Как отбих моето дете?

  • 5 657
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Здравейте модератори, мами, кърмачки и всички гореизброени!
Всъщност ми трябва помощ за отбиване на моето момче, но мисля, че най-полезна би била тази тема, ако всяка сподели своя опит от отбиването на своето дете/деца. Прегледах доста теми с въпрос как да отбия детето си, но там има едностранчиви съвети и никъде не видях как са проработили те при конкретните бебета.
Ще започна като споделя моя опит за отбиване. Засега завършил с катастрофален неуспех и резултат едно на нула за бебето. Реших да го отбия, защото съм бременна и вероятно по тая причина кърмата ми рязко намаля, мъника започна да се буди в три през нощта и като намери и двете цицки пресъхнали, оглася махалата със сърдит рев. Отделно нямах интернет и без подкрепа от форума взех да се заслушвам в разните съвети колко е вредно за всички да го кърмя вече, особено при положение, че съм бременна. Все пак главното беше, че кърмата така или иначе почти я няма.
Наши приятели са се отучвали с приспиването на гърда като са слагали бебето в количката, докато заспи и после са го местили в леглото. При нас този експеримент се провали с гръм и трясък. Детето спи леко, чувстваше се много зле без да е гушнато в мама (спим заедно), в прибавка почнаха да никнат зъби...  Confused Мъчихме се взаимно, мъчихме се и реших да замразя опитите поне докато не изкарат и последните зъбки. (В момента сме с 16.) Кърма продължава да няма, но детето е по-спокойно като се чеше на гърдата и спи до мама. Как ще приключи сагата, ще напиша като разберем. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 487
Честита бременност mama Barba   bouquet
Дано е лека и спокойна! Hug
Аз също съм кърмила бременна и знам и колко изнервящо е понякога Crazy Би могла да облекчиш зъбоникненето с хомеопатични м-ти (chamomillia; дентокинд), а когато е много го боли-дай малко панадол (парацетамола действа болкоуспокояващо Wink)
За отбиването-вариантите са да го приспива друг-тати, баба, дядо..; да даваш АМ, вода..каквото хареса..гушкане, песнички..което "проработи".
Успех от мен, в това не леко начинание Hug

# 2
  • Мнения: 162
Да разкажа как беше и при нас: отбих го когато забременях, някъде към 3-тия или 4-тия месец не помня, но стана много леко и неусетно, но и той си беше вече голям и се разбирахме много добре, беше на 2 и половина. Съвета го бях чула някъде, вече не помня къде но реших да го приложа и той взе че проработи.Кърмата ми доста беше намаляла и беше болезнено да суче напразно и реших един ден да залепя 2 лепенки на зърната и да му кажа, че са болни и той почна да повтаря "цици болни, цици болни" и така около 3-4 дни и после забрави. Дано съм ти  от полза с моя опит в отбиването и успех ти пожелавам.

# 3
  • Мнения: 4 187
Отбих го като плавно разредих кърменията, процесът беше бавен , за около 2 месеца ! Това ми е опита с голямото дете, с малкото ми е  рано да мисля по въпроса. Надявам се, когато момента дойде , да е така безпроблемно както първият път !

# 4
  • Варна
  • Мнения: 709
До колкото разбирам, мама Барба, нямаш намерение да отбиваш на 100% детето, а си разколебана и объркана. Желая, ти да намериш сили и да продължите да се гушкате и кърмите. Има доста информация в библиотеката за кърмене по време на бременност. Както са казали момичетата можете да пробвате хомеопатични за зъбоникненето. Аз лично поне два месеца преди термина бих започнала с преместването в самостоятелно легло.
Сега ще споделя личния си опит: Първото си момче го кърмех в режим и към годинката имахме само две кърмения сутрин и вечер. Бях бременна и кърмата намаля. Отказа да бозае - мъчих го една седмица - не искаше. Приспивахме се с адаптирано мляко в чаша с накрайник. С него ми беше много лесно - той спеше сам в стая, не се приспивахме - само го слагах в леглото с чаша и готово.
С №2 още се кърмим. Заспива на цицка, оставям го в леглото, но по някое време се събужда и иска да спим заедно. Преди около месец направихме експеримент със съпруга ми. Той отиде да спи при него и се получи. Когато сме заедно двамата бозае... когато е с баща си само спи. Нямам намерение да го отбивам... имах мисет аборт в началото на третия месец преди около 30 дни. Замислях се за кърмене в тандем. 

# 5
  • Стара Загора. Три чучура-юг - Derby
  • Мнения: 22
Здравейте мили мами и от мен.И аз съм подобен проблем като на Mama Barba  .Бебчо е на 10 месеца,вече яде кремове и почти всичко,кърмя го предимно сутрин и вечер т.е. през ноща,и понякога и през деня м/у храненията,когато си поиска.В момента изкарва почти едновременно 4 зъбчета и е ужас....почти не спим през ноща,и на другия ден се чуствам много зле и нямам сили за нищо,а имаме и батко на 9год.,които трябва да приготвям за училище,да сготвя и т.н.А и още се чудя какво да правя,дали да не го отбия по късно,след годинката...Просто ми се иска да постъпя по най добрия начин за детето.Сърдечен поздрав. newsm78 baby_neutral Cry

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 606
mama Barba здравей и безпроблемна бременност   bouquet Аз да ти кажа моя случай.Отбих малката преди дни.Кърмих си я без проблем от самото начало, захраних я на 6,5 месеца и постепенно запчнах да замествам кърменията към 10 месец, като първо беше обедното и т.н.Имах си кърма, но нещо се случи и от около 2 месеца ми намаля рязко ( може би заради хормоните), беше останало само последното кърмене и през ноща, но когато тя спря да се събужда кърмата ми съвсем намаля и така си спря сама, като я сложих на гърда тя смукваше 5, 6 пъти и като види, че няма нищо или се пуска за биба или седи така и ползва гърдата като биба.Така постепенно започнах да давам АМ след кърменето вечер и сега след като вече не й давам да суче давам само АМ.Така си заспива и не е търсила повече гърда, макар, че беше много зависима и аз се притеснявах как ще я отбия, но се случи от само себе си, даже не се сеща да поска да суче Simple Smile И ние сме така със зъбките, снощи не е спала цяла нощ, защото ...... играеше  Crazy, може да пробваш да дадеш Дормикинд, при нас има ефект в повечето случай, спи по спокойно Simple Smile



Сега притеснението ми е какво ще се случи с гърдите, дали няма да имам проблеми, защото не съм кърмила от около седмица и на моменти при допир усещам леко напрежение, ако някой може да ми дад съвет ще съм благодарна Simple Smile


dani-01  ти какво точно питаш? Кърмата ти намаляла ли е? Или питаш кога да отбиеш? Колкото по-късно по-добре и кога захрани май са малко кърмения за 10 месечно  newsm78, поне на мен така ми се струва Simple Smile


# 7
  • Мнения: 456
И аз отбих малкия постепенно в рамките може би на два месеца и половина. Бях заменила вече обедното, закуската и следобедното хранене съответо със зеленчуково пюре, попара и каша май в този ред. Останахме с кърмения сутрин, следобед към три и преди сън, и едно към 3 през ноща. Първо премахнах следобедното кърмене. Постепенно преди сън започнах да му давам АМ - получи се сравнително бавно при нас че трудно улучихме млякото. След като започна да пие препоръчваното количество за възраста му спряхме кърменето през ноща. Остана кърменето около 5:30-6:00, което беше по-скоро с цел малкия да поспива още час-два след това. Докато един ден просто спа до 8:30 без да се събуди. Изкарахме 3-4 дни така като графика ни доста закъсняваше, докато ми светна че мога да му дам направо попарата без да го накърмя, макар че бях решила да продължавам да го кърмя по веднъж на ден за имунитет. Нито той ме е търсил, нито аз съм имала някакви проблеми след това. Кърмихме се до 10 месеца Grinning
Лека бременност и от мен и успех в отбиването!

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 18:46 от ivi_81

# 8
  • Мнения: 1 291
Благодаря за отговорите. Точно това ми трябва колкото може повече различни истории за отбиване. То няма как да се еднакви, де, нали няма две еднакви бебета, а и всяка майка е различна. Ще ми е от полза да споменавате възрастта, в която е станало отбиването и какво е било отношението на бебето към кърменето.
амару, ще предизвикам всеобщ присмех, с думите на моя мъж, защото има опит само в отбиването на млекодайни като крави, биволици... Wink Та понеже докато експериментирахме с отбиването не кърмих няколко дни и се притеснявах от препълване, щото съм правила на няколко пъти мастит и не ми се повтаряше кошмара, особено ако няма бебе да помага със сучене. Мъжът ми каза, че кравата постепенно я доят все по-рядко. Наистина много постепенно - всяка седмица с по едно доене. После през ден само веднъж на ден пак седмица, после през два-три дни и накрая спираш. По думите му, в един момент както си е пълно вимето, тялото на животното дръпва кърмата и то се спаружва. Аз усещах, че има малко кърма, но нямаше препълване или дискомфорт. Ще се радвам някой спец по кърмене да каже дали е така и при жените. И не се смейте много, моля.  Grinning

# 9
  • Мнения: 3 161
Когато беше на 3.5 г., обясних на сина ми, че след рождения си ден мляко нямам... и взе, че повярва. Но още му липсва кърменето, няколко месеца по-късно.

Преди него с  дъщерята (на 2.5) имах успех, като мажех с нещо горчиво и казвах, че млякото е станало горчиво, така че да не се чувствам виновна аз, че не давам, а причината е обективна - извън мен. Проработи. Много внимавах да не кажа, че заради новото бебе няма мляко, а напротив - че чакаме ново бебе и скоро пак ще има много мляко, ще има и за нея. Получи се добре.

Желая ти успех - да си намериш своя безболезнен начин.

# 10
  • Мнения: 9 487
амару, ще предизвикам всеобщ присмех, с думите на моя мъж, защото има опит само в отбиването на млекодайни като крави, биволици... Wink Та понеже докато експериментирахме с отбиването не кърмих няколко дни и се притеснявах от препълване, щото съм правила на няколко пъти мастит и не ми се повтаряше кошмара, особено ако няма бебе да помага със сучене. Мъжът ми каза, че кравата постепенно я доят все по-рядко. Наистина много постепенно - всяка седмица с по едно доене. После през ден само веднъж на ден пак седмица, после през два-три дни и накрая спираш. По думите му, в един момент както си е пълно вимето, тялото на животното дръпва кърмата и то се спаружва. Аз усещах, че има малко кърма, но нямаше препълване или дискомфорт. Ще се радвам някой спец по кърмене да каже дали е така и при жените. И не се смейте много, моля.  Grinning

Реално е почти същото-така че, съпруга ти е абсолютно прав-така се процедира и при нас, но можеш с леко по-бързи темпове (пак си зависи от конкретния случай де, но ако кърмата е намаляла драстично-може да стане по-бързо спирането и). Кърмата която не се изцежда просто се резорбира от организма Peace

# 11
  • Стара Загора. Три чучура-юг - Derby
  • Мнения: 22
Здравейте и на останалите мами - героини,които кърмите.Ах, ivi 81  завиждам ти от сърце,да се получи и така при мен,само си мечтая....Но,явно моят юнак е решил друго.amaru2   той си цоца и след обяд,даже спи на гърдата,пак и кремовете и кашите ,които му давам са млечни,дори и в зеленчуковите пюрета слагам мляко.На мен проблемът ми е,че аз искам да го отбивам,но той явно няма това намерение.Лошото и при нас е че,през ноща все иска да спи на гърдата,и когато заспи и реша да го преместя в креватчето му,се разревава и айде пак при мама.М/у другото и аз много ценни съвети научавам тук,кураж на mama Barba   и да сте живи и здрави.И  amaru2  мисля,че трябва да изцеждаш по малко,докато спре напълно да пrоизвежда. #2gunfire baby_neutral Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 606
амару, ще предизвикам всеобщ присмех, с думите на моя мъж, защото има опит само в отбиването на млекодайни като крави, биволици... Wink Та понеже докато експериментирахме с отбиването не кърмих няколко дни и се притеснявах от препълване, щото съм правила на няколко пъти мастит и не ми се повтаряше кошмара, особено ако няма бебе да помага със сучене. Мъжът ми каза, че кравата постепенно я доят все по-рядко. Наистина много постепенно - всяка седмица с по едно доене. После през ден само веднъж на ден пак седмица, после през два-три дни и накрая спираш. По думите му, в един момент както си е пълно вимето, тялото на животното дръпва кърмата и то се спаружва. Аз усещах, че има малко кърма, но нямаше препълване или дискомфорт. Ще се радвам някой спец по кърмене да каже дали е така и при жените. И не се смейте много, моля.  Grinning

Реално е почти същото-така че, съпруга ти е абсолютно прав-така се процедира и при нас, но можеш с леко по-бързи темпове (пак си зависи от конкретния случай де, но ако кърмата е намаляла драстично-може да стане по-бързо спирането и). Кърмата която не се изцежда просто се резорбира от организма Peace


И аз така направих спрях постепенно давах й само вечер после една седмица през вечер, през две и после спрях, преди 2 дни се изцедих малко, от едната изтече повече ( тази, която по принцип имаше по-малко, не знам защо така) сега усещам лек дискомфорт и мисля да се изцедя малко само за облекчение, дано няма проблеми Simple Smile, усещам само леко напрежение при допир.

mama Barba няма защо да се смеем като е същото, няма значение какво е животното, принципа е същият Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 291
Дани, аз затова се отказах. Бяхме стигнали до там да спя на дивана, за да мога в хола да вкарам количката и като се събуди да го успокоявам с кръгчета из стаята. (Някои нощи през половин или един час.) Детето се буди, аз го люшкам, то си плаче... Видях, че има емоционална нужда да е до мама и на гърда. Но зъбите прибавят и физическа необходимост. Докато имах кърма не съм го ограничавала и ги изкарахме почти безпроблемно, а за да имаме 16 в момента правете сметка, изкарва ги през ден през два всичките четири от комплект. Кучешките и кътните последния път изкочиха с две седмици разлика. Това прави 8 зъба обща. Откакто се отбиваме имам чувството, че боледува повече. Реално обаче просто не минава така леко, както когато се утешаваме на гърда. Истината е че и майката и бебето трябва да са готови за отбиване. На кърменето ми липсваше...
Амару, точно така само за облекчение трябва да изцедиш. Съвсем мъничко, да не се стимулират гърдите.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 16 324
Здравейте,кърмачки!
Моето дете е на 2г6м и мисля след 1-2 месеца да се отбиваме. Знам,че в топло време не се отбива  newsm78
Незнам как ще стане това нещо,.....заспива само с цицата,иска да суче,когато му дойде на акъла.
Незнам какво ще правя.
Ще следя темата с интерес.
А да попитам,пиете ли някакви хапчета за спиране на кърмата?
Кога ги започнахте?
Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт