане, ще ми треснат още едно хапче. А си мисля, че моя организъм може и да не понася ТСХ към горните граници и нищо чудно затова да е кръвното. Все пак ми увеличи дозата Еутирокс, та ще видим.
  Аз си понармализирах кръвното и килограмите след тридневните  детокси преди пълнолуние на д-р Михайлов и безглутенова диета, за която също прочетох, че повлиявала добре автоимунните заболявания, включително и Хашимотките. И други в темата са споменавали за доброто влияние на детоксите.
   Сигурно всички автоимунни са си свързани с нещо общо, което ги поражда, което е неизвестно с точност засега и все са нелечими и непредсказуеми и с различни прояви при различните хора.
  Ето тук също спрягат под един знаменател автоимунните:
 http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=330779

# 710
  • Мнения: 104
Аз бих ти предложила,ако имаш календар да си отбелязваш на него каква ти е дозата за деня или на телефона да си я вкарваш .
За друго не се сещам.
Благодаря, май ще си взема едно календарче и ще маркирам с различни цветове дните.
Здравей, аз май измислих още един вариант. Понеже се чудя и аз как да не объркам реда и тази сутрин ми хрумна нещо - значи ....  Laughing както ти е блистера на хапчето, първия ден чупиш таблетката на две и пиеш половинка и оставяш другата половинка в блистерчето, на следващия пиеш цяла след като видиш че в предишното гнезденце на хапчето имаш половинка/така ще знаеш че си на 50 този ден/, а пък на третия ден ще видиш, че имаш половинка в едното гнезденце и празно в следващото и чак през едно цяла неразпечатана таблетка ... та така ще си знаеш че трябва да се върнеш и да изпиеш половинката и на следващия ден си идва пак 50, като можеш в деня в който пиеш това 50 да си чупиш следващата, за да не повториш 50 два пъти. То малко сложно, но ми дойде идеята ако не стане работата с четна и нечетна дата /което май е най-разумно и не трябва много да го мислиш/
Хубави слънчеви почивни дни  bouquet

# 711
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
сложни схеми  Crazy

# 712
  • Мнения: 104
Joy Joy Joy знам, но рекох да споделя /аз обикновено вместо по прекия път, минавам по заобиколния, така че не ми се чудете/

# 713
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
Пепеляшка* , и аз съм така  Crazy За по-напряко  - по най-най- НАЙ-заобиколния път

# 714
  • Мнения: 832
Здравейте, момичета! Не съм се включвала скоро при вас   Blush  но не съм ви забравила, попрочитам от време на време. През юни ми се роди едно сладко момченце. Предвид моето Хашимото и приема на хормон докато кърмя, през септември ходихме при проф.Цанева във Варна, детски ендокринолог. Всичко при малкия е добре, вече съм по-спокойна. Този месец си направих тест на ТСХ, да видим на къде вървят нещата при мен (докато кърмя приемам по 50гами еутирокс, разделен на два приема след кърмене, до обяд). Резултатът е 0.124, което е под нормата. След като говорих отново с професорката, тя каза да намаля на 25 на ден и след месец-два отново да си пусна изследване. Но аз друго се чудя - дали е възможно да са се оправили някак нещата и да няма нужда да пия повече този хормон? И как мога да го разбера това? Или е невъзможен такъв сценарий, да не си правя илюзии   newsm78

# 715
  • Мнения: 104
dion първо - честито! Нека ти е живо и здраво момченцето, да расте щастливо детенце и много да ви радва  bouquet
Аз нямам опит със следродилните състояния, но доколкото съм чела хашимотото може да има временни добри състояния, някои ги наричат ремисии, в които жлезата си работи добре сама без нужда от хормон, но така ли е ... не е ли, не знам със сигурност, единственото в което съм сигурна е , че не е добре да се спира рязко хормона и без лекарско мнение. Може и още да ти се наместват хормоните след бременността и раждането newsm78 Някой по-запознат със сигурност ще се включи с по-компетентно мнение от мен, така че ми остава само късмет да ти пожелая  bouquet

# 716
  • Мнения: 74
dion , честито момченце, да ви е живо и здраво  bouquet
Възможно е да си се оправила, но раждането е един голям стрес за организма, който много обърква хормоните и е нужно около година на организма да си възстанови хормоналния баланс. Затова след раждане се правят по-често изследвания и консултации. Това според моята лекарка Peace
Ерота, честито ти пораснала дъщеричка  bouquetмного е сладка Grinning

Като ви четох за схемите и дозировките на лекарствата, видях, че си чупите таблетките, на мен понеже мнооого често ми сменят дозата, си купувам направо в необходимите мг., пр. 75 и 100. Като бях на по-ниски, си купувах от 25 и от 50, надписвах си кутиите четна-нечетна. Ако ми вдигнат дозата, пр. пия по 2 таблетки от 25мг. вместо 1 от 50. Извинявам се за словоизлиянията, но ми беше много трудно да си чупя таблетките, особено пък сутрин като ми се спи, затова реших да ви споделя  bouquet

Да ви питам нещо, има ли някакъв проблем при нашето заболяване да си сложим спирала?

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 15:43 от Коко*

# 717
  • Мнения: 781
Аз пък мислех, че има таблетки само от 100 и от 50 мг  Blush

# 718
  • Мнения: 1 080
Благодаря Zazzy  мисля, че го овладяхме. Нещо кафяво ми прицапва, но не е много. Утре съм на преглед, за сега ми каза да продължавам да лежа.

# 719
  • Мнения: 104
Аз пък мислех, че има таблетки само от 100 и от 50 мг  Blush
Доколкото аз знам, елтироксина е в разфасовки по 50 и 100мкгр., а еутирокса има повече разновидности ... или поне аз не съм намирала елтироксин от по 25, ако има ще е супер.

Общи условия

Активация на акаунт