Кога се слагат туршийте?

  • 53 429
  • 260
  •   1
Отговори
# 60
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Виж, аз го режа, отцеждам, пържа, нареждам плътно в бурканите и варя. Нищо друго освен чесън и магданоз не слагам.

# 61
  • Мнения: 9 109
Момичета как консервирате печен патладжан

пека, беля, посолявам, нареждам на наклонена повърхност за поне 3-4 ч. да се отцеди.
Режа едро; в буркани; запечатвам добре, стерилизирам 15-20 мин.
Няма  консервант.

# 62
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Май още не съм се събудила. Embarassed EmbarassedТо било за печен, аз пиша за пържения... smile3555пеп-4о, благодаря, че се включи. Hug

# 63
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Благодаря момичета  Hug Вече го стерилизирам.

# 64
  • Мнения: 672
  джин-тоник мацка,valia_b,Карма135 Много е лесна рецептата:
Зеленчуци в пропорции по вкус,но да преобладава зелето - зеле,моркови,пипер зелен и червен(може да се използват "върхари",последните дребни пиперки)или камби,целина- глава и листа,магданоз.Може да се сложи и карфиол,накъсан на много малки цветчета.
Зелето се наситнява,морковите се настъргват на едро ренде,пиперките се нарязват на ивички,целината и магданоза се наситняват.Всичко се разбърква в по-голям съд(кофа) и се посипва със сол на вкус(приблизително 1ч.л. на кг зеленчук),но пробвайте,на някой може да му харесва по-солено и обратно.Колкото сол сте сложили,поръсвате и толкова захар,разбърквате отново,без да претривате и оставяте покрито за 12 часа.Един два пъти разбърквате,трушията се сляга и си пуска сок.След 12 часа добавяте оцет на вкус,но да е малко по-киселичко.Отново разбърквате и оставяте за 1-2часа.
  И от тук нататък има три начина - с аспирин,с натриев бензоат или както аз правя - стерилизация.
С аспирин:на 1кг зеленчук се добавят 3 счукани аспирина,напълва се в буркани,запечатва се и се прибира.
С натриевия бензоат е аналогично - 1г бензоат на 1кг зеленчук,запечатва се и се прибира.
Стерилизация:напълва се в буркани,запечатва се и се заварява 5мин.след завирането на водата.Изваждат се веднага бурканите и се обръщат с капачката надолу.Предпочитам този начин,защото все ми се струва,че усещам аспирина и бензоата.
  На зима,като отворя буркана само поливам с малко олио и готово!

Искам да направя около 10 компотени буркана от тази салата. Може ли да ме ориентирате общо колко кг. зеленчук трябва да купя и приблизително колко л. оцет?

# 65
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  джин-тоник мацка,valia_b,Карма135 Много е лесна рецептата:
Зеленчуци в пропорции по вкус,но да преобладава зелето - зеле,моркови,пипер зелен и червен(може да се използват "върхари",последните дребни пиперки)или камби,целина- глава и листа,магданоз.

Искам да направя около 10 компотени буркана от тази салата. Може ли да ме ориентирате общо колко кг. зеленчук трябва да купя и приблизително колко л. оцет?

  От вчерашната ми доза "на око" излязоха 4 компотени буркана + 1 изяден в движение  Embarassed Wink.
Зеленчуци - една средно голяма зелка(около 2,5кг.),плътна и сочна,по-малко от кило моркови и 1кг. пипер.

# 66
  • DE
  • Мнения: 971
Извинявам се че не е много по темата, но да питам Hug
Би ли  сподерлил някой как се приготвя маринована риба !

# 67
  • Мнения: 140
Хайде и аз да се включа с моите чушки за пълнене. За един пакет:
8 големи червени чушки
5 ч.л. сол
5 ч.л. захар

Почиствам чушките от семките, измивам отвън и отвътре. Смесвам солта и захарта. Във всяка чушка слагам от солта и захарта да полепне по вътрешната част. Слагам с дупката на долу да изтече водата. Оставям ги така 1 денонощие, те леко омекват, после пълня в торбичка и хайде във фризера Simple Smile Става бързо и лесно, а като се размразят са в много добро състояние.

matze за съжаление за рибата не мога да помогна newsm78

# 68
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Извинявам се че не е много по темата, но да питам Hug
Би ли  сподерлил някой как се приготвя маринована риба !


http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,43.msg127916.html#msg127916 Правя по тази рецепта и много ни харесва.Но е само за скумрия.

# 69
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Хайде и аз да се включа с моите чушки за пълнене. За един пакет:
8 големи червени чушки
5 ч.л. сол
5 ч.л. захар

Почиствам чушките от семките, измивам отвън и отвътре. Смесвам солта и захарта. Във всяка чушка слагам от солта и захарта да полепне по вътрешната част. Слагам с дупката на долу да изтече водата. Оставям ги така 1 денонощие, те леко омекват, после пълня в торбичка и хайде във фризера Simple Smile Става бързо и лесно, а като се размразят са в много добро състояние.

matze за съжаление за рибата не мога да помогна newsm78

Ето нещо, което не съм пробвала до сега, но определено смятам да го направя. Защото аз ги слагам така - само почистени и измити. Peace

# 70
  • DE
  • Мнения: 971
Извинявам се че не е много по темата, но да питам Hug
Би ли  сподерлил някой как се приготвя маринована риба !


http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,43.msg127916.html#msg127916 Правя по тази рецепта и много ни харесва.Но е само за скумрия.
Лина, благодаря !
ВсъЩост да се уточня. Неправилно се изразих.
Имах на впредвид маринована дребна риба.
Спомням си че съм яла сафрид, маринован и затворен в буркани.
Но не знам как се приготвя така риба.

# 71
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Здравейте! Малко помощ, моля. Някой знае ли как се приготвят домати със салицил. Преди години майка ми правеше такава туршия и беше много вкусна, но не съм запомнила рецептата , а вече няма как да я питам Cry. Помня, че нарязвахме доматити и май имаше и чушки. Добавя салицил но колко ? Thinking после зеленчука се слагаше в шишета от старото ( комунистическо) прясно мляко малко олио и се затваряха без да с варят. Ако знае някой подобна рецепта може ли да я напише. Вкусът на доматите е като на пресни.

# 72
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравей. Моята майка прави, но с аспирин и отгоре налива олио. Без да ги вари.Но не ги реже, а  ги минава на машинка и ги смила.Може да се сложат и чушки. Ако ти върши работа мога да я питам. Но за салицил - не зная рецепта. Не мисля, че и тя има...

# 73
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Със сигурност има рецепта със салицил. Нея издирвам

# 74
  • Мнения: 924
помощ  #Crazy
Нарязала съм около 5кила зеленчук, карфиол, зелени домати, моркови и камби.
Искам да направя царска туршия каква марината да и слагам сега  Laughing
Момичета благодаря ви предварително, толкова рецепти изчетох и се обърках   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт