Съкратена лятна ваканция

  • 16 071
  • 393
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 512
Твърдо съм за започване на първи септември за сметка на две едноседмични ваканции през ноември и март да кажем.
През годината децата се уморяват, а през дългата ваканция- отегчават.
Разбрах,че е заложено в новия закон за образованието.

# 31
  • Мнения: 212
Ваканцията трябва да бъде такава каквато винаги е била,
но искам да попитам най-разпалените тук, особено Hass,
кой им гледа децата, когато са 3 месеца във ваканция.
Детето ми още е на детска градина и месеца в който
не работи, правим невъобразими схеми между роднините
с отпуски и болнични.
От сега се втрисам, когато ще тръгне на училище и ще идват ваканциите  ooooh!

Дете нямам.Имам сестра на 10,която е във ваканция.
Ами сама се гледа безпроблемно.
Наясно съм,че по-малките няма как да се гледат сами,обаче не може да държите на по-къса ваканция,щото няма кой да ви ги гледа.
Винаги може да се намери начин,който да е удобен за децата и за родителите им.
А не да се търсят извинения и оправдания,ма не можем да ги гледаме,ма не знам си кво си....?!

# 32
  • Мнения: 1 568
Всъщност има логика - ще ги пускат зимата във ваканция, за да пестят от отопление, а ще учат през хубавите топли месеци, когато не е нужно да се топлят стаите. Умно Laughing


Ако наистина е така, съгласна съм.

# 33
  • Мнения: 3 378
Пуснах тази тема, защото прочетох, че идеята идва от родители и ми беше интересно колко ли родители наистина го мислят. Моят син е голям, но от първокласник се гледа сам - няма начин. Но за това, че сме непрекъснато заети, че нямаме време за децата си не са виновни децата, за да страдат те. Проблемът е в нас - родителите, че не сме създали среда, в която децата ни да се чувстват защитени и да могат да прекарват свободното си време ползотворно. Ще си спестя коментра за ...едно време....

# 34
  • Мнения: 7 837
Учебната година започна преди 1 седмица. Прекрасно се чувстваме, както аз, така и господина с "ограбеното детство".

# 35
  • София
  • Мнения: 2 623
Абе хора, вие четете ли или само се карате.
Аз изрично писах, че ваканциите не трябва
да се променят. Просто настръхвам, когато си
помисля, как ще се оправяме през ваканциите.
Някъде да съм написала, че съм ЗА да се намалят
или да ги няма въобще ???
Не съм запозната детаилно, но до колкото съм
чела, в Закона за закрила на детето има санкции
за оставено дете без надзор до 12 г. възраст.
То дори и да нямаше, никога не мога и да си помисля,
да оставя дете на 7 години, само в къщи  ooooh!
Просто не знам как ще се оправяме  Thinking

# 36
  • Sf
  • Мнения: 978
За съм. Не само се пести отопление, но и вируси по време на грипните епидемии. Предпочитам по-дълги ваканции през учебната година и здраво дете.

# 37
  • Мнения: 46 636
Учебната година започна преди 1 седмица. Прекрасно се чувстваме, както аз, така и господина с "ограбеното детство".

Ама при вас Т са съвсем различни. Предпочитам да почиваме и да се помотваме в топло време, а не при -20 градуса  Laughing

# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Категорично против!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Обичаме да ходим по няколко пъти на море през лятото. Зимата какво да ги правя? Да мааме туршии и пръжки с лук пред ТВ-то?! Айде нема нужда!  tantrum

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ски, чист въздух по балканите, Ерика. Не прах и вируси в класната стая, в която вече тъпчат 35+ деца.
Ама заради морето на Ерика и заради "няма кой да ми го гледа" са против много хора. Нищо, че за децата ще е по-добре през годината да са по-балансирани почивките и малко повече и по-дълги.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 393
Твърдо съм за започване на първи септември за сметка на две едноседмични ваканции през ноември и март да кажем.
През годината децата се уморяват, а през дългата ваканция- отегчават.

Точно така  Peace
Имам чувството, че против са хора, които нямат още ученици и нямат идея колко много се изморяват децата през учебната година - страшно е! Особено когато са първа смяна и започват в 7:20  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 7 837
Учебната година започна преди 1 седмица. Прекрасно се чувстваме, както аз, така и господина с "ограбеното детство".

Ама при вас Т са съвсем различни. Предпочитам да почиваме и да се помотваме в топло време, а не при -20 градуса  Laughing

Е, и на север почнаха на някои места. Но пък коледната ваканция е повече от 2 седмици, през ноември почиват 4-5 дни накуп, великденската е пак повече от седмица. Има резон и като план го одобрявам. Но и за мен не е проблем, кой ще ми гледа децата.

# 42
  • Мнения: 2 471
Всъщност има логика - ще ги пускат зимата във ваканция, за да пестят от отопление, а ще учат през хубавите топли месеци, когато не е нужно да се топлят стаите. Умно Laughing

 Joy Hug

# 43
  • Мнения: 12 027
Против съм.Нямам още ученик, вероятно не мога да съм съвсем обективна.

Но познавам много семейства, които почиват в началото на септември, защото
-тогава им разрешават отпуски
-тогава е все още топло, но и значително по-възможно от финансова гледна точка да заведат децата си на море

Не могат всички да ползват отпуски-юли-август, тогава как ще заведат децата на почивка?Дали море или планина, няма как всички да се вместят в най-типично летните месеци.А за всяко дете са полезни промените на климата.
По себе си съдя- когато имам повече отпускарски дни-някак наистина "отпускам", началото на работните ангажименти е далече.Ако почивам една седмица- съм все като "на тръни" и не съм се отърсила от мисълта за работа.Предполагам и с учениците е така.

Ваканции през студените месеци са по-неподходящи за почивка и забавление, отколкото ваканции през лятото.Казвате ски, но колко дни може едно с-во да си позволи на ски и колко с-ва?Докато летните почивки имат и евтини варианти-палатки, хижи и др.

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте   bouquet
Аз съм новобранец тук.Отдавна ви чета и адски ми харесва форума.Съвсем скоро се регистрирах и даже още не съм много наясно с правилата тук Embarassed
Та по темата:
Аз също съм категорично против!
Днес сина ми като разбра за тази идея,буквално избухна в рев.А той ще бъде 4 клас.
За мен не е правилно да се взема от ваканцията на децата,заради невъзможността на държавата да се справи с икономическия проблем през зимата!Защо точно пък децата ощетяват?Какво като удължат другите ваканции-тогава времето обикновено е студено и децата стоят в къщи.
А искането на тези родители си е направо абсурд-защото оставали дълго неангажирани децата ShockedАз питам това проблем на държавата ли е или на родителите?

Общи условия

Активация на акаунт