Мамо, готова си, нали, през АПРИЛ да гушнеш бебче ти?!

  • 26 783
  • 669
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 134
ЦОП и аз в новата темичка - чудесна е наистина, браво Moiraine !!! А като се замисля че си смогвала и с грижите за детенцето и с изпитите... как успяваш - то и на мен много ми помагат напоследък, ама не смогвам с нищо.  Явно има и други мами , които като мен им тежи, че не са достатъчно в кондиция да обръщат нужното внимание на вече родените си дечица - и аз се чувствам доста гузна напоследък спрямо сина ми , но за съжаление нищо не мога да направя за да се справям по-добре, добре че тия две седмици имам помощ от двете баби поне за сутрешната разходка, пък следобеда се оправяме някак докато дойде таткото (то такова гадене и повръщане беше че не можех себе си да гледам ,камо ли да се оправя и с него, та добре че бяха те - иначе досега не съм им ползвала много услугите, ама нямаше как вече). Tired
И аз бих искала да помоля за парола за албумчето , но ще ме извините ако не се включа със снимки веднага, че ми е притеснено леко от суеверни причини този път да задържа със снимане до 13та седмица, че още ми държи влага от миналия път дето бях казала на толкова хора пък тя каква стана...
Леле, нещо много ми се вижда да чакам до средата на октомври за следващ преглед - като ми го каза док последния път си виках ще издържа, ама като гледам май ще се изтърся някъде за един междинен за мое успокоение, още от сега ме тресе  треска да проверя как е бебо. Особено че днес ми се свива корема много странно- направо като за контракции, корема ми стана като на твърда топка на няколко пъти (с първата бременост съм нямала такова усещане, а сега...). Успокоява ме това че всички останали ефекти на бременността си остават - и гадене, и подуване на стомаха и на гърдите, та дано не е нещо притеснително, ама все пак - някой има ли такива усещания?!?  newsm78
Хайде дано новата темичка е на късмет на всички ни - хубава вечер от мен, и спокойна за всички вадещи зъбки (тук стискам палци и за нас с малкия, че с тия кучешки от няколко седмици пак почваме и ние  наново да се въртим на тая въртележка  hahaha)

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 00:08 от delilah_qk

# 16
  • Мнения: 27
Ако може и на мен паролка, а скоро и снимки Peace

# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Moiraine, мерси за новата темичка, страхотна е!  Hug И наистина оттук нататък дано да няма повече отписали се. Може ли и аз да получа паролата. Засега няма да качвам, още не ми личи, ама нямам търпение да разгледам другите.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 52
Добро утро! Дано днес денят ви е започнал с усмивка  Grinning

# 19
  • Мнения: 115
Добро утро!

VesitoAJ ,разгледах ви снимките,много сте хубави!Алекс е страшен сладурко,дали е зает и дали го давате за зет Mr. Green Mr. GreenА теб те поздравявам за страхотната фигура,която имаш Peace

# 20
  • Мнения: 52
Добро утро!
VesitoAJ ,разгледах ви снимките,много сте хубави!Алекс е страшен сладурко,дали е зает и дали го давате за зет Mr. Green Mr. GreenА теб те поздравявам за страхотната фигура,която имаш Peace
Благодаря ти много за хубавите думи  Grinning ако е късмет може да се сродим  Laughing всички дечица са сами по себе си повече от прекрасни. Тези снимки са от август месец,първите бременски снимки. За фигурата ще издам тайните когато групово отслабваме  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 384
Привет и от мен!

Moiraine, благодаря за прекрасно оформената темичка   bouquet

VesitoAJ, ех, че усмихнато кафенце, отпивам с наслада  Grinning

Момичета, имам едно въпросче към вас, които вече сте ходили на изследвания. Другата седмица трябва да отида с направление за вписване за ЖК при лекарката, която ще ми следи бременността.  Някои от изследванията поемат ли се от здравната каса? Предполагам, ако да, тя би трябвало да може да ми напише направление за част от тях. И ако не то каква сума трябва да си приготвя? Понеже се събират доста: спин, сифилис, кръвна група + резус фактор и още куп други. Та да съм готова. Вие как мислите?

Дано темичката е изпълнена само с хубави новинки и станем още повече мами, а сега ви пожелавам лек петък  smile3558

# 22
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Здравейте и от мен в новата темичка, поздравления за Moiraine, страхотно оформление! Да се похваля и аз - в сряда ходих на преглед, вече се виждаше много ясно малчото, и ръчички различих, и тупкащо сърчице  Hug. Доста се поуспокоих, макар че тревогите ми не отминават, просто не знам защо толкова се притеснявам. В неделя пътуваме с кола към Гърция и Халкидики, надявам се пътуването да мине добре, стискайте палци  Laughing
Искам и нещо да ви питам, някой беше споменал в предишната тема - пиете ли някакви витамини в момента, разбира се освен фолиевата киселина? Аз с първата бременност не съм пила нищо, не са ме и съветвали. Но все пак мисля че е хубаво да се пие нещо, не толкова за бебчо (то си набавя всичко необходимо), колкото за майката... Питах на прегледа, обаче ми стана много криво - направо ми се изсмяха в лицето, имало достатъчно плодове и зеленчуци на пазара, нямало нужда... Е добре де, толкова ли абсурдно нещо съм попитала?!?!
Поздрави на всички и дано нямаме повече оредяване в редиците Simple Smile

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 458
Здравейте, аз днес съм на работа и ми от дните когато неми е зле.

Относно витамините,които да се приемат по време на бременност моята лекарка е много против,защото се получаволо изкуствено нарстване на плода и след това по-бързо втвърдяване на фунтанелата и въпреки,че аз съм с тежка наследствена анемия при първата бременност не ми даваше да пия нищо освен ФК,но ми казваше какво точно да ям и от 70химоглобин успях да го вдигна до 110 което за мен си е много.Не се тъпчете с химия пък макар и витамини цедете си сокове и хапвайте качествена храна това е по-важното.
Усмихнат ден ви пожелавам момичета.

П.С. Благодаря за страхотната тема и старанието  bouquet

# 24
  • Мнения: 327
Аз докато се усетя, и Вие сте изписали вече 2 страници.
Благодарности на "инициативния комитет" newsm51

При мен нещата вместо да се оправят, май на зле отиват.
Продължава да ми зацапва - през ден-два. Кога розово, кога кафяво.
Довечера съм на лекар - да видим какво ще каже.
Пих много силен антибиотик миналата седмица (за да не стане инфекция)
Малко ме притесни това, че в упътването му пишеше, че не е подходящ за бременни "освен ако ползата не е по-голяма от вредата".
Все още не съм се записала на ЖК. И т.к. БХС не се прави при многоплодни бременности, май ще направя една ранна ФМ в 12 г.с.
Искам да си пусна изследвания - кръв/урина, но с този Утрогестан, дето го слагам вече 3ти месец не знам дали мога да събера стерилна урина
А ме е страх да го спра- бях пропуснала една вечерна доза, и на сутринта имах зацапване.
Довечера се надявам да разбера и кога ще ми правят серклаж.
Много ме е страх  - не излизам навън, по цял ден само лежа и психясвам. И май така ще откарам цяла зима.
Напоследък започна да ме боли почти постояннно когато се изправя ниско долу - все едно нещо се разтяга.
Като ви слушам как шетате и тичате покрай дребни деца - въобще не мога да се представя аз в подобна ситуация.
Но хайде стига съм се оплаквала , че много дълго стана.

# 25
  • Мнения: 55
Здравейте и от мен в новата темичка, поздравления за Moiraine чудесна е темата.
Аз вчера се записах на ЖК пуснаха ми цитонамазка , МБ и ми дадоха направление за изследвания. Бебчо е добре вече е 4см. дай Боже все така да вървим иначе аз тия дни основно с каката се занимавам че 15.09 наближава и стягам раници тетрадки дрехи и т. н. кога порасна толкова вече е втори клас ....

adi_rz вярвам че всичко ще е ок с теб и бебоците, стискам палци за прегледа довечера.
Хубав ден на всички   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 043
Здравейте пак - гледам че някой се притесняват за витамини и добавки който "трябва" да се взимат по време на бременност - това далеч не е толкова полезно - ако има нужда организма за бърза реакция - след изследвания - да, но постоянният прием на витамини далеч не е препоръчителен - те са колкото полезни толкова и вредни тъй като не са от естествен източник


за фолиевата киселина бих ви дала няколко естествени източника от който да си я набавяте без да има нужда да пиете добавки .
Витамин В9 ( фолиева киселина )

Дневна норма - 200-400 мкг

Естествени източници

съдържание в 100 г продукт :

пшеничен зародиш / кълнове - 350-1100 мкг
спанак - 204 мкг
соя - 155 мкг
цикория - 142 мкг
маруля салата - 133 мкг
грах зелен - 130 мкг
пъпеш - 130 мкг
зеле цветно - 110-140 мкг
аспержи - 118 мкг
картофи - 80-140 мкг
леща - 104 мкг
моркови - 100 мкг
пшенични трици - 98 мкг
броколи - 85 мкг
портокали - 80 мкг
домати - 75 мкг
брашно пшенично - 67 мкг
зеле - 65 мкг
праскови - 17 мкг
лук - 15 мкг
ябълки - 8 мкг
1/2 чаша ряпа - 85 мкг




Иначе и аз вчера бях на преглед измериха ми кръвно 120 - 80   килца 45  hahaha   казаха че не личало че съм майка на две деца  bowuu и понеже и двете ми са родени доста големи а дори и без едно обезболяващо ми казаха че съм била само за раждане на деца / с една дума за разплод съм била идеална  Mr. Green/   
измериха ми талия, ханш, таз ,  видяха ме на ехограф дадоха ни снимка , която малките после си разменяха и целуваха  Joy  и разни въпроси колко кила качвам през бременностите си цикал - болести ...

Изживях няколко тежки дни - толкова ми се гадеше и ми беше отпаднало но като че ли попремина, малките са се възползвали докато лежах и така са се разположили в цялата къща - няма място без разхвърляни играчки чак ги затруднява събирането  Mr. Green

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 10:47 от krissie

# 27
  • Варна
  • Мнения: 287
Зрдавейте Априлки и аз да се запиша в новата тема!

Чета Ви редовно макар и рядко да пиша. Днес бях на преглед, всичко е ОК с бебока, както и аз се чуствам добре, нямам никакви симптоми. Така бях и при първата ми бременост. Имам молба към мамите от Варна да ме ориентират към добър гинеколог за наблюдаване на бремеността. Днес моята лекарка ме изненада неприятно, че до края на годината не можела да приема бременни по здравна каса.

Лек ден и приятен уикенд на всички!

# 28
  • Мнения: 21
Moraine, невероятна си! Страхотна тема! Благодарим ти   bouquet  bouquet  bouquet
Да не би в СУ да кандидатстваш в събота за магистратура?

Момичета, имам едно въпросче. Кога изтича този период, на които му казват рисков? То е ясно, че до края ще има притеснение, но поне да знам кога да се притеснявам по-малко.  Hug

Стискам палци и се моля с всички ни всичко да е наред!!!

# 29
  • Мнения: 1
Периода до към 12 седмица се води рисков - т.е до 3 тия месец. Към края на този месец детето е вече почти напълно развито - всички органи са на своите места.

Общи условия

Активация на акаунт