Ръчна шевна машина

  • 6 496
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Здравейте, искам да попитам има ли полза от такава шевна машинка. От магазин на ТСМ е и е към 45-50лв. Били немски първо качество  Rolling Eyes Главно ми трябва за скъсяване на дънки, за вталяване на дрехи и пришиване на декорации.

# 1
  • зад кестените
  • Мнения: 834
Здравей  bouquetима полза и то голяма Peace,  става малко по бавно но практически можеш да шиеш всичко на нея.Ние имаме такава ръчна шевна машина на има няма 60 год.!Китайска Tupikal(една от първите  шевни машини в село Simple Smile)закупена като свадбен подарък от предвидлив чичо пътешественик за татко 10 год дете ,тогава е било много престижно да имаш шевна машина Winkи когато и дошло времето я подарили на булката тоест -мама.Между другото машината свършила доста работа , на нея се научила да шие баба, изшила е на нея що поли и престилки, после леля се учила на нея, мама не прояви особен интерес към нея за разлика от мен която дебнех момента на отварянето и нетърпеливо чаках да доиде и моя ред , тогава,, шиех" куклени дрешки, после много други неща.Ех спомени спомени Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 629
Ти сигурно ми говориш за една с колело, което се върти с едната ръка. Аз говоря за нещо такова:
цък  Peace

# 3
  • зад кестените
  • Мнения: 834
 LaughingА аз си помислих че са измислили  нещо подобно на баба Тупикал Wink
Да, точно за такава с колелото дето се върти  на ръка имам впредвид.А за подобни като тази която посочваш зная че се ползва за  шев на по леки материи, но не зная дали е удачно да подгъва дънки.Попитай в магазина, би прябвало да има консултант.

# 4
  • Мнения: 1 629
някой?  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1
Повечето не струват.

# 6
  • Мнения: 0
Повечето не струват.

Не съм срещала машина от този тип да върши реално някаква работа... не ти трябва... за дрехи не можеш да вталиш с това, тъй като има прав шев само, и незнам с какви игли бачка...дали ще може да сложеш 120/130

# 7
  • София
  • Мнения: 6 840
Здравей  bouquetима полза и то голяма Peace,  става малко по бавно но практически можеш да шиеш всичко на нея.Ние имаме такава ръчна шевна машина на има няма 60 год.!Китайска Tupikal(една от първите  шевни машини в село Simple Smile)
А продават ли се още такива ръчни шевни машини и какви пари горе долу? Точно такава с колелото. Simple Smile Имахме таквава от баба, т.е. от бабата на майка, но веднъж я бяха откраднали и като ни я върнаха беше счупена и май не може да се оправи.

# 8
  • зад кестените
  • Мнения: 834
Здравей  bouquetима полза и то голяма Peace,  става малко по бавно но практически можеш да шиеш всичко на нея.Ние имаме такава ръчна шевна машина на има няма 60 год.!Китайска Tupikal(една от първите  шевни машини в село Simple Smile)
А продават ли се още такива ръчни шевни машини и какви пари горе долу? Точно такава с колелото. Simple Smile Имахме таквава от баба, т.е. от бабата на майка, но веднъж я бяха откраднали и като ни я върнаха беше счупена и май не може да се оправи.
Предполагам че един добър техник би се справил!Другия вариянт е да потърсиш по  обява все още са останали от този тип машини по селата!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 30 630
Виждала съм по антикварните магазини...

# 10
  • Мнения: 1 629
Момичета аз си купих шевна машина в крайна сметка. Не е от тези малките ръчни ами голяма Смарт 2 на Сингер Simple Smile Много съм доволна от нея.

# 11
  • зад кестените
  • Мнения: 834
Момичета аз си купих шевна машина в крайна сметка. Не е от тези малките ръчни ами голяма Смарт 2 на Сингер Simple Smile Много съм доволна от нея.
Да ти е честита !  Добре си направила  HugНека ти служи дълго и вярно  

# 12
  • Мнения: 1 629
oooo вече я научих, страхотна е направо. всичките дрехи си поправих Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт