Бременни майки в чужбина - 30 тема

  • 22 272
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 369
аааа става дума за ходене често по голяма нужда Mr. Green

# 721
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Ааааа, това е вече друга бира.. Значи няма опасност да се засиля да раждам Mr. Green

# 722
  • Мнения: 490
    lammah, и аз това имах предвид под "чистя", но не мисля, че ще е близо раждането, вероятно и при мен е като при Марита, просто бебето се е смъкнало, така и го усещам Peace
   

# 723
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
mimkis, тебе те разбрах от първия път  Peace
Аз бях спряла желязото, после пак го почнах и системата взе, че се повреди... изобщо не се 'чистя', ако ми се случи, то ще е веднъж на 3-4 дни  ooooh!

# 724
  • Германия
  • Мнения: 8 106
pepelyashka
 а ти изваряваше ли шишета с второто и третото? Нали след първото нещата били различни? Whistling

Нц, щото на тях не съм давала шишета, при Мартин цедях, за да давам в яслата, да имат резерва, ако случайно ревне, а аз съм в лекция. Иначе ходех да кърмя през паузите. При малките цедях като ми потрябваше за баня и слагах в бурканчета от пюре.

# 725
  • Мнения: 490
    lammah, на мен ми изписаха Пробиотик за бременни заради алергиите и също спрях желязото(пия чай от коприва, но той не действа като таблетките Peace) от тогава съм ок. Ти можеш да наблегнеш на лактобактериите(киселото мляко), или чай с мляко( при мен действа безотказно, нищо, че е неприятна комбинация Sick).
    Марита, самото дърво на леглото ли мирише на  опушено от цигари, да не би да е нещо от лаковете newsm78, ние се отказахме да го лакираме нашето, защото има всякакви измислени лакове и да не го прецакаме. Матрака, който сме поръчали е от пресован дунапрен мисля Thinking, незнам дали се води от опасните. Доколкото видях и в болниците са такива newsm78
    ПП. Една интересна темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524277.0

Последна редакция: пн, 04 окт 2010, 15:20 от mimkis

# 726
  • Мнения: 7 914
pepelyashka
 а ти изваряваше ли шишета с второто и третото? Нали след първото нещата били различни? Whistling

Нц, щото на тях не съм давала шишета, при Мартин цедях, за да давам в яслата, да имат резерва, ако случайно ревне, а аз съм в лекция. Иначе ходех да кърмя през паузите. При малките цедях като ми потрябваше за баня и слагах в бурканчета от пюре.
А как им я даваше? Thinking

# 727
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ох едва гледам тази сутрин, спала съм само 2-3 часа, защото си легнах много късно и не можах да заспя после. Май ще се обадя на работа след малко, че ще пропусна днес. Гузно ми е, ама не мога да изтрая 10 часа днес там.

# 728
  • Мнения: 628
Въпросче към родилите мами - много ми се гади, това нормално ли е? Blush


Дидка,
нормално е, аз повръщах до родилното (9 месеца и половина съм повръщала), така че не се шашкай Wink Да ти е жив и здрав мъника бъдещ бате (на патерички)!!

Цвети,
ето тази ли Мишел търсиш ?

за стерилизирането и шишетата, ние до към 5 септември стерилизирахме всичко, после - половината, а от 15-ти - нищо! И то само защото имаше гъби/мюге (млечница май е на български), иначе вече не се препоръчва стерилизирането на шишетата. Но ако има човек желание или проблеми здравословни (зълва ми) - поне 6 месеца се стерилизират шишетата и бибероните.
Аз съм купила само стъклени шишета, доброто старо Кико. Като започне да пие вода ще взема пластмасово да си го мята където иска бебето, но стъклените са си супер - като миеш и като ти скръцне в ръцете - знаеш че е ок Wink
За кърмата продават Авент (Филипс) едни пластмасови кофички и капачки с винт - аз си ги купих за замразяване на месце и зеленчуци за зимата - когато ще се захранваме - от февруари натам, живот и здраве, и тъй като тогава няма да има свестни зеленчуци - аз сега ги тъкмя (даже доматите и магданоза са си от моята градинка), сложила съм вече моркови, тиквички и пилешко месо.
Тези кофички са си производствено стерилизирани и готови за употреба, така че дирактно се ползват!

Гушки на коремчетата и до скоро в темата с бебетата Wink

# 729
  • Мнения: 7 914
bobi40
 а с какъв препарат миеш шишетата?
 Thinking


 sipirumi
 а аз ако легна рано не мога да се наспя. Онзи ден легнах в 12 и в 3 ставах да се разхождам из къщата. Joy Joy


Днес дечко беше за първи път в новата детска градина и са възхитени какво добро дете е.

# 730
  • Мнения: 2 369
мимкис,незнам какво точно мирише,но цялото легло просто е така.дали дърво или лакове някакви...незнам.аз правилно неисках нищо от ИКЕА.ама то пък детето и неиска да спи в него...обаче е до нас точно.ох дано поне не е отровно нещо!

# 731
  • Мнения: 7 914
Момичета, хайде на новата тема

Диде, чакам да се запишеш с нея с бебка-сладуранка! Heart Eyes Hug

Момичета, ако нещо пак съм изпуснала пишете в темата, или на лс. Hug

# 732
  • Мнения: 686
   Ето ме, цял ден се моткам и не мога да седна да попиша. При мен нищо ново, нещо ми е скучно, та се покарах с мъжо  Mr. Green Мен също ми се гади отвреме навреме, както и ходя до тоалетна много някой дни, пък си седя две в едно. Мъжо утре ще пътува до Лондон и силно се надявам да не се засиля да раждам, не че имам признаци де, ама знам ли...
   звездичка браво на ученика, дано му хареса  Simple Smile
   bobi40 не е тази песен  Crazy То дали изобщо е на френски почнах да се чудя..Що ми каза, че не било задължително стерелизирането, както не ми се занимава и това ще ми отпадне  Laughing
   Диде нещо се натискат преди нас да раждат вече май  Laughing Хайде да видиме кога ще ни изненадат момите, мен ми е още едно далечно де...

# 733
  • Мнения: 154
Ламах-споко и аз загубих апетит преди седмица две, пък не смятам да раждам скоро, така че.... А моето бебе май се е смъкнало надолу, една позната не ме беше виждала една седмица и го констатира, пък и аз го чувствам по-ниско.
Отивам да си сменя шишетата за стъклени тогава Simple Smile

# 734
  • Мнения: 1 286
Здравейте мацки!
Да се отчета от вчерашната трета ФМ, успяха да ме притеснят малко.Бебата е с киста на яйчника, нефункционираща!Също така ехографистката е отбелязала , че има някаква малко по-голяма цистерничка на мозъка, която според нея изисквала само проследяване и евентулно след раждането среща с детски невролог!Според друга докторка пък това не било проблем, да отида на още една ФМ след три седмици само заради кистата!Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?Знам ,че в повечето случаи тези кистички изчезват сами, но все пак newsm78
Бебата е отново седалищно, ако остане така ми отказаха всякакви опити за нормално раждане след секцио, смятат го за безумно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт