Новозеландско-Австралийска НОВА Пролетна Тема (7)

  • 121 487
  • 527
  •   1
Отговори
# 480
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
да, пред австралийските власти е, аз съм приверявала за нас, за да не ходим до Камбера...
Провери си за колко време става издаването на партнър визата, защото някой път бавят доста и да си подготвена с резервен вариант; най-добре се свържи с мигрейшън агент, той ще каже, има форуми с безплатни миграционни агенти, през телефон съм и няма как да ти пусна линк (напиши в гугъл ask Mark, ще ти излезе една форумна тема, регистрирай се и си опиши случая, той ще отговори със съвет), Успех Simple Smile

# 481
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте, момичета!

Идвам с няколко въпроса и много се надявам на вашата помощ и благодаря предварително!

Оказа се, че имаме възможност да кандидатстваме за  "щатски спонсорирана постоянна виза"Искам да ви попитам колко излиза средно като сума цяла процедура по кандидатстването за 4-членно семейство?

После да ви питам за IELTS - Genral или Academic?

Още веднъж благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 01 май 2017, 15:03 от TDI

# 482
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Мога да ти кажа преди една година колко ни излезе за трима, без спонсорство сме, сега цените са други - Та, тогава 9К виза (най-скъпо е на праймъри апликанта пеймънта, на дипендънт над 18 години е около една трета от праймъри и за детето беше от рода на 800$), влез в сайта на миграционните имат калкулатор; за асесмънти около 2000$, иелтс - 2000 лв, защото аз ходих на курс за Академик и се явявах два пъти, превод на документи и нотариус - поне 1000, това е защото ние имахме много документация за асесмънта, грубо 15К е цялата далавера; знам, че за виза със щатско спонсорство трябва да докажеш 50К, че имаш....
За ИЕЛТС - моята асесваща организация искаше академик и после ми го признаха миграционните; иначе ако няма изискване се държи дженеръл  Peace

# 483
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
грубо 15К е цялата далавера; знам, че за виза със щатско спонсорство трябва да докажеш 50К, че имаш....
За ИЕЛТС - моята асесваща организация искаше академик и после ми го признаха миграционните; иначе ако няма изискване се държи дженеръл  Peace

Beni, много благодаря! 15К в каква валута  Laughing  AUD или BGN?
За IELTS явно ще трябва да проверя с асесващата организация.
А бързо ли си намерихте работа? Детската градина с резидънс виза платена ли е? Чета по разни форуми 70 долара на ден и ми настръхват косите  Rolling Eyes
А шофьорските книжки признават ли се, или ще карам курса на ново Grinning

# 484
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
15 български палки Simple Smile Хаха
Детето на колко години ви е? Нашето на 4 директно тръгна на училище, училището е безплатно (имат някои неща, които се плащат, но не е както ако си на временна виза)...
Градините са толкова, че и по-скъпи, бифор и афтър кеър ако ползваш за училището също се плащат, но и градината и извънучилищната грижа са с рибейт, Т.е. Ползвал отстъпка (да речем не плащаш 70, ами 30 на ден)...
Работа - мъжът ми само работи, първата много бързо я намери за около две седмици, голям късмет и после му отне три месеца, защото първата я напусна... зависи много какво работите...

# 485
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здрасти!

Предполагам, че ще е на 4 когато тръгваме, родена е декември и тази година става на 4 ( не ми се вярва да ни оправят документите по-бързо)

А до колко часа са на училище? Налага ли се да ползваш афтър кеър?

Много благодаря за помощта още веднъж!

# 486
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Училището е от 9 до 15, до сега не сме ползвали, защото аз не работя  Peace
Децата тръгват на училище на 4, ако навършват 5 до 31.07., което означава, че вашето ще започне на навършени 5... учебната година започва на 30.01. поне в Сидни  Peace има четири ваканции - три по две седмици и една месец и половина, през които може да ползваш холидей кеър, в нашето училище струваше 60/65 на ден без рибейт   Peace
Питаше за шофьорската книжка - в Сидни ги признават, отне точно 15 Мин с плащането, обработването на документите и очния тест  Simple Smile



Последна редакция: вт, 02 май 2017, 16:39 от benitabeni

# 487
  • Мнения: 53
Здравейте, хора! Да ви попитам точно коя виза ще е най-подходяща за мен(23г.) и моята приятелка(22г.), ако решим да емигрираме в Нова Зеландия? Разбрах, че ще ни трябва Йелтс с по 6,5 и на двамата, ако не се бъркам. Аз ще съм със завършен бакалавър Финанси след два месеца(ако всичко се развие по план), а тя с Антропология. Колко пари и време ще ни струва процедурата по съответната виза(която ще ми препоръчате)?

# 488
  • Сидни
  • Мнения: 721
Не знам за кой град се готвите, но в Сидни градините са по около $130 ( тези с включена храна и консумативи), останалите са по около $115. Ако се доредите до рибейт, ви се връщат $7500 на година, най-много, зависи колко дни ходи на детска детето.

# 489
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Не знам за кой град се готвите, но в Сидни градините са по около $130 ( тези с включена храна и консумативи), останалите са по около $115. Ако се доредите до рибейт, ви се връщат $7500 на година, най-много, зависи колко дни ходи на детска детето.


Elenaz, предполагам отговорът ти е към мен. Много благодаря! Извинете ме за въпроса, но трябва да попитам при тези цени на детските градини струва ли си изобщо да започваш работа? То аз ще работя само за да плащам ДГ. Или само единият родител работи? Училищата пак ли приключват по-рано?
Изобщо как се справяте с тази ситуация?

# 490
  • Сидни
  • Мнения: 721
Така е да, за това хубаво си направете сметката. Доста хора идват и си заминават, защото не са проучили стандарта за живот и кое как е и колко струва. Хубаво е, че разпитваш предварително Wink
Тук доста майки не работят или работят само няколко дни в седмицата.
За мен лично дори всичките ти пари да отиват за детската градина, пак си струва да работиш и да имаш време за себе си, а детето да получава адекватна грижа и социализация.
Нашият младеж почна 4 дни в седмицата детска градина, а ние дори не получаваме рибейт, защото сме на бизнес виза. Трудно е, но няма как. Трябва да научи английски преди да почне училище, а и му е нужна социализация. Масово българи не си дават децата на детска, а ги гледат баби и дядовци и после имат трудности със социализацията.
Училищата са от 9 до 3. Пак майките ен работят или работят почасово. Някои заплащат за оставане по дълго в училище или някой да им взима децата. Или единият родител води, другият- взима. Нещо такова.

# 491
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
За ползата от градината спор няма - моите тук в БГ започнаха на 1г.2м. и двамата. Питам защото при мен всичко ще е Х 2 пък не знам каква работа ще мога да си намеря и кога  Rolling Eyes

А лесно ли се намира почасова работа?

Последна редакция: пн, 15 май 2017, 12:27 от Marge Simpson...

# 492
  • Сидни
  • Мнения: 721
Никаква идея нямам за работата. Аз работя за себе си, от вкъщи.
Не знам с какво се занимаваш и няма как да ти отговоря адекватно.
Успех.

# 493
  • Мнения: 4
Здравейте!
До сега в темите никоя мама не каза да е местила и домашни любимци към Австралия. Аз обаче смятам да мина през това приключение.  Документите ще ги уредя, колкото и време да ми отнеме, това не ме притеснява.
Но все пак, ако има някоя, която е преместила котка и/или куче на този континент, как се адаптира животното? Притеснява ме стреса от пътуването, след това карантинния период. Като се е срещнало с вас на австралийска земя било ли е по-сприхаво? Разболявало ли се е? И кучето ми и котката до сега не са боледували от нищо. Притеснявам се да не ги поболея с преместването ама са ми още млади (котка на 3г.,куче няма 1г.) и предпочитам да рискувам да ги преместя пред това да ги зарежа в България под една или друга форма, дори осигурявайки им добри домове. Ще търся и из други форуми дали няма описани преживявания от този тип. Но се надявам на разкази и тук.  Simple Smile

# 494
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Мен по ще ме притеснява факта, че котка/куче/(дори дете) в апликацията за жилище си е черна точка... за другото - предполагам, че е индивидуално, успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт