Отговори
# 60
  • Мнения: 989
Фантазия, нито за юни, нито за юли съм взимала пари. Работодателите твърдят, че всичко са подали и документите са изрядни.

# 61
  • Мнения: 0
SheIsInLove Клотримазол крем Peaceпротивогъбично е но много помага.
   

Подкрепям. Много ефикасно.

# 62
  • Мнения: 5 138
Влизам само да споделя, че Яни пак е с разстройство  ooooh!
И да попитам има ли някой който все още не си е взел майчинските за юли?
За разстройство Ентерол+Хидрасек+Мезим форте.
Майчински за юли аз ще имам утре.
SheIsInLove и аз съм за Судокрема.
Ани  Hug всичко ще е ОК при вас в апартамента, а за уролога, за меда и за всичко в този живот винаги има много мнения, много истини, понякога нещата са от едната до другата крайност, затова си решаваш ти какво е добре за теб и твоето дете.

# 63
  • Мнения: 143
Фантазия за разтройство давах на Кати ентерол и лечебната Хумана Peace

Майчинските за Юли ще ги получа утре но се обаждах в НОИ да питам оказа се че няма закъснение от тяхна страна ами шефката ми си е пуснала документите за Юли чак в началото на Септември #2gunfire #Cussing out

Ако искаш телефона на НОИ за справки е 66-32-47 обади се и виж какво ще ти кажат Peace

# 64
  • Мнения: 255
SheIsInLove, аз мажа с нежния крем на СебаМед, но при вас може да е по-сериозно протриване.
Благодаря на всички за съветите   bouquet Понеже е мнооооого трудно да дам на Яни някое от прахчетата Ентерол, Хидрасек и прочее, за хумана-та е абсурд просто, та купих и БиоГайа. Днес мисля да и дам 3 пъти по 5 капки. Откакто и давам е акала само веднъж  Praynig Дано се оправи скоро, че това май и е слабото място.
За майчинските, верно че не са много, но ние изнемогваме вече  Sad Счетоводитеклката каза, че ще пусне документи и осигуровки (това беше на 7-ми  ooooh! )

# 65
  • Мнения: 96
Майчинство за август ще имам утре според сайта на НОИ, а декларациите са подадени още на 31 май, ЗО за септември съм внесла на 21 юли. Досега м/у 1 и 5 число ги превеждаха, явно още са на отпускарска вълна в НОИ #Cussing out

# 66
  • Мнения: 3 294
Здравейте от мен  Hug

И аз се нареждам в редиците за майчинство утре , само че за юли  ooooh!

Имам въпрос , има ли Юнчета които са все още с незатворена фонтанела , на Юли му остава малко още да се затвори , знам че до 1 г. 6 м. е нормално да не е затворена и по-добре късно отколкото рано , но все пак ми е интересно  Thinking Rolling Eyes

# 67
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 401
Минди - на Криско се затвори малко след годинката. Педиатърката ти ще каже ако има нещо за което да се притесняваш. Щом не ти казва - значи е о.к. Hug

Добре, за майчинството и аз се чудя, защо получих в нач. на този месец само 240лв. Казвам само, защото мисля, че са ми превели за юли парите, а за август кога - нима през октомври???????Нещо не ми е ясна тази работа с майчинските....Досега никога не са ми бавили пари. Фирмата ни е голяма и са абсолютно стриктни - незнам какво става. Мисля си, че може и да греша, като чакам пари за август...ако можете кажете ми нещо. Защо така? Sad

# 68
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Сега ме притеснихте с този мед, и Жорко покрай кака си много обича филийка с масло и мед, аз съм чела, че до годинка не трябва да се дава.

Освен това започнах да им капвам и клеева тинктура в млякото за подсилване на имунитета, а от октомври педиатърът ни препоръча Есберитокс за имуностимулант. Вие какво мислите да давате за имунитет?

Жорето и той се поразболя с една здрава кашлица, вирусно нещо, но започна да има и спазми, днес го водих, уж е по-добре, но кашлицата като знам колко време се влачи...

Нашата фонтанела се затвори твърде рано, но мисля, че до две годинки не е проблем, най-много да ви изпишат вит. Д

# 69
  • Мнения: 111
Минди поздравления чудна темичка  Hug
И не се тревожи за фонтанелата и на Гого все още не се е затворила миналата седмица питах една лекарка каза има още време да се затвори
За меда и аз мисля тези дни да започвам да давам вчера нашите ни дадоха пресен мед (имаме си пчели на село) а за имунната система давам Ехинамакс (продукт на лечител) аз съм много доволна винаги когато чувствам че се разболявам правя си капки и веднага пресичам всичко
Честито на рожденничките на патерици   bouquet
Нели поздравления за бибата   smile3501
На всички болнички бързо оздравяване  Praynig
Грети шапките са чудни дори изплагиатсвах едно моделче

# 70
  • Мнения: 57
Грети шапките са чудни дори изплагиатсвах едно моделче

Simple Smile да се похвалиш тогава Wink Белла, и ти Wink

Виви, добре че попита за имуностимулант. Аз отдавна се каня да питам и все забравям. Мисля да давам веднъж в седмицата Осцилококцинум. Аз с него пресичам настинките  Praynig Преди пиех Цитросепт и Ехинамакс, но помагаха в началото, после вече не. Мисля и тримата вкъщи да пием Осцил. Знаете ли по колко да давам на Петър и колко време да го пием?

и друго имаше, .... ама...

# 71
  • Мнения: 165
Преди пиех Цитросепт и Ехинамакс, но помагаха в началото, после вече не. Мисля и тримата вкъщи да пием Осцил.
Ха, Грети при нас пък Осцил.помагаше в началото, но отдавна вече изобщо не, също май и Цитросепта. Предполагам, че е било просто плацебо ефект, докато съм вярвала, че помага. Laughing
Ехинацея пък дори си бях купувале семена и сяхме и то на различни места, но не поникна дори едно стръкче, а уж се хващало и отглеждало лесно. Whistling
Виж клеевата т-ра наистина често ми пресича настинката и гърлобола, но трябва да се капва още в самото начало и по честичко, но пък е много гадна на вкус. Sick
Мед вече давам по малко, макар че съм в чуденка защото й поизбиват някакви пъпчици, но пък кой знае от какво са били, може и да не са от меда. newsm78

# 72
  • Мнения: 168
Здравейте!
Майчински ще получа утре за юли,а за август не се знае още. newsm78

Минди ,на Емма още не се е затворила и ще пие по 2 капки вит.Д.

За имуностимуланти не съм мислила , но според мен здравословното хранене и в допълнение евентуално витаминчета са достатъчни.Има време кога да ги тъпчем и с имуностимуланти ,като започнат да ходят на градина ,да се срещат с много и различни вируси, но пак няма спасение.На каката съм давала какво ли не ,каквото има на пазара и по схеми и не и пак си боледуваше,докато не стана на 6-7 год и сега вече мнооого рядко боледува.

За меда и аз се чудя дали да давам ,като мине поне топлинна обработка не може ли,да правя примерно меденки или да слагам в сладкиши?

И да ви питам вашите мъници как се движат с килограмите и ръста ,искам да сравня, че вмомента това е много важно за мен!

# 73
  • Мнения: 639
Аз пия от години Цитросепт, все още ми помага. На Алекс съм давала витамин С и/или Осцилококцинум, ако му е потичал носът.
За меда, понеже аз внесох смут в редиците - отново да напиша - може да започне да се дава след навършване на година, година и половина, по лична преценка.
Мерки - 10кг/82см, зъби - 12бр.

# 74
  • Мнения: 2 114
Аз имуностимуланти не обичам да давам, на Боян миналата година след брохнита му давах Мултисаностол - изпи около 1/3 от шишето. Дъщеря ми има една кутия Марсианци от 1 година - като се сетя давам. Преди им давах Зелена енергия и Коластра, но обще взето май е пунта мара - с тях и без тях все тая  Grinning. Сега като ми се разсполивят давам Вит.Ц, ядат и двамата плодове и зеленчуци, мед още на съм дала на Боян.
Мерки - 11 кг, 80 см.

Общи условия

Активация на акаунт