Търся фирма за сключване на фиктивен трудов договор

  • 6 484
  • 21
  •   1
Отговори
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Здравейте, мили мами   bouquet  bouquet  bouquet

Извинявайте, ако смятате, че мястото на темата ми не е тук.

Накратко, преди да забременея започнах работа в един вестник като коректор. Имаха на същата длъжност двама души, едната от които беше постоянно болничен, очакваше се скоро тя да се пенсионира. Съгласих се да работя там и да "изчакам" малко... В крайна сметка до 5-6-ти месец от бременността ми все още не бях подписала трудов договор.
Мъжът ми е на добра работа и го осигуряват на реалната заплата. Той обаче има заем и в този момент той сметна, че може да поеме издръжката ни, след като се роди дребосъчето, но в момента заплатата, която ми плащаха, ни е от значение.
Така и не успях да намеря фирма, с която да сключа фиктивен договор, защото времето беше много напреднало.

Междувременно поднових следването си за последната 2009/2010 г. (аз съм от София, а съм студентка в Благоевград). Това ми е последен курс в бакалавърската програма. Не съм търсила работа, защото няма кой да гледа детето.

Сега, в края на учебната година, писах на системата ИСОДГ, да попитам кога ми изтича правото като студентка редовно обучение да ползвам една точка при класирания за детски ясли. При досегашните класирания от началото на кампанията нямахме късмет. От системата ми отговориха, че аз въобще не съм имала право на такава точка, тъй като правото важи само за студентки във ВУЗ-ове на територията на Столична община!

През месец октомври в Люлин 10 се открива нова детска градина, в която за нашия набор най-вероятно ще има две групи. Излишно е да казвам, че това е последният ми шанс да класирам детето на ясла, за да мога в ускорени темпове да се дипломирам и да започна реално работа.
Само че в България Параграф 22 властва във всичко - ако не работиш, не можеш да вкараш детето на ясла, а ако детето не е на ясла, не можеш да започнеш работа.

Към момента все още не ни е финансово възможно детето да тръгне на частна ясла.

Не можах да реша проблема си чрез познати, затова пиша тук.
Естествено, ще си плащам своевременно и акуратно всички данъци и осигуровки, които се полагат и на двете страни (работник и работодател).

# 1
  • Мнения: 44
Момиче, ти добре ли си? Случайно да ти идва наум, че това, което искаш е незаконно? Как мислиш, дали мястото на темата ти е тук?

# 2
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
В България самата система е незаконна. Например това, че аз не мога да се развивам професионално, заради това, че в "системата" няма свободни места за моето дете и аз съм "вързана" с него, вместо реално с труда си да допринасям за "благото на обществото"
Айде, махни си капаците от двете очи и катарактата от третото и виж къде е коренът на всички злини.
Написах си биографията, за да може всеки сам с ума и сърцето си да прецени как са били нещата.

ПС Не съм момиче, на 35 г. съм. Ако се замислиш малко по-дълбоко, ще установиш, че това е единственото решение в моя слай. Ако пък се сетиш за друго, по-добро ЗА МЕН решение, непременно го сподели!

# 3
  • Мнения: 44
Не съм казала нищо за решението на случая ти. Казвам само, че смятам за налудничаво да публикуваш тема в публичен форум с над 2 млн. потребители, че си търсиш съучастник за извършване на незаконни действия и май е крайно време модератор да се намеси тук.

Ако наистина държиш да споделя за по-добро решение - ок. Да беше родила в момент, в който можеш да си позволиш да не търсиш начин как да измамиш държавата, с цел тя да гледа детето ти, за което в момента си "вързана". Много отдавна съм махнала капаците от очите си и точно поради тази причина поех отговорността на майчинството, когато прецених, че мога да си го позволя, че нямам нужда да чакам на никого да полага дължимите от мен грижи, или ако ми се наложи мога да платя със собствените си средства без да пускам обяви че си търся съучастник за престъпление.

# 4
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Благодаря ти за мнението, само че в моя случай има обстоятелства, които не са зависели от мен и които не са ти известни.
Това, което посочваш като решение, касае миналото, а не бъдещето, което само по себе си говори достатъчно за менталните ти способности.
Предполагам, че поне след като вече ти е станало ясно, че търся "съучастник в престъпление" твоите високопарни нравоучения са излишни. Нали не очакваш, че ще дадеш тласък на моралното ми прераждане?
Цъкваш на "Информирай модератор" и гражданската ти съвест се успокоява, ок?

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 14:40 от veihaivei

# 5
  • Мнения: 44
А може би гражданската ми съвест ще бъде даже по-спокойна, ако цъкна "print" и изпратя темата ти на бул. "Драган Цанков" No. 6 в Софийска Районна прокуратура. Там ще имаш възможност много обстойно да им обясниш за незаконната ни система, която те ощетява.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
правилно си се ориентирала,но така няма да стане
трябва да ти е познат или познат на познат,защото е свързано с разходи,които разбира се ти ще поемеш,но ако не го направиш
и просто така някой няма да го направи


дано все пак някой да откликне
успех   bouquet

ПП ако започнеш реално да си търсиш работа-какво да е-продавач,чистач
колкото да вземеш бележката и после напускаш
и това е вариант

# 7
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
А може би гражданската ми съвест ще бъде даже по-спокойна, ако цъкна "print" и изпратя темата ти на бул. "Драган Цанков" No. 6 в Софийска Районна прокуратура. Там ще имаш възможност много обстойно да им обясниш за незаконната ни система, която те ощетява.

Да, мила   bouquet

elfita, благодаря ти за добрите думи   bouquet
ПП За да започна работа реално за времето до първите класирания и записвания за новата ясла трябва да ходя на работа (предположенията ми са за срок от един месец), а през това време не виждам как ще стане с детето. Дори и хипотетично да тръгне за това време на частна ясла/занималня, само ще се травмира - първо ще свиква с едното, после с другото положение.

# 8
  • Мнения: 458
писах ти на лична.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 549
Как можа това да го напишеш в такъв голям форум .Остави ,че е незаконно ами и търсиш някой да ти помогне.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Углавно престъпление направоооооооооооо  smile3544

# 11
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Благодаря сърдечно на всеки, включил се да ми обясни колко е незаконно това, което искам. Помагате ми невероятно, като ми "вдигате" темата, за да я видят повече хора  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 458
ай де стига де..голяма работа.
ми защо да не попита момичето, питатето не е като извършването.
супер моралиски сте се извъдили..

# 13
  • Мнения: 1
в държава като нашата всеки се спасява както може, така че не виждам нищо чак толкова страшно във въпроса...

# 14
  • Мнения: 1 427
може и да бъркам, но бележка от бюрото по труда, че си регистрирана и  активно търсеща работа те слага наравно с работещите. поне във варна е така.
срамно е от страна на държавата да принуждава една майка да търси незаконни начини, за да успее да си запише детето на ясла Close

Общи условия

Активация на акаунт