Раница за първи клас - каква?

  • 22 429
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Моето дете е вече голямо но не можах да се въздържа да не се включа!КаТо като си спомня какъв кошмар бе в първи клас от тези раници #Cussing out,  детето направо ревеше от тях,сменихме 3 докато попаднем на подходящата. Гръбчето я болеше от скапаните непосилно тежки чанти , как не получи изкривяване ...просто късмет някъкъв.Сега има много голям избор,с малко повече обикаляне всичко се намира.Препоръките на Любето са много добри! Тази на снимката пусната от Светлето ми изглежда много добра PeaceУспех на детето!  bouquet

# 16
  • Мнения: 71
Нашата е с ортопедичен гръб. Но шишето за вода течеше и за това си му купувах с минерална. Анцунга и гуменките му стояха в училище в шкафче и не се е налагало да носим.
Взехме раницата от Стария Аутлет в Младост - в магазина на Дисни. Има голяма разнообразие.

# 17
  • Мнения: 911
И ние днес купихме раницата. Гърбът е точно като на снимката, но естествено е розова, защото госпожицата не признава друг цвят. Марката е Херлиц и могат да се откият в Метро за 72 лв.

http://www.herlitzbg.com/popup.php?id=58&pageno=549

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 22:15 от AnMary

# 18
  • Мнения: 2 175
Нашата също е ортопедична, с твърдо дъно-поставка. Две године не е мръднала, тъкмо я изпрах сега и за трети клас..Wink)
Иначе е на Лего..

# 19
  • София
  • Мнения: 1 324
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379823 - Миналата година изписахме 10 стр. по този въпрос, виж ги и тях.

Аз, както казах и в миналогодишната тема, купих две - на Херлиц и на Самсунайт. Първата нещо не ме кефи, прилича ми на кашон. Втората е супер лекичка, но няма място за водата. Ако я сложиш в джоба на капака, цялата чанта увисва напред и се разпльоква. Според мен и на двете гърба не е анатомичен, ортопедичен или ергономичен. Самсунайтката я въртя в пералнята и е като чисто нова. Изненадващо много неща събира. Ако сега трябваше да избирам, щях да гледам повече разпределението вътре - джобове и прегради.

# 20
  • Мнения: 3 331
Когато детето ми беше малко и купувах раница, гледах няколко неща:
- презрамките, които ще минават през раменете му да са максимално широки и удебелени, за да не се врязват в раменете от тежестта,
- задължително да има светлоотразителен елемент и то възможно най-голям,
- тази част от раницата, която е в съприкосновение с гърба, да е подплатена, за да не му ръбят разни там учебници и кутии.

# 21
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Когато детето ми беше малко и купувах раница, гледах няколко неща:
- презрамките, които ще минават през раменете му да са максимално широки и удебелени, за да не се врязват в раменете от тежестта,
- задължително да има светлоотразителен елемент и то възможно най-голям,
- тази част от раницата, която е в съприкосновение с гърба, да е подплатена, за да не му ръбят разни там учебници и кутии.


към това добавям и
-непременно странични джобове -единия за вода,другия за закуската.

# 22
  • Мнения: 82
В първи клас и купих анатомична на Уинкс-110лв.
Изключителна  Peace
По средата на 3-ти клас вече я отказа ,че децата и се смеели Sad
Сега за 4-ти търся нещо подобно/същото.Ще разгледам сайтовете които сте пуснали,но някак си не мога да
се доверя на нета без да съм "пипнала" подобна стока.Вие така "на сляпо"ли поръчахте ?

# 23
  • Мнения: 7 837
Изчетох и другата тема за колелцата, но така или иначе ще купя и такава, защото първокласникът в БГ я иска. Може би ще пратя и обикновена, за всеки случай.
Интересува ме, ако взема раница с колелца, която е 42-43 см висока, нормална ли е като размер за първокласник или е малка?

# 24
  • София
  • Мнения: 39 771
Интересува ме, ако взема раница с колелца, която е 42-43 см висока, нормална ли е като размер за първокласник или е малка?
Добре е. Важното е да може да се сложи блок за рисуване, изправен, и да може раницата да се закопчае без да се намачка нлокчето.

# 25
  • Мнения: 7 837
Благодаря, АнмМари.  Simple Smile А, с колко прегради да търся, това има ли значение също?

# 26
  • Мнения: 3 161
Ние тази седмица купихме раница на Gabol от Кауфланд за 20 лв. Има джоб за вода и почти всички екстри, които спрягате тук; имаше и раници с колелца. Виждам, че спрягате съвсем различни суми, затова искам да споделя - не всеки може да си позволи 50-100 лв за раница, да знаете, че има качествени и за много по-малко.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 771
Благодаря, АнмМари.  Simple Smile А, с колко прегради да търся, това има ли значение също?
Според мен най-доброто разпределение е 2 прегради вътре, и голям външен преден джоб с цип. Или пък 3 прегради вътре, но не съм виждала такива раници.
Разпределението след това е по ваше усмотрение.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз купих на Diddl раница - ето такъв същия модел, но е друга разцветка:
http://cgi.ebay.com.my/Diddl-Schulranzen-Diddlina-Milimits-JEANS … sh=item255cf562c2

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 16:40 от Jutoo

# 29
  • Мнения: 7 837
Ами, аз затова ще пращам от тук, малко високи им идват цените за провинцията. Нашата учебна година започна преди 2 седмици и раниците вече са на 30-50% разпродажба.

Общи условия

Активация на акаунт