Побърквам се от ревност. Помогнете ми

  • 14 790
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 957
Забравих,че тук почти всички сме идеални и ако някоя има проблеми,трябва да се изпрати или на психолог или на психиатър... Simple Smile
Явно господина години наред е пренебрегвал  жена си и се е държал предизвикателно с нея,възползвал се е от факта,че тя го обича достатъчно много за да я манипулира както си иска,защото друга едва ли би го търпяла.....
Нищо чудно по някакъв начин да и е вменявал че не е добре...
Авторката,вашата връзка съществува благодарение на теб и твоята обич,твоя човек изобщо не му дреме за твоите чувства,поведението му е на самовлюбен егоист и комплексар.
Всеки човек си има своята половинка,но определено той не е твоята!

Абсолютно. Ще ми приказва някой, как ще сравнява разликата на някаква си, че и полегнала, пък аз ще реша, че ми е време за психар. Точно тъй. Ще се държи предизвикателно-коцкарски години наред, пък аз изоообщо няма да ревнувам, за да не съм била чертаела порочни кръгове. Тъй, тъй ...
Но вярно е едно, вместо да го ревнувам, щях да съм си обрала крушите давнИм давно. Не че не съм се тровила в подобни връзки, ама съм ги и приключвала.
То и аз съм ревнива, ама защо едни съм ревнувала, пък други не? Щото отношението към мен е различно, затуй!

Последна редакция: сб, 04 сеп 2010, 15:43 от Ментова

# 46
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Забравих,че тук почти всички сме идеални и ако някоя има проблеми,трябва да се изпрати или на психолог или на психиатър... Simple Smile
Явно господина години наред е пренебрегвал  жена си и се е държал предизвикателно с нея,възползвал се е от факта,че тя го обича достатъчно много за да я манипулира както си иска,защото друга едва ли би го търпяла.....
Нищо чудно по някакъв начин да и е вменявал че не е добре...
Авторката,вашата връзка съществува благодарение на теб и твоята обич,твоя човек изобщо не му дреме за твоите чувства,поведението му е на самовлюбен егоист и комплексар.
Всеки човек си има своята половинка,но определено той не е твоята!

То и аз съм ревнива, ама защо едни съм ревнувала, пък други не? Щото отношението към мен е различно, затуй!
 

Абсолютно. Ще ми приказва някой, как ще сравнява разликата на някаква си, че и полегнала, пък аз ще реша, че ми е време за психар. Точно тъй. Ще се държи предизвикателно-коцкарски години наред, пък аз изоообщо няма да ревнувам, за да не съм била чертаела порочни кръгове. Тъй, тъй ...
Но вярно е едно, вместо да го ревнувам, щях да съм си обрала крушите давнИм давно. Не че не съм се тровила в подобни връзки, ама съм ги и приключвала.



Най-после гласът на разума.
Според мен авторката на темата несъзнавано усеща, че нещо не е наред в поведението и отношението на този мъж към нея. Но, вместо да се усъмни във връзката им, тя предпочита да вярва, че има проблем. Ако чуя, че мъжът ми иска да гледа разликата на някаква си там негова колежка, ще го нашаря целия в сини разлики и ще го пратя при колежката, ама преди това ще го поканя да си събере багажа. Така, де, естествено, че няма да го посиня, но определено ще поискам дистанция. Това е ужасно обезценяващо и унизително отношение, ако ми се случи на мен, определено няма да си помисля, че нещо съм мръднала и имам проблем. Така, де, проблем има, но той определено не е патологична ревност. 

# 47
  • Мнения: 22
 

 


Най-после гласът на разума.
Според мен авторката на темата несъзнавано усеща, че нещо не е наред в поведението и отношението на този мъж към нея. Но, вместо да се усъмни във връзката им, тя предпочита да вярва, че има проблем. Ако чуя, че мъжът ми иска да гледа разликата на някаква си там негова колежка, ще го нашаря целия в сини разлики и ще го пратя при колежката, ама преди това ще го поканя да си събере багажа. Така, де, естествено, че няма да го посиня, но определено ще поискам дистанция. Това е ужасно обезценяващо и унизително отношение, ако ми се случи на мен, определено няма да си помисля, че нещо съм мръднала и имам проблем. Така, де, проблем има, но той определено не е патологична ревност. 

Много сте крайни...струва ми се, че вие също сте болезнено ревниви...имам предвид последните няколко поста.

# 48
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911


 


Най-после гласът на разума.
Според мен авторката на темата несъзнавано усеща, че нещо не е наред в поведението и отношението на този мъж към нея. Но, вместо да се усъмни във връзката им, тя предпочита да вярва, че има проблем. Ако чуя, че мъжът ми иска да гледа разликата на някаква си там негова колежка, ще го нашаря целия в сини разлики и ще го пратя при колежката, ама преди това ще го поканя да си събере багажа. Така, де, естествено, че няма да го посиня, но определено ще поискам дистанция. Това е ужасно обезценяващо и унизително отношение, ако ми се случи на мен, определено няма да си помисля, че нещо съм мръднала и имам проблем. Така, де, проблем има, но той определено не е патологична ревност. 

Много сте крайни...струва ми се, че вие също сте болезнено ревниви...имам предвид последните няколко поста.

Няма нищо общо с ревността, а със самоуважението и здравата себеоценка. Просто не харесвам нездравите връзки и обезценяващото поведение. И животът ме е научил да не подминавам разни "дребни" неща като незначителни - дяволът е в подробностите. Макар, че не бих нарекла липсата на уважение "подробност". Мъчно ми е за жени, които са научени да пренебрегват чувствата си и да възприемат този тип унижения като нормални, естествени и нещо, без което не може, само, за да не изглеждат "ревниви" и "взискателни". Повярвай ми, връзките между мъже и жени са възможни и без този тип преживявания, които почти са докарали авторката до психиатър.

# 49
  • Мнения: X
Въпроси от рода  "Полегнала ли си?" и "Искам да видя разликите ти от морето!" определено ще приема като флирт от негова страна.
И хич няма да се питам аз ли не съм наред.
И не му завиждам на положението ,ама хич.....бедна му е фантазията какво го чака.
Особено ако такива разговори стават в мое присъствие.

Но все си мисля,че не бих се обвързала с подобен тип... 

# 50
  • Варна
  • Мнения: 957

Много сте крайни...струва ми се, че вие също сте болезнено ревниви...имам предвид последните няколко поста.

Няма нищо общо с ревността, а със самоуважението и здравата себеоценка. Просто не харесвам нездравите връзки и обезценяващото поведение. И животът ме е научил да не подминавам разни "дребни" неща като незначителни - дяволът е в подробностите. Макар, че не бих нарекла липсата на уважение "подробност". Мъчно ми е за жени, които са научени да пренебрегват чувствата си и да възприемат този тип унижения като нормални, естествени и нещо, без което не може, само, за да не изглеждат "ревниви" и "взискателни". Повярвай ми, връзките между мъже и жени са възможни и без този тип преживявания, които почти са докарали авторката до психиатър.
[/quote]

Така си е. Тези дето най-много съм обичала, най-малко съм ревнувала, щото и те са ме обичали и се е личало.
А разни мачовци, с поведение "никоя-не-може-да-ми-устои" или "ще-си-бройкам-до-откат-щото-е-въпрос-на-спорт-и-е-мъжкарско" и да са ме гърчали от ревност, не е било за дълго. Не е за мен. Не е здравословно. Не обичам да се гъбаркам с ревността.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 957
Въпроси от рода  "Полегнала ли си?" и "Искам да видя разликите ти от морето!" определено ще приема като флирт от негова страна.
И хич няма да се питам аз ли не съм наред.

Така си е, освен, ако не е явен майтап, но на майтапите обикновено и аз се смея.

# 52
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ментова, как можа да ми натресеш това изречение в мое изказване? Crossing Arms
Аз съм ревнувала само веднъж през живота си... Crossing Arms

# 53
  • Варна
  • Мнения: 957
Ментова, как можа да ми натресеш това изречение в мое изказване? Crossing Arms

Днес нещо не ме слушат цитатите! Ще почистя, пък да видим ще стане ли.

Ти виж само какво изречение в лилаво съм турнала в устата на Saule! Сериозно й се извинявам!

# 54
  • Мнения: 0
Да не дава господ такива неуравновесени женици като авторката на никой мъж...

Психарска работа. Тук никой лекар не би помогнал. Просто ако продължава така и се започне със скандалите, мъжът й ще си тръгне. То не се търпи побъркана жена вкъщи, колкото и да я обичаш и да имаш здрави нерви.

# 55
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahaha Joy Joy Joy
Да... бе жената вече може и да се е пообъркала,но не се е родила такава нали?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 957
Господин Едно е сърдит на жените недни, хвърля ги в пипалата на паяци - чени, страшни и гооолеми!

# 57
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Разгорещили сте се да обсъждате  Tired даже сте пропуснали да видите вероятно, че авторката е писала (3 стр)

Ако наистина може някой нека и помогне дори и със съвет, да го направи. (аз не мога дори да я посъветвам  Confused)
Ужасно тъжно е това което споделя  , че не вижда смисъл никъде ,дори и в децата ....


Съжалявам че не отговорих по рано. просто вече нямам сили дори да стана от леглото. От 9 години се познаваме от седем живеем заедно. Отначалото го ревнувах нораялно. Постепенно нещата излязоха извън границите на нормалното. Ревнувам го дори от актрисите в някои филм. Знам колко налудничево звучи. затова и писах в този форум. за да видя дали е нормално подобно поведение от моя страна.Толкова зле се чувствам вече че не знам дали ще открия покой. Нищо не ме интересува, не виждам смисъл никъде. Нито в децата, нито в работата.Искам да се освободя от този затвор. да бъда отново себе си. как да го направя? Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2010, 16:25 от Desss

# 58
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Десс, бееее, чукча не читател, чукча писател , не свикна ли вече  Mr. Green Joy Joy Joy

# 59
  • Варна
  • Мнения: 957
Е, добре де, четем, но на различни неща обръщаме внимание. "Много често ме е наранявал" и "много неща простих" също са нейни думи, в тази тема нейде ги прочетох. Щом ти удрят шамари често, се свиваш, дори и когато посегнат да те погалят.
Болезнено е ревнива авторката, така е, но от споделеното оставам с впечтлението, че и се дават и поводи. Чудесно би било да не си ги слага при сърце, но явно не може.

Общи условия

Активация на акаунт