Подсъзнанието може всичко 29 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 276 029
  • 724
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 0
vanina174

Добре е енергийно чистене,прикадяване да се прави поне 1 път на 2 седмици, при нужда и по-често. При нужда имам предвид когато не се чувстваме добре или стават нежелани неща.

Метод за пречистване с камбанки

вместо с тамян, може да обиколим дома със звънчета или камбанки и запалена църковна свещ. Обикновено свещта пращи и дими с тъмен дим там, където има натрупана повечко негативна енергия. Именно на тези места трябва да обърнем повече внимание. Звънчета - може да използваме такива, каквито ни харесват на звук, но е важно звукът да е продължителен, т.е. добре е постоянно да звънкаме.

Чувствайте се свободни да използвате този метод за пречистване който ви хареса. Или ги изпробвайте всичките и открийте кой предпочитате - по всяка вероятност някой от тях веднага ще ви се стори най-естествен.


scarletohara
 Two Hearts Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 10:22 от nvesela

# 286
  • София
  • Мнения: 2 840
Делфина, аз също съм разсъждавала над въпроса откъде се взеха всички "вселенски" закони. Ясно, в днешно време всеки може да напише книга. В нея се позовава на всякакви източници - от древни, до мистични - някакъв глас му ги говори.
Ако решиш, ти също можеш да сътвориш книга, да станеш основоположник на някакво учение.
В повечето си проявления съвременните течения са микс от основните постулати на признатите религии, но търсят своя трактовка, отричат някои неща, други ги трансформират, трети ги извеждат като нов закон, подкрепяйки с някакъв свещен текст и т.н.

Това, в какво вярваш, си е твоя работа по принцип. Кармата например, на мен лично малко ми се губи, но като ортодоксална християнка, аз не съм длъжна да вярвам в нея, даже напротив Mr. Green
От друга страна, понякога вътрешно усещам, че има неща, които звучат смислено. Имам една връзка в живота си, която е дотолкова наситена с различни емоции - от възвисяващи до травмиращи, за която съм си казвала, че е някаква кармична. Преди години видях детските снимки на човека/мъж/ и се изумих - на някои от тях той не просто прилича на мен, а сякаш това съм аз. А не сме роднини. Освен това се срещнахме след куп безумни обстоятелства, които реално никога не съм очаквала да се случат, а отношенията ни не могат да бъдат прекратени. Смешното е, че дори ходилата ни си приличат. Мислила съм по въпроса и съм си казвала, че това ще да е нещо кармично.
Но никога не съм смятала, че човек би бил наказан, ако не вярва в нещо. По-скоро съм се опасявала, че залитанията в разни модерни посоки могат да ме отдалечат от подкрепата, която получавам от Бог. Той, пък, от своя страна, явно си дава сметка, че съм несъвършено същество и по принцип прощава всичко, така че...няма страшно.
Всеки си избира в какво да вярва. Но някак си не е възможно да вярваме във всичко, още по-малко да се страхуваме, че ако не вярваме, ще ни сполетят беди.
Не смятам, че Бог/за мен/, Вселената/за други/ или някакви там висши сили, както и да се зоват, се занимават персонално с всичките ни дребни проблемчета и лутания. Предполагам, че те са имали за нас някакъв кардинален план, който са ни спуснали и оттам насетне, ние се опитваме да го следваме или променяме, контактувайки с тях чрез молитви или други техники, според разбиранията си. Когато се отклоним тотално от пътя си, вероятно тогава леко ни шляпват като непослушно дете, че да се вкараме отново.

Лично аз, след всичко, което съм прочела, след всички усещания, които съм имала, досега не съм открила някаква нова истина, която да е извън библейската или да й противоречи.
Самата Библия съм изучавала като текст, който е бил приет като фолклор. Разглеждала съм достатъчно източници, за да видя, че в различните вярвания се появяват едни и същи мотиви.Че митовете дори се повтарят. Че митовете после се трансформират в библейски текстове и т.н. И ако решим, че това е така, то значи да отречем божествения произход на Библията, да я приравним с човешки текст. Което един християнин не може да си позволи, това си е грях. Но е факт.
Затова си мисля, че божественото не се крие в писаното слово, а в усещането за някаква свръхсила, която не изисква само да й вярваш, тя изисква да се съобразяваш с нея. И по един или друг начин ние го правим.

# 287
  • Мнения: 1 037
Здравейте и от мен в новата прекрасна темичка Hug Вчера и аз написах сценарии, карта не съм правила:)Имам си една от м.май и все още съм в очакване да се сбъдне поне едничко от моите желания в нея Grinning
Сега се замислих за следното....навсякъде чета как когато искаш нещо то трябва да си убеден, че то ще се случи и дори да мислиш сякаш вече е твое....но при мен винаги се е получавало точно обратното! Винаги когато съм била убедена, че нещо ще се случи, то получавам едно голямо разочарование, а в момента когато си кажа "няма да стане.." и хоп-изненада Whistling
Хубав слънчев ден момичета!

# 288
  • Мнения: 1 568
4. Закон за парадоксалното намерение
Някой автори отделят като отделен закон -  законът за по-специфичен вид намерение,  при което нещата сякаш се получават напук на нашите желания и получаваме това, което активно НЕ искаме – парадоксалното намерение. Ето как определя това парадоксално намерение Сандра Ан Тейлър:

„Според Закона за парадоксалното намерение ние сме склонни да отблъскваме точно тези неща, към които отчаяно се стремим!
Ако упорито и безплодно се стремите да предизвикате дадено събитие, тази вибрация на разочарованието ще го отблъсне, ще отдалечи хората и обстоятелствата, които биха могли да ви донесат желания резултат.
ОТЧАЯНИЕТО И НЕТЪРПЕНИЕТО ДЕЙСТВАТ КАТО СПИРАЧНИ МЕХАНИЗМИ!
Когато се откажете от днешното щастие и прегърнете тревогата за утрешната несигурност, вие блокирате готовността си да получавате.
СМЕНЕТЕ ОБЕКТА НА ФОКУСИРАНЕ  – ОТ ЛИПСВАЩОТО  КЪМ ТОВА, КОЕТО ИМАТЕ И ЦЕНИТЕ,  ЗА ДА СИ СЪЗДАДЕТЕ СЪЗНАНИЕТО НА УСПЕХА.
Най-добрата енергия се получава, когато се отърсите от нетърпението и се изпълните с упование, когато се измъкнете от отчаянието и изберете мира на настоящето.
Според закона за парадоксалното намерение може да получите това, което искате ЕДИНСТВЕНО АКО ЗНАЕТЕ, ЧЕ ТО НЕ ВИ Е НЕОБХОДИМО, ЗА ДА БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ!
Когато затънете в енергията на парадоксалните намерения, ясно преобладаващата ви мисъл, свързана с целта ви е:
„Не мога да бъда щастлив, ако това не стане“.
Едно такова убеждение превръща идеята ви в неспособност да бъдете щастливи във вашата действителност…

Преследвайте целите си, защото искате резултатът да обогати ВАШИЯ ВЕЧЕ ЩАСТЛИВ ЖИВОТ, а не защото без тях ще се чувствате нещастни.
Освен това знайте, че понякога Вселената не ни дава точно желаното в момента,  когато го искаме, защото по-нататък ни очаква нещо по-добро“.

http://sebepoznanie.com/wselena/zakoni/

# 289
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
КЛОНКА, все едно изрече моите възгледи но по един чудесен начин. Аз не бих могла да се изразя по точно.

Винаги съм вярвала че Бог не е само в Църквата, че Той не говори само със свещениците.
[Но никога не съм смятала, че човек би бил наказан, ако не вярва в нещо. .....
Не смятам, че Бог/за мен/, Вселената/за други/ или някакви там висши сили, както и да се зоват, се занимават персонално с всичките ни дребни проблемчета и лутания. Предполагам, че те са имали за нас някакъв кардинален план, който са ни спуснали и оттам насетне, ние се опитваме да го следваме или променяме, контактувайки с тях чрез молитви или други техники, според разбиранията си. Когато се отклоним тотално от пътя си, вероятно тогава леко ни шляпват като непослушно дете, че да се вкараме отново.



И аз като теб Делфина фон Ю смятам че е прекалено крайно да се казва за нещо че е Вселенски закон. Та нали точно няколко от тези Закони казват да не поставяме етикети и да не съдим. Как тогава ги определиха тия като Вселенски,  а този който за мен е Вселената - не?  Laughing
Аз вярвам че ние сме Вселената, нали сме част от Нея. Нооо.... ако обявяването на някои неща за Вселенски ги прави по ВАЖНИ и така повече хора биха се съобразили с тях в Името на общото ни Добруване... то тогава съм склонна да ги нарека "Вселенски" щом това подсилва тяхната тежест. Май не се изразих правилно и ясно, дано сте ме разбрали.

И нещо за кафето в 10 от мен Simple Smile


Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 10:54 от Крен

# 290
  • Мнения: 515
Добро утро момичета  Hug Понеже аз написах техниката за сценарий да кажа, че никъде в книгата не пишеше, че трябва да се пише на новолуние. Така  че може по всяко време да си пишеше и дописвате. Предполагам, ако е на новолуние би имало по голяма сила, но това не означава, че ако искате да допишете нещо или да почнете нов трябва да чакате следващата луна  Hug Идеята е че, когато пиешете вие визуализирате до най малка подробност, описвайки го в сценарий.

# 291
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Четохте ли за биоенергийните гривни, които са разработка на НАСА - Power Balance и европейския им еквивалент, който е испанско производство - SPORT BALANCE?

Като изключим медийния шум  и рекламата, не успях да намеря по-конкретни впечатления и отзиви.

# 292
  • Мнения: 515
Четохте ли за биоенергийните гривни, които са разработка на НАСА - Power Balance и европейския им еквивалент, който е испанско производство - SPORT BALANCE?

Като изключим медийния шум  и рекламата, не успях да намеря по-конкретни впечатления и отзиви.

четох даже се бях свързалас един доставчик тук , но нещо ме съмняват  Thinking Отделно китайците  естествено пак са измайсторили фалшиви гривни продавайки ги за по 5 $, така незнаеш истинската ли купуваш или ментето  Outta Joint

# 293
  • Мнения: 604
С пожелание да ни достига перспектива  Hug

Учителят винаги казвал, че Истината е пред очите ни, но ние не я виждаме, защото не ни достига перспектива.
Веднъж той завел учениците в планината. Когато били изминали половината път, ученик обходил с поглед околността и съкрушено попитал:
-И къде е този прекрасен пейзаж, за който непрекъснато говориш?
Учителят се усмихнал:
-Ти се намираш в самия му център, в което сам ще се убедиш, когато достигнем върха на планината.

от тук: http://prit4ite.blogspot.com/2010/06/blog-post_09.html

# 294
  • Мнения: 604
не мога да не споделя и тази притча с вас  Hug

Учениците се обърнали към Учителя с въпрос, какъв е най-добрия подход за решаване на проблеми.
-Има хора, които твърдят, че проблемите могат да бъдат решени чрез полагане на усилия. Тези хора създават работа на себе си и на другите. Проблемите могат да бъдат решени само чрез осъзнаване. Там, където има осъзнаване, проблеми няма.  Peace

http://prit4ite.blogspot.com/2010/06/blog-post_17.html - с благодарност към авторката   bouquet

# 295
  • Мнения: 2 196
Накрая успях да родя едно желание. Няма да го казвам, но пък викам, да вземете да ми го "заредите" с малко енергийка Mr. Green
Айде - хаирлия да е ! Laughing

Заварвам ви в обичайното добро настроение, което ме радва.
Много сте изписали, а на мен ми липсва време да ви изчета. Blush
Но ще наваксам. Hug

# 296
  • София
  • Мнения: 2 840
Пуснах си тото #Crazy hahaha

# 297
  • Мнения: 1 568

И аз  Joy
Бягах преди малко до тото пункта
 hahaha

# 298
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
13 стъпала към успеха
 ПО СТЪПКИТЕ НА БЕНДЖАМИН ФРАНКЛИН И ФРАНК БЕТДЖЪР

Цитат
Накратко, всичко се свежда до съставяне на списък от 13 добродетели (черти на характера), които искате да притежавате (или да доразвиете). И да отделите по една цяла седмица за развиване на тази черта от характера. След това -- следващата седмица -- втората добродетел. И така -- 13 поредни седмици.

След като преминете веднъж през целия списък -- продължавате отначало. Още 13 седмици. И след това -- още веднъж целия цикъл.

Независимо кога ще започнете, в годината има точно 52 седмици, т.е. нужни са ви поне 3 повторения на целия цикъл, за да има ефект.

Това е накратко…

От тук.

# 299
  • Мнения: 604
7-те житейски урока на Уолт Дисни:
1.Гледай на нещата си в перспектива, не пренебрегвай семейството си!

    “Човек никога не трябва да пренебрегва семейството си заради бизнеса!”

Вашето семейство е вашият първи и най-важен бизнес и той никога не трябва да бъде пренебрегван заради сляпо преследване на някаква мечта. Вашето семейство трябва да бъде част от тази мечта а не нещо стоящо отстрани, семейството ви трябва да ви държи фокусирани по пътя ви към вашите цели. Никога не позволявайте на вашите бизнес дела да ви държат далеч от хората, които имат най-голяма нужда от вас.
2. Конкуренцията е страхотно нещо!

    “Аз винаги съм бил за силната конкуренция през целия си живот и незнам как бих могъл да стигна толкова далеч без нея!”

Конкуренцията те прави по силен, прави те по добър, държи те на пръстите на краката ти. Никога не стойте далеч от вашите конкуренти, защото никога няма да видите тяхната стойност. Истината е че конкуренцията ви може да ви досене много повече стойност отколкото вашжите приятели. Учете се от нея и ще растете!

Уолт Дисни казва: ” Всякакви несгоди съм имал в живота, всички проблеми и трудности ме укрепиха и заздравиха, направиха ме по силен и мога да кажа че ритник в зъбите понякога може да бъде най доброто нещо на света за вас!”
3. Правете това, което обичате

    “Дисниленд е резултат и работа дело на любов. Ние не направихме Дисниленд просто за идеята да се правят пари.”

Трябвате да следвате вашата страст, ако го правиш просто заради парите може би няма да оставиш кой знае каква следа. Страстта е това, което ви кара да вървите напред, когато другите са изморени. Страстта е силата…
4.Правете невъзможното

    “Някак си ми е забавно да се опитвам да правя невъзможното.”

Уолт Дисни казва: Ако можеш да си го представиш, можеш да го направиш.” Животът е твърде кратък, за да го прекарваме да правим възможното. Някак си звучит скучно. Учете се да преследвате това, което другите казват че е невъзможно. Правете това, което не е правено никога до сега, преследвайте мечтите си и ги превърнете в реалност. Трябва да вярваш в красотата на мечтите си. Уолт казва: “Когато вярваш в нещо, вярвай в него през целия път, мълчаливо и неуспоримо.”
5.Действието винаги е най-добрия коз срещу бездействието

    “Начинът да започнеш нещо е да спреш да говориш и да започнеш да го правиш.”

Винаги съм казвал че  по добрия вариант е “Добре свършено” отколкото “Добре казано” така че спрете да говорите и действайте. Спрете с планирането и започнете с практиката. Планът е нещо добро, добрия план винаги е по добре да го имаме, но ако този план не се пусне в действие това е изключително безполезно, като крадец с ръкавица от 4 пръста! Научете се да действате, започнете днес, без значение какво отлагате започнете го сега, просто го направете. Ако чакате за перфектния момент, за идеалното време да свършите нещо, вие никога няма да постигнете нищо.
6. Мечтите се нуждаят от хора

    “Вие можете да проектирате и да създадете, да изградите най прекрасното място на света. Но са необходими хора, които да направят мечтата реалност.”

Исая е написал: “Без визия хората ще загинат”. Но аз мисля че без хора визията ще загине. Никога не забравяйте че вие се нуждаете от хора, никога не забравяйте че животът ви е в това да служите на другите. Когато служим на другите с нашите продукти, услуги, труд, добрина и т.н, ние служим на себе си!
7. Винаги прави деня си по-добър от предния

    “Когато отивам да яздя, аз винаги си мисля какво се е объркало и как мога да го поправя и да го подобря.”

Всеки ден ти трябва да получаваш един малко по добър ден от предишния. Ако можеш да получиш 1% по добър ден от вчерашния, ти ще можеш да преобразяваш живота си и да го подобряваш изцяло на всеки 100 дни! Научи се да си вземаш един по добър утрешен ден, оглеждай се за начини и пътища да ставаш по добър, по интелигентен и по полезен за себе си и за останалите.

от тук: http://www.lifehackerbg.com/self-improve/uroci-za-givota-i-uspeha-ot-walt-disney/

Общи условия

Активация на акаунт