Отговори
# 45
  • Germany
  • Мнения: 7 972
Да се отчета за нашия прощъпулник - ще си имаме фотограф Simple Smile. На два пъти хвана фотото и накрая си го взе и си тръгна.

# 46
  • Мнения: 57
Честито на Брани, творческа личност отново Simple Smile Близнаците дали са творци по природа?!

Фантазия, много сипматична и красива торта. А защо е като сърце, имаше ли повод, пропуснах ли нещо? Напоследък много бързам и бързо чета... то си и личи!

Мед и аз не съм давала. Не че ще се зарадва Wink Ще изчакам още няколко месеца.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 658
Мед не се препоръчва да се дава до 2г. (според някои източници - дори и до 3г.). Не заради това, че е силен алерген, а поради опасност от детски ботулизъм.
И аз много обичам мед, знам колко е полезен, но засега се въздържам да давам на Алекс.
аз пък четох на две места, че след навършването на годинка няма проблем за детския ботулизъм. Въпроса е да не се дава на бебе с недоразвита храносмилателна система, защото не може да се пребори с бактерията. То по тая логика, не давайте и домашно консервирани храни, защото там риска от другия вид ботулизъм го има.

# 48
  • Мнения: 310
Честит рожден ден на Авеили и на Иви!
Мони,честит фотограф,ще има кой да ви прави семейни снимки.

Браво на aveili  i Fantasia за хубавите торти.

Грета,шапките са чудесни,много ми хареса с калинката,ще си откраднем идеята Wink Simple Smile

Днес на детския кът,моята разбойничка се качва сама на детската пързалка и се пуска съвсем самичка. #CrazyчмНапоследък си тръгва и върви без да се обръща,но като види ,че и казвам чао и не я следвам се връща , а като тичам след нея още повече тича напред. Joy

# 49
  • Мнения: 5 138
Мед давам в бисквити и кексове като правя, вместо захар ги подслаждам с мед.
Четох някъде, че когато е минал термична обработка, бактерията причинител на ботулизма се унищожава.

# 50
  • Плевен
  • Мнения: 857
И аз знам за тези неща за меда, затова писах за който вече дава или за по-големите деца, да ви подсетя един вид  Wink И аз точно поради тези ми страхове избягвах, но мама започна да дава на Андреа, а Пресчо не може да види, че нещо се яде и да не иска, та и него захранихме... И добрите  резултати са налице  Peace

Снежи, знам за тези практики, аз и досега почти не го пипах пишлето, освен за хигиенизиране, но дупчицата става все по-малка и започвам да се притеснявам, а и педито ме пита все имаме ли напредък и така ме посъветва... Не, че съм толкова убедена, че трябва да се цепне, но уролозите нали са специалисти, той каквото каже - това ще направя.

Мони, честит ти колега на моя Преси и на Румен на Муцуна  Hug

Хахаха Бела, и Преси прави така - ако го гоня бяга, а като му махна за чао и се връща. Вече плаче някой като си тръгва от нас, а най-вече за кака и тате сутрин като отиват на ясла и работа. Много разбират вече душичките малки...

# 51
  • Мнения: 639
Мед не се препоръчва да се дава до 2г. (според някои източници - дори и до 3г.). Не заради това, че е силен алерген, а поради опасност от детски ботулизъм.
И аз много обичам мед, знам колко е полезен, но засега се въздържам да давам на Алекс.
аз пък четох на две места, че след навършването на годинка няма проблем за детския ботулизъм. Въпроса е да не се дава на бебе с недоразвита храносмилателна система, защото не може да се пребори с бактерията. То по тая логика, не давайте и домашно консервирани храни, защото там риска от другия вид ботулизъм го има.

Коригирам се - прочетох отново - така е, по последни препоръки - може след навършаване на година - година и половина. (http://www.babycenter.com ; www.wholesomebabyfood.com ; http://baby.lovetoknow.com).

Мед давам в бисквити и кексове като правя, вместо захар ги подслаждам с мед.
Четох някъде, че когато е минал термична обработка, бактерията причинител на ботулизма се унищожава.

Това, обаче не е така. Ботулиновите спори НЕ се унищожават при термична обработка в битови условия (www.wholesomebabyfood.com).

Но щом са над годинка, значи може да започне да се дава мед по малко - по лична преценка.

# 52
  • Мнения: 255
Грета, нямах повод, просто се упражнявам в тортоправенето  Mr. Green
Мони, честито фотографче ! И Яни е в отбора на фотографите Simple Smile
Бела, и ние сме така - като я гоня много бяга  Laughing

# 53
  • Мнения: 71
Охх да ви споделя какво ни се случи тази вечер, не че е нещо кой знае какво, обаче сърцето ми се свиваше. Иван беше при свеки за 2 дни, бях занесла памперси и днес го гледам с един доста стегнат, но не реагирах. По-късно като го преобувах видях, че памперса е с един номер по-малък. Прибрахме се и седнахме да ядем, но той не иска да го гушна и да седне. Изведнъж почна да реве неистово, ама аз си помислил, че може да е имал колики, защото се изака...да ама не. Събухме го да го мием, изпадна в истерия.. .страшна работа. Изведнъж като погледнах отстрани на свивката на крачетата, страшно подуто и зачервено...а как ревеше от болка...намазах го с Бочко, защото нямах друго...едвам заспа. Сега е без памперс, по чорапи....мисля да го намажа пак като си лягам...можете ли и друго да ме подсетите...адски му е протъркано и възпалено.

# 54
  • Мнения: 269
SheIsInLove Клотримазол крем Peaceпротивогъбично е но много помага.

# 55
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Аз мисля, че с Бочкото е ок Peace Ще се оправи, не се притеснявай. Няколко дни да не му стяга на това място и с кремче.

# 56
  • Мнения: 143
И аз мисля че Бочкото е достатъчен да успокои протритото местенце Peace
Аз ползвам правен крем от аптеката с истинска дъвка,много съм доволна Peace

# 57
  • Мнения: 199
Близнаците дали са творци по природа?!


ооо да!  много им се отдава работата с думите, писатели, "рекламаджии". творчески те омагьосват. моят малкия го засяках тези дни, че като му се скарам и съм сърдита освен да ми се разреве се опитва да ми прави муцунки и да ме разсмее, пуска ми и една 24 каратова... дааа ама тези номера от баща му ги знам и не ми минават, поне още известно време, докато не ме усети колко ми е слаб ангела и ще ми вади душичката с памук.

Ани най-силното противодействие на лошата енергия е положителната, а вие ще напълните новата къща с много любов. Изчисти утре и мислено и наистина изхвърли всичко лошо, наръси си със светена вода, подреди с любов и приключи и си повярвай, че всяка лоша енергия е вън!   Може да приложиш и малко фен шуи  Wink

# 58
  • Мнения: 255
Влизам само да споделя, че Яни пак е с разстройство  ooooh!
И да попитам има ли някой който все още не си е взел майчинските за юли?

# 59
  • Germany
  • Мнения: 7 972
Ехе, пропуснала съм колко колеги ще си има Брани Simple Smile.
Аз днес заведох Бобо в новата детска и се надявам всичко да мине добре и бързо да свикне. Като видях колко е уплашен се радвам, че избрахме този вариант, пък училището няма да избяга.  Сега, ако успея да вмъкна и Брани там ще  е супер. С батко в детската сме 6ти чакащи за яслата и си мисля, че имаме някакъв шанс до пролетта. Аз също почвам днес училище и се вълнувам много от промяната Simple Smile.
SheIsInLove, аз ти препоръчвам Судокрем, ако не сте се оправили вече.
Фантазия, ние бяхме онзи ден с еднодневно разстройство всички вкъщи. На Брани дадох еднократно Био Гайа и се оправи. Дано и при вас мине бързо!

Общи условия

Активация на акаунт