Използвали ли сте "ТАБЕКС" за отказване на цигарите?

  • 45 330
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Имам нужда от информация за този медикамент, защото само в него ми е надеждата да се откажа от вредния навик. Използвали ли сте "ТАБЕКС" за отказване на цигарите? Това ми е въпросът и ако сте го използвали: как Ви повлия; имаше ли странични ефекти и т.н., и т.н.
Ако темата не е за тук, моля да бъде преместена.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Мисля ,че имаше такава тема - ако използваш търсачката, ще я откриеш.
Мъжът ми ползваше Табекс  и ги отказа цигарите, но не е много приятно, още по-малко полезно.
Принципът на действие е, че Табексът ти прави много неприятни цигарите - докато пушиш ти се вие свят, става ти гадно в устата и разни такива, само като се замислиш за това и ти  се отпушва. Но нали се сещаш, че това е само помощен медикамент. Трябва да имаш желание и воля да ги откажеш. Съветвам те да пробваш без Табекс, защото до колкото знам, натоварва доста черния дроб.

# 2
  • Мнения: 25 568
Аз ги отказах с Табекс и съм много щастлива от този факт!  Laughing
Не ми се е гадело, нито виело свят, въпреки че 1 седмица хем ги пиех, хем пушех още. Но постепенно ги намалих и на 8-я ден ги спрях окончателно. Така се случи, че когато започнах Табекса, имах 2-3 кутии цигари и си казах, че щом ги изпуша, повече няма да си купувам. Така и стана.
За да подействат, трябва да се спазва прецизно дадената схема и да се изкара курса до края. Хапчетата съдържат вещество, което е заместител на никотина и по този начин се преодолява никотиновата зависимост. Първите дни усетих промяна във вкуса на слюнката си. Просто в един момент открих, че изпушената цигара не ми носи никакво удоволствие. Не ми се е гадело обаче.
Психологическата зависимост е по-страшната, както и навикът - там вече всеки се бори индивидуално. Малко твърда воля, малко мотивация и... така.

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Мъжът ми ги отказа с Табекс. Обясненията му съвпадат с постинга на Как`Сийка . Първите 4 дни каза, че сам си ограничава пушенето.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Аз лично не можах да  понеса Табекс.Изпиването на едно хапче при мен водеше до повръщане след 1 час.Държеше ме 8 часа заедно със световъртеж. След 1 седмица пробвах пак,тогава  освен всичко друго и припаднах.Казаха ,че имам непоносимост към някоя от съставките.Препоръката ми е да пробвате през почивен ден.Не знаеш дали ще можеш да работиш после.Ако няма проблеми при първото хапче би трябвало да ви понася.Много мои познати отказаха цигарите по този начин. Успех!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Аз съм от тези, на които не помогна Табекс. Cry
Вярно е, че пуша доста и реших, че това е единствения начин да ги откажа. Да почна да пия хапчетата и да започне да ми става НЕЩО, за да не искам да пуша повече. Да, да, ама не! Три дни пиех съвестно хапче след хапче, като си пушех и нищо не ми ставаше. В упътването, обаче, излишно беше подчертано, че ако няма ефект след 3 ден да се спрат хапчетата. Аз така и направих.
Когато говорим за пристрастеност, явно трябва пълна изолация, за да се справя с този си проблем.
Успех на другите и поздравления на тези, които са успели   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз и мъжа ми ги отказахме с " Табекс", преди година и половина. Трябва и воля и желание. Гордея се с този си успех.

# 7
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Първият път отказах цигарите с TABEX. Трудничко, но не е невъзможно. След 7 месеца пропуших отново- просто една цигара и се започна. Преди година опитах отново, но не се чувствах добре. Предполагам, че не е било от страничните ефекти, а от психиката - очаквах ги и дори се зарадвах Embarassed. Надявам се не след дълго да ги откажа поне за 9 месеца Wink.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Това с волята и ината е най-добрият вариянт. Знам го, но не знам да ли ще подейства....

# 9
  • Мнения: 13 512
Аз изпих първият ден 3 табекса и изпуших 10 цигари, вторият ден-3 Табекса и 5 цигари и на третия ден 3 цигари без Табекс. На 4-ят ден ги спрях и така вече 7 месеца. Но не го пиех по схена, а като ми се допушеше цигара,изпивах един абекс, изчаквах 10 мин.. и тогава палех. Но не е за подценяване и факта, че бях мотивирана и много исках да  ги спра.

# 10
  • Мнения: 353
Аз изпих първият ден 3 табекса и изпуших 10 цигари, вторият ден-3 Табекса и 5 цигари и на третия ден 3 цигари без Табекс. На 4-ят ден ги спрях и така вече 7 месеца. Но не го пиех по схема, а като ми се допушеше цигара,изпивах един абекс, изчаквах 10 мин.. и тогава палех. Но не е за подценяване и факта, че бях мотивирана и много исках да  ги спра.

Означава ли това че след като човек е спрял цигарите с Табекс и след време пак му се допуши може да си пийва по едно хапче. Питам защото от постинга разбирам че ти не си ги пиела по схема.
Мъжът ми спря цигарите с Табекс, но след 9-10 месеца пак пропуши  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 2 897
Използвала съм,но не ми помогнаха особено,след около месец пак пропуших Sad
За това пък като забременях ги отказах,надявам се завинаги(не пуша вече година и половина,много се гордея)

# 12
  • Мнения: 13 512
Означава ли това че след като човек е спрял цигарите с Табекс и след време пак му се допуши може да си пийва по едно хапче. Питам защото от постинга разбирам че ти не си ги пиела по схема.
Мъжът ми спря цигарите с Табекс, но след 9-10 месеца пак пропуши  Twisted Evil
Аз не изпитвам нужда,но съм чувала за хора,коио точно така правят.Можеш да опиташ

# 13
  • Мнения: 473
Аз също с Табекс ги отказах но за един месец.Напълнях с 4 килограма и като видях на какво заприличвам пак ги почнах.Бях ги отказала за 9 месеца но без лекарства а само спорт.По цял ден седях по фитнес залите и плувните басеини.Ох само като се сетя колко добре се 4уствах тогава и защо пак пропуших:cry:Чета много за тези гадни цигари напоследък и вси4ко което съм из4ела води до воля.Не е толкова страшна никотиновата зависимост тя премина до 72 4аса от последната цигара,колкото психическата там борбата е страшна.Трябва да имаш много силна мотивация за да го направиш  bouquetСъщо съм чула 4е наи ефикасното средство против цигарите е иглотерапията.С нея се подтискат някакви нервни центрове и няколко посещения при психоаналитик и си ги отказал.Незнам колко е вярно но вси4ки тези лекарства ,пластири,инхалатори и гелове не помагат както ти казах ако издържиш 3 дена без цигара те не ти трябват но идва другата зависимост (психическата)а тя е ужасна  bouquetЖелая ти успех и ако се пребориш с тази гадост пиши да се похвалиш  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 2 967
Също съм чула 4е наи ефикасното средство против цигарите е иглотерапията.С нея се подтискат някакви нервни центрове и няколко посещения при психоаналитик и си ги отказал.

Аз ходих на иглотерапия, но не ми помогна. СЪпругът ми ходи две години поред и на него не му помогнаха. Пропушихме пак.

Общи условия

Активация на акаунт