Аз откраднах, но даже не се усетих....А вие?

  • 35 845
  • 298
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 10
На мен ми се е случвало в Метро, когато касиерката ми маркира продуктите аз виждам 3продукта, които не са мои, но вече са маркирани(тоест на жената преди мен са,но тя ги е забравила). Аз веднага ги взех и се затичах към жената, която ги беше забравила. Гоних я до паркинга, а като я настигнах да и ги дам тя така странно ме изгледа, все едно съм някаква нахалница дето я смущава... така се ядосах и ми стана глупаво, че вместо да прибера нейните продукти при моите аз и ги върнах, а тя се държа супер зле  #Cussing out

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Ако ти се е случило в България нищо чудно. Манталитет и възпитание се нарича, нали знаеш.

# 287
  • Мнения: 1 310
Ако ти се е случило в България нищо чудно. Манталитет и възпитание се нарича, нали знаеш.
Tired
Навсякъде другаде щяха да ти целуват краката и да те издигнат в култ. Crazy
Аре стига с тоя манталитет и с това всичко българско да ви е черно! ooooh!

# 288
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Ops ,,,,,,още не ми се е случвало , но не знам и как  ще реагирам

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 373
 Да, щяха!!!

# 290
  • Мнения: 1 310
Важното е да си вярваш! Mr. Green

# 291
  • Мнения: 5 832
Е защо да не си вярва? И на мен в БГ ми се е случвало много пъти да им върна ресто, което е в повече, никой едно " Благодаря " не казва, ами гледат земята като някакви идиоти. Даже веднъж в едно кафе давам 20 лв, пича ми връща моите 20 плюс рестото. Давам му 20- те лева и му казвам, че ми връща повече, а той " За нищо " Laughing Останах като гръмната Grinning Колко пъти пък в Била взимам нещо, а на касата се оказва, че цената е друга, разбира се по- висока. Казвам на касиерката, че на етикета пише по- ниска цена, а тя " Ми объркали са етикетите " и с това въпроса приключва. Един път така, втори път и на третия вдигнах скандал да си оправят етикетите. Преди месец в Карфур почти съблякоха приятеля ми, понеже на ВЛИЗАНЕ се разпищяха алармите. Оказаха се блузата и якето му, купени от СА, но на етикетите има едни холограмни стикери, които явно ги хващат алармите. Човекът му изряза етикетите и ни се извинява 100 пъти. Добре, че е случи де, понеже после мислехме да влизаме и във въпросния СА и ако там бяха писнали, щяха да ни държат поне половин час, докато върнат камерите да видят, че си влиза облечен с тези дрехи, а не ги е свил.
А племенникът ми преди месец бил с баба си и майка си в един китайски. Майка му била на касата, а той хукнал навън и баба му след него. Като се прибрали го забелязали, че на гърба си носи раница с  мики маус от китайския, която никой не е забелязал кога е смотал. Не са се върнали, понеже била 2 евро, а магазинът е на майната си.
На мен много пъти ми се е случвало уж да вляза за 1-2 неща и не взимам количка. Нещата се оказват повече, нося ги в ръцете и точно преди да пъхна нещо в чантата, се усещам, че съм в магазин, а не са мои неща Embarassed

# 292
  • Мнения: 241
А да се е случило, на някой от Вас, които плащате с кредитни и дебитни карти, да Ви върнат пари, заради маркирани в повече продукти? Например купувате от нещо 1 бройка, а по невнимание са Ви маркирали 2 бройки. Или да са Ви маркирали нещо, което въобще го няма в покупките Ви? Става дума, не Вие да проверите, и да се обадите, а те да Ви се обадят, извинят и възстановят сумата?

От друга страна, върнатото в повече ресто, си е проблем (и решение) на касиерката — ако днес сбърка при мен с 5лв.,  и аз ги върна, тя ще се отпусне (клиента ще се обади, ако сбъркам), и утре ще върне 50лв на някой друг, който няма да се обади. Аз, предпочитам да изгоря с 5 лева, и да си науча урока, вместо утре, за същия "урок" да платя 50лв.
Да не говорим, че клиента има отношение към фирмата като цяло, а не към самата касиерка. Ако при предишни пазарувания се е почувствал измамен (висока цена, лошо качество...), когато касиерката му върне повече ресто, той си мълчи и наказва "тях", а не самата касиерка. Например, кога може да си излезеш от ресторант, без да платиш? Когато храната и обслужването са лоши. Така или иначе, няма да стъпиш повече в това заведение, защото храната е лоша, но може да си тръгнеш без да плащаш, защото келнера не си следи масите (което означава нулево внимание към клиентите). Става нещо, противоположно на бакшиша. (коментирам отношението "аз—те", а не дали е законно)

# 293
  • Мнения: 139
Случвало ми се е няколко пъти, 2 от които в чужбина в един и същи магазин.
Купувам хавлиени кърпи 4-5 броя, различна големина, на щанда има продавач, показвам му кои искам, слага ми ги в количката и си заминавам, слагам ги на касата, маркират ги, прибираме се, магазина е на около 40 км. от нас. Отварям кърпите, вместо 5 броя -6 броя, в едната кърпа сгънати 2. Вината е на продавача, той така ги е сложил.

В същия магазин, купувам блуза на щерката  - с огромна аларма, закачвам я на дръжката на количката, да не я забравя между всички неща. Коликата е затрупана, отиваме на касата висим 10 минути докато ни маркират всичко, излизаме си, прибираме се вкъщи, започвам да свалям етикети и да пъхам в пералнята и стигам до въпросната блуза и почвам да си говоря с мъжа ми, че тия касиерки са толкова разсеяни, че чак не са ми свалили алармата. После се светвам, че май не сме го платили  Embarassed...

И в тукашния Карфур, едно блокче А4, слагам го на малката преграда, тя се сгъва и докато стигнем, до касата, отдавна съм забравила за блокчето. Разтоварваме багажа, мъжа ми връща количката, а след него тича друг човек и му дава забравеното блокче...

# 294
  • Мнения: 24
Брои ли се тафнатото от бебето?Simple Smile)) хаха ами разхождаме си се ние с количката и 6 месечната ми щерка в Mothercare, минали сме покрай щанд с играчки, тя закачила една дрънкалка (за £3) Grinning плащам си това което съм си харесала но играчкатав количката кой да види. Много след магазина докато я оправях видях дрънкалката която дори се замислих кога ли съм купила , че не я помня Simple Smile)))))

# 295
  • Мнения: 3 675
Обикновено купувам в-к Телеграф и един път като се прибирам гледам в него сгънат още един всекидневник, че четой един вестник аванта.Явно жената като ги е разпределяла се е объркала.

# 296
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
За кратък период от живота си, няколко месеца, имах клептомански наклонности. Сред моите неща се озоваваха гримове на на приятелки(живеех в общежитие), касетки с музика, чужди химикали, запалки, а най-ценното нещо беше един калкулатор. Как и кога съм ги взела не помня, не разбрах нито как се отключи това нещо, нито как спря само.
Веднъж си спомням купувах комплект учебници, сред които беше попаднала съвсем друга книга, мислех да я върна, но се зачетох и я харесах, и отидох в книжарницата да си я платя. Продавачката ме гледаше доста странно. Тази книга впоследтсвие до голяма степен ми промени светогледа. Simple Smile

# 297
  • Мнения: 22 475
Преди около месец в Лидл на касата ми маркират няколко неща. Едното на промоция, останалите на редовна цена.
Платих си и изобщо не се замислих, но винаги след това си поглеждам касовата бележка.
Касиерката ми беше маркирала промоционалната стока на редовна цена, но не беше маркирала една друга. Ами не се върнах, в крайна сметка бях платила почти същата сума, с разлика от някакви стотинки.

# 298
  • Мнения: 4 025
Въпреки че тази тема е много стара, ще споделя тук каква неволна "кражба" щях да извърша днес. И така, влязох в DM в един от софийските молове. В началото на магазина гледах излижените чадъри, харесах си един, взех го, като в този време ми звънна телефона. Обаждането беше свързано с важно нещо, разбързах се, затова се бях разсеяла и неволно излязох през изхода на магазина DM, държейки чадъра, като 10-тина секунди след това веднага се усетих какво съм направила и като стрела светкавично се върнах в прединфарктно състояние и беж към касата. Как не се включи аларма и не ме видя охрана, не знам. И все още ми е ужасно притеснено.

Общи условия

Активация на акаунт