Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Машонка казвам само кое шише съм купила  тооо, акоима колики  бебчето шишето най - малко ще ми помогне аз лично мисля да кърмя и хич не ми се иска да гоползвам, но заради цената пиша най - вече в Русе го намерих това шише само на две места струва 23-25 лева а малките са по 9-10лв

# 46
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета  wavey
sweet_maniche, поздравления за темичката, направо е страхотна с тези патенца  Heart Eyes
Ulia, честит рожден ден! Бъди жива и здрава и винаги щастлива!  Tada
E.L., честита годишнина! Желая ви вечна любов и разбирателство! 1dating
Честито и на всички обебили се, докато ме нямаше!  Hug

Много ми става мило като чета мамите, които вече са с бебчета вкъщи  Heart Eyes Честно казано и аз си мисля, че няма да имам никакво време за нищо - първо дете и сама...докато посвикна  Tired Но ето сега като ви чета, мамчета, и започвам да гледам по-оптимистично. Не че съм се изплашила - не, настройвам се позитивно, за да няма депресий, но...каквото такова, ще се справим. Освен това научавам много полезни неща, които на мен (още с тумбачето) още не са ми идвали на ум, но то докато не ти дойде до главата, както се казва.. Wink
Ами, стига съм писала... Желая лек ден на всички!

п.п. Аз много харесвам днешната дата, но мисля, че няма да е нашия ден! Успех на всички, които днес ще гушнат бебчовците си!  Hug

# 47
  • у нас
  • Мнения: 1 870
и аз не знам как ще се справям- то че ще трябва да намерим начин- ок, ама....
преди малко разглеждах албума и на едната от снимките на Гала дланта и е почти колкото крачето на бебето Crazy ми как да го подхванеш, от къде ooooh! не знам как ще се преобуваме Laughing и то ще се клати насам натам. В момента завиждам на мамите отгледали по едно, две Whistling

# 48
  • Мнения: 360
Цък да не ви изпусна дирите. Mr. Green

Много хубава тема,Мъниче страхотно си се справила.И заглавието е уникално.  bouquet

След малко повече,че имам едно криваче тук до мен дето не ми дава да пиша Twisted Evil.

Само за Емили и Алекс да кажа ,че много се радвам ,че нещата отиват към по-добро,вярвам в добрия изход от тази сложна за тяхното семейство ситуация и се моля за това. Praynig Hug

До след малко...

# 49
  • Мнения: 3
МОЖЕТЕ ЛИ ДА СПОДЕЛИТЕ КОЛКО ЧЕСТО В ДЕНОНОЩИЕТО УСЕЩАТЕ ДВИЖЕНИЯТА НА БЕБЕТО В КОРЕМИТЕ. На мамите, коити още не са родили. Аз от както съм станала в 7, не съм го усещала, ..., това ме притеснява. Вчера тоновете бяха добри....

# 50
  • София
  • Мнения: 1 888
Ulia, честит рожден ден!E.L., честита годишнина! Стискам палци за Емили - само хубави новини очакваме от нея. Момичета, аз също си бях харесала днешната дата за раждане, но близнаците и лекарите решиха друго - когато им казах, че ще раждам на 3-ти септември всички се заливаха от смях

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Ulia, честит рожден ден. всичко най-най-най, а най-желания подарък - скоро  bouquet

E.L., честита годишнина! Още много по 3 години да празнувате заедно!!!

 Praynig За Емили и малката Алекс!!!

На мен сутринта ми дойде книжката, която си бях поръчала - Азбука на кърменето. Супер доволна съм , защото в Пловдив си я търся от сумати време и не можех да я намеря newsm78 Сега влизам само да се отчета и отивам да се "образовам" Laughing
А и друго да се похваля - вчера ми преведоха първите майчински от НОИ - изключително доволна съм smile3521 Днес ще отидем да вземем количката, за да мога да си я изпера и нея newsm44

bubbast, съжалявам за объркването Embarassed Сега се надявам всичко да е ОК. Simple Smile

gala., благодаря за помощта  bouquet

# 52
  • Мнения: 0
Здравейте мамита Hug

Честит празник на всички, които са имали поводи да празнуват! ( няма да изброявам да не пропусна някой)  bouquet

Честито и на новите мами, които гушкат вече бебета! - Да са им здрави и много послушни!  bouquet

Aila благодаря за съветите и за статията, много са ми полезни Hug
Емили с теб сме и с малката Алекс Praynig Praynig Praynig Копченце пуснах едно гласче за мама Hug пиши, като имаш новини Praynig
Мъниче страхотна тема, скрит талант си била ти Hug

Мамчета на нас пъпчето ни падна на 8-мия ден и от тогава почиствам със спирт само засъхнали кървави корички. Вчера бяхме на консултация само за мерене и се оказа, че за 15 дни сме качили 200 гр. Педиатърката каза, че е малко и се опита да ми намекне, че ми е малко кърмата и ако не навакса до края на месеца ще се наложи да я дохранвам Crazy Crazy Crazy Казах, че не съм на същото мнение и ще направя всичко за да избегна дохранването. От вчера почнах да давам и от двете гърди - изцоква едната и й предлагам да си хапне и от другата, но не винаги иска., понякога така се отрязва, че не мога да я събудя.

ох много пишете едва ви смогвам да хвърля един диагонал #Crazy
стискам палци на мамите, които чакат предстартово и ще ви шпионирам за нови бебенца и само хубави новини да носите.
Хайде Яни 3-ти е  Hug

# 53
  • Мнения: 304
Добър ден!
Да се отчета от прегледа днес - няма разкритие и има добри шансве да си дочакам заветната дата. Бебешора се е смъкнал доста ниско вече, но ичане си е екстра, почти нямам контракции. Дадоха ми ново направление за хоспитализация, че старото беше с изтекла дата, обменната "карта" и общо взето май цялата налична документация. Приблизителното тегло на бебето е около 3.500 (радвам се, че няма да излиза нормално)..., но е ориентировъчно, защото наистина е ниско и трудно се хваща (но пък си виреше макарите, здраво - тестисите са му слезли в торбичките, което си е важно).
В чакалнята се засякох с Фъстъчка, но не можахме да говорим, че мен ме викнаха в гинекологичния кабинет след тоновете, пък нея - за тонове. Дали ще се засечем в отделението  Flutter ....
adelinas, аз вече доста съм свикнала с движенията на бебето, така че по-фините не ги и усещам, а нощем изобщо не ми прави впечатление, че мърда. Иначе, можеш да пробваш да пийнеш нещо студено, да си подраскаш корема с нокти (моето много реагира на това), да се раздвижиш... а ако много се притесняваш след още някой час се обади на доктора си.

# 54
  • Мнения: 2
Ето ме и мен!

Честито на всички мами и всички празнуващи!

Ние с моя бебо до неделя бяхме в майчин дом, че няколко дни бяхме в кувиоз, но от неделя вече сме си на собствена земя, толкова съм изпуснала от темите, но сега се надявам да наваксам!

Искам да споделя с вас колко съм щастлива от това че съм майка, не мога да го опиша дори, само седя и гледам детето и се чудя какво съм чакала до сега и как съм живяла до сега!

За шишетата - ние сме с доктор браун но пием само вода от него,  не знам само дали да го сменяме защото ми се струва че ни е трудно! За излизането още не сме излизали ама педито каза за по 5 мин на терасата за сега!

Моля дайте ми паролата за албума!

# 55
  • Мнения: 11
В чакалнята се засякох с Фъстъчка, но не можахме да говорим, че мен ме викнаха в гинекологичния кабинет след тоновете, пък нея - за тонове. Дали ще се засечем в отделението  Flutter ....
Точно за нея си мислех днес, дано да се появи и да каже как е, че и на нея термина вече и наближава Wink

# 56
  • Мнения: 340
Здравейте отново, момичета! Нас с малката Сияна ни изписаха вчера. Не ми е останало много време да пиша, че се чувствам като парцал, а и малката иска да суче по начесто  Grinning . Браво за страхотното оформление! Само, ако може да промените килограмите на Сияна - тя се роди 3,650 кг  Wink , а не 3,950 .
Набързо ще кажа как станаха при мен нещата. В неделя 30.08 - през деня почти никакви болки, само едно леко стагяне в кръстта. Бъзикнах нещо мъжа ми, че най-късно в понеделник-вторник ще родя, но той не ми вярваше  Wink . Вечерта към 19 часа излязохме за обичайната ни разходка по хладно, която си беше доста продължителна - към 3-4 км сме вървяли. Помня, че като тръгнахме да се разхождаме имах слаби контракции, че дори взех и да ги засичам. Прибрахме се към 22 часа от разходката. Болкте, макар и не толкова силни, бяха на 10-тина минути, но реших да изчакам няколко часа, все пак нямаше смисъл да тръгвам за болницата. Моят си легна да спи с намерението на другия ден да ходи на работа    Mr. Green . Точно в 12 часа вечерта  ми падна така прословутата тапа - слизеста субстанция, на цвят много светло кафява. Мислех си, че няма да разбера, ако падне, но това стана след ходене по малка нужда до тоалетната...Вече бях сигурна, че се започва. Легнах на диванчето в кухнята и гледам телевизия. В 1:15 часа ми изтекоха водите. Помня, че извиках мъжа ми, но той не ме чу и аз както ми текоха водите, отидох при него, а той спи и само му казах - Водите ми изтекоха, ставай, че тръгваме за болницата, а той се ококори милият. Та, оправихме се за 10-15 мин. и тръгнахме  към болницата. Около 2 часа бяхме вече там. Контракциите ми бяха вече доста силни и на 3-4 минути. След прегледа се останови само 4 см. разкритие, но болките ставаха все по-чести и много силни. Помня, че лежах на леглото, гледам часовника срещу мен и засичам. Акушерката ми каза, да ставам от леглото, да се движа, за да станат нещата по-бързо. И наистина като ставах за малко напъните ставаха по-силни. Към 5:30 - 6:00 ме вкараха в родилната стая. Акушерката само ми викаше да съм напъвала, ако съм искала да родя по-бързо. Вече накрая нямах почти никакви сили, но аз си се напъвам там  Laughing , но понеже бебето било с голяма глава и трудно щяло да мине, ми направиха разрез и то след малко си излезе. Не мога да ви опиша какво облекчение получих, все едно не съм родила, но... след малко дойде и лекаря да ме шие...Оф, такава болка няма. Сега съм с шевове отдолу, много ме боли, но това ще мине  Simple Smile .И така в 6:40 аз родих малката Сиянка. Стояхме 3 дена в болницата, научихме се да се кърмим и...вече сме си вкъщи. Общо взето свикваме с новата обстановка  Wink . Добре, момичета, целувам ви и отиваме да се кърмим, че май се разсънява малката. После пак ще се включа!  Hug  Hug  Hug

# 57
  • у нас
  • Мнения: 1 870
gerito85 добре дошла със Сияна Hug така като го разказваш аз до утре ще родя Laughing Laughing Laughing Laughing  ама няма- моята е инат Crossing Arms това болки в кръста, в слабините, контракции.... вече не им обръщам внимание ooooh! започват и спират Confused докторката дори изкоментира че организма ми прави стабилна подготовка за раждането Crazy, ама до кога Crossing Arms постоянно ми се ходи до 00 и съм се сдобила с един огромен хемороид ooooh!, който и боли на всичкото отгоре Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 287
Добро утрои от мен  Crazy Голям съм,голямо нещо-чак не вярвам на себе си  Laughing
Ulia честит празник- в най-скоро време да получиш най-хубавия подарък  newsm59
E.L честита ви годишнина   bouquet Пожелавам много семейно щастие и къща пълна с детски смях  Two Hearts
gerito85 като прочетох за твоето раждане,чак си помечтах и аз за такова  Crazy При кой лекар и акушерка се случи(всъщност в Окръжна болница ли роди?).Много се радвам за теб и малката Сияна  Hug

Лелеле това чакане наистина може да те побърка  Crossing Arms Моя термин е далече а искам вече един бебочко да си гушкам и да се гледаме  Blush

# 59
  • Мнения: 15

Ох, мила и аз и викам хайде, хайде ама не ще да излиза това диване и това си е.  Crossing Arms

gerito85, добре си си дошла!  Hug

Мнооого се радвам за Емили и малката Александра.  Heart Eyes

vany666, повярвай ми това да чакаш да ти дойде термина нищо не е в сравнение с това термина ти вече да е минал и заминал, а бебето още да иска да си стои на топло!  ooooh!  Crossing Arms Всеки ден ми се струва вече като месец!  Tired

Общи условия

Активация на акаунт