Аз ли не съм добре или...?!

  • 4 026
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 854
Палми, мерси за включването.
Мьжьт ми сьщо има "сьмнения за Тиреодит на Хашимото"/според диагнозата в документа/. Изписаха хапове, но това което мен ме притеснява е, че свьршва почти пьрвата партида от 100 хапа и вместо да го приемат и изследват за да видят как е сьстоянието му, те си кореспондират с доктора по е-майл, нямало нуджа да се ходи до клиниката, "ще ти пратя рецептата за закупуване на още хапове по пощата".
Когато попитах аджеба няма ли хич да отидем на преглед примерно след 1 година, мьжьт ми каза "НЕ", той доктора си знае работата. Е, да, но имам приятелка в БГ, която има сьщото заболяване и ходи поне през 3 месеца на прегледи, следят и крьв, захар, развитие на щитовидната жлеза,параметри на хормоните, променят хаповете, дозата им, има крьговрат. Аз го карам моя да ходим и до БГ да се поизследваме, но той не иска...аргумента е "Ти знаеш ли колко средства се инвестират в медицината тук"....демек "А ти знаеш ли твоята Бьлгария колко е недоразвита и изостанала". Аз какво да споря, просто искам той да е добре и да знам какво става.
Мими23, сьжалявам, че ползвам твоята тема за моята лична драма, но поне за медицина си говорим...

# 31
  • Мнения: 447
Аз пьк сьм чувала и мнения на майки раждали и в БГ и в Холандия, тоест една майка с опит и в 2те дьржави и по думите едва ли не излиза, че в БГ риска е много по мальк отколкото тук, че в Холандия няма профилактика, че дори и едно отрязване на пьпната врьв не правят като хората и ако майката няма опит и незнае какво и как да ги напьтства - едва ли не детето живо си отишло. Пишете малко моля Ви и по този вьпрос.Наистина ли трябва да стана половин лекар в подготовката си по пьтя да ставам майка?
Ти сега направо ми подпали пак фитилите,ама мисля да се пробвам да родя второто тука.
За БГ мога да кажа 4е пак зависи на кого ще слу4иш.От екипът,който беше при опита за нормално раждане в БГ изобщо не съм доволна-много им идва6е 4е трябва да работят през нощта и сънят (дори и по време на дежурството им) беше най-важен.
Как ти се струва репликата след 6 часов опит за нормално раждане в 5.30 сутринта,ами то сега и да се обадим на екипа за секцио те по-рано от 7.30 няма да дойдат така 4е по-добре да ти те4е система и да 4ака6.
Поне нямах усложнения след секциото и според други доктори добре са ме закърпили(но това май 6те си проли4и най ве4е след второто раждане).
Ина4е мога да разказвам много за познатите ми,които дори и с уговорени лекари и при естествени раждания после имаха какви ли не последствия и повторения на 6евове и какво ли не!
Ох,моля се само и този път вси4ко да приклЮчи благополу4но!
А после ще разказвам и сравнявам.Дано само положителни емоции да ми останат от тукашното раждане! 

# 32
  • Мнения: 1 854
А после ще разказвам и сравнявам.Дано само положителни емоции да ми останат от тукашното раждане! 

Пожелавам ти го от сьрце Hug
И непременно после да споделиш с нас Grinning

# 33
  • Мнения: 4 212
аз само да уто4ня 4е при последното преброяване  сме 7 милиона и половина и се 4удя нас дали ни бройкат  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 3 423
Аz още нямам дете, но съм чувала от мами, че тук, в Германия,
има т.нар. Тагесмуттер, това е алтернатива на яслите,
т.е. жена, препоръчана от Детската служба, поема в дома си
няколко дечица, май не повече от 5. И се грижи zа тях като zа собствени.
Цената е като на ясла. Моя дружка си вzе такава майка и е беzумно доволна.
Няма ли и в Холандия нещо подобно?

# 35
  • Мнения: 1 854
Аz още нямам дете, но съм чувала от мами, че тук, в Германия,
има т.нар. Тагесмуттер, това е алтернатива на яслите,
т.е. жена, препоръчана от Детската служба, поема в дома си
няколко дечица, май не повече от 5. И се грижи zа тях като zа собствени.
Цената е като на ясла. Моя дружка си вzе такава майка и е беzумно доволна.
Няма ли и в Холандия нещо подобно?

И аз не сьм майка, но това го има в Холандия. Виждала сьм го с очите си. Идеята е добра Grinning, незнам как е цената тук обаче....

# 36
  • Мнения: 447
Аz още нямам дете, но съм чувала от мами, че тук, в Германия,
има т.нар. Тагесмуттер, това е алтернатива на яслите,
т.е. жена, препоръчана от Детската служба, поема в дома си
няколко дечица, май не повече от 5. И се грижи zа тях като zа собствени.
Цената е като на ясла. Моя дружка си вzе такава майка и е беzумно доволна.
Няма ли и в Холандия нещо подобно?
И на мен много ми допада тази идея,не 4е съм я пробвала Laughing.
Даже скоро в нета 4етох за подобен проект в БГ в Пазарджик и ми се вижда добра идеята-храната я осигуряват пак от общината, както и обзавеждането за децата.Предимството според мен от гледна то4ка болести е 4е са по-малко децата,ама знае ли 4овек може и това пък да се окаже недостатък от гледна то4ка-контакти.

# 37
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Mими  аз наскоро преминах (дано !) през тези терзания и мъ4ения . мислейки си по въпроса стигнах до един важен за мен извод - прекалено се вживявам -  дъщеря ми също като твоя мъник не бе6е боледувала , единствено на 8 месе4на възраст имаше сополки и толкова - до момента в които я заведох на градина - месеци половина ни се слу4ваха най -разли4ни неща - но вси4ки хора казват - трябва да премине през тях - така се калява организма . тук оба4е за всяка болежка ти изписват лекарства - е  тези лекарства не видях много да помагаха . в крайна сметка надявам се 4е сега се излекувахме , няма сополи , няма ка6ляне. Аз в на4алото се стрясках - сега се у4а да гледам на нещата философски - мисля 4е трябва да се успокои6 и да продължи6 да дава6 детето в градината- сигурно е 4е там му харесва - а болестите съпшътстват всеки 4овек . аз съм доволна защото освен контакти според лелите детето се хранело добре , знае някоя испанска дума ве4е (испанките знаят коя  Mr. Green е първата ), лелите ще я нау4ат на неща за които аз може и да не се сетя . НЕ СЕ КОРИ ВСИЧКИ СМЕ ДОБРИ МАЙКИ ЗА ДЕЦАТА СИ !  .  по добре даваи 4аиове , при висока температура - къпане във ваната с вода по студена с 2-3 градуса от  телесната , 4орапки с отцет , те4ности , - не забравяй 4е дори избиването на зъб е свързано с температура .  ясно е 4е изто4ните народи си гледат децата по друг на4ин - мисля 4е сме по загрижени - но пък и техбите деца оцеляват   Mr. Green споко ще се оправите още малко ви остава .

# 38
  • Мнения: 1 645
Знам ли newsm78
Те и в групата на Ян са не повече от 5-6 деца.Тотално вече се обърках и не знам какво да правя от тук нататък.В главата ми е пълен бъркоч,дори идея да си се прибера вкъщи ама на другата везна е това,дали в БГ ще съм по добре.Не знам...
Знам само,че ми писна от всичко и всички и ми иде да се скрия някъде далеч,поне и за малко...Все съм виждала и чувала какво ли не ама това тука е направо върха.Сега като се замисля как ги хвалех след като се роди сина ми,а сега си мисля...леле,господ ни е опазил и мен и малкия...какво ли можеше да се случи?!Ами ако...?!И направо както казваш,Палмира един омагъосан кръг-от където и да тръгнеш все на същото място се връщаш или още по лошо тъпчеш на едно място.Вместо да ни учат в училище на ужасния си език и как да работим и вкарваме и изкарваме пари от банките....да ни учат на своите разбирания и медицинска практика за да сме подготвени и най вече къде да търсим помощ,към кого да се обърнем,кой да ни помогне...
И гледат червените кончета на ръцете ни /моя и на малкия/ и ми викат:"Това е сектантско!!!Ти от Кабала ли си?!"Абе,да ви е.. м.....,да,сектантка съм и съм кабалистка....и магъосница и вещица и ям хора,ама не съм като вас най-важното което е...

# 39
  • Мнения: 1 854
И гледат червените кончета на ръцете ни /моя и на малкия/ и ми викат:"Това е сектантско!!!Ти от Кабала ли си?!"Абе,да ви е.. м.....,да,сектантка съм и съм кабалистка....и магъосница и вещица и ям хора,ама не съм като вас най-важното което е...

Какви са тези кончета? Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 645
Mими  аз наскоро преминах (дано !) през тези терзания и мъ4ения . мислейки си по въпроса стигнах до един важен за мен извод - прекалено се вживявам -  дъщеря ми също като твоя мъник не бе6е боледувала , единствено на 8 месе4на възраст имаше сополки и толкова - до момента в които я заведох на градина - месеци половина ни се слу4ваха най -разли4ни неща - но вси4ки хора казват - трябва да премине през тях - така се калява организма . тук оба4е за всяка болежка ти изписват лекарства - е  тези лекарства не видях много да помагаха . в крайна сметка надявам се 4е сега се излекувахме , няма сополи , няма ка6ляне. Аз в на4алото се стрясках - сега се у4а да гледам на нещата философски - мисля 4е трябва да се успокои6 и да продължи6 да дава6 детето в градината- сигурно е 4е там му харесва - а болестите съпшътстват всеки 4овек . аз съм доволна защото освен контакти според лелите детето се хранело добре , знае някоя испанска дума ве4е (испанките знаят коя  Mr. Green е първата ), лелите ще я нау4ат на неща за които аз може и да не се сетя . НЕ СЕ КОРИ ВСИЧКИ СМЕ ДОБРИ МАЙКИ ЗА ДЕЦАТА СИ !  .  по добре даваи 4аиове , при висока температура - къпане във ваната с вода по студена с 2-3 градуса от  телесната , 4орапки с отцет , те4ности , - не забравяй 4е дори избиването на зъб е свързано с температура .  ясно е 4е изто4ните народи си гледат децата по друг на4ин - мисля 4е сме по загрижени - но пък и техбите деца оцеляват   Mr. Green споко ще се оправите още малко ви остава .
Да,съгласна съм напълно,че децата преболедуват докато са малки и това е един вид закаляване на организма...И аз съм боледувала от шарка и някои други,но когато съпоставиш мен до мъжа ми /холандец/ аз съм здрава като бик и не се гътам а той все нещо му има-това е постоянно.И на лекар не ходи,защото вече е свикнал,той е отраснал с тази система-защо да ходи като ще му кажат,че ще мине от самосебе си.И така си влачи...Е,аз съм лекувана и стабилизирана...много трудно се разболявам,никога не лягам болна а да ме чуеш да се оплаквам-не може да стане.
Та мисълта ми беше,нека си преболедува детето тия болести и се закали ама не и когато е на 9-11 месеца и то насила.На мен ми е достатъчно трудно,че да имам допълнителни грижи заради други които не им пука за децата и ги пращат на градина болни и неадекватни.Защото пропуснах да кажа,че директорката,която имаше и наглоста да ми говори на "Скъпа моя,ама тук не е като у вас" ми каза,че практиката е същата и със жълтеница демек-карантина в детската градина,всички деца на куп,защото разбираш ли то като не се е знаело в началото вече всички са го хванали.И хич не ми се вярва,че дезинфектират както трябва след това,както е редно с болни деца.А яслата се намира в учебното заведение,където уча...повече от 2000 ученика.От тук,от там заразата ще плъзне навсякъде,това не е проста настинка със сополи....и кой ще е виновен-никой!!!
Мен по принцип си ме е страх много от болести и болници та може да съм малко в повече афектирана,но както казваш си мисля че аз съм най доброто за детето си.Ами какво да се прави-бързо се паля Embarassed Embarassed Embarassed

# 41
  • Мнения: 4 244
Мими23, да ти кажа и аz минах по тоя път с щерката.
Но вече след 5 г и 2 деца направо не ми пука.
Гледам да си калявам децата zа да реагират по леко на вирусни инфекции.
Знам колко е тежко и притеснително zа една неопитна майка в чужда държава с непонятна zа нас zдравна система
Ще мине време и ще свикнеш. Няма да ти прави впечатление реакцията на лекарите им просто zащото ти ще имаш твоя личен опит, ще поzнаваш повече детето си и ще zнаеш кога наистина е сериоzно дереджето и кога не.
Това zа температурата не е болка zа умиране, въпреки че аz като неопитна майка на 9 месечно момиченце тичах до дежурната клиника щото бебето ми повръщаше на фонтан и беше с 39 градуса.
Споделям напълно терzанията ти, но ще видиш че след време опита ти ще си каже думата и понякога ще се надсмиваш над себе си zаради паниката в която иzпадаш zащото си беzпомошна да помогнеш на страдащото си детенце и си желаеш тайно да си на негово място само и само да му бъде спестено страдание.
Но zнай че страданията му сега и всички болести които преминава са zа негово добро. Както и Мира ти каzа - по добре сега на тая въzраст отколкото по късно
А ти си напълно добре в ролята на майка и ругай колкото искаш системата им. Най малкото zа да ти мине притеснението Hug
А на Ян пожелавам по леко иzкарване на инфекциите и по малко притеснения zа теб самата

# 42
  • Мнения: 1 645
И гледат червените кончета на ръцете ни /моя и на малкия/ и ми викат:"Това е сектантско!!!Ти от Кабала ли си?!"Абе,да ви е.. м.....,да,сектантка съм и съм кабалистка....и магъосница и вещица и ям хора,ама не съм като вас най-важното което е...

Какви са тези кончета? Embarassed

против уроки Mr. Green
и синьо мънисто
Е,нашите нямат синъо манисто ама си ги носим ей така-вече навик Mr. Green

# 43
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 МИми ще ти кажа 4е на нас възпитанието ние такова - за щяло и нещяло хап4ета и аз бях доста разтревожена - как така на 8 месе4ната ми дъщеря ще и изпи6ат само един физиологи4ен разтвор и  туи то  - е оправи се детето , нищо не и е увредено . обикалях като хамава билкови аптеки да ги питам за разни спреи4ета , 4аиове , инхалации и какво ли не за да я облек4а - полу4авах един отговор - нищо не можем да ви дадем за дете под 1 година . Опасно е  - дори билките  - давах на своя глава липови 4аи4ета (натурални не гранулирани каквито ги продават тук ) и лайка . за 4 дни детето се оправи ..така 4е не се терзаи има много неща които не би разбрала в системата им - просто защото си възпитана  да мисли6 по друг на4ин .. аз и все още се възмущавам "как може детето ми да пълзи по теракота или мрамора . или да легле там - нали щялода настине , нали било моми4енце и  може да се изстуди - и все още я пазя от това " - я ела ги виж тук как се дят по турски навсякъде по улиците - на голата земя , да не ти говоря 4е в детската градина дори не е застелено , половината стая е с гумено килим4е другата - камък - и хи4 не ги е еня кои лази по теракота , кои е на килим4ето . за съжаление не мога да бъда там и да  казвам на Гери - седни на килим4ето или вземи си възглавничка .. не можем да ги опазим децата от вси4ко което им се слу4ва ..
 трябва да се примири6 , да не ти пука какво ти казват , да си прави6 нещата както ТИ смята6 за добре , но все пак с мислълта 4е си в друга страна , друг климат , други навици , разли4ни вековни традициив отглеждането на деца .

# 44
  • Мнения: 4 244
Палмира, благодаря zа посланието   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт