няколко въпроса за цветната снимка

  • 5 769
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
А има ли рискове при цветната снимка и какви са те?
В какъв смисъл рискове?

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Dendy, рискът е от вкарване на инфекции в трабите, но за да се предотврати това, придварително се правят съответните изследвания /микробиология, утайка/. Самото облъчване е минимално. Друг риск няма...
Въпросът ми е основно към Лали или др. пациентки на д-р Владимиров. В петък ще ми прави цветна снимка, но нищо не спомена за болкоуспокояващи. Вече се ориентирах какво и кога мога да взема, но пък си мисля, че може би докторът има предвид някаква местна упойка или бързодействащо болкоуспокояващо. Та въпросът ми е да взема ли нещо или ще ми дадат на място?

# 17
  • Мнения: 7 716
Аз пих но-шпа и парацетамол един час преди процедурата. Не ме боля.
Мисля, че ако си поискаш на място ще ти сложат нещо.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 272
Лекси, отговорила съм и аз в седмичната тема на 3-та стр. Аз използвах свещички Тилкотил.
Имам предложение към модераторите - да се закове тема за цветната снимка и хидротубацията и да се дадат линкове. Има много написано по въпроса, а непрекъснато се повдигат нови теми.

# 19
  • Мнения: 3 010
[Имам предложение към модераторите - да се закове тема за цветната снимка и хидротубацията и да се дадат линкове. Има много написано по въпроса, а непрекъснато се повдигат нови теми.

 smile3521
и за лапароскопията също.

# 20
  • Мнения: 303
В БИБЛИОТЕКА-та на проблемно има няколко теми за лапароскопията, а в БИБЛИОТЕКА-та на искам бебе има няколко теми за цветната снимка /фалопиевите тръби/. Какво повече трябва да се направи - по принцип човек влиза в нов форум не знае нещо и отваря да потърси в двете библиотеки Simple Smile Или поне така се предполага да бъде, иначе закованите теми трябва да са стотици - само за пример - какво е това базална температура, какви изследвания се правят, ама къде се правят и кога, що е то цветна снимка, а нещо за лапарото, а цветната бременност, а симптомите на бременност, колко е страшна инсеминацията и колко опасно инвитрото, какви са страничните ефекти на фолиевата киселина и т.н. и т.н.   bouquet Така че редовен прочит на библиотеките - или поне заглавията е мноооооооого полезен .. ама иска малко време и желание.

# 21
  • Мнения: 3 010
klia, аз специално имах предвид да се направо една тема като в За4атие - примерно "моята цветна снимка /лапароскопия". Защото непрекъснато възникват нови въпроси  newsm78, специално аз съм про4ела тези теми в Библиотеката, за които казваш, но имам още хиляди въпроси. Е верно, 4е лекарите са за това. ...... Thinking
Ама да Ви кажа, аз май се отказах да правя тая снимка, незнам като си помисля за нея нещо не се чувствам на място. А бе решихме с док, лятото да направим лапарото, ако до тогава черти4ките не са две. Ина4е той ми каза да си направя снимката, ама аз  Whistling

# 22
  • Мнения: 4 915
Аз пък ще ви кажа да не разчитате на цветната снимка, че ще ви даде 100% верен отговор.

Правиха ми цветна снимка, на приятелка - също, резултат от снимките - и при двете ни имаше запушени тръби. Назначиха ни лапароскпоии, резултат - и при двете тръбите бяха проходими.

При мен бе болезнено, в пъти в сравнение с лапарото. Разбира се, в името на желаното дете, сме готови на всякаква болка, но ако резултатът е 50% верен, има ли смисъл?

Лапарото пък се оказа много полезно в моя случай - с ПКЯ съм - пенестрираха ми яйчниците и цикълът ми се регулира, стана много точен и редовен, а преди беше хаос...

Тъй че, ако си правите цветни снимки, и резултатът е "запушена тръба", не се отчайвайте веднага - първо - може да не е вярно, и второ - лапароскопията със сигурност ще ви е от полза най-малкото като диагностика. Често "запушване" се показва като резултат, заради спазъм на тръбата по време на снимката и непреминаване на контрастното вещество.

# 23
  • Мнения: 3 010
Аз пък ще ви кажа да не разчитате на цветната снимка, че ще ви даде 100% верен отговор.

Правиха ми цветна снимка, на приятелка - също, резултат от снимките - и при двете ни имаше запушени тръби. Назначиха ни лапароскпоии, резултат - и при двете тръбите бяха проходими.

При мен бе болезнено, в пъти в сравнение с лапарото. Разбира се, в името на желаното дете, сме готови на всякаква болка, но ако резултатът е 50% верен, има ли смисъл?

Лапарото пък се оказа много полезно в моя случай - с ПКЯ съм - пенестрираха ми яйчниците и цикълът ми се регулира, стана много точен и редовен, а преди беше хаос...

Тъй че, ако си правите цветни снимки, и резултатът е "запушена тръба", не се отчайвайте веднага - първо - може да не е вярно, и второ - лапароскопията със сигурност ще ви е от полза най-малкото като диагностика. Често "запушване" се показва като резултат, заради спазъм на тръбата по време на снимката и непреминаване на контрастното вещество.

След първият ми разговор с доктора, обясненията за състоянието ми за предимствата и недостатъците на двете процедури, аз си казах "Цветна снимка при мен няма смисъл". Та
Free Soul  същите изводи си направих като това, което казваш.

# 24
  • Мнения: 4 915
.............

За срастванията при лапарото не зная доколко са задължителни и рискови за бъдеща бременност, защото аз родих със секцио и докторът нищо не каза за проблем с някакви сраствания. А периодът между лапарото и раждането бе 3 години.

(Правя редакция, моля мнението ми да не се приема като агитация. Моя грешка.)

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 10:09 от Free Soul

# 25
  • Мнения: 7 716
Аз съм на принципа да се върви СТЪПКА ПО СТЪПКА!!!
Не може като първият месец ти дойде и на втория да отиваш на ин-витро.
Има много момичета забременели след тест за проходимост на тръбите, така че защо да не си една от тях и да си спестиш всяка друга интервенция.

# 26
  • Мнения: 3 010
Според мен ако имаш / си имала проблеми с яйчниците, съмнения за ендометриоза. Още по-вече някаква оперативна интервенция, било то секцио или друга операция. Защо да не направиш направо лапароскопия? А има и доза случайност и психи4на нагласа, при тези направили снимката, забременели след това. Тя вижда, че тръбите са ОК, успокоява се и хоп........., но не при всеки действа. Аз примерно, ако направя цветна снимка, и резултатите са добри, ще си кажа ддаааааааааааа едното мина, ами зна4и проблема може да е с яйчниците или ендометриоза и няма да съм спокойна и познайте 2-3 месеца и лапаро.................  Shocked

# 27
  • Мнения: 7 716
Защо не отидеш направо да ти извъртят едно ин-витро.
А като не стане, няма да си спокойна и ще отидеш след два-три месеца пак.
Какво ти пречи, той организма ти може да понесе всякакви натоварвания, важното е да си спокойна два-три месеца, пък после дали ще си здрава да си гледаш детето, кой да го мисли...
А, и да не забравя, направи си един скенер на главата, два-три месеца ще си спокойна, че нямаш нищо.
Ей, така, за всеки случай.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Лали, понякога направо ме тушираш с коментарите си  Crazy Ама си много права  Peace Това за стъпка по стъпка е абсолютно правилният подход, но знаеш ли къде всъщност е проблемчето според мен? Този подход изисква Търпение и Сила, защото отнема Време. Затова някои момичета явно не изчакват и се втурват директно към крайната стъпка, независимо дали е нужно да се стигне чак дотам.

# 29
  • Мнения: 114
 :)Dendy, относно рисковете от цветната снимка, мога да ти кажа следното. Ако се прави под упойка и тръбите са наистина много зле, т.е. запушени, срастнали и например с хидросалпингси е възможно от налягането което упражнява вкараното вещество, тръбите да се спукат, особено ако са с тънки стени. Въпреки, че това се случва много много рядко.
Има рискове и от лапароскопия също. Например алергична реакция към някой от медикаментите, последващи сраствания и други.
Винаги има рискове, но има и много положителни аспекти.
Успех. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт