Новозеландско-Австралийска НОВА Пролетна Тема (7)

  • 121 584
  • 527
  •   1
Отговори
# 465
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
не съм много запозната, но до колкото знам зависи каква искаш... може и по-евтино да ти излезе...
като говоря за зловещи цени - апартамент около милион, къщамежду милион и половина до два и половина не притенциозна  Peace

# 466
  • Мнения: 5 462
не съм много запозната, но до колкото знам зависи каква искаш... може и по-евтино да ти излезе...
като говоря за зловещи цени - апартамент около милион, къщамежду милион и половина до два и половина не притенциозна  Peace

Е това сигурно за Сидни .

# 467
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
в цяла Австралия и Нова Зеландия цените са подобни  Peace

# 468
  • София
  • Мнения: 222
Мелбърн и Сидни са с най-восоки цени, например в Аделаида са по-ниски, но наистина от къща до къща има разлика, както и в коя част на града е, дали е около хубаво училище, плаж и тн
Бенита добре дошли, хубаво е да има още българи в тоя край на света Simple Smile.
Пратете малко слънце към Мелбърн, че ще се издавим тая седмица от дъжд и студено брр Wear Umbrella

# 469
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
значи ние живеем в квартал до водата, източен, хубав се води... преди две седмици продадоха къща до нас, която представлява едноетажна, ниска, като селска къща в Бг, с две спални, т.е. не голяма за сумата от 2 млн и половина горе-долу... аз не бих дала за това нещо толкова пари, дори и да ги имам...

Margaritka79 Благодаря  Hug Пращаме, то тук днес не е мн съни, ама пак бива Simple Smile

# 470
  • Мнения: 102
Здравейте Simple Smile Ние сме от 3 м. в Аделаида , цялото семейство от 3-ма Simple Smile Мъжът ми прие предложение за работа тук и дойдохме с работна виза. Хубаво е, спокойно и чисто, но..приятелите липсват .  Има ли мами живеещи в Аделаида?

# 471
  • София
  • Мнения: 222
Здравейте Simple Smile Ние сме от 3 м. в Аделаида , цялото семейство от 3-ма Simple Smile Мъжът ми прие предложение за работа тук и дойдохме с работна виза. Хубаво е, спокойно и чисто, но..приятелите липсват .  Има ли мами живеещи в Аделаида?
Трудно е с приятелите в началото при всички. Потърси ФБ групата на българите в Аделаида, там обикновено пише за сбирки и тн (поне в Мелбърнската е така). Можеш и пост да пуснеш направо. Тук пишем много рядко и дали има някой пишещ от Аделаида не знам Simple Smile. Успех!

Бенита вие как сте, адаптирахте ли се вече, да влезете в някакъв ритъм?

# 472
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Бенита вие как сте, адаптирахте ли се вече, да влезете в някакъв ритъм?
Благодаря, че питаш... ами какво да отговоря - ту влизаме, ту излизаме от ритъм, хаха... детето е ок, започна да ходи на ориентешън класове в училището, че от новата учебна година догодина започва, на нея й е ок всичко. Мъжът ми си търси работа (пак), защото предната се очерваше 45-50 часа работна седмица + всяка трета събота на  смяна, който овъртайм не м се плащаше, съответно се махна... имаме разправии с квартирата, защото не са ни предупредили като сме наема, че ще правят голям ремонт и куп други неща... за адаптация поне 6 месеца предполагам трябват...

# 473
  • София
  • Мнения: 222
Чудесно за детето, то при тях наистина става бързо и доста по-лесно. При нас адаптационни часове нямаше, че беше вече на 5г. като пристигнахме, но пак доста бързо свикна. Отделно след няколко седмици ходене я пратиха за 6м в специализирано училище, където наблегнаха на езика (там само емигрантски деца учат по 2 срока, около 6м) и като я върнахме за последния срок в "старото" училище, вече дърдореше като местна Simple Smile.
Дано намерите скоро нова работа и се реши въпроса с жилището. Аз тук овъртайм да се плаща досега не съм видяла и чула. При нас компенсират с отпуска, ако си работил уикенда. Ако си оставал след работа през седмицата - не, но пък рядко се случва...

# 474
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
има някои, които правят доброволен овъртайм, за да им се плаща, но при мъжът ми не беше това случая... за мен не е нормално 12 часов работен ден, шест дни в седмицата, той по логиката на 38 часова раб.седмица трябваше след Сряда да не ходи, ама тва е положението... Ще изкочи нещо, надявам се Simple Smile
Нас не са ни казвали за специализирано само за езика, казахме на учителката, тя каза няма проблеми ще го научи и даде за пример едно от децата (по-голямо), които й помагаха, което е испанче и като дошло не говорило изобщо, сега няма проблем... та, това е Simple Smile

# 475
  • София
  • Мнения: 222
О, 12 часа 6 дена е страшно много!  Close
Те и тука от училище до училище подхода е различен  Simple Smile. Някои пращат в тези специализираните, други като при вас самостоятелно се справят. И в двата случая е ок, та няма пб. Ще му хареса в училище на детето, на моето ваканциите му се виждат скучни и дълги (явно и ние с баща й сме една компания  Laughing !).
Като писа за търсенето на работа, предполагам сте минавали през Центърлинк да се регистрирате. При промяна в положението като нова работа или напускане също трябва да ги информирате (ако се проточи търсенето например) за да ви коригират плащанията.

# 476
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
ами ние не получаваме нищо от Центърлинк... уж само за наема сме пуснали, ама още нищо не са дали като отговор... за детето - трябвало да започне училище, та догодина ще е...

# 477
  • Мнения: 4
Здравейте мами в Австралия Simple Smile Искам да ви разпитам за силно вълнуващ ме въпрос, даже отворих една тема преди да намеря тази. Дали има някой да сподели от личен опит как е сключил брак с австралиец? С моя годеник искаме да се оженим в Австралия, където трябва да замина след месец-два, но не ми става много ясно как точно се случват нещата от това, което прочетох на сайта на министерството на външните работи. Писах на българското посолство в Астралия и ще видя дали и какво ще ми отговорят, но исках да проверя дали някой е минавал през това. На всичкото отгоре имам и руско гражданство освен българското, което предполагам ще усложни процеса.

# 478
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
според мен влез в сайта ми миграционните (бордър.гов.ау) и там прочетете, защото ти все пак трябва да влезеш в страната с някаква виза... иначе процедурата е стандартна, това предполагам си го видяла... не знам дали при сключване на брак с австралиец дали получаваш граждансктво - ако е така, ще трябва да се откажеш от българското или руското или да не ставаш австралийски ситизън, ами резидънт... доста е заплетено, консултирай се с агент по миграцията най-добре...

# 479
  • Мнения: 4
Благодаря, ще отида с evisitor виза, която е онлайн и безплатна туристическа за три месеца, оттам ще кандидатстваме за партньорска перманентна. А относно брака - ако някой чете това за себе си - не се сключва пред български представител както пише онлайн, ами си е пред австралийските власти, така ми отговориха от българското министерство.

Общи условия

Активация на акаунт