Утре е задушница

  • 3 689
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 111
А моето дете си няма и гроб,където да отида.
Съжалявам,че нямах сили да взема детето си и да го погреба.
Оставихме го в болницата.
Ходих в църквата.
Гел, аз съм в същата ситуация, но причината беше, че няма да мога да му намеря гробно място в София. И след секциото нещата щяха да се отложат още във времето. Накрая надделя решението, което беше най-добро от наша гледна точка непосредствено след загубата ни.  Нашите дечица преизпълват сърцата ни. 

# 16
  • Мнения: 7 111
Днес пак е задушница. С отиването ми в кварталната черква се започна отново един рев. Отдавна не бях плакала.
Хем ми е криво, хем съм бясна. Някякви полубабки скастриха няколко женици, които си слагаха подавките на "запазеното (незнайно за какво го вардеха)". Като капак в курса ми, който ме разсейва от тъгата (уча малко, за да не си пълня главата с простотии) има една млада госпойца. Това девойче вече ми идва да го уча да лети. Държи ни два пъти по-дъртите от нея в течение с продукциите на Пайньена и се хили за няма защо. Абсулютно хормонално неуравновесено същество. Всички са изнервени вече от нея, но другите явно се контролират все още.
Май ви натоварвам, но дано ми размине поне мъничко бесовете.
 

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
рони, за какво се връзваш? ти нали беше млада? е помниш кво е - да мелиш, само да не ти залепне езика... пък и да изглеждаш компетентна умна...
за задушницата - поплачи си! то сега е момнета. в такива дни когато другиите са близко до нас и ги усещаме.. сега си поплачи, нареви се, дай воля на всички подтискани лоши емоции... а после си помисли с умиление, че където е малкото е по-добре - колкото и да не ни се иска да вярваме - то е по-добре там където е!
а бабите... ми те като, че ли бързат да си запазят място за там... сякаш ням да идем всички по реда си... дай боже да доживеем до тяхната възраст и ние така да оглупеем Wink
хайде целувки на всички вас, и мир на всички които не са с нас!

# 18
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Тя Задушницата мина...и друга ще дойде...да ви кажа ,че свещички се палят за всички, които са ни напуснали!Пламъка на свещичката е сигнала за нашата молитва  Praynig,раздава се нещо за Бог да прости като свареното жито е задължително!
Ох,тук ми е най-тежко да влизам и пиша!Прегръщам ви силно и вече паля свещичка и за вашите ангелчета на литургиите Cry
venena ,дано това за което се молиш се сбъдне Praynig
ОБИЧАМ ВИ! БЪДЕТЕ СИЛНИ!

# 19
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
В тая връзка,да ви кажа за какво си мисля отскоро.
Наближава деня,когато ще стане една година от раждането и смъртта му.Няма гроб.И не знам какво да направя.
Може би,както на задушница да ида в църквата и да занеса нещо.
Нищо,че не беше кръстено.Иначе какво мога да направя?

# 20
  • Мнения: 218
Кукумявка под прикритие, ние на годишнините записваме името на детето за литургия и палим свещ. И нашия ангел няма гробче където да сме близо до него. На 4-ти станаха 3 години и половина. Първата година е най-трудно. Кураж!  Hug

# 21
  • Мнения: 7 111
Куки, наречИ нещо за помен и го подай на съсед около вас или покани някого извън семейството си на тортичка.

Всъщност, ако попиташ някоя бабичка по въпроса, ще ти каже да не правиш нищо в случая. Бременността и помените не се съвместяват в суеверията. Последното ти го пиша, защото си много интелигентен човек. Все пак преценката как да постъпиш остава за теб.
  bouquet

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
В тая връзка,да ви кажа за какво си мисля отскоро.
Наближава деня,когато ще стане една година от раждането и смъртта му.Няма гроб.И не знам какво да направя.
Може би,както на задушница да ида в църквата и да занеса нещо.
Нищо,че не беше кръстено.Иначе какво мога да направя?

МИсля, че сърцето ще ти подскаже. Както си бременна имаш избор дали да идеш на гробища ...или пък иди някъде където си била адски щаслива когато си била бременна миналия път. Някое местенце където си била с него - твоето бебе на саме и си била най-щасливата бъдеща мама. Иди там и просто го пусни пак да влезе в сърцето ти... но после не забравяй да го оставиш да си иде... Защото то е вече в един по-добър свят.
Аз мисля, че това ще е нещо доста по-съкровено и по-интимно от посещение на църкви и гробища, но зависи и от твоята нагласа.
А после иди в църква да ти чете поп молитва за здраве - и съм сигурна че малкото ангелче ще се погрижи за теб и неговото бъдещо братче или сестричка.
Целувки и бъди силна заради него и заради бъдещото!

# 23
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ще си позволя да пиша пак при вас!Когато   Sadангелчето Cry  не е кръстено, Naughtyне се откупува заупокойна молитва!На деня ,когато се навършва някаква годишнина просто запалете свещичка в църква и раздайте нещо за Бог да прости на някоя приятелка!Може да се остави също в църквата-пакет брашно/за просфорите/ и шише олио/за доливане на кандилата/-едновременно за  Flowers Rose Flowers Roseангелчето и вас-живите  Flowers Four Leaf Clover
Обичам ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт