"Табекс" - да или не

  • 20 199
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Човек има ли воля - никакви хапчета не му трябват! Naughty Според мен са само за самозалъгване Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
(защото дефакто не ти се пуши), а просто трябва да измислиш с какво да замениш навика да държиш нещо в ръцете си.
Защо, пък да не ти се пуши... Напротив, пуши ти се, ама като запалиш, ти е гадно.
А навика е най-големия проблем. На мен още ми се допушва понякога, заради самия навик, хем не пуша от както разбрах, че съм бременна.
Човек има ли воля - никакви хапчета не му трябват! Naughty Според мен са само за самозалъгване Rolling Eyes
Е, то това е проблема на пушачите, че нямат воля. Те ако имаха воля, нямаше да са пушачи.

# 17
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Майка ми отказа цигарите с "Табекс". Не помня колко време ги пи, обаче знам, че накрая й остаха няколко хапченца. Въпреки това мисля, че желанието да се отървеш от вредния навик е в дъното на цялата работа, а не различните препарати.

# 18
  • Мнения: 2 849
Всичко е воля ! smile3502Аз определено я нямам и само чакам да родя и охххх две ще си запаля . Wink

# 19
  • Мнения: 5 317
аз пиx tabex доста време но неуспяx да ги откажа.според мен само с воля се отказват.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Стават ли за бременни?

# 21
  • Мнения: 5 317
Табекс® - за чисти дробове и здраво сърце
   Табекс® е оригинален български препарат от растителен произход, предназначен за лечение на никотизма. Препаратът е разработен на база алкалоида цитизин, който се съдържа в растението Cytisus laburnum L., Жълта акация - разпространено в южните части на Централна Европа и Италия. Най-голямо количество от алкалоида - до 3 %, е намерено в семената.

 Фармакология

   Препаратът Табекс®, разработен на база алкалоида цитизин, притежава сходен механизъм на действие с този на никотина.
Цитизин:

 Възбужда вегетативните нервни ганглии
 Повишава отделянето на адреналин от надбъбрека
 Стимулира рефлекторно-двигателния център
 Повишава артериалното кръвно налягане

 Токсикология

   При експериментални опити с различни животински видове, Табекс® при перорално приложение е:

 Силно токсично вещество
 С добър индекс на резорбция
При изследвания за хронична токсичност е установено:
 При перорално прилагане при мишки, плъхове и кучета, Табекс® не предизвиква токсични промени в хемопоезата и вътрешните органи.
 Статистически значимо увеличение на трансаминазите в сравнение с контролните групи при доза на Цитизина 1.35 mg/kg след 90 дневен прием.
 Не са наблюдавани промени в поведението на експерименталните животни и изследваните клинико-лабораторни показатели.
 Патохистологичните изследвания показват различна по степен дистрофия на черния дроб на мишки при дози 3.3 mg/kg и при кучета в дози 0.45 mg/kg.

 Клинични проучвания

   Препаратът Табекс® е изследван при различен дизайн при 8 мултицентрови клинични проучвания в Германия, България и Полша.
Обобщените резултати показват:

 Табекс® е прилаган перорално при 1045 души в сравнение с 400 пушачи, приемали плацебо и 1500, приемали други препарати против тютюнопушене.
 Клиничните резултати показват висок процент на отвикване от тютюнопушене с Табекс®, който е по-висок и статистически достоверен в сравнение с плацебото и останалите препарати.
 Дневната терапевтична доза на Табекс® е 1.5 до 9 мг дневно, без да са наблюдавани неблагоприятни ефекти.
 Отчетено е подобряване на общото състояние на пушачите след спиране на тютюнопушенето с помощта на Табекс®, поради прекъсване на хроничната интоксикация с никотин (аз дишам отново свободно).
 Препаратът Табекс® има много добра поносимост, тъй като в терапевтични дози не предизвиква безапетитие, гадене и повръщане.

 Клинична ефективност

   Табекс® - средство на избор за превенция на социално-значими заболявания, свързани с тютюнопушенето:

 Сърдечно-съдови инциденти (инфаркт, стенокардии, периферни съдови заболявания).
 Заболявания на дихателната система (рак на белия дроб, трахеобронхит и др.).
 Заболявания на храносмилателната система (гастрити, възпаление на устната лигавица и др.).
 Психическа и физиологическа зависимост от наркоманен тип

Дългогодишните клинични проучвания са показали предимствата на препарата Табекс® и неговата лечебна ефективност при различни групи пушачи.

 Висок процент (55-76%) от лекуваните с Табекс® отказват цигарите
 Добра поносимост и липса на странични ефекти в терапевтични дози
 Добър ефект върху съпътстващите дългогодишното пушене депресивни състояния и хронични белодробни заболявания
 Не са отчетени неблагоприятни лекарствени взаимодействия с невролептици, антидепресанти и инсулин.

ТАБЕКС®, ПРИЛОЖЕН В ПОДХОДЯЩА СХЕМА, ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ПОСТЕПЕННО ОТКАЗВАНЕ ОТ ТЮТЮНОПУШЕНЕТО БЕЗ ПРОЯВА НА АБСТИНЕНТНИ ЯВЛЕНИЯ.
Табекс® се прилага перорално /най-добре под лекарски контрол/ в следната схема:

   Ако не се появи нежелание за пушене и намаляване броя на цигарите през първите 3 дни, лечението се прекратява, като опитът може да се поднови след 2-5 месеца. При положителен резултат лечението продължава по схема. Прекратяването на пушенето трябва да стане към петия ден от започване на лечението.
След приключване на лечебния курс е необходима воля - да не се прави опит за запалване даже на една цигара.

 Нежелaни лекарствени реакции:

   При употреба на Табекс® могат да се появят промени във вкуса и апетита, сухота в устата, главоболие, повишена раздразнителност, гадене, запек, тахикардия, леко повишаване на артериалното налягане, които отзвучават в хода на лечението.
ВНИМАНИЕ!!!!!
Табекс® трябва да се назначава само при пациенти със сериозно намерение за отказване от тютюнопушенето. Пациентът трябва да знае, че приемането на Табекс® едновременно с тютюнопушене, може да доведе до засилване на нежелените ефекти на никотина.
При пациенти с исхемична болест на сърцето, сърдечна недостатъчност, мозъчносъдови заболявания, облитериращи артериални заболявания, хипертиреоидизъм, диабет, бъбречна или чернодробна недостатъчност, назначаването на Табекс® трябва да става след внимателна преценка от лекуващия лекар.

   Софарма предлага на пазара Табекс® под формата на филмтаблетки по 1.5mg, по 100бр. в опаковка.

Общи условия

Активация на акаунт