Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 73-та тема

  • 126 857
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 158
Всички сте страхотни, направо се чудя как успявате все вкусоии да показвате и то по няколко на веднъж CrazyДа се чуди човек кое да избере  #Crazy

От мен, днешната закуска двойно шоколадови мъфини

# 706
  • София
  • Мнения: 1 341





Привет кулинарни вълшебници !!!
След дълго отсъствие отново се връщам в любимата ми тема....
Днес сме на бамя с кюфтета



и любимите ни толумбички на Венета - фантастични са! Вени това е за теб специално   bouquet


Весел ден на всички!

# 707
  • Мнения: 132
На патерици, честит рожден ден на дъщеричката на Леля Ог (тортата е прекрасна, няма да я показвам на Камбанката, да не поиска и тя такава и после да се чудя как да я правя  Wink) и честита именничка на Анук с пеперудените бисквитки!  Hug

Благодаря Simple Smile Simple Smile

# 708
  • Мнения: 2 126
Рени,коя е рецептата на Венета?Порових в темата и,но не ги отрких Thinking
А нещо и самата Венета липсва,дано да е добре Praynig

merydit,моля те кажи рецептата за фидето?Много ми харесва на вид,но съм почитател на постните манджички,та ще пропусна пилето Peace

# 709
  • Мнения: 149
рени55, стара познайнице, виж къде те откривам!
Дес, и аз съм почитател на постните манджички!
Днес за закуска плодова салата - ябълка, тиква, сливи, мед, лимон...ние всяка сутрин почти с плодчета закусваме някакви, по-рядко мюсли или нещо подобно.

На обед хапнахме останалият от вечерта лучник и таратор.

При нас няма десерти. Ако спретна нещо като кексче, мъфини, бисквитки...хапват се като следобедна закуска, но е рядкост.
За вечеря ще е нещо картофено със салатка.  newsm64
Приятен ден!

Последна редакция: пт, 24 сеп 2010, 14:48 от temenuga2

# 710
  • Мнения: 9 111
Много хубава салата, Теменуга   Peace
Рени 55, добре си се завърнала   bouquet
Ваня, чудесна колона от мъфинки   bouquet

Отчет от вчера и днес

супа пиле



пълнени чушки с кайма и ориз



и закуската от сутринта - принцеси с кайма и кашкавал

# 711
  • Мнения: 909
merydit,моля те кажи рецептата за фидето?Много ми харесва на вид,но съм почитател на постните манджички,та ще пропусна пилето Peace

Дес,благодаря ти Hug,но това е постно..няма пиле Wink
Слагам да се запържи фидето хубаво до златисто-кафеникаво  и тогава добавям  вода,краставичките,зеленият боб/от буркан/,доматчета,царевицата,подправки...добавя се по малко водичка,за да не стане водно,готви се до готовност на фидето.Става много леко/поне на мен ми  е леко Wink/ и вкусно. Peace
Иначе аз си падам по месцата... Mr. Green

Пеп-чо,тези принцеси...направо ми идва да ги захапя от екрана...  bouquet

# 712
  • Мнения: X
Теменуга2,благодаря за рецептата,записах си я,ще я пробвам непременно!   bouquet
Селма,забравих да напиша,че слагах и канела в крем-питата,на мен поне добре ми се връзва със сините сливи и крушите. Peace
Роце,радвам се,че си искаш парченце,у нас обаче вече няма,но пък се надявам ти да направиш и да покажеш тук! Wink
Рени55-много апетитна бамя,ух, как я обичам!  Yum
Viv-miv,баничката съвсем добре си ми изглежда на мен,чак ми се прияде.
А мъфините е имало как да спасиш,другият път не бързай да ги харизваш,ами питай дружките тук.Аз,например,щях да ги начупя на парчета и да ги смеся с някакъв по-сладък крем,като си поемат хем ще станат по-сочни,хем ще се подсладят.Може да се направи в чаши,да се ръсне тук таме някакво сладко,плодове на парченца,ядки-орехи,лешници,стафиди....и т.н. и ето ти сладкиш чудесен! Hug

# 713
  • Мнения: 164
pure elixir, чудесни идеи за несполучливи сладкиши  Laughing Hug Ако ми се случи пак ще се възползвам. Аз така насмотах един сплескан кекс на бисквитена торта  Laughing, обаче тия мъфини с такова желание ги направих и после толкова ме беше яд, че хич и не помислих да ги подобрявам  Wink
Лек и ползотворен ден на всички! Аз днес съм в почивка от печката, само ще ям  Mr. Green

# 714
  • Мнения: 899
Благодаря отново за пожеланията  Hug Мъжът ми много хареса тортата, твърди, че била най-хубавата, която съм правила, ама аз рядко правя и не ми се отдават особено, така че не знам до колко е обективен  Laughing .

Ето и нескопосан разрез, но нямах време да го глася и снимам качествено:



Иначе тортичката е лесна - какаови блатове, шоколадов сос за напояване (масло, захар, какао и вода), кремът е - пудинг карамел + разбита сладкарска сметана, сложих и нарязани банани между блатовете, а украсата - филирани бадеми.

# 715
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте, страхотни ястия виждам тук - много красиви снимки. Реших и аз да представя някои мои манджички
мусака от тиквички, патладжан, картофи и кайма

бъркани яйца

ролца с извара от тиквички и патладжани на грил тигана

мини тортичка за десерт

# 716
# 717
  • София
  • Мнения: 1 341





Момичета, благодаря ви за топлите думи   bouquet

Дес, заповядай  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=482365.msg14831977#msg14831977     

Вили, радвам се че си тук в тази тема, защото обичм да се наслаждавам на твоите чудесни творения!
Умбра, тортичката ти е направо фантастична, ммммммммм !!!! Очите ми се напълниха, но устата.....не!!!

# 718
  • Мнения: 52
Ето и моя тиквеник направен по рецептата на Селма,само където го направих навит и сложих орехи.Получи се наистина невероятен   bouquet

И едно парче   chef

# 719
  • Варна
  • Мнения: 202
Много вкусно сте приготвили всичко като кулинарна изложба е.
За всички вас  newsm51
Умбра,честито на съпруга ти,а тортичката ти е разкошна
Леля Ог,Пепи,Маг,Лина,Мари ета,Мерудит,Алекс стилно и прекрасно
Теменуга,Рени,Ванилия,Женя,Мат,Лучия,Раца,Вив,Верабел,Надето,Фрей,Нано,Цецето и всички с много разнообразни и апетитни неща
The Girl много хубав тиквеник
За днес супа топчета,леща,шницели и едни кифлички с тестото на Мари ета  newsm51.




 



Последна редакция: пт, 24 сеп 2010, 19:02 от megansg

Общи условия

Активация на акаунт