Как отбих моето дете?

  • 5 677
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 022
Ето ни и нас с Поли. Тя вече е на 2 г. и 5 м. и няма никакво намерение да се отбива. Естествено, когато не е до мен, не се и сеща за "мако, но щем надуши мама, веднага се залепва.
Заспива със сукане и се буди от 1 до 3 пъти през нощта, за да търси "макото".
Истината е, че аз все още не съм 100 % решила да я отбивам. Понякога си мисля, че вече е време, защото започва малко да ми тежи това постоянно безсъние (вече почти 3 години, като прибавим и последните месеци на бременността). Опитвахме нощем да става някой друг, вместо мен. Не се получи изобщо. Реве като побъркана, докато не се докопа до мен. Не иска да я гушка друг, нито баща й, нито брат й. Не иска вода, сок, мляко "от шише".... Нищо не иска, освен "мако от мама"! Това се случва неизменно, когато спи в къщи и когато сме някъде другаде цялото семейство (например на почивка). Т.е., когато знае, че аз съм някъде наблизо. Не вярва, че не съм в къщи, дори когато изляза от апартамента. Тя просто е убедена, че аз ТРЯБВА да съм някъде там и не спира да реве, докато не ме намери. Когато обаче е на гости при баща ми БЕЗ мен (случвало е е 2-3 пъти), не ме търси. Дори да се събуди нощем, проплаква за мен, но бързо се успокоява и заспива.
От няколко месеца ходи на ясла, но единствената промяна е, че не суче през деня, а си наваксва вечер и нощем. Хапчета не искам да пия. Кърмата ми не е много, защото не се "препълвам", когато бебата я няма през деня и не суче.
Мислила съм да се намажа с нещо гадно и безвредно  Mr. Green, дано се отврати и откаже сама. Но още не съм събрала смелост да й го причиня.
Особено в светлината на факта, че това лято тя изкара един ужасен стомашен вирус с повръщане и разстройство и в продължение на 5 дни не хапна нищо и дори вода не искаше. Търсеше единствено да суче и макар че първите дни почти непрекъснато сучеше и повръщаше, все пак си доставяше някакви течности и се размина без системи. Почти цяла седмица изкара само на кърма (дори започна да ака златисто като бебе). Ако не сучеше, щеше да се обезводни много и да я вземат в болница..... И сега настръхвам като се сетя.
Та в този ред на мисли, ще следя с интерес темата и - живот и здраве - след месец-два може би ще започна да я отбивам.
Клоня към намазването с нещо неприятно. Някакви идеи?

# 16
  • Мнения: 1 691
Мама Барба, аз като мама на бивше пристрастено кърмаче, което се отби на 3 години, съвети за отбиване на едногодишно не мога да дам, нещата със сигурност са различни на различните възрасти. На 1 годинка не смятам, че обяснението "циците са болни" ще помогне на 100%, защото просто може да остане неразбрано. Може би ще подейства трикът с горчивото newsm78
Както и да протече отбиването при вас (дори ако решиш да не отбиваш още), ще подкрепя съвета, който са ти дали по-горе - поне няколко месеца преди термина започни преместването в отделно легло, поне за част от нощта.
karzz, в топло време не се отбива най-вече малко бебе - защото на тях основната им храна и течност е кърмата и ако въпреки липсата й откажат да ядат друго, могат просто да се обезводнят. На 2,5 години не мисля, че има някакво особено значение кога точно ще отбиеш Peace И за твое успокоение мога да кажа, че на 2,5 години и аз имах кърмаче, което заспиваше единствено на гърда, през деня си търсеше поне по няколко пъти, а през нощта също по 1-2 пъти. При нас нещата с отбиването се случиха съвсем постепенно, като през деня се правех на разсеяна, когато минаваше номерът, вечер приспивах с приказка, но само при условие, че му гушна гръбчето (т.е. да не е с лице към мен и към циците Laughing), а през нощта установих, че се буди не толкова за да суче, колкото за да пишка - съответно предлагах да пишка и той после си заспиваше за 30 секунди.
Успех на всички с отбиването Hug

# 17
  • Мнения: 1 291
Мата космата, още не се знае на каква възраст ще се отбием. А и се надявам да не си останем с едно дЯте, така че и за другите джуниъри ще трябва акъл как да стане. Wink Освен това, както и предполагах, много майки имат интерес към темата. Всяка от тях е с различно по темперамент дете в различна възраст, така че колкото повече лични истории има, толкова по-голям е шансът да се помогне на повече мами и бебчета. Четох много теми с конкретни съвети, но никъде мамите не споделят кой съвет е проработил за тяхното бебе.
За легълцето почти се научихме, но взеха да го мъчат последните четири кътници. Спим пак гушнати и на гърда, но ако тези зъбки излязат бързо като всички други, скоро ще подновим опитите за спането отделно.
karzz, някоя друга мама, която е ползвала, да каже за лекарство. Аз от съветите на Бу знам, че ментата помага. Може на чай, има и тинктура.
За приспиването на гърда, една майка от нашата отчетна сподели, че приспива на гърда и като заспи много дълбоко бебето го мести в леглото. Като се събуди през нощта пак го взима при нея. Сега вече си спи непробудно през цялата нощ, а напоследък е свикнала да си заспива и сама в леглото. Ти си познаваш детето, трябва да има причина да спи толкова леко, но само ти можеш да кажеш защо. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 638
Мъжът ми каза, че кравата постепенно я доят все по-рядко. Наистина много постепенно - всяка седмица с по едно доене. После през ден само веднъж на ден пак седмица, после през два-три дни и накрая спираш. По думите му, в един момент както си е пълно вимето, тялото на животното дръпва кърмата и то се спаружва. Аз усещах, че има малко кърма, но нямаше препълване или дискомфорт. Ще се радвам някой спец по кърмене да каже дали е така и при жените. И не се смейте много, моля.  Grinning

Хе-хе, много интересно, в крайна сметка и при хората и при животните природата е една и съща  Simple Smile Точно така става. Аз все още не съм отбила напълно, но вече кърмя само по веднъж на ден и наистина при нас всичко става много, ама много постепенно. В момента са на 3 г. и почти месец. От началото на тази година караме с това едно кърмене. Сега вече започнаха да пропускат и по 2-3 дни, сигурно в един момент ще забравят съвсем за кърменето сутрин след ставане. Първите няколко пъти, когато пропуснеха кърменето вечер усещах леко прибоцкване в гърдите. Сега вече не усещам нищо, но като рекат да сучат явно има мляко  Thinking И аз ако опитам да изцедя си пръска...Надявам се само момента със "спаружването" на виметата, пардон, гърдите, да ми се размине  Praynig

Не бих отбивала внезапно или с помощта на медикаменти. Детенцето ти е на възраст, в която все повече го интересува околния сват. Опитай се постепенно да го разсейваш като стане време за кърмене, създай нови ритуали с гушкане, четене на приказка, пеене...

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 16 487
Майчета,до къде стигнахте с отбиването?
При нас - нищо. Все още си цоцаме усилено.  #Crazy

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ние сме вече само на сутрешно кърмене. От снощи не му давам вечер, направо му давам киселото мляко. Нямаше нито протести, нито нищо. Имам си дете-чудо Heart Eyes Само не знам сутрешното как ще го откажеме, тогава е още сънен и не знам дали ще иска шише  Thinking Става въпрос към 7 сутринта...
А отбиването се налага заради зверски болки докато го кърмя... Confused

# 21
  • Мнения: 205
Дано успея да си задам разбираемо въпроса - До каква възраст, ако реша да отбивам, задължително трябва да заменя кърмата с АМ? От кога ще мога да мина направо само на кисело или, ако може, прясно мляко?
Дано ме разбрахте...

# 22
  • Мнения: 1 291
Карз, растат ни зъби и ако може по цял ден да сме на гърда, та не сме се много отбили... Вие вече сте големи, почвай да говориш на бебето, да го залисваш с игри, че да пропускате постепенно кърмения. Аз нямам опит с толкова голямо дете, но да дам акъл...  Blush
Аманитка, и мен понякога много ме боли, че си има вече всички видове зъби без последните млечни кътници.
Ариел, аз знам от 9-ти месец, че може вече кисело мляко, стига детето да не е предразположено към алергии.

# 23
  • Мнения: 205
Ариел, аз знам от 9-ти месец, че може вече кисело мляко, стига детето да не е предразположено към алергии.

Да, така е, но дали ще е достатъчно, без кърма, без АМ, само кисело мляко?

# 24
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ариел, аз знам от 9-ти месец, че може вече кисело мляко, стига детето да не е предразположено към алергии.

Да, така е, но дали ще е достатъчно, без кърма, без АМ, само кисело мляко?
Ние сме на кисело мляко вечер, сутрин го кърмя. Закуската задължително представлява някаква каша + сирене, следобедната каша също е млечна, така че си набавя достатъчно мляко. Просто ще даваш повече млечни неща и така - сирене, кашкавал, млечни каши, кремчета с мляко и каквото се сетиш  Peace

# 25
  • Мнения: 666
Дано успея да си задам разбираемо въпроса - До каква възраст, ако реша да отбивам, задължително трябва да заменя кърмата с АМ? От кога ще мога да мина направо само на кисело или, ако може, прясно мляко?
Дано ме разбрахте...
Прясно мляко знам,че е препоръчително да се дава след годинката,но аз въведох по рано.Кисело мляко почнах да давам на 9 месеца точно,тъй като тогава отбих малката./консултирах се с лекарката и..кажа ми,че няма проблем/
Отбиването стана мног бързо и изключително безпроблемно з амое учудване.Просто един ден реших/на 9 месеца/,че това беше с кърменето и малката явно се "зарадва" LaughingНа следващия ден бяхме с шишето с кисело мляко..без да добавям захар или бисквити  Peace

# 26
  • Мнения: 44
   И двете ми дечица ги отбих на около година и половина.Момченцето  го изчаквах много да му се доспи и го гушках и му разказвах нещо или говорех просто,за да му отвличам вниманието и така за около седмица престана да си иска за заспиване.С второто ми детенце разбрах,че съм бременна и реших да сложа край,защото много ме изтощаваше особено нощем.Тя спи при нас и с нея постъпих малко по рязко,просто не и давах като си легнехме и й предлагах шишенце с чай или вода.Много се сърдеше,но много й се спеше също,а ако не можех да я утеша сядахме в люлеещия стол и се гушкахме и тя така заспиваше.След около две седмици упорство от моя страна,спря да си иска.Забравих да добавя,че първите 2-3 нощи и давах един път около 4 сутринта да ме облекчи малко,че се събираше млекце и след това спря.
 Ще направя едно сравнение с животинския свят Simple Smile винаги у нас сме гледали кучета и котки и  на село съм наблюдавала животните,които баба и дядо гледаха.Бебетата като достигнат възраст в която ядат почти всичко,майката започва упорито да ги отбива и да не им позволява да сучат,колкото и да й се натискат. Та моят съвет е търпение и упорство Peace

# 27
  • Мнения: 98
Здравейте, отбих сина си преди близо месец. И ние бяхме много пристрастени, само с пет зъба сме, а вече е на 1 година и 5 месеца. Много се притеснявах , защото и заспивахме на цица. Първо пробвах да разредя кърменията, но нямаше ефект. Вечер давах АМ , но той пак искаше да суче. Кърмехме се по цял ден. Мен кърмата не ми намаляше, въпреки че съм бременна и би трябвало да намаля. Един ден мъжа ми реши да сложи оцет на гърдите ми преди да накърмя малкия. Казах че циците горчат и той като опита направо стана и се гушна в баща си. Това стана на обед. През нощта нямах сили пак да го лъжа и му дадох да суче, но той не искаше, понеже говори ми каза Цици гочат и само се гушкахме докато заспи. На другия ден обаче си търсеше и се намазах с оцет отново, той само помириса и каза Гочат и си поиска мако типка , мляко с бисквитка. Така една седмица му казвах че горчат и мажех по някога, заспиваме гушнати двамата на спалнята или на дивана в хола. Стана много лесно. Сега си гали циците, казва че имат мако и ги целува. Вечер си иска АМ.

# 28
  • Мнения: 51
При мен стана лесно:  разредиха се кърменията, от това намаля кърмата, от това се разредиха кърменията... и така до успешния финал на 1 годинка. Simple Smile Успех на теб, стискам палци. Щом и без това няма кърма....

# 29
  • Мнения: 65
Влизам само да се запиша за темата искам и аз постепенно да отбия малкия, защото мисля да се връщам на робата. Надявам се за 4 месеца да успея Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт