Бременни майки в чужбина - 30 тема

  • 22 275
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 190
Дидка, Честит Рожден Ден на Ванко!

# 706
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Дидка, в късни доби- да ти е честит Ванко, да се гордееш с него и да ти е дясната ръка у дома Flutter

# 707
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
цвети имам я тази карта но трябва да питам дали ще покрие разходите за паднал зъб.понеделник ще питам. Hug

# 708
  • Мнения: 154
Чакайте и тук да ви попитам, че попитах в ноемврийската тема, но аз вече на бг мамите много много не им вярвам за всичко. Задължително ли се изваряват бутилките за кърма, вие какви купихте-стъклени или пластмасови, че ми казаха пластмасови да купувам, защото в стъклени не се слагала кърма, пък и при стерилизацията нещо си там. От друга страна ми казаха стъклените били най-безвредни, а и тук има стъклени специално за кърма. И още какви матраци купихте за леглата, че и тук съм шах-органичните са скъпички, пък неорганичните имали сума ти отрови-свързвали ги със синдрома на внезапната детска смърт и некви такива-пък мен не ме е шубе много много от този синдром, а и ми се струва, че колко пък толкоз отрови може да погълне бебето, ако има добра изолация с матрака http://www.absolutelyorganicbaby.com/ ей тук ако ви се чете за матраците. Бях решила да купя неорганичен и да му сложа органична подложка, но ми казаха че всъщност в неорганичния памук нямало отрови и нямало смисъл.  smile3538
Кюти мерси за инфото за пелените, за теб се чудех да Simple Smile
sipirumi аз съм във Финикс, и аз не знам при мен как ще е, още не съм си говорила с доктора по този въпрос. За домашно раждане хич не си и помислям, обаче аз съм голяма бъзла да знаеш, сума ти време не исках бебе, защото просто си ме беше много страх от самото раждане. Иначе успех ти пожелавам Simple Smile
 smile3540 тоя емотикон много готин

# 709
  • Мнения: 686
Terminator за пръв път го чувам това, че не се слага кърма в стъклена бутилка. Аз доколкото съм чела стъклените са по-екологично чисти, някой пластмасови имали нещо си, което било отровно и тн. Но в крайна сметка си купих за помпата за кърма пластмасови и отделно със стелиризатора ми дадоха още 2 пластмасови. Стъклени не взех, защото много мами споделиха в нашата темичка, че детето като стане малко по-голямо и ги мятка и чупи и може да е опасно. Тъй или иначе, не ми се ще изобщо да използвам бутилки в началото. Ако се налага, ще се запозная в движение. Иначе смятам, че трябва да се стерелизират, поне в началото, по нататък и миене с гореща вода може да е достатачно. Матрака незнам какъв ни е, но чак пък да е отровен не вярвам, все пак е продукт за бебе. Не съм чела на тази тема  Crazy
  За раждането, тук има и домашно в басейн. Продават се басейни. Ама и аз съм бъзла, мен в болница ме е страх, камо ли у нас. Пък и някак си не ми е кеф на леглото, на което си спя и да раждам и без това си имам кошмари достатачно  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 2 369
цвети,питаш сигурно за песента на бийтълс? те имат една "мишел".
иначе там дето бяхме вчера е на планината отгоре.с лифт се качихме (на мен ми беше з апръв път с лифт Mr. Green).беше бая ветровито,та с епопритесних,ама гледахме да стоим на слънце поне.

светле
,нямам дупка на зъба.в сряда той ми го правИ,сложи лекарство и на 13-ти имам час да го затвори окончателно,ама ме боли откакто го пипна,та затова днес ще го търся да видя какво ще направим.лошото е,че ме устройва замо час в 17.00 часа,а едва ли ще има свободен:) просто няма кой да гледа детето иначе.
а ти какъв е този млечен зъб? кой е?

и аз за пръв път чувам някой да каже,че пластмаса (каквато и да е тя) е по-добр е от стъкло! пепеляшке включи се с мнение:) аз мойта кърма,както споменах я замразявам именно в стъклени бурканчета.остава да с еокаже,че трябва да я изхвърля и ще се гръмна! сума време съм отделила да я изпомпам и съм държала детето да мрънка вместо да го гушкам,заради това:(
иначе онова дето има в пластмасата и  дето е отровно цвети,мисля за бисфенол говориш,ама като гледам всички шишета вече без бисфенол ги правят:)

матрака ни е обикновен,но леглото мирише на опушено от цигари и ме дразни до безобразие!!! то добре,че детето не спи там,но го слагам да гледа играчките си чат-пат.кой знае как му смърди.

аз се събудх да кърмя и немога да заспя пак,а и зъба ме клъцка все още леко,но неприятно.изпих сума хапчета,заради него пфууууу

# 711
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Добро утро момичета Simple SmileБлагодаря за поздравленията.
Нямаме сестричка все още, но вече имам зелена светлина от тати и баткото, бяха я помолили да не е на една и съща дата с него и то детето ги послуша. Hug Heart Eyes Вече е 8 ден, Ванко ми закъсня с 11 дена..., в сряда съм така или иначе в боницата да видят как е бебешорка и да решат какво ще правим, ако самичка не реши да излиза до тогава. Praynig Hug Вече нямам търпение да си я гушкам и всичко да е зад гърбът ми, те последните дни винаги са най трудни.
Това засега от нас. Heart Eyes

# 712
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Терминаторче , и аз а първи път го срещам това за неслагането на кърмата в стъкло. От всичко, що съм изчела и чула знам, че точно стъклото е опитмалният материал за съхранение, защото издържа на високи Т за изваряване и ако има драскотинка ще се забележи веднага и едва ли ще сложиш да съхраняваш нещо в съд, който при нарушена повърхност става развъдник на бактерии. Не го обясних добре, но...стъклото си остава по-добрият избор, когато искаш да ползваш многократно.

# 713
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Въпросче към родилите мами - много ми се гади, това нормално ли е? Blush

# 714
  • Мнения: 2 369
дидке,май е нормално! и на мен ми се позгадваше последните дни.мисля,че съм чела някъде,че е признак,че скоро наближава!

# 715
  • Мнения: 7 914
pepelyashka
 а ти изваряваше ли шишета с второто и третото? Нали след първото нещата били различни? Whistling

sterretje(Дида)
 браво на момичето, виж колко е послушно! Как мина рд-то?
 Не съм чувала за догаждане Rolling Eyes

И аз знам за стъклото, че е оптимален вариант, но се надявам шише да не ми трябва поне 6 месеца, както бе и първия път. bowuu

Да се похваля, че бояджиите ще боядисат всичко в един ден и каквото не щем, няма да се отваря! УРА!
 Че и на приятелката ми й ще й идват гости от БГ, и щеше да ми е неудобно да й се натрапвам.
 Мерси, момичета, за стиснатите палци! Hug Жалко само, че ще е чак другата седмица, която ми бе отредена за почивка, но... все пак няма да ме" гонят" от вкъщи. Joy








# 716
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Е, момичета, недейте така, де! На мен изведнъж започна да ми се гади миналата седмица, че даже и връщах няколко пъти.. За цялата бременност да ми се е случило максимум 2 пъти (в началото), сега да не взема да тръгна аз да раждам и наистина да прередя всички...  #Crazy newsm78  Mr. Green

sterretje, малко на патерица, но да ти е жив и здрав рожденика!  bouquet

# 717
  • Мнения: 490
lammah,  в 9-ия месец всичките признаци са за престоящо раждане(то може и след 3 седмици да е), но може и да е вирусче Peace
     Аз пък цяла нощ сънувах, че раждам, поне 3 различни варианта  Crazy, всеки път след посещение до WC-то нов вариант Tired От сутринта съм почнала нещо да се чистя и това също било признак на скорошно ражадане Whistling. Апетита ми е на минимум и хапвам само плодове, но май не му допада много на бебока, подритва ме доста Tired
     sterretje, аз съм заложила на 5.10  Whistling
     По темата за шишетата и аз мисля, че стъкло е най-добре Peace , подобно на Звезди се надвам и на мен да ми трябват чак след 6 месеца.

# 718
  • Мнения: 2 369
lammah ооо не се страхувай:) това са градски легенди повечето.примерно има и една теория,дето ако започнеш много да ходиш до тоалетна (9 месец) значело,че ще раждаш.е аз бая преди да родя започнах да зачестявам ходенето то тоалетната:) просто бебето явно с ее есмъкнало било и затова....но си го носих две,три седмици с тези симптоми хахахах

# 719
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
примерно има и една теория,дето ако започнеш много да ходиш до тоалетна (9 месец) значело,че ще раждаш.

Еее, ами че то.. таковата...  аз и без това от 5-ти месец насам все там си живея  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

mimkis, вирус не е - здрава съм като пън, пък и сякаш спря вече. Апетит нямам от няколко дни и аз... Направо си наближава нашето време.

Общи условия

Активация на акаунт