За 6-ти път сме в Пакистан, ама по нашенски - със бъклица и дрян!

  • 38 724
  • 369
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 689

И айде, пишете да изписваме тая тема, че следващата вече я проектирам, скоро ще е готова



 Thinking

Като ти погледна аватара-и ми замирисва на кромид,аха и ще ми се насълзят очите.Не знам ще  дочакам ли свестен аватар от тебе Whistling

А ти Лю-спо знаеш ли,че Пакистан е създаден благодарение на коня Зулджана (по прякор Дул-Дул)?
Той е чуден кон,и когато жените кажат желанията си ,шепнейки в ухото му,те се изпълняват до година,година и половина!
Всички пакистанци трябва да му правят поклон (саджда),защото заради него се е появил Пакистан !

ето подарак за Еид,после сподели впечетления:

http://realitymedia.ws/ghoraworship/horse_.flv.html

Ако някой знае повече за преданието,нека каже.


# 61
  • Мнения: 482
От снощните новини: България помага на бедстващите в Пакистан, разкрита е телефонна линия за изпращане на даренията /1 SMS - 1 лев/. Номерът е 1255 и ще бъде активен един месец. Надявам се повече хора да се отзоват, както винаги е било у нас - въпреки всичките ни недостатъци, сме много милосърдни.

# 62
  • Varna
  • Мнения: 2 596
шЪ пуснИм Инатче Wink.................абе само ние ли сме със недостатъците..... и достатъци си имаме все пак smile3521

# 63
  • Мнения: 482
Разбира се, че имаме "достатъци", но нали знаеш приказката за капката катран в кацата с меда... На мен ми трябва много малко, за да се разочаровам от определен човек. А съм и злопаметна  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, виждам, че не само аз имам приятели в Пакистан:) . Аз имам приятели (колеги)  там. Някой знае как да ги поканя в Бг? Рових в целия нет, но не открих почти нищо. Те искат да работят и живеят тук.Според мен България е неподходяща за тях( главно заради езиковата бариера).  Моля ако някоя от вас има желание и знае нещо по този въпрос,    да ми помогне. Благодаря ви1

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте момичета- кокичета  Hug. Как сте? Ние с детенце вече релаксираме,аз след ужасния ден на работа, а той от много игра  Wink.
Лю, убиваш ме с твойте аватари, ама и ти как искаше да те наричаме с предишния ти  Laughing.
С бенгалски манджи още не съм в час,за да дам рецепта. Тигъра си ги готви сам,а аз сладко си похапвам  Joy. То вече започва и да ми личи  Confused. Ще го питам за една рецепта за рибка- пълни я с чесън,зеленчуци, малко лютичко и ..... newsm78 не се сещам какво друго и как точно я прави, но после ммммммм облизваме си пръстите. За малкото я прави без люто и то яде,та ушите му пукат, за да му пораснат мускулите и да стане силен  Joy. Днес сутринта започва да се облича малчо и тича при мен в банята щастлив, ухилен до ушите - мамо виж аз вече съм мъж имам косъмчета по краката. Щях да си глътна четката за зъби от смях. Много иска вече да е голям  Joy, но ако знае за колко неща трябва да мисли като порасне, хич няма да му се иска да е голям мъж вече.
Оставям ви,че Ники иска курабийки буквички.   Rolling Eyes Сега ще правим шаблоните на азбуките- бг и датската и утре ще месим тестото. Никъде не можах да намеря формички за сладки с букви и сега ще падне голяма играчка.
До скоро и хубава вечер  Hug

# 66
  • Мнения: 48
Лили какъв е този кон Зулджана,че нещо не съм запозната? Че пък кой ли ще прави саджда на един кон според мен не е така.Това не е ли забранено на кон да се кланяш.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 22:33 от reni31

# 67
# 68
  • Мнения: 689
Лили какъв е този кон Зулджана,че нещо не съм запозната? Че пък кой ли ще прави саджда на един кон според мен не е така.Това не е ли забранено на кон да се кланяш.

Не знам Рени,това е шиитска легенда за появата на Пакистан.Може би мъжа ти знае повече?

Пожелавам на всички муслими Еид Мубарак!Аллах да ви приема говеенето!

# 69
  • Мнения: 1
Бля, аз съм ги виждала няколко пъти  тези празненства с нагиздените като бразилски танцьорки коне, но не съм знаела да хвана за ушото някой свещен кон и да му подшушна желанията си, досега щях да съм се устроила  Mr. Green
ето един от тях  

http://www.demotix.com/sites/default/files/imagecache/large_652x … photos/212580.jpg

Ренка, на коне се кланят, на децата плъхове (Бях писала за тях),'уважавани шейхове' целуват краката на девойки и малки момченца по устата,  суфистки живи 'светци; лекуват бездетни жени като цяла нощ остават насаме с тях да се 'молят' за тях......а най-новото за мен
Лилсън, това теб особено ще те зарадва и обогати -друга шиитска сектичка имат някакви сбирки през мухаррам, когато след като говорят там квото говорят, загасват осветлението (ако въобще има ток) и се почва едно безразборно съвокупляване...кой когото набара в тъмното...и ако се родят деца се смятат нещо като богоизбрани и се окичват с титлата 'закир'...Закирите после просвещават народа, като този закир от видеото на Лили


Гадно се завъртя разговора и то точно на празника, но под привидно консервативното лице на пакистан се крият такива невиждани злокобни чудеса , които всъщност са виждани предполагам само в Индия, въпреки наложения романчичен болиудски имидж. заради подобни и други простотии хич не ме кефи тая част на света...а цял мъж съм си зела оттам  newsm78

Ами ние утре за Ида ще се събираме у едната ми....сестра на мъжо (тъй не ги оправих бг роднински термини) Предложих си услугите да занеса една кофа лют плодов чарт (дето Мактуб го мрази) за племето, но съвсем аргументирано ми бе обяснено, че няма нужда, и аз не настоявах повече.

Маги, давай я тази солена риба, вече слюнкоотделям.

На всички, които ще празнуват Ид - приятно прекарване!!!!!



ПС , Тройната Мария, така се вглъбих в сектантските приказки, че щях да забравя да ти река добре дошла при нас....освен това би ми се искало да те посъветвам, но имам опит само само за съпружеска виза.....между другото никак не е лсно да се вземе виза за Бг от Пакистан, трябва много солидни доказателства, има някакви там бизнес визи, но предполагам ще изискват много неща. Нека твоите момци да се обадят в бг посолството в Исламабад , там ще им дадат най-точна информация

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 00:27 от Люспа

# 70
  • Мнения: 482
Единият начин е с покана от български гражданин, но предполагам така ще получи право да дойде на гости, не и да работи. На нашите роднини им дадоха визи след плащането на солидна гаранция, която върнаха след прибирането им и личното им явяване в посолството, защото били "потенциални емигранти", цитирах посланика. Мъжът ми е вадил виза за двама негови приятели/съдружници. Трябва да са включени като съдружници в някаква фирма, която да наеме български граждани на работа - най-малко десет, но не помня какъв беше минималния период, който трябва да докажеш, че си ги осигурявал, за да кандидатстваш за виза. Пише го в Закона за чужденците в България, може да проверите, че сега не ми се търси. Издава се многократна виза, нашите хора получиха тогава.

# 71
  • Мнения: 0
Много ви благодаря моличета! Ще разясня, че той ми е  приятел и колега, много талантлив графичен дизайнер (от Карачи), притиснат от обстоятелствата на Пакистан. Той е едно скромно и добро момче на28 (по- скоро мъж) , което ме помоли за помощ. Отказвах му съдействие няколко пъти, защото България няма да му даде възможност за подходяща работа. Той разбира много добре за какво става въпрос но не спира да опитва .  Това се е превърнало във фикс идея ( за него) и в нещо като приятелски дълг ( за мен).  Не се отказва. Измисля какви ли не варианти, всички до един са необмислени и отчаяни. Настоява да го поканя като гост, но аз подозирам, че едва ли ще се задоволи само с това. Семейството му е бедно и не разполага с пари, работи едва ли не за слава, не за пари. Както и да е, ако някоя то вас има идея - ок (rumenimima@mail.bg). Извинявам се, отклоних темата. Приятен ден на всички!

# 72
  • Мнения: 21
Здравейте момичета, виждам, че не само аз имам приятели в Пакистан:) . Аз имам приятели (колеги)  там. Някой знае как да ги поканя в Бг? Рових в целия нет, но не открих почти нищо. Те искат да работят и живеят тук.Според мен България е неподходяща за тях( главно заради езиковата бариера).  Моля ако някоя от вас има желание и знае нещо по този въпрос,    да ми помогне. Благодаря ви1

здравей и добре дошла.Както ти е казала Лю не е лесно да се вземе бг виза от Пакистан.Аз знам от опит.С моя мъж опитахме-бяхме женени когато подадохме документи.Когато отидохме в посолството бяхме навикани- smile3513,на мен ми казаха неща от рода-,,свършиха бг мъже та си намери един тук,, ми като го обичаш вземи си го в UK,, и т.н. Най интересното беше че там се видяхме с пакистанец на които току що му бяха дали виза -негов ПРИЯТЕЛ пакистанец /който бил в БГ само от 4 месеца  newsm12/  го поканил и без проблем му дали виза.На нас ни отказаха-явно поканата на баща ми не се зачита.Ама нейсе -аз като добро дете послушах господина и си доведох съпруга в UK.И от тук нямаше проблем за БГ виза. Не искам да те огорчавам с тези думи-опитай може би ще успееш.

# 73
  • Мнения: 21
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YocZYayXsjs?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/YocZYayXsjs?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

# 74
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
EID MUBARAK !

Здраве, любов и мир за всички! И нека здравия разум винаги побеждава.

Общи условия

Активация на акаунт