Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 940
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Дошло му е времето. Като на моето, само че моето "узря" без такова будене. Просто изчакахме.
Какво значи да се "чака" и колко, питаш? Затова препоръчах темата, има много писано в нея по въпроса и всеки може да избере начин- лекуване традиционно /след изследвания, ако се установи конкретна причина, често не се установява/, хомеопатия, просто чакане и оставяне на детето. Там има и будене и небудене и вода и безводен режим- всякакви идеи.
Когато детето е с памперс през нощта не се буди, най- често си стои до сутринта, т.к. не усеща нито мокрене, нито друг дискомфорт. По мое време нямаше памперси и пак съм се събуждала /не само аз, водила съм разговори с много хора, т.к. проблемът ме касаеше лично/ мокра чак на сутринта. Будили са ме с години- нищо от това. Накрая са установили безсмислието на начинанието и са ме оставили. След година проблемът се е решил от самосебе си.
Честа друга причина за нощното изпускане е темпераментът на децата- има много активни през деня деца, които нощем имат изключително дълбок сън. С течение на времето сами започват да се регулират. До 20 години нямам близък или познат да е останал, но има такива до пубертета, чиито майки са ги вдигали неотлъчно всяка вечер. Без резултат. Когато мен ме будеха това бе изключително неприятно и напълно безсмислено. Понякога, въпреки насилствената намеса в съня ми, пак съм се напикавала.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 349
аз чаках четири и половина години Джуди и сух памперс не видях.... естествено, когато памперса му почне да стяга и да няма по-големи номера...няма за къде да се чака....става мъчение и това...
иначе ако до сега спеше с памперс гаранция още щеше да си пикае спокойно в него, ако знае, че мокро няма...
при нас просто явно това е трябвало именно , за да станат нещата....


всъщност не ми е за цел да споря с теб...просто споделих опит...



# 47
  • Мнения: 24 467
Четири и половина години не са нещо особено. Както писах няколко пъти някои имат този проблем до края на пубертета. И с будене и без будене. Който както си е решил. За мен, като бивш обект на будене, това бе лоша и неработеща идея.

Ето едно мнение, което споделям:
"Нощното напикаване е състояние, не е заболяване! Това състояние се проявява при деца, определяни често като "хипертонични"- т.е. доста подвижни, игриви, емоционални и т.н. Напикаването е проблем, който се развива по доста прост механизъм- през деня хипертоничните деца буквално се изморяват и "изчерпват", така че нощният им сън е дълбок, при което не усещат позивите за уриниране и не се събуждат- напикават се. Освен това, нервната система се развива интензивно до 10 годишна възраст, и при някои деца има необходимост от търпение.

ЗА НОЩНО НАПИКАВАНЕ КАТО ПРОБЛЕМ СЕ ГОВОРИ ЕДВА КОГАТО ДЕТЕТО СТАНЕ УЧЕНИК И ВСЕ ОЩЕ ИМА ПРОБЛЕМ С НАПИКАВАНЕТО НОЩЕМ- едва тогава се счмита, че напикаването е проблем.

Лечението- аз не знам що за родител би малтретирал детето си с лекарства, имащи странични действия и непредназначени за подобни случаи, също и с разни билки, които се употребяват за бъбреци, или мазилки...

....
Напикаването няма отношение нито към бъбреците, нито към пикочо-отзелителната система като цяло, освен ако първопричината му не е в някаква аномалия на тази система, но тогава най-често лечението с медикаменти и прочие е неуспешно.

Има редица състояния- склероза на мехурната шийка, аномалии в отношението между пикочния мехур и уретерите- ако уретерите навлизат под определен ъгъл в пикочния мехур, може да се получат т.нар. везико-уретерални рефлукси, но при тях освен напикаване има и много други усложнения, които няма да изброявам, но ще спомена само, че напикаването в този случай е последзния проблем, който прави впечатление на родителите...

Най-честата форма на нощно напикаване е тази, свързана с израстването и съзряването на нервната система, както и свързаните с психиката на детето- както писах по-горе, това са хипертонични деца, впечатлителни, които заспиват и се "отрязват" така, че в дълбочината на съня си не могат да "регистрират" позивите за уриниране по време на сън, и се напикават...

Познавам доста деца, които са имали подобен проблем, познавам и доста деца, които са лекувани с какви ли не медикаменти- включително и с психотропни, антидепресанти и други имащи отношение към нервата система- при тях се залага на един от старничните ефекти- пресъхване на устната лигавица, както и спазъм на мускулатурата на сфинктерите, което води да рядщо уриниране, запек, и в същото време прави детето пълен флегматик...антидепресанти в детската възраст могат да индуцират характеропатия и почти сигурно развитие и изява на патологичен психотип във възрастта на съзряване- пубертет или малко по-късно....

Всеки друг метод според мен е съпроводен малко или много с отнемане на време, а освен това, повече или по-малко въздейства и на детската психика.

....
Освен това, най-често напикаването продължава като явление, тогава когато детето се почувства обгрижвано. Ако го будите в определени часове, ако му слагате памперс, ако на сутринта видите че се е напикало и му се скарате, или го накарате да се почувства виновно за постъпката си- тогава ГАРАНТИРАНО проблемът освен че продължава, може и да стане по-дълбок... Личен опит- така е.За памперса нямам личен опит, освен с малкото дете, слава Богу то бе така едва до 4 години. Ако му бе неудобно и се напикаваше като по- голямо бих потърсила друго решение. /

Погрешното третиране на нощното напикаване предизвиква силно и трайно недоверие на детето към родителите и близките си- и така, напикаването може да изчезне по време на приложението на някой "бабешки" метод, без да има нищо общо с прилагането на този метод, а просто коровата функция на детето да е в състояние да отговаря на волевите изисквания така, че дори и в дълбок сън детето да може да усети позивите за уриниране и да се събуди, за да се изпишка както трябва, но за сметак на това, в неговата психика вече има промяна- дълбоко в себ еси то никога няма да се довери на хорау, които са му причинили травма, опитвайки се да излекуват всъщност тяхното притеснение, срам и прочие, неудобство, пране на дрехи, чаршафи, одеалца....

РОДИТЕЛИ, децата ли искате да лекувате, или своите страхове, или клякате пред забележките на бабите, и "компетентните" приятели, съседи, колеги и т.н.?

Помислете, и разглеждайте проблема от гледна точка на детето.

Ако в една група от 100 деца на възраст 4 години има 30 деца с нощно напикаване, то на 5 годишна възраст остават 19-20, на 6 годишна възраст около 10, на 7 годишна възраст- около 5, а до 10 годишна възраст остават най-често 0-2 деца, при които има морфологична причина за нощното напикаване, която най-често е лечима чрез хирургична интервенция.

...
Всъщност, растежа и развитието на детето е философия, която родитерлите трябва да приемат и изучат, и възпитанието е процес, в който родителите се учат, а не децата...Никой досега не е успял да "даде" възпитание на никой- човек след първата глътка въздух не може да бъде научен на нищо, напротив- той, още с първия си плач заявява директно:"Това съм Аз, и от тук нататък, ще взема от света това което искам" Всеки опит да се "даде" насила нещо на човека, рано или късно довежда до проблем... "

http://www.magicaura.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=250&start=15



# 48
  • София
  • Мнения: 6 742
Добре де - аз това разбирам от това мнение - не трябва да слагам памперс на 3,5 г. ми дъщеря, не трябва да я будя през нощта /предполагам, освен ако сама не се събуди/, ако се е напишкала - сменям мълчаливо всичко без коментар, поне не отрицателен такъв, а нещо от рода "нищо особено не е станало"?

# 49
  • Мнения: 24 467
Защо не трябва да й слагаш памперс, ако това на нея не й пречи? На моето дете не му бе пречка, просто от един момент нататък започнах да намирам памперса сух всяка сутрин.
Има си и хора, които си поддържат идеята за отглеждане без памперс- всеки има право. Важно е детето да не се травмира и да не живее с убеждението, че е болно, виновно или че е можело да направи нещо, но не го е направило /което е невярно/. Да, сменя се мокрото /ако има/, без обвинителен тон или коментар. И да обвините детето, и да го будите, и да не пие течности след еди колко си часа- то няма да започне да се буди само от това, преди да е дошло неговото време. Това е идеята.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 349
Добре де - това е поредното нещо, при което  при различните хора действат различни неща - при теб не е действало, при други действа, при някои спира, при други почват да се усещат и да стават сами.

Авторката никой не я кара нищо на сила - ако иска може да си опита...явно иска и опитва...но ако наистина иска да знае един метод дали ще проработи, просто трябва постоянство(защото както е писало - пробвах, ми звучи като пробвах 1-2 нощи ама не стана).

Факт - колкото и да подчертаваш, при нас проблема се реши.
Никога не съм се карала, даже много често не бих казала, че съм го и будела, общо взето си се изпишкваше почти напълно спящ.

Аз срам, притеснение, страх или каквото и да било подобно нещо не съм изпитвала никога от това, че детето ми е било с памперс или се е напишквало, нито съм имала за цел него да лекувам от нещо....

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Angel_Dust, а защо реши, че точно с буденето е най-удачният вариант?

за нас беше...така че нищо не съм решила - просто предложение.
за мен будене е по-добре от напикано дете спящо мокро или будещо се ревящо и стресирано, чесе е напишкало, смяна дрехи, чаршафи, разбуждане и т.н.
Просто според мен каквото и да е с някакви бегли единични проби, надали ще стане.... трябва и мъничко поне постоянство в опитите.

Джуди, ами моето дете "узря" с будене нощем....така и така пък не може и вечно с памперси да спят нали....до кога е нормално да се чака? до 20 години?
ако е на психологична основа обаче...тогава е по-друго според мен....
Не се чака до 20 години, аз споменах, че ги чаках моите до 5 години без да ги будя и тормозя.
За мен не е по-добре напикано и мокро дете, но и не е добре да го будя, затова ги оставих с памперс. Има памперс-гащи, които изобщо не стягат, а са си точно като гащички.

# 52
  • Мнения: 24 467
Въпросът е не в това на кого какво действа, а дали точно това, което смяташ, е подействало или просто не е настъпил неговият момент по естествен начин.
Затова подчертах: "напикаването може да изчезне по време на приложението на някой "бабешки" метод, без да има нищо общо с прилагането на този метод, а просто коровата функция на детето да е в състояние да отговаря на волевите изисквания така, че дори и в дълбок сън детето да може да усети позивите за уриниране и да се събуди".
На мен са прилагали разни методи и ако оправянето ми бе съвпаднало с приложението на който и да било от тях сигурно щяха да обявят, че съм се оправила заради точно този метод.
Естествено никой никого не спира да опитва каквото и да било. Затова насочих към темата- там се предлага голямо разнообразие от идеи.

Да, моето бе точно с памперс- гащи, само се оправяше- обува, събува, без проблем.
Идеята е хората да знаят и да не се притесняват излишно, както и да не тормозят децата си излишно.

# 53
  • София
  • Мнения: 44 349
Лилянa - за спора ли си спориш или какво?
миже да си ги чакаш и до 60 ако това на никой не пречи...когато обаче на детето му пречи за мен е жестоко леко...
мокро дете зимата - не благодаря...дори и да проспи мокротата си, най-вероятно системно мокро дете значи системно боледуване...това ако не се буди, ако се буди ...е пак има прекъсване на съня каква е разликата(освен, че  моят почна да се буди с рев , че е мокър, а аз да го успокоявам  и сменям по половин час)... да в такъв случай предпочитам 30 секунди изпишкване, пред сълзи и чакане за смяна на чаршафи, пижами, често и одеало и т.н.
Памперс гащите и стягат и пропускат на кръста при това(поне тези, които сме пробвали).


Judy - да на 100% съм сигурна, че точно това подейства...остава и факта, че детето се чувстваше по-добре и по-спокойно така.

# 54
  • Мнения: 24 467
Нито са му стягали, нито са му пропускали гащите на моя. Нашите бяха на "Либеро", нито веднъж не са пропуснали. Не знам другите как са. От "памперс" по- не бяхме доволни, късаха се лесно. Защо да е мокро детето? Съвсем сухо си остава.
По мое време се поставяха мушами /който е минал по пътя знае/, защото нямаше други облекчения. Слава Богу аз се оттървах в І клас, но мои близки са си откарали до средното училище. На един лагер не можеха да идат. С мушамата- не става.
Нали затова пиша и давам линкове- проблемът отшумява с възрастта: "Ако в една група от 100 деца на възраст 4 години има 30 деца с нощно напикаване, то на 5 годишна възраст остават 19-20, на 6 годишна възраст около 10, на 7 годишна възраст- около 5, а до 10 годишна възраст остават най-често 0-2 деца, при които има морфологична причина за нощното напикаване, която най-често е лечима чрез хирургична интервенция. ". На 60- може и да се напикава някой, ако има, да речем, някоя ранна деменция или друго заболяване.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 349
И либеро сме пробвали и Хъджис и Памперс...стягаха му на краката, чувстваше се зле като "бебе", пишката той не иска да му е надолу, а нагоре, вероятно и за това ставаше опишкването, защото памперс гащите са по-тънки горе.
И пак...защо всичко винаги си свеждате само до вашите деца - твоето е било сухо, моето беше мокро..всеки път на първото пикване с тези "гащи".

# 56
  • Мнения: 86
Moeto dete e na 4 godini i pochti 2 meseca.
Spi s pampers,pie i qde kolkoto iska.
Ponqkoga, dosta chesto e suh,no ne vinagi.
Reshih,che e mnogo po-vajno az i toi da se naspivame i da bydel spokoini,otkolkoto da se bezpokoim kak bi izglejdal v ochite na nqkoi drug fakta,che deteto spi s pampers na tazi vyzrast,da go budq ot strah da ne namokri skypiq matrak i da go dyrja jadno.

Dokato stane vreme da spi s gadjeta vse nqkoq vecher shte poiska da legne da spi bez pampers i da si ponese otgovornostta ot tova reshenie.
Nqkoi deca, pri tova zdravi se napikavat do puberteta i sled tova izrastvat noshnoto napikavane.
E, ne pechelqt Olimpiadata koi nai-rano shte svali pampersa v bg-mamma,no rastat spokoini i bez chuvstvo na strah ot provala,che nqma da grabnat shampionskata kupa.

Bih se pritesnila edinstveno,ako nqmam pari za pampersi,no dori i togava bih namerila variant,v koito deteto da ne se chuvstva vinovno.
smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 57
  • София
  • Мнения: 6 742
Защо не трябва да й слагаш памперс, ако това на нея не й пречи? На моето дете не му бе пречка, просто от един момент нататък започнах да намирам памперса сух всяка сутрин.
......
Аз също слагам, но заради написаното в цитираното от теб мнение:
Цитат
Освен това, най-често напикаването продължава като явление, тогава когато детето се почувства обгрижвано. Ако го будите в определени часове, ако му слагате памперс, ако на сутринта видите че се е напикало и му се скарате, или го накарате да се почувства виновно за постъпката си- тогава ГАРАНТИРАНО проблемът освен че продължава, може и да стане по-дълбок... 
от това разбирам, че не трябва.
Макар че, аз все пак предпочитам да й слагам пампрес - по-точно Либеро гащички - не пропускат и не й мокрят.

# 58
  • Мнения: 15 379
Няма памперс-гащи, които да успеят да попият веднага големите количества урина, които изпишква едно 3, 4 или 5 годишно момче.
Резултатът е мокър кръст със сигурност.
Ползвам Либеро и Памперс, пропускат много често, защото обикновено при разбуждането си синът ми се изпишква, след като цяла нощ е бил сух. Количеството урина си е голямо, струята силна и пелената няма как да попие всичко от раз.
Пишката му си стои надолу, всъщност накъде стои е без значение.

# 59
  • Мнения: 503
Просто не  правиш разлика между дневен памперс и нощно напикаване
Правя. Предният ми пост се отнася и за през нощта Wink

Общи условия

Активация на акаунт