Кога се слагат туршийте?

  • 53 428
  • 260
  •   1
Отговори
# 30
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И част от лютеничката, която направихме... Peace

# 31
  • на Земята
  • Мнения: 291
Здравейте,искам да направя сок от арония,като я смеля с машинка за домат,която отделя семките и люспите.Без да я заварявам,за да си запази витамините.Тук намерих рецепти,но една пише да се сложи захар 1:1,в друга 1:2,в някоя имаше лимонтозу.Моля,за точна и изпитана рецепта,че аронията отлежава вече 3 дни.Благодаря предварително.

# 32
  • София
  • Мнения: 231
Карма а твоята лютеничка по коя рецепта е ?

# 33
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Моята любима зимнина, вече няколко години се оказва, че са сушените домати в зехтин на майка ми!  Laughing Пръвото нещо, което свършва, от скъпоценните малки бурканчета. Така, че тази година съм се заловила да суша на фурна (по нощите, че по-евтино). Ето тука видях много подробни и ясни указания http://sharemykitchen.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0 … 0%BE%D0%BC%D0%B0/
 Thinking Питам се, обаче, след като съм решила да си направя сериозен запас - трябва ли да ги стерилизирам? И как? Някой от вас да го е правил?   
Уу, че дълъг линк се получи  ooooh! Извинете  Tired

Тези ще ги пробвам и аз Peace!

# 34
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Карма а твоята лютеничка по коя рецепта е ?

Давам я. Това е рецептата на моята майка. И сина ни само нея признава. И така:
 10 кг. червени чушки
   4 кг. моркови
   2буркана доматено пюре
   1 литър олио
    черен пипер по желание
    малко захар/около 2 супени лъжици/
    сол на вкус
Чушките се опичат, обелват и се смилат. Морковите се сваряват и те се смилат.Двете смеси се объркват. В голяма тава се изсипва олиото. Слага се на печката и се излива цялата смес. Добавя се и доматеното пюре. Запържва се за пет-шест минути, добавя се солта, захарта, черният пипер. Обърква се всичко, пълни се в буркани, затваря се и се стерилизира 10 минути.

От това количество на мен ми излязоха 30 бурканчета от лютеничка. Peace

# 35
  • Мнения: 5 001
Карма... Hug Hug Hug Hug
Мерси за обяснението......
Брях! Вие тоз 50 л бидон....За колко време му виждате сметката?
Питам сериозно...Щот' и у нас има такъв бидон(и у нас се обича суровата туршия....та......) ......ФнимаФай каво шА ми кажИш... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 36
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Какво да Фнимавам??? А? Да не би трушийката един и същи мъж да ни я прави? rotfImboИ бидончето същото и...абе малко съмнително... Embarassed
Сега сериозно: И до Коледа не стига! Wink Папаме си здраво ние у нас така да знайш...  love001

# 37
  • Мнения: 2 126
Moмичета,знае ли някой една рецепта за туршия с камби,моркови и карфиол(не помня зеле имаше ли вътре).То дали туршия се казва,ама карай.Слага се в буркани и ....така.Аспирн ли,стерилизирани ли и това незнам Embarassed

Да не би трушийката един и същи мъж да ни я прави? rotfImboИ бидончето същото и...абе малко съмнително... Embarassed

дИбела стана работата Joy,нещо съмнително.........Ще зема да го викна тоз специалист по туршии да сложи и в къщи,че мойто мъж не разбира от такива мурафети Grinning Joy

# 38
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Дес, да не става въпрос за Царската туршия на госпожата дет един мъж ни слага трушийките... hahaha Joy
Пък и на теб ще го пратим. Laughing Нема да се косиш. Hug tooth Не се стерилизира. Залива се само с вряла вода.
И тук е мястото и аз да попитам: Слага ли се нещо във водата и колко вода - колкото да покрие зеленчуците ли??? newsm78
Да уточня, че става въпрос за туршийката на TheNMaster Wink

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 22:06 от Карма135

# 39
  • Мнения: 2 126
Къде я тая туршия на Мастерчето?Аз много не съм фен на солените туршии,ама тази ми харсва,че май нещо сладни леко.Аз свекърва ми ще питам,ама искам и тук да ми кажете Praynig

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 17:33 от Дес

# 40
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415187.msg12586357#msg12586357 - Ето я туршийкатааа...  Hug

# 41
  • Мнения: 5 001
Брях! Карме,мерси,че си отговорила вместо мен! Hug Hug Hug Hug Hug

Ние днес си отворихме един буркан от миналата зима,че много ни се дояде нещо туршийка и .....Ометохме го за нула време.... Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 425
Да се запиша и аз при вас Peace.......да ви следя за идеи..... Embarassed

# 43
  • Мнения: 5 001
Да се запиша и аз при вас Peace.......да ви следя за идеи..... Embarassed
Леле....Какъв майстор се записа в темата... newsm20 newsm20 newsm20 newsm20
Шапка ти свалям Берина.....Ии да нацелуваш подписа си от мене  Laughing...ДА СА ТИ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ!)

# 44
  • Мнения: 1 425
Аууууу чак се засрамих Embarassed Embarassed Embarassed.....моля,моля не мога да се сравнявам с вас..... Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт