За 6-ти път сме в Пакистан, ама по нашенски - със бъклица и дрян!

  • 38 465
  • 369
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 171
Заразно и пристрастяващо е да предизвикваш ситуации, на които знаеш изхода, и после да се изживяваш като жертва или морален победител.
щом казваш - никога не споря в област, в която нямам опит с хора, които са доайени в нея.

# 46
  • Мнения: 482
Момичета прекрасни, а за чат да сте чували нещо  Mr. Green ? Защо така завоалирано си разменяте "комплименти"? В нашата тема сме много различни, но всички сме толерантни /поне постоянно присъстващите/ и не се е случвало да спорим и да си разменяме реплики. Нека си остане така, моля!

# 47
  • Мнения: 1
Добро утро,

Инат, съжалявам, че ти станало неприятно. Не можах да се стърпя когато гостенката направи намек и отпратка към някакъв спор в друга тема, с който нямам нищо общо.

Едно от основните неща за тази нощ е, че не се знае кога е точно, и съвсем закономерно се учудих че се честити в определен момент. В природата са оставени знаци по които да се опитаме да разберем кога настъпва тази специална нощ, и тази загадъчност прави историята още по-красива, и всякакво празнуване, поздрави, картички, разпъване на софри и т.н опорочава цялата идея. Това го уточнявам за тези, които случайно ги интересува какви бяха тези лирически отклонения снощи.

Отново извинявайте.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 12:59 от Грозен аватар

# 48
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Здравейте мили пакитки!

Да не забравяме днес да си честитим един голям и истински празник за България- Съединението на Княжество България и Източна Румелия. И тъй като това се е случило в Пловдив, днес е и празника на града. Казвам го, защото това е моят роден град, значи е и мой празник. Ама няма да четпя  Simple Smile

Вие стягате предучилищници, а аз стягам първокласничка  Party Обаче не сме купили още нищо, освен раничката, боички и разни дреболии. Още не са ни казали в училище какво трябва.а аз имам горчив опит с пребързани покупки с големите деца. И чакам учителите да се натутат и да изнесат списъци. При нас така правят.

Хайде, много хубав ден ви желая и много усмивки  Hug


# 49
  • Мнения: 482
Лю,  Hug
Аз не съм от Пловдив и не ми е много празнично днес  Mr. Green Но пък от сърце ти честитя празника, Алверче! На теб не ти е първият първокласник, затова не се притесняваш, а ние... Аз вече трета раница поръчвам и дано тази да е "нашата"  ooooh! Засега сме спокойни с ученика, но от другата седмица не знам каква треска ще ни затресе.

# 50
  • Мнения: 1
Алвера, не знаех, или не съм обърнала внимание, че си от Пловдив. На мен ми беше любим град, но последния път когато бях там преди 2 години много се разочаровах.Не видях кой знае какво развитие и промяна, докато много по-малки градове ме изненадаха приятно. Но пък в Пловдив съм студентствала и работила, и имам прекрасни спомени.

Аз днес съм мама на непослушни и болни деца...едното с температура, другото уж тръгна на училище, но не иска да се отдели от мама и да остане самичко там....

Намерих карта на наводненията в Пакистан. вижре реките , сините тънички чертички по средата, и наводнението около тях...цял потоп направо...



Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 00:22 от Грозен аватар

# 51
  • Мнения: 0
Здравейте дами  Hug. Аз днес почивам и се наслаждавам на хубава музика и кафенце , и сега ще се поровя на спокойствие в нета.
Да ви честитя и аз миналия вече празник- аз като историк си го зачитам много. Но този път даже и от посолството ни нямаше никакъв поздрав само една съобщение ми пуснаха,че ще им е неработен ден. Иначе винаги пращат поздравителни майли и подробно обясняват защо не се работи, а сега само на 6 ти и 9 ти посолството няма да работи и точка  Laughing. На някой не му се е занимавало.
Лю как са дечицата- минали температурата? Голяма треска ви тресе вас с първолачетата- ние ще сме догодина.
Маринче Ники е още в градина, но в предучилищна група. Цяло лято играха на воля, но сега от 1 ви септември започнаха целеви занимания. Ники и още 6 дечица имат всеки вторник по 3 часа занимания по датски със специален педагог- най вече произношение и заучават с игри нови думи и изрази. Иначе още два дни в седмицата имат занимания- буквите, цифрите до 20 и други нужни за подготовката за 1 клас неща. Някои от децата не познават още цветовете  newsm78 та учат и цветовете. Моя хлапак да си го похваля знаеше още от преди цифрите до 50 и цветовете на датски, ама с азбуката малко се бърка още. Особено с техните  3 букви екстра, които произношението им е почти еднакво, но се надявам да свикне. Вчера ни дадоха покани - на 15 септември сме на родителска среща в близкото училище. Ще има среща с учителите, които ще бъдат с децата в 1 клас следващия август. Цяла програма са направили за тази 3 часова среща- разговор със специалиста който отговаря за училищата в нашата комуна, с бъдещите учители, ще обясняват по каква програма и как ще се учи. Естествено не са забравили и кафето със сладкишите и плодовете  Joy- цели 45 минути са им отделили в програмата. Има и накрая екстра 30 мин за чуждоезични родители- специален разговор за децата, как да не се чувстват пренебрегнати и т.н. По желание може да се ползват и преводачи на английски, руски, испански, немски, хинди и френски език . Абе голяма подготовка е тук за първолачетата, но госпожата в градината ми каза, че го правят това отдалече за да няма стрес за родителите които да пренесат стреса и на децата преди започването на 1 клас. Иначе за нашите двуезични деца има тест преди 1 клас дали са овладели добре основите на езика на нивото на  датски деца и ако специалния педагог прецени,че детето не е готово остава още малко в специални паралелки. Иначе като ми казах тест се изплаших, но те ги правят под формата на игри и разговори с децата.
Ай аз колко подробно писах - извинявайте ако съм ви досадила, но нещо ми тръгна мисълта и не спира  Laughing.
А Лю за победата на бг манджите и аз имам вече няколко постижения- нали вече съм добра в готвенето  Wink. Има си и моя вече любими- пилешка супа, шопска салата, пълнени чушки, пиле фрикасе и сирене по шопски. Сега се борим с мусаката, че ние с Ники много я обичаме.
Хайде оставям ви и скоро ще пиша пак  Wink
Хубав ден момичета   bouquet

# 52
  • Varna
  • Мнения: 2 594
МАГИ Hug
Много си сладкодумна, ама много бе  bouquet
Като чета за дечурлигата, да ти е кеф да си дете там на онова място Laughing А и за родителите как мислят хората. Голяма грижа и уважение.

Сега когато се връщам години назад, не си спомням да ме е тресла треската за първокласничето ми. Той беше много въодушевен, и нямаше търпение да тръгне на училище. Но аз приемах всичко спокойно и нормално. Иначе, аз съм от неспокойните души, не съм се променила и до сега.
Маги, и моите мъже обожават мусака. Би трябвало твоето момче да му харесва, все пак мусаката е източна манджа. Сложи му лютивичко и ще стане както той харесва Wink Изпитано Naughty
 
Така, че карайте по леко де thumbsup

ЛЮ,
тука от няколко дена не са показвали нищо относно наводненията в Пакистан. Но пък даваха страхотен игрален филм- действието се развиваше във Индия и Пакистан.

                     

# 53
  • Мнения: 1
Добро утро,


значи в Дания първо учат езика, после училище...В Британията няма такова нещо, пльокват детето в класа който отговаря на възрастта му дори и да не знае думичка английски. В началото се шокирах, после разбрах че всъщност не е чак такъв проблем защото децата проговарят буквално за няколко месеца, ако не и седмици. Това относно езика, а стресът който изпитват неразбирайки какво им се говори е отделен въпрос.

Отделно не се съобразяват и до каква степен е подготвено в държавата, от която идва...гледа се единствено възрастта. Българчета са ми казвали, че скучаят в училище защото нещата, които учат примерно в шести клас в българия са ги учили преди една или две години....

Ние вече сме по-добре, температурата беше само вчера следобед и съм почти сигурна, че се дължеше на пробиващи зъбки.

Делта какъв е този филма, няма ли го някъде в сайта на телевизията , по която са го давали?

# 54
  • Мнения: 0
Ами Лю тук децата са си в нормално училище само дето има паралелки с дечица дето не са с роден език датски. Учат по материала който си е за тяхната възраст и техния клас, но имат по 5-6 часа повече датски и като напреднат с езика ги местят в "нормалните" паралелки. И тук с материала са по назад от бг училищата. Имам една приятелка дето сина и дойде след 7 клас. Една година беше в такава паралелка  и сега вече е в нормален клас. Него го бяха обявили за вундеркинд  Joy , защото решил задача над която децата трябвало да работят заедно в малки групи, а той я решил сам и при това скоростно, както каза учителя му. Всичките му съученици го гледали с възторг,а то детето идва от училище в бг с засилено обучаване по математика Laughing. Голям смях  Simple Smile. Аз се притеснявах,че за Ники ще е голям стрес в градината заради езика, но и той напредва скоростно. Вчера даже ни говори цяла вечер на датски. Той ме пита на датски, аз упорито отговарям на български. Той пак на датски аз на бг. И накрая детето се ядоса и ми каза "мамо като ти говоря на датски трябва да ми отговаряш на датски. Аз ти говоря да се упражняваш,а ти само български " Joy. Та с моите камъни по моята глава  Laughing. Аз преди му говорех на датски,а той на бг и като се дразнеше му казвах,че така се упражнява да му е по- лесно в градината и сега отговора му беше готов  Laughing. Виждам го че като си играе сам или си рисува си говори на датски, а не на български. Но пък приказките, които четем ги предпочита на български. Но пък му е интересно да пишем бг азбуката заедно с датската. Много се радва,че имаме еднакви букви  Laughing. Надявам се да продължава да му е интересно и по нататък и да започнем и да пишем на бг. Хич не искам да може само да говори, а да не може да чете и пише на бг. Но за сега не го насилвам,че ще стане каша в главата. С Масуд се опитва да говори и на английски, но пък тамза сега му е много беден речника. Иначе като научи нова дума на датски веднага иска да му я кажем и на английски. Като говори с баба си и дядо си много често им преподава чужди езици  Joy. Бабо знаеш ли думата ..... на датски е .....,а на английски е ......... Ооо и след това е много горд,че е научил баба му и дядо му на думички  Laughing. Голяма маймунка ми е той- само дето го хваща ината от време на време, но то си му е в зодията.
Днес съм много приказлива май  Wink.
Току що започна така хубаво да вали, че май ще вадя дъждобрана и гумените ботуши за излизането. Днес пак съм на зъболекар, но вече ходя с удоволствие. Много ми е внимателна зъбарката.
Хайде пак до скоро   Wink

# 55
  • Мнения: 482
Лю, филмчето беше "Veer-Zaara".

# 56
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
някой помислил и за такива  като мене-ъплоднал го в торентите ,4е направо от бтв! и сега го гледам този филм! това вместо запис и да ви поздравя с новата тема! и скорошния айд малък -сладък? какво сте приготвили за гостите и близките си? Peace Hug  bouquet

# 57
  • Мнения: 1
Здравейте,

тъй като упорито продължавате да ме наричате Лю, реших да си сменя ника да отговаря на това обръщение...

Пък и отдавна исках да си сложа нещо красиво за аватар....В идеалния случай трябваше да е купчина слънчогледови люспи в подножието на ръждясала пейка, но се оказа, че няма интернет потребител, който да е снимал и качил подобна композиция....хората нямат оригинално мислене, това е...

За филма, не знам как диагонално съм прочела, че е документален и са утрепаф да го търся, но ми секна желанието като дабъл чекнах и се оказа игрален.

значи керванът е пристигнал благополучно в Мароко, това е добра новина.

Маги, к'ва мусака бе джанъм, я ни научи на някоя бенгалска гозба, ко са прайш ся, че твоя тигър не изисква от теб да му готвиш неговите манджи дето мама го е свикнала да ги яде  ...и бенгалските тигри са все пак само мъже... Naughty

Браво на бг вундеркиндчето!!!

И айде, пишете да изписваме тая тема, че следващата вече я проектирам, скоро ще е готова

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 02:00 от Люспа

# 58
  • Мнения: 689
Оу,нова тема

 и даже сте се карали  Party Mr. Green

аз да се отчета с обичайната мода сред наводнения,бомби и катастрофи малко да посънуваме красота:

Златни отблясъци:

http://lh3.ggpht.com/_MscJ1ASZlfM/Sn_r_AMX8vI/AAAAAAAABdk/JS50mJ … %20Jewellery2.jpg

Булка :

http://nikadon.com/wp-content/uploads/2009/02/pakistani-couple-b … -wallpaper-03.jpg

Бонбонено розово и златно  Heart Eyes:

http://www.salwarkameezdesigns.com/wp-content/uploads/2009/01/sa … kameez-hc-530.jpg

шалвар-камиз,в класическо бяло,с палестински акцент:

http://www.khanapakana.com/userfiles/GulAhmed/16032009100309_600.jpg

хйаде стига толкова,приятни приказки!

# 59
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Къде сме се карали? Аз що не видях??? Голям купон е било, така ли newsm78
ИзтърваФ купонЯЯЯЯЯ rotfImao

Иначе, благодарско за красотата thumbsup Със нея трябваше да почнеш!!!

Общи условия

Активация на акаунт